PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد کلاس ها

Mohammad_Virus
20-05-2013, 19:56
سلام دوستان. پروژه من اینه که چند جمله ای ها و اعمال روی آنها رو با کلاس پیاده سازی کنم
مثلا اینا چند جمله ای هستن:
3x^10 + 2x^6 + 1.5x^3 – 1
2x^3 – x^2 + x -1
5

باید کلاسی برای چند جمله ای ها طراحی کنم و هر آبجکت از اون کلاس یه چند جمله ای رو تشکیل میده. باید این آبجکت ها قابلیت خواندن از ورودی و چاپ کردن داشته باشن. باید بشه دستی بهشون مقدار داد. و باید قابلیت انجام اعمال محاسباتی روی اونا وجود داشته باشه.
کلیاتش همینه ولی شرح کامل پروژه هم داخل این فایل هست که اگه خواستید میتونید یه نگاهی بندازید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثلا اگه p1 , p2 , p3 , p4 هر کدوم یه آبجکت از کلاس چند جمله ای باشن و اسم کلاس هم PolyNomial باشه باید توی main برنامه این دستورات قابل انجام باشن:

ایجاد یک شی چند جمله ای از روی یک رشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ایجاد چند جمله ای خالی:

خواندن از ورودی:

چاپ:

انجام عملیات محاسباتی:

من میتونم توابعی تعریف کنم که یه رشته رو تجزیه و تحلیل کنه و ضرایب و توان ها رو تشخیص بده و اونا رو ذخیره کنه، دو چند جمله ای بگیره و محاسبات ریاضی انجام بده و کارای دیگه

دوتای اولی هم حل شد. دو تا تابع سازنده تعریف کردم که یکیش ورودی داره و مقدار اولیه میده و یکیش ورودی نداره و چندجمله ای خالی ایجاد میشه

ولی نمی دونم چجوری کلاس رو بنویسم که وقتی با cin خواستم یه آبجکت از اون کلاس رو بخونم یه تابع خاصی از اون کلاس اجرا بشه و رشته رو بخونه یا رشته یه جوری خونده بشه و به یه تابع خاصی ارسال بشه تا بقیه کارا انجام بشه. همین مشکل با cout هم وجود داره که مشابه همونه

همچنین نمی دونم وقتی یه عملیات محاسباتی قراره انجام بشه چجوری به برنامه بفهمونم اون آرایه ی داخل آبجکت های p2 و p1 که اطلاعات چند جمله ای داخلشون ذخیره شده مقدارشون رو به تابعی از p3 که قراره عمل جمع رو انجام بده ارسال کنن. یا کار مشابهی که یه جوری به برنامه بفهمونم این کارو انجام بده

کسی ایده ای داره؟

god of war 2
25-05-2013, 14:33
سلام.
جواب تمام سوالاتتون مربوط میشه به سربار گزاری اپراتور ها که مبحث ساده ایی در زبان ++C هست.
لینک:

Mohammad_Virus
25-05-2013, 18:45
سلام.
جواب تمام سوالاتتون مربوط میشه به سربار گزاری اپراتور ها که مبحث ساده ایی در زبان ++C هست.
لینک:

ممنون :n02:

والا من بی تقصیرم. استادمون به خودکفایی دانشجو اعتقاد داره. اینا رو توی کلاس مطرح نمی کنه و ازمون پروژه اش رو میخواد :n13:

بازم ممنون. دیگه نقطه مجهولی برای نوشتن ادامه توابع نیست :n10: