PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی بعدازنصب ویندوز7 درپارتیشن ها

khoozani
24-05-2013, 11:02
باسلام
من روی لپ تاپه ascer ویندوز 7 رانصب کردم ولی در هنگام پارتیشن بندی هارد ،خودش به صورت پیش فرض یک درایو بانام system reserved ایجادمیکنه ووقتی که فرآیند نصب تموم میشه هم این درایو وجود داره و درضمن اینکه من سه تا درایو ایجادکرده بودم ولی در mycomuter فقط دوتا درایو به اضافه system reserved رانشون میده.
ونکته دیگر اینکه قبلا هیچ سیستم عامل ویندوزی روی این لپ تاپ وجودنداشت وکارخانه ازسیستم عامل لینوکس استفاده کرده بود که حالا اونم پریده.
لطف میکنید اگه کمک کنید.

Joaquin
24-05-2013, 11:12
باسلام
من روی لپ تاپه ascer ویندوز 7 رانصب کردم ولی در هنگام پارتیشن بندی هارد ،خودش به صورت پیش فرض یک درایو بانام system reserved ایجادمیکنه ووقتی که فرآیند نصب تموم میشه هم این درایو وجود داره و درضمن اینکه من سه تا درایو ایجادکرده بودم ولی در mycomuter فقط دوتا درایو به اضافه system reserved رانشون میده.
ونکته دیگر اینکه قبلا هیچ سیستم عامل ویندوزی روی این لپ تاپ وجودنداشت وکارخانه ازسیستم عامل لینوکس استفاده کرده بود که حالا اونم پریده.
لطف میکنید اگه کمک کنید.
خوب مشکلی نیست. ببینید:

system reserved درایوی هست که خود ویندوز همیشه ایجاد میکنه و برای ویندوز 7 حجمش حدود 100 مگ هست. ویندوز به طور خودکار این رو ایجاد میکنه و برای کش و ... استفاده میشه. و شما اصلا کاری بهش نداته باشید.
در مورد این که گفتید 3 تا درایو درست کردید، مطمئنید؟؟ بهتره با دی وی دی ویندوز برید و ببینید چند تا درایو هست. و بسته به نیازتون درایو ایجاد کنید. همون طور که گفتم به system reserved هم توجهی نکنید. اصولا system reserved اصلا نباید در my computer نمایش داده بشه. اما اگه هم هست مشکلی نیست و بعدا میشه مخفیش کرد.
در مورد لینوکس. شما الان میخواید هم ویندوز و هم لینوکس رو داشته باشید؟؟ یا فقط ویندوز؟؟ مشخص کنید تا بهتون بگم. PM بدید.

Beta
24-05-2013, 11:25
اگه 3تا پارتیشن درست کرده باشین با System Reserved میشه 4تا...
بعدشم درایو System Reserved دیده نمیشه.
حالا به قول دوستمون اگه مطمئنی ، اینکارو کن:
روی Computer راست کلیک کنید ، Manage رو بزنید ، از سمت چپ Disk Management رو انتخاب کنید... اگه اینجا درایوی که ایجاد کردین رو میبینید ، راست کلیک کرده و Change Drive Letters and Paths... بزنید.
Change رو میزنی و یه نام دیگه میدی و Ok و Restart...

khoozani
24-05-2013, 23:23
خیلی ممنون ازراهنمایی تون
واقعا به درد خورد
همون جورکه گفته بودید رفتم توی Disk management و اوردمش(معلوم نیس چرا اینجوری شده بودید)
فقط همون جورکه قبلا هم گفتم درایو system reserved هنوز هم دیده میشه
شما طریقه ی مخفی کردنشا میدونید؟آیا؟

*فقط خدا*
24-05-2013, 23:51
خیلی ممنون ازراهنمایی تون
واقعا به درد خورد
همون جورکه گفته بودید رفتم توی Disk management و اوردمش(معلوم نیس چرا اینجوری شده بودید)
فقط همون جورکه قبلا هم گفتم درایو system reserved هنوز هم دیده میشه
شما طریقه ی مخفی کردنشا میدونید؟آیا؟
درود بر شما

توی همون Disk management، روی درایوی که میخوای مخفی بشه کلیک راست کن. گزینه change drive letter and paths رو انتخاب کن. تو کادر که باز میشه گزینه Remove رو انتخاب کن و yes.