PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف همزمان فلووکسامین و کلدینیوم سی

looker
19-05-2013, 09:42
هفته پیش برای مشکلات گوارشی به پزشک مراجعه کردم ایشون قرص کلدینیم سی برای من تجویز کرد که شبی یکی بخورم

در اینترنت که سرچ کردم دیدم این دارو اثرات آرامبخش هم داره

من چندماهی هست که هر شب نصف قرص فلووکسامین 50 مصرف میکنم. من چون نمیدونستم این هم آرامبخشه. به پزشک نگفتم که فلووکسامین مصرف دارم

ممکنه مصرف همزمان این دو قرص بد باشه؟
با فاصله چندساعت بخورمشون؟

Drug Man
19-05-2013, 20:16
هفته پیش برای مشکلات گوارشی به پزشک مراجعه کردم ایشون قرص کلدینیم سی برای من تجویز کرد که شبی یکی بخورم

در اینترنت که سرچ کردم دیدم این دارو اثرات آرامبخش هم داره

من چندماهی هست که هر شب نصف قرص فلووکسامین 50 مصرف میکنم. من چون نمیدونستم این هم آرامبخشه. به پزشک نگفتم که فلووکسامین مصرف دارم

ممکنه مصرف همزمان این دو قرص بد باشه؟
با فاصله چندساعت بخورمشون؟
دوست عزیز فلوکسامین رو به خاطر چی مصرف میکنین؟

looker
20-05-2013, 08:07
اضطراب و زود عصبی شدن
روانپزشک بهم داده البته خیلی وقته برای ویزیت مجدد نرفتم.
تاثیر قابل توجهی نداشته. شاید چون دوز کم بهم دادن.

حالا الان این دوتا قرص مصرف همزمانشون بده یا نه؟
یک هفته است قرصا رو خریدم ولی هنوز نخوردم

Drug Man
20-05-2013, 13:02
دوست عزیز داروی فلوکسامین بیشترین تداخل رو در خانواده خود با بقیه داروها دارد و قرص کلیدینیوم سی که شما املاشو اشتباه نوشته بودید و کلی منو گمراه کردید این دارو ترکیب کلردیازپوکساید و کلیدینیوم بروماید است. کلردیازپوکساید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%88%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AF) از بنزودیازپینها بوده و آرامبخش است، کلیدینیوم نیز خواص آنتی کولینرژیکی دارد. چون کلردیازپوکساید از خانواده بنزودیازپانها هست و این خانواده با فلوکسامین تداخل دارند باید حتما قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت کنید چون ممکنه تداخل داشته باشند و برایتان خطرناک باشد
موفق باشید

raha_ak077
05-08-2013, 00:05
سلام دوست عزیز. من خودم همزمان کلیدینیوم سی و فلوکسامین را مصرف میکنم و هر دو را به تجویز پزشک متخصصش مصرف میکنم و مشکلی تا الان برتم پیش نیومده، من روزی 3 تا کلیدینیوم سی و 2 تا فلوکسامین مصرف میکنم.از پزشکم پرسیدم گفتن تداخلی با هم ندارند.