PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نمایش زیرنویس SUB توسط تلویزیون LED سامسونگ

anahita_best
20-05-2013, 08:55
سلام
بر اساس اطلاعات موجود در Manual این تلویزیون می بایست فایل های زیرنویس sub را نمایش دهد که متاسفانه کار نمی کند البته فایل های srt را نمایش می دهد اما از آنجا که تعداد زیادی سریال دارم که فرمت زیرنویس آنها sub هست آیا کسی می توونه کمک کنه؟؟؟
خیلی ممنون

hobor971
20-05-2013, 09:41
فقط فایلهای زیرنویس srt قابل نمایش هستند و فایلهای idx/sub در تلوزیون نمایش داده نمی شوند .

matinpour
20-05-2013, 14:13
سلام
بر اساس اطلاعات موجود در Manual این تلویزیون می بایست فایل های زیرنویس sub را نمایش دهد که متاسفانه کار نمی کند البته فایل های srt را نمایش می دهد اما از آنجا که تعداد زیادی سریال دارم که فرمت زیرنویس آنها sub هست آیا کسی می توونه کمک کنه؟؟؟
خیلی ممنون

دوست عزیز
این فرمت زیر نویس اگر فیلم تان AVI باشد پخش می کند چون فرمت داخلی دارد و فرمت خارجی آن را می توانید از روش دوم استفاده کنید.

طریقه فعال کردن زیر نویس در TV LED سامسونگ
شرکت سامسونگ برای راحتی حال مصرف کنندگان خود در مدیا پلیرهای خود از فونتهای جهانی استفاده میکند. که یکی از این فونت ها فونت عربی می باشد.
اول مطمعن باشید که گزینه زیر نویس روشن است از این مسیر بروید
منو-----> سیستم---- زیر نویس را روشن کنید و این کار را روی تلویزیون بزارید نه روی AV
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم کنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt یا SUB که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن مشکلی که تو بهش اشاره کردی حل میشه و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .

mk_barsa
20-05-2013, 23:44
معمولا بیشتر ال ای دی ها از فرمت srtپیروی می کنند.ک شما نیز اگاه هستید.درضمن میتونین برای تبدیل فرمتای دیگه به srtاز نرم افزاری مثلmkv ext gui استفاده کنین

amin5525
19-11-2013, 12:50
سلام خسته نباشید .تمام کارایی رو که به دوستان توصیه کردین من انجام دادم .ولی تو قسمت tools گزینه زیرنویس off شده .:n28:تو چند ماه اول خرید همه گزینه ها فعال بود وزیرنویس هم نشون میداد.میشه راهنمایی کنین تشکر.

amin5525
19-11-2013, 15:42
سلام خسته نباشید .تمام کارایی رو که به دوستان توصیه کردین من انجام دادم .ولی تو قسمت tools گزینه زیرنویس off شده .:n28:
تو چند ماه اول خرید همه گزینه ها فعال بود وزیرنویس هم نشون میداد.میشه راهنمایی کنین تشکر.

matinpour
19-11-2013, 19:22
سلام خسته نباشید .تمام کارایی رو که به دوستان توصیه کردین من انجام دادم .ولی تو قسمت tools گزینه زیرنویس off شده .
:n28:
تو چند ماه اول خرید همه گزینه ها فعال بود وزیرنویس هم نشون میداد.میشه راهنمایی کنین تشکر.

دوست عزیز
برای روشن کردن زیر نویس از سورس یا همان منبع تلویزیون یا tv را انتخاب کنید نه
AV و بعد

منو-----> سیستم---- زیر نویس را روشن کنید و بعد از باقی مطالب استفاده کنید

amir_t6262
19-11-2013, 20:44
فیلمتان با چه فرمتی است؟
اگر غیر از AVI است، همانطور که دوستمان اشاره کردند، نمیتوانی زیرنویس sub idx را مشاهده کنی. اینکه گزینه نمایش زیرنویس هم غیرفعال شده است، بخاطر همین است که زیرنویس را نمیتواند شناسایی کند و نمایش دهد.

راه حلی هم برای تبدیل زیرنویس sub idx فارسی به فرمت srt وجود ندارد.

در نهایت شما ناچار هستید که فیلم را از طریق کامپیوتر پخش کنید و کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنید.

matinpour
19-11-2013, 21:01
فیلمتان با چه فرمتی است؟
اگر غیر از AVI است، همانطور که دوستمان اشاره کردند، نمیتوانی زیرنویس sub idx را مشاهده کنی. اینکه گزینه نمایش زیرنویس هم غیرفعال شده است، بخاطر همین است که زیرنویس را نمیتواند شناسایی کند و نمایش دهد.

راه حلی هم برای تبدیل زیرنویس sub idx فارسی به فرمت srt وجود ندارد.

در نهایت شما ناچار هستید که فیلم را از طریق کامپیوتر پخش کنید و کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنید.

دوست عزیز
شاید این مطلب به کارتان بیاید

اصولا چون فایل های زیر نویس Sub/Idx عکس هستند و متن نیستند برای تبدیل این فرمت به فرمتی که به راحتی بتوان انرا با برنا مه های ویرایش متن باز و ویرایش کرد نیاز به تکنولوژی ای هست که بتواند تصویر را به متن تبدیل کند خوشبختانه این تکنولوژی ساخته شده و نام ان OCR مخفف کلمه Optical character Recognition به معنی باز شناسی کاراکتر نوری هست این تکنولوژی با استفاده از معیار های تعریف شده برای هر کاراکتر از روی طول و عرض قادر به تشخیص اکثر حروف میباشد .
برای تبدیل Sub/Idx با استفاده از تکنولوژی OCR به Srt نیاز به نرم افزار قدرتمند VobSub دارید .
شروع:
ابتدا از مسیر زیر برنامه SubResync را اجرا کنید
start>vobsub>SubResync
بعد از اجرا زیر نویس مورد نظر با پسوند Sub را فرا خوانی کنید سپس از سمت چپ برنامه زبان زیر نویس مورد نظر خود را انتخاب کنید بعد دکمه SaveAs را بزنید در مرحله بعد در قسمت Save as type گزینه ی Subripper *.srt را انتخاب کنید.
بعد از این کار پنجره ای رو به روی شما باز میشود واز شما میخواهد که کاراکتری را که مشاهده می کنید تایپ کنید همانطور که در بالا گفتم این تکنولوژی به علت تفاوت معیار ها در برخی تصاویر قادر به شناسایی 100% کاراکتر ها نیست
و از کار بر کمک میخواهد بعد از تایپ حروف مشاهده شده دکمه ADD رو میزنیم .
ممکن هست بعضی از کاراکتر ها مثل کاراکتر موسیقی در کیبورد نباشه در اینصورت دکمه Sp رو میزنیم .
اگر دیدید که برنامه کاراکتری رو به اشتباه انتخاب کرده مثلا نقطه ی پائین علامت ! رو تنها نشون میده دکمه Extend به معنی اشتباه رو بزنید .
نکات قابل توجه:
حتما به حروف کوچک و بزرگ دقت کنید.
توجه داشته باشید کلمات انگلیسی از حروف جدا گانه تشکیل شده ولی کلمات فارسی حروف متصل به هم داره به همین دلیل معرفی کاراکتر ها فارسی به برنامه بسیار دشوار تره و بیشتر وقت و حوصله میبره.
براي Save کردن زیر نویس فارسی حتما توجه کنید که گزینه Subripper *.srt انتخاب شده باشه و گزینه Unicide Output هم تیک خورده باشه.
این کار برای زیرنویس های فارسی خيلي وقت گیر هست.
دانلود ورژن 2.23 نرم افزار VobSub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا

تنها برنامه ای که میتواند زیرنویس های sub/idx را به srt متصل کند و بدون درد سر تایپ از تصاویر هر جمله زیرنویس هست و نظر به اینکه زبان انگلیسی مثل زبان فارسی جملات دارای اتصال حروف نیستند ...برنامه ocr انگلیسی تشخیص تصویر و تبدیل آن به متون قابل ویرایش براحتی در عرض 10-15 ثانیه تبدیل به فرمتsrt میکند ، بدون آنکه شما زحمت تایپ را به خود بدهید!!

لینک برنامه هم برای شما میگذارم:

DVDSubEdit1.501 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پ.ن: برنامه قادر به تبدیل sub/idx های فارسی به srt فارسی نیست!! بدلیل همان متصل بودن حروف!!

خب !! شما و سایر عزیزانی که قصد دارند زیرنویس موجود در DVD های خودشون را به فرمت srt تبدیل کنند دو راه بیشتر ندارند

1- اگر خود DVD را داشته باشید و بخواهید اتومات از روی خود DVD تبدیل به srt کنید ، تنها راهش این هست با نرم افزار DVDSubEdit1.501 فایل VTS_01_1.VOB را از قسمت open full Domain نرم افزار مذکور فراخوانی کنند و سپس بعد از لود شدن کل فیلم تنها کافی است دکمه Run OCR را زده و بعد از اون دکمه save as srt را بزنید و تمام!!

2-اگر زیرنویس را از DVD استخراج کرده باشید ، قاعدتا با فرمت sub/idx استخراج شده !! و از آنجا که نرم افزار فوق تنها ورودی sup را می پذیرد ، تنها با استفاده از این نرم افزار SubToSup میبایست sub/idx را در عرض 3 ثانیه به sup تبدیل کرده و سپس فایل sup را به نرم افزار DVDSubEdit1.501 وارد کرده ((توجه کنید!!! که بعد از وارد کردن فایل sup در نرم افزار DVDSubEdit1.501 از شما مسیر فایل IFO پرسیده میشود که شما این پنجره را ببندید و هیچ چیزی واردش نکنید)) و دکمه Run OCR , و سپس گزینه save as srt و تمام..

پ.ن: چرا فایل sup؟؟ به این دلیل که فایل sup توسط فایل IFO که یک نگه دارنده اطلاعات است هم زمان با فیلم نمایش داده میشه . و در اصل درون ریشه اصلی DVD ها فایل Sup هست که بعنوان زیرنویس شناخته میشه و sub/idx درون یک فیلم DVD با شاخه Video_TS اصلن جایی نداره!!

amir_t6262
19-11-2013, 22:36
منظور من هم sub idx فارسی بود وگرنه sub idx انگلیسی را که همیشه برای ترجمه زیرنویسهایم با برنامه subtitle edit که به مراتب بهتر و دقیق تر از برنامه vobsub است به srt تبدیل میکنم.
ولی تبدیل sub idx فارسی به انگلیسی با این برنامه ها تقریبا غیرممکن است.
البته یکی از دوستان برنامه ocr مربوط به sub idx را نوشته که میتوانید در انجمن فارسی سابتایتل لینکش را پیدا کنید که البته هنوز کامل نیست و وقت بسیار زیادی را باید صرف تایپ زیرنویس بکشید.

lilitantan
25-11-2013, 17:30
man led serie 5 daram modelesho daghigh yadam nist,ama hamunie k wifie dakheli dare
tuye tanzimate zirnevisesh zabane arabi nadare? chikar bayad bokonam? hata zabane korei va turkey va vietnami ro dare ama arabio nadare,chikar bayad konam? merc

matinpour
25-11-2013, 19:53
man led serie 5 daram modelesho daghigh yadam nist,ama hamunie k wifie dakheli dare
tuye tanzimate zirnevisesh zabane arabi nadare? chikar bayad bokonam? hata zabane korei va turkey va vietnami ro dare ama arabio nadare,chikar bayad konam? merc

دوست عزیز
لطفا سعی کنید از زبان فارسی استفاده کنید و اما بعد : شما باید مدل تلویزیونتان را بطور کامل بنویسید تا بتوانیم به درستی شما را راهنمایی کنیم ولی با این وجود اگر تلویزیون شما مدل آسیایی باشد که به راحتی مشگل آن حل می شود و اگر هم اروپایی یاز هم مسئله نیست شما می توانید از مطلب زیر استفاده کنید
و برای فارسی ساز کردن اگر سیستمتان آن امکانات را داشته باشد از این مطلب استفاده کنید و آیتمهای دیجیتال آن را در نظر نگیرید و باقی آیتم ها را دنبال کنید.
طریق فعال کردن فارسی ساز و دیجیتال در TV سامسونگ
برای شروع وقتی که در منوی سرویس وارد می شوید قسمت OPTION را ok میکنید ودر منوی آن local set را ed-iran انتخاب میکنید ودر قسمت پایین همان صفحه tuner را auto ودر پایینتر ch table را iran انتخاب کنید و از آن قسمت خارج شوید. ودر قسمت sub option وارد شوید و language-arabic را iran و در همان صفحه ttx group را arabi/Hbrw و در همان صفحه Region را ED-DTV و PnP language را Per انتخاب کنید. با این کار شما هم دیجیتال و هم منوی فارسی دارید.
بعضی از آیتم ها ممکن است خاموش باشد و برای روشن کردن آن نیاز به کنترول مخصوص دارید این تایپیک روش ساخت را توضیح می دهد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه فعال کردن زیر نویس در TV LED سامسونگ
شرکت سامسونگ برای راحتی حال مصرف کنندگان خود در مدیا پلیرهای خود از فونتهای جهانی استفاده میکند. که یکی از این فونت ها فونت عربی می باشد.
اول مطمئن باشید که گزینه زیر نویس روشن است از این مسیر بروید
منو-----> سیستم---- زیر نویس را روشن کنید و این کار را روی تلویزیون بزارید نه روی AV
روش اول
اول فایل زیر نویس را با فایل فیلم هم نام می کنید و سپس روی فلش مموریتان ذخیره کرده وبعد به تلویزیون وصل میکنید .و آن را به نمایش در می آورید ودر هنگام نمایش از روی کنترول کلید ابزار (TOOLS ) را فشار داده و در منو ابزار روی تنظیمات زیر نویس رمزگزاری یا( ENCODE ) رابه زبان عربی تغییر می دهید و آن را OK کرده و خارج میشوید هم اکنون متوانید از دیدن فیلم تان لذت ببرید.
روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)
این برنامه را با جستجو در گوگل خواهید یافت
در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

mk_barsa
18-12-2013, 21:47
سلام.دوستان من یک ال سی دی سری 6 سامسونگ دارم.مدلش la 650 هستش.مشکلم اینه که زیرنویسمو نمیتونم تو فیلم ببینمش یعنی هم از قسمت نوت پد تنظیماتو انجام دادم هم همنام فیلمم کرمش هم نوع زیرنویسم اس ار تی هستش اما باز هم وقتی با فلش به تی وی میزنم و از قسمت تنظیمات زیرنویس رو هم فعال می کنم اما همراه فیلم هیچ زیرنویسی دیده نمی شود.مم:42:مکم کنین

matinpour
18-12-2013, 21:58
سلام.دوستان من یک ال سی دی سری 6 سامسونگ دارم.مدلش la 650 هستش.مشکلم اینه که زیرنویسمو نمیتونم تو فیلم ببینمش یعنی هم از قسمت نوت پد تنظیماتو انجام دادم هم همنام فیلمم کرمش هم نوع زیرنویسم اس ار تی هستش اما باز هم وقتی با فلش به تی وی میزنم و از قسمت تنظیمات زیرنویس رو هم فعال می کنم اما همراه فیلم هیچ زیرنویسی دیده نمی شود.مم:42:مکم کنین
دوست عزیز
باید نام فایل فیلم و زیر نویس به فارسی نوشته نشده باشد چون تلویزیون آن را شناسایی نمی کند و اینکه از منوی tools کدینگ زبان زیر نویس باید روی عربی باشد
اگر تمامی کارهای که در پست بالا است انجام دادید ولی زیر نویس را نمی بینید ممکن است تلویزیون تان نمی تواند از این فرمت پشتیبانی کند

fandogh141
24-12-2013, 20:17
سلام.من تلویزیون سامسونگ led سری 5 دارم .زمان نمایش فیلم که زیر نویس ددر توول روی عربی میزارم شبیه خط چینی مینویسه .فرمت هم درسته .فیلم با با فایل زیر نویس هم نام فقط پسوند فرق میکنه.راهنمایی کنید.با تشکر

matinpour
24-12-2013, 21:03
سلام.من تلویزیون سامسونگ led سری 5 دارم .زمان نمایش فیلم که زیر نویس ددر توول روی عربی میزارم شبیه خط چینی مینویسه .فرمت هم درسته .فیلم با با فایل زیر نویس هم نام فقط پسوند فرق میکنه.راهنمایی کنید.با تشکر
دوست عزیز
نگاه کنید نام فیلم را فارسی ننوشته باشید چون پشتیبانی نمی کند و یا ممکن است کدینگ قابل پشتیبانی نمیکند از مطلب زیر استفاده کنید

روش دوم
برای استفاده از رو کامپیوتر فایل srt که داری رو open with بکنی بعد با notepad باز کنی بعد این مسیر رو به ترتیب دنبال کن
file>save as>encoding<unicode<save>yesحالا فایل زیرنویس رو با فیلم هم نام کن و بعد آن را روی usb کپی کنید و به تلویزیون وصل کنید و در موقع نمایش کلید tools از روی کنترول رابزنید آن موقع خواهید دید که در قصمت منو tools شما uncode نمایش در میآید واز آن عربی را انتخاب وسپس از فیلمتان لذت ببرید .
اگر زیر نویس شما مشگلش حل نشد می توانید از نرم افزاری که در سایت زیر است استفاده کنید.
تصور کنید فیلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Sh-Persian-Subtitle-Fixer/)
این برنامه را با جستجو در گوگل خواهید یافت
در موقع اجرا یک پنجره کوچک باز می شود که در آن چیزهای به انگلیسی نوشته شده است شما فایلتان را در همان صفحه بکشید و رها کنید خواهید دید که فایل زیر نویس شما اصلاح شده است

fandogh141
24-12-2013, 23:09
در ظمنا من از نرم افزار mezzora استفاده میکنم.با شپاش

matinpour
24-12-2013, 23:23
در ظمنا من از نرم افزار mezzora استفاده میکنم.با شپاش

دوست عزیز
اگر تلویزیون تان فارسی ساز شده باشد و از مطالب پستهای بالا استفاده کنید غیر ممکن است که دیگر مشگلی برایتان وجود داشته باشد.
چون این راه ها همه تست شده است و هرکسی از این راه رفته نتیجه گرفته.

MAMAD14
11-02-2014, 20:05
من وقتی فیلم رو پلی میکنم و مخوام زبان رکز گذاری رو به عربی تغییر بدم زبان عربی نداره دستگاهم LED SAM 5هست چیکار کنم؟؟

matinpour
11-02-2014, 20:43
من وقتی فیلم رو پلی میکنم و مخوام زبان رکز گذاری رو به عربی تغییر بدم زبان عربی نداره دستگاهم LED SAM 5هست چیکار کنم؟؟

دوست عزیز
در پست بالا بطور شماره 14 کامل توضییح داده شده است

سخر
30-03-2014, 06:23
سلام باسه ما توی قسمت رمزگزاری عربی رو نداره اینو چیکارش باید بکنیم؟؟؟؟:n03:

matinpour
30-03-2014, 09:27
سلام باسه ما توی قسمت رمزگزاری عربی رو نداره اینو چیکارش باید بکنیم؟؟؟؟:n03:

دوست عزیز
اگر مطلب را بطور کامل خوانده بودید به این مطلب هم می رسیدید و از آن هم استفاده می کردید

تصور کنید فیلمی را دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کرده‌اید و به دنبال آن، زیرنویس فارسی مربوط به فیلم را نیز تهیه و دریافت می‌کنید اما هنگام مشاهده، همه چیز آن‌طور که انتظار دارید نیست! قطعا این اتفاق برای خیلی از شما پیش آمده که نمایش زیرنویس فایل‌های با فرمت SRT در سیستم‌تان همراه با مشکل بوده است.
دلیل این اتفاق به تنظیمات یونیکد و زبان موجود در سیستم عامل شما مربوط می‌شود و اصولا یکی از راه‌حل‌ها، فارسی کردن زبان کلی سیستم عامل نصب شده روی کامپیوتر کاربر است اما بنا به دلایلی ممک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ن است نتوانید (و یا نخواهید) زبان سیستم خود را به فارسی تبدیل کنید.

بسیاری از راه حل هایی که برای این منظور استفاده می شوند، اصولا همگی دارای بیش از دو یا سه مرحله جهت دریافت خروجی نهایی هستند و در صورتی که بخواهید بیش از یک فایل زیرنویس را اصلاح کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار نمایید. شاهین کاتبی، برنامه‌نویسی است که برای هر دو سیستم ویندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و مک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
، برنامه کم‌حجم و کاربردی‌ Sh Persian Subtitle Fixer را تهیه کرده‌است تا تنها به وسیله کشیدن و رها کردن فایل در محیط برنامه، زیرنویس اصلاح شده خود را دریافت نمایید.

drbehnam
06-05-2014, 22:07
اقا من یه فیلم دانلود کردم تو اینترنت فقط یه ززیرنویس فارسی داره که اونم فرمتشsub/idx هستش.و تلویزیون lcd samsung مااین فرمت زیرنویسو نمیخونه اصلا وقتی tools رو میزنم واسه این فرمت زیرنویس تنظیمات زیرنویس هم نمیاد حالا من باید چه بکنم؟

matinpour
06-05-2014, 22:27
اقا من یه فیلم دانلود کردم تو اینترنت فقط یه ززیرنویس فارسی داره که اونم فرمتشsub/idx هستش.و تلویزیون lcd samsung مااین فرمت زیرنویسو نمیخونه اصلا وقتی tools رو میزنم واسه این فرمت زیرنویس تنظیمات زیرنویس هم نمیاد حالا من باید چه بکنم؟

دوست عزیز
برای این مشگل راه حل ساده ای است اینکه در گوگل زیر نویس فیلم مورد نظرتان را با فرمت srtجستجو ودانلود کنید و آن را با نام فیلم تان همنام کرده و از آن استفاده کنید خوشبختانه چیزی که در اینترنت زیاد است زیر نویس تمامی فیلم هاست

drbehnam
06-05-2014, 22:38
دوست عزیز من تا حالا نزدیک ده هزارتایی فیلم دانلود کردم و میدونم فایل Srt پیدا میشه و تا حالا هیچ وقت سابقه نداشته نتونم پیدا کنم زیرنویس فارسیه فیلمی رو.ولی نبود که نبود تک تک سایتای زیرنویس ایرانو گشتم به جز زیرنویس استخراجی یا sub/idx زیرنویس فارسیه دیگه ای پیدا نکردم فیلمشم the damned united اثر کارگردان فیلم the kings speech هست.الان راهی هست برای تبدیل این فایلا به Srt?

matinpour
07-05-2014, 00:33
دوست عزیز من تا حالا نزدیک ده هزارتایی فیلم دانلود کردم و میدونم فایل Srt پیدا میشه و تا حالا هیچ وقت سابقه نداشته نتونم پیدا کنم زیرنویس فارسیه فیلمی رو.ولی نبود که نبود تک تک سایتای زیرنویس ایرانو گشتم به جز زیرنویس استخراجی یا sub/idx زیرنویس فارسیه دیگه ای پیدا نکردم فیلمشم the damned united اثر کارگردان فیلم the kings speech هست.الان راهی هست برای تبدیل این فایلا به Srt?

دوست عزیز
تنها راه این است که با نرم افزارمربوطه فرمت زیرنویس را تغییر دهید که این کاری پرزحمت است ویک راه دیگر اینکه فیلم را از طریق لپتاپ به تلویزیون متصل و از آن استفاده کنید

drbehnam
07-05-2014, 06:02
دوست عزیز
تنها راه این است که با نرم افزارمربوطه فرمت زیرنویس را تغییر دهید که این کاری پرزحمت است ویک راه دیگر اینکه فیلم را از طریق لپتاپ به تلویزیون متصل و از آن استفاده کنید
خوشبختانه درستش کردم کلا زیرنویسو چسبوندم به فیلم با jetaudio و فرمتشم عوض کردم.

46f6850
11-05-2014, 20:58
درود به شما آقای "متین پور"! من با زیر نویس "فارسی" مشکل دارم! توی encoding زیر نویس ها بسیاری از زبان های نام نا آشنای عجق وجق هست، جز arabic که باس باشه! . خیلی عجیه که چرا این نیست!!
اگر پاسخ بگید بسیار سپاسمند می شم...

mohammad_983
27-09-2014, 22:25
منظور من هم sub idx فارسی بود وگرنه sub idx انگلیسی را که همیشه برای ترجمه زیرنویسهایم با برنامه subtitle edit که به مراتب بهتر و دقیق تر از برنامه vobsub است به srt تبدیل میکنم.
ولی تبدیل sub idx فارسی به انگلیسی با این برنامه ها تقریبا غیرممکن است.
البته یکی از دوستان برنامه ocr مربوط به sub idx را نوشته که میتوانید در انجمن فارسی سابتایتل لینکش را پیدا کنید که البته هنوز کامل نیست و وقت بسیار زیادی را باید صرف تایپ زیرنویس بکشید.

منم همین مشکل رو با idx های فارسی داشتم. با این اموزش مشکلم برطرف شد. تلویزیونم هم پلاسما سامسونگ هستش
لینک آموزش
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

_victim_
09-03-2016, 21:26
با سلام

کامنت های بحث و چک کردم متاسفانه راهی برای مشکلم پیدا نکردم

تلویزیونم f6450 سامسونگ هستش

فیلم از روی فلش م میبینم زیر نویسش انگلیسی هس هر کاری کردم نتونسم فارسیش کنم

زیر نویسم پخش میشه اما انگیلیسی هس

فایل زیر نویس هم نام فیلم هس

حتی با برنامه shPersianSubtitleFixer استفاده کردم اما مشکلش حل نشد...

:n35:

CafeNet999
09-03-2016, 22:42
تلویزیونم f6450 سامسونگ هستش

فیلم از روی فلش م میبینم زیر نویسش انگلیسی هس هر کاری کردم نتونسم فارسیش کنم

زیر نویسم پخش میشه اما انگیلیسی هس

فایل زیر نویس هم نام فیلم هس

فایل mkv هستش؟
احتمال خیلی زیاد بخاطر اینه که زیرنویس انگلیسی داخل mkv وجود داره و تلویزیون اون رو به زیرنویس فارسی ترجیح میده
چاره اینه که از mkvtoolnix استفاده کنید.با این نرم افزار زیرنویس انگلیسی رو حذف کنید و زیرنویس فارسی رو داخل فایل mkv قرار بدید

kampam
09-03-2016, 22:53
برای منم مشکل مشابه پیش اومده:n35:

_victim_
12-03-2016, 22:05
فایل mkv هستش؟
احتمال خیلی زیاد بخاطر اینه که زیرنویس انگلیسی داخل mkv وجود داره و تلویزیون اون رو به زیرنویس فارسی ترجیح میده
چاره اینه که از mkvtoolnix استفاده کنید.با این نرم افزار زیرنویس انگلیسی رو حذف کنید و زیرنویس فارسی رو داخل فایل mkv قرار بدید

حل شد

سپاس ذوست غزیز