PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیرکار میخواد کلاه سرم بذاره؟!!!!

abbas.ir
25-05-2013, 11:02
سلام به همه دوستان
من یه کیس داشتم که خوب کار میکرد ولی یه بار که میخواستم روشنش کنم فقط کیس روشن میموند و تصویر نمیومد. بردمش یه مغازه و گفت میفرستمش شیراز و بعد از چند روز جواب داد که مادربرد نیاز به رایت بایوس داره. گفتم هزینش چطوره و گفت زیاد نیست و فوقش 10 تومن و من هم رضایت دادم ولی گفت باید یه مادر برد مثل همین گیر بیاری (مدل مادربردم p5gplse از شرکت ایسوس هستش) تا از روی اون رایت بایوس بکنیم. بهش گفتم آیا این بایوسی که تو سایت خود ایسوس هستش نمیتونه کمک بکنه و ایشون فرمودن خیر . یه بارم میخواستم خودم برم شیراز و گفتم آدرس اون بنده خدا رو بده که براش فرستادی و نداد و منم درگیر بیمارستان بودم و ایشون موبایلشون هم جواب نمیدادن. سوال اولم اینه که آیا برای رایت بایوس نیاز هست حتما یه مادر برد مثل مادر برد خودم موجود باشه؟؟ و نمیشه فایل رو از اینترنت گرفت و با پروگرمر اون رو رایت بایوس کرد؟
حالا بعد یه مدت فروشنده گفتش که مادربردی مثل مال خودتون گیر نمیومده و بیاید کیس رو تحویل بگیرید و ما هم رفتیم کیس رو برداریم و بهش گفتم اول تست کن ببینم اصلا کیس روشن میشه یا نه که روشن نشد و بنده خدا هم میخواست همینطوری تحویلم بده و منو راهی کنه که اعتراض کردم و ایشون ناراحت شدن و گفتن فردا بیا برات درست میکنم و مثل روز اول بهت میدم و فرداش هم رفتم ولی درست نشده بود. ایشون میگفت قبلا که پاور و فن پردازنده کار میکرد مثل پنکه بوده و هیچ فایده ای نداشته!!! این حرفشونم خیلی آماتور بود.
امروز که زنگ زدم گفتن مادربرد با بدنه ی کیس اتصالی کرده و بایوس خالی شده و هزینش زیاده ولی قبلا به من گقته بود هزینش زیاد نیست و بهش گفتم و ایشون گفت نه سیمپیچی کیس هم مشکل پیدا کرده!!!!!
سوال بعدیم اینه که اتصال مادربرد با بدنه کیس باعث خالی شدن بایوس میشه؟ اگه اتصالی داشته باشه هم اون تعمیرکار باز کرده مادر برد و دوباره سر هم کرده و مشکل که از من نیست درسته؟ چون روز اولی که کیس رو بردم اول روشنش کرد و بعد تحویل گرفت. آیا این اتصال باعث میشه صدمه زدن به رم و پردازنده و گرافیک میشه؟ چون روزی که کیس رو تحویل دادم رم و پردازنده و گرافیک و برام تست کرد و مشکل نداشت.
دوستان ممنون میشم جوابم رو بدید چون این تعمیرکاره به شدت مشکوک میزنه و اصلا حرفاش یه جورایی عجیبه. امروز بعد از ظهر هم باید برم برای تحویل کیس و مطمئنم یه درگیری لفظی حتما پیش میاد:n25::n02:. شایدم ازش شکایت کردم:n13:
ممنون میشم راهنماییم کنید

mohammadi_4u
25-05-2013, 11:34
سلام
اون اصلا هیچ اطلاعی نداره و یا خیلی مال مردم بخور هست. یا فقط یه رابط.نمیشه گناهشو کشید.(چطوری با نگاه بهش تشخیص نمیدید)!!
کلا اگه شما معلوماتتون در حد آگاهی از قطعات قبلی سیستمتون باشه کافیه چون. قطعات رو جابجا نکرده باشه.
بله اتصال به بدنه متوالی باعث تخلیه بایوس میشه.
خیر نیاز نیست مثل همون مین موجود باشه چون سایت مادربرد. هرسه نوع فایل بایوس رو برا دانلود میزاره تازشم نزاره از فایل exe استخراج میشه.
اصلا شما تست کردید نداشتن تصویر از گرافیک یا رم نیست؟
کاش قبل ارسال. نظر دوستان رو میپرسیدید.

Sent from my GT-N7100

abbas.ir
25-05-2013, 11:39
ممنون عزیز
من اطلاعاتم در حد زیادی نیست. آره رم و گرافیک رو تست کردم و مشکل نداشت. تمام وصایل کیس رو دقیقا میشناسم و مشکلی نیست. به نظرتون بعد از ظهر رفتم چی بهش بگم؟ اون بلد نبوده فک کنم زده نابودش کرده

mohammadi_4u
25-05-2013, 11:50
اگه قطعات همونا بود که داشتید قبلا فقط مثل قبل تحویلتون بده چون ممکنه با دستکاری ناشیانه درگاه بایوس مدخل بایوس رو ناکار کرده باشه و یا هر جایی دیگه.اما بازم میگم (با نگاه کردن به طرف میتونید بفهمید باید بهش گیر بدید که چرا و. چطور.. یا اینکه بگید ببخشید اشکال نداره خداحافظ):rolleyes:

Sent from my GT-N7100

abbas.ir
25-05-2013, 14:36
ممنون عزیز
مطمئنا نمیگم ببخشید و خدانگه دار. این سوال رو جای دیگه هم پرسیدم و همه میگن داره چرت میگه.
برام دعا کنید دوستان