PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آینده کار انیمیشن در ایران

barati_a
26-05-2013, 19:13
سلام
تو سنی نیستم که از روش آزمون و خطا استفاده کنم
میخواستم ببینم من که میخوام رو این زمینه از صفر سرمایه گذاری کنم چه قدر زمان بره و چه قدر میتونه برام درآمدزا باشه؟

majid322
26-05-2013, 19:29
خلاصه بگم..اگه به این کار علاقه نداری و فقط شنیدی که کار درامد زایی برات اینده نداره مخصوصا در ایران.

هر چیزی غیر ممکن نیست شما اگه تلاشت زیاد باشه ممکنه در اینده نزدیک بتونی حتی کاری کنی که انیمیشن در ایران ترقی کنه...اما
هر کسی چنین پشتکاری نداره...به همین خاطره که انگشت شمار هستن افرادی مثل بیل گیتس و ... که دنیا رو متحول میکنن.

در مقیاس کوچکترش شاید بتونی یه شرکت بزنی و از طریق ساخت تیزرهای تبلیغاتی مشغول کسب در امد بشی.

اما از نظر اینده متاسفانه در ایران حتی یک داشنگاه برای تحصیل در این رشته وجود نداره..دیگه خودت تا تهش رو متوجه شو که چقدر انیمیشن در ایران ضعیف و بی پشتوانه ست.

raana
27-05-2013, 19:26
سلام دوست عزیز.......

کلا می دونید که کار هنری تو ایران زیاد درآمد نداره........ما شرکتمون از صبا سفارش پروژه میگرفت.....مثلا هر 5 ماه بهمون حقوق میدادن...
البته اگر کاردگردان باشی میتونی سود خوبی از پروژه هایی که میگیری به دست بیاری...

حالا اگر شما بخواین از صبا که مرکز تولیدات انیمیشنی ایران هست سفارش کار بگیرین....که البته در این صورت بعیده که بهتون کار بدن....
چون معمولا فقط به کسایی که تو این زمینه تحصیل کردن....انیمیشن...یا کارگردانی و...
سفارش کار میدن یا کسایی که تو دانشکده صدا و سیما تحصیل کردن...

خوب احتمالا قضیه بالا که منتفیه...

میمونه ای مسئله که شما خودتون یه شرکت شخصی بزنین و برای خودتون تولید انیمیشن کنین..
که در این صورت هزینه زیادی براتون بر میداره..

نیروی کار....
1-انیماتور برای طراحی اصلی کاراکترها و حرکات کلی....

2-بیتوینر...برای طراحی جزئیات و حرکات جزئیه کاراکتر ها

3-دسیناتور..برای دورگیری و تمیز کاری فریم ها و کاراکترها...

4-بعد تو این مرحله باید فریم ها رنگ آمیزی بشه....

5-طراح بک گراند......

6- در مرحله آخر یه فردی که در اصطلاح کار کامپوزیت رو انجام بده....یعنی فریم های رنگ آمیزی شده رو روی بک گراند ها پیاده کنه و پشت هم بچینه و زمان بندی کنه...

حالا اگر حجم کار بالا باشه ..شاید به طور مثال 2 تا انیماتور بخواد یا 2 تا بیتوینر...

و در کل بگم وارد شدن تو این حرفه و کار کردن سخته ...چون به قولی جامعه انیمیشن تو ایران کوچیکه.....یه سری افراد اومدن اسم در کردن..
حالا اگه شما بخوای خودت رو بین اونا بکشی بالا خیلی سخته و زمان بر....

چیزایی که بالا گفتم بیشتر برای ارائه کار به صورت حرفه ای و سریال تلویزیونی هست...

اگر میخواین برای خودتون کار کنین ..می تونین کاراتون رو به جشنواره بفرستین...یا تیزرهای تبلیغاتی بسازین

رشته ی تحصیلی انیمیشن هم هست..خواهر من تو این رشته تحصیل کرده......ولی به قول majid322 عزیز..باید پشتکار زیادی داشته باشی....پیشرفت تو این رشته زمانبره........

DarkLords
27-05-2013, 19:45
من دوازده ساله تو رشته انیمیشن فعالیت میکنم. همینقدر بگم که بعد این مدت هنوز هیچی ندارم. نه اینکه کارم بد باشه یا پشتکار نداشتم. تو مملکت ما خیلی چیزا هست که ما کنترلی روش نداریم. از جمله اینکه کارو میگیری، انجام میدی و پولتو نمیدن یا خیلی دیر میدن و تو هم هیچکاری نمیتونی بکنی. چون طرف یا یه شرکت دولتیه یا یه کسی که با دولتیها رابطه داره و تا دلت بخواد زور دارن.
ما هنوز بابت پروژه آخری که با صبا کار کردیم ۲۰ میلیون طلب داریم، بعد دو سال شما بگو اگه پولمون رو بدن ارزشی داره؟

شما اگه به انیمیشن علاقه داری که هیچ وگرنه وقت و پولتو حروم نکن.

من خودم به فکر رفتن از ایران هستم، شاید جای دیگه بتونم نتیجه بگیرم.

من عاشق کارم که دارم سعی میکنم ادامه بدم، شما اگه عاشق نیستی طرفش نیا.

Sent from my HTC Sensation 4G using Tapatalk 2

smspersia
27-05-2013, 21:59
حیف عمری که واسه تری دی گذاشتیم

barati_a
28-05-2013, 17:48
راستش خودم لیسانس نرم افزار گرفتم با کلی دردسر و بدبختی هر کاری که وارد میشدم 180 یا فوق فوقش 250 بیشتر نمیدادند
بی خیال کامپیوتر شدم چون آدمهای گنده زیاد داشت ، دوره کارآموزی هم رفتیم هیچی یاد نگرفتیم جز تایپ ده انگشتی!
رفتم سراغ کارهای دیگه دوام نیاوردم
هیچ کس نبود درست راهنماییم بکنه متاسفانه
آمدم نقاشی دنبال استعداد خفته ام ، خداییش زود پیشرفت کردم نزدیک دو ساله دو تا نمایشگاه داشتیم طراحی زنده چهره رنگ و روغن
اما من طراحی کاراکترم خوب بود تو نقاشی که نمیشه از این کاراکترها کشید همه به آدم میخندند
یک داستان قشنگ نوشتم و کلی کاراکتر طراحی کردم میخواستم ببینم ارزش کار کردن داره یا نه
نمیدونستم این قدر دردسر داره
جمع دوستان توصیه کردند بی خیال بشم به دردسرش نمی ارزه
در هر صورت از توصیه همه شما عزیزان سپاسگذارم با این توضیحات جامع و کاملتون

raana
28-05-2013, 18:09
راستش خودم لیسانس نرم افزار گرفتم با کلی دردسر و بدبختی هر کاری که وارد میشدم 180 یا فوق فوقش 250 بیشتر نمیدادند
بی خیال کامپیوتر شدم چون آدمهای گنده زیاد داشت ، دوره کارآموزی هم رفتیم هیچی یاد نگرفتیم جز تایپ ده انگشتی!
رفتم سراغ کارهای دیگه دوام نیاوردم
هیچ کس نبود درست راهنماییم بکنه متاسفانه
آمدم نقاشی دنبال استعداد خفته ام ، خداییش زود پیشرفت کردم نزدیک دو ساله دو تا نمایشگاه داشتیم طراحی زنده چهره رنگ و روغن
اما من طراحی کاراکترم خوب بود تو نقاشی که نمیشه از این کاراکترها کشید همه به آدم میخندند
یک داستان قشنگ نوشتم و کلی کاراکتر طراحی کردم میخواستم ببینم ارزش کار کردن داره یا نه
نمیدونستم این قدر دردسر داره
جمع دوستان توصیه کردند بی خیال بشم به دردسرش نمی ارزه
در هر صورت از توصیه همه شما عزیزان سپاسگذارم با این توضیحات جامع و کاملتون

دوست عزیز شما اگر طراحی کاراکتر تون خوبه...میتونید به تصویر سازی کتاب هم فکر کنید......

مثلا همون داستانی که نوشتین تصویر سازیش رو هم انجام بدین.....

بعضی شرکت ها هم دنبال طراح کاراکتر میگردن...پیگیرش باشین ....میتونید پیدا کنید........

اگر تهران بودید....از بین همکارام شاید میتونستم کاری براتو پیدا کنم....

barati_a
28-05-2013, 19:01
مرسی raana جان
اتفاقا بهش فکر کردم ولی بازم ممنون از راهنماییت ، میخوام همین کار را انجام بدهم

ALI3DMAXAMATOR
28-05-2013, 19:25
ما ک فعلا داریم واسه دل خودمون کار میکنیم و اینم میدونم یه مدت دیگه بی انگیزه میشم مث دو سال قبل اخه تو شهرستان کوچیک هنوز این چیزا جا نیفتاده.....ولی من یه مدت تو مشهد کار کردم چیزایی از ادم میخوان ک واقغعا اون چیزی ک ادم دوست داره نیست و مجبوره بهش تن بده ......واقعا یه مافیا رو انیمیشن ایران دست انداخته و همه پروزه های بزرگو میگیرن و تو این بازار کار کردن واقعا سخته...فقط باید به کارهای سطح پایین تن بدی و با کمترین حقوق بسازی :n27:ولی دلیل نمیشه ادم دنبال علاقه اش نباشه....متاسفانه تو این مملکت همه چیز شده پول :n03:

TheGnomonWorkshop
28-05-2013, 21:31
بهتره به عنوانه رشته اصلیت روش حساب باز نکنی . . .
در کنار شغل و رشته اصلیت، اگه با علاقه روی 3D کار کنی و مهارت پیدا کنی اون موقع هست که خوب میشه برات . . .
من خودم که رشته اصلیم نفت هست! :n02:
ولی به 3D علاقه دارم
هنوز به دردم نخورده ولی دارم روش کار میکنم :n18:

miladddd
31-05-2013, 10:46
دوستان اکثرا اشاره کردن
متاسفانه توی ایران به این صنعت مهم و واقعا مهم و فرهنگ ساز کوچکترین اهمیتی نمیدم
توی شهرهایی مثل تهران درامدش درحد معموله...ولی شهر هر قدر کوچکتر بشه افتضاحتره!

barati_a
02-06-2013, 17:05
اینکه چیزهایی میخواهند که باب میلمون نیست ، خودم این را کاملا حس میکنم که چه قدر میتونه زجر آور باشه
و بدتر از همه اینکه متوجه شدم آینده ایی برای خلاقیت نیست ، اینجا بهترین نقطه دنیا است برای کور شدن انبوه استعدادها و آرزوها!
اما چاره چیه! مجبوریم ادامه بدهیم البته به عنوان اوقات فراغت!
باز هم سپاس فراوان بابت تک تک راهنمایی هاتون

*Forgotten*
02-06-2013, 17:20
آینده ای نیست

مگه برید برای شبکه پویا اون آشغالارو درست کنید:n02: