PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حساسیت دندان ها بعد از گذشت 3 ماه از جرمگیری

miladddd
19-05-2013, 15:08
سلام
من 3 ماه پیش رفتم دندونامو به دکتر نشون دادم. گفت بعضی قسمتاش جرم گیری نیاز داره
بعد از جرم گیری تا چند ساعت خونریزی داشت
خود دکتره گفت ممکنه تا چند هفته به سردی و داغی حساس باشه
ولی الان سه ماهه که گذشته و دو سه تا از دندونای پایین و جلو در موقع خوردن آب خنک و یا بستنی و چیزای داغ اذیت میشن
سه چهارتا از دندونای دیگه هم از قبل از جرم گیری کمی حساستر شدن
نکنه مینای دندونم آسیب دیده باشه؟؟
من باید چکار کنم؟:n28:

Saeed Dz
19-05-2013, 16:53
سلام
من 3 ماه پیش رفتم دندونامو به دکتر نشون دادم. گفت بعضی قسمتاش جرم گیری نیاز داره
بعد از جرم گیری تا چند ساعت خونریزی داشت
خود دکتره گفت ممکنه تا چند هفته به سری و داغی حساس باشه
ولی الان سه ماهه که گذشته و دو سه تا از دندونای پایین و جلو در موقع خوردن آب خنک و یا بستنی و چیزای داغ اذیت میشن
سه چهارتا از دندونای دیگه هم از قبل از جرم گیری کمی حساستر شدن
نکنه مینای دندونم آسیب دیده باشه؟؟
من باید چکار کنم؟:n28:
البته من تخصص یا اطلاعات کامل در این ضمینه ندارم و مطمئنن دوستانی هستن که خیلی بهتر میتونن شما رو راهنمایی کنن اما تا جایی که اطلاع دارم این حساست ها طبیعی هستش و حتی یکی از دوستان نزدیک به 6 ماه این حساسیت ها رو داشت بعداز جرمگیری و یک باد یا نسیم هم دندون هاش رو اذیت میکردن!

به نظرم با پزشکت درمیون بذار چون موظف هستش که پاسخگو باشه.

raana
19-05-2013, 19:09
سلام دوست عزیز......

این حساسیت طبیعیه.........برای تسکین میتونید از خمیر دندان مناسب دندان های حساس استفاده کنید حدود 3-4 هفته....

به مرور این حساسیت کم میشه

ولی مهم تر از این حساسیت ...موضوع خونریزی بعد از جرم گیری هست..........

حدود 6 ماه با آب نمک دهان رو شستشو بدید...و بعد از اون به متخصص مراجعه کنید و حتما از نظر بیماری لثه چک بشید.....

miladddd
19-05-2013, 21:55
یعنی میگید دندونام خراب نشده؟
خیلی نگرانم:n30:
چه خمیر دندونی پیشنها میدید؟
من با سنسداینی که جلدش خاکستری سفیده یه مدت استفاده میکردم، ولی حساسیتش رو بیشتر کرد...

Saeed Dz
19-05-2013, 22:06
من با سنسداینی که جلدش خاکستری سفیده یه مدت استفاده میکردم، ولی حساسیتش رو بیشتر کرد...
سنسوداین خیلی کم یاب شده پس مراقب باش تغلبیشو استفاده نکنی.
انواع مختلفی داره این خمیر دندان که شما باید از نوع min اون استفاده کنی (اگر به فروشنده بگی برای لثه های حساس میخوام خودش متوجه میشه) که طرح روش سفید و سبز روشن هستش.
ضمن اینکه هر مسواکی هم برای لثه های شما مناسب نیست! پس مسواک خیلی نرم مخصوص لثه های حساس سنسوداین رو هم تهیه و از اون استفاده کنید.

raana
20-05-2013, 16:57

نه دوست عزیز...دندونا دچار حساسیت شدن که با مصرف خمیر دندون مناسب و به مرور زمان از بین میره.....

فقط حتمن حتمن......پیگیر مشکل لثه باشید که حاد نشه.............