PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلInvalid PictureدرVB6

csiamand
18-05-2013, 20:31
سلام دوستان.میخواستم بپرسم چه جوری میشه از آیکون های باکیفیت توی vb6 استفاده کرد؟
اخه موقع انتخاب کردنشو ن پیغام Invalid Picture رو میده...(در ضمن فایل ها هیچ مشکلی ندارن.توی دات نت و بقیه برنامه ها جواب دادن)
فقط توی VB6 اینجوری هستن.اگرم کیفیتشون رو بیاری پایین که به درد نمیخورن.چه جوری میشه باهمون کیفیتی که دارن ازشون استفاده کرد؟

اگه کسی راه حل رو میدونه ممنون میشم کمک کنه...منت داره بخدا

samasara
19-05-2013, 13:28
اگر منظورت استفاده از تصاویر با فرمت png هست که بهتره تبدیل به jpg کنی .. برای این کار باید یا با فتوشاپ این کار رو انجام بدی با از نرم افزار تبدیل فرمت تصاویر استفاده کنی ..
من که از این روش استفاده می کردم خیلی راحت تر بود

Payman_62
20-05-2013, 12:28
اگر منظورت استفاده از تصاویر با فرمت png هست که بهتره تبدیل به jpg کنی .. برای این کار باید یا با فتوشاپ این کار رو انجام بدی با از نرم افزار تبدیل فرمت تصاویر استفاده کنی ..
من که از این روش استفاده می کردم خیلی راحت تر بود

سلام.
تصاویر PNG خاصیت transparency دارند که فایل jpg چنین قابلیتی نداره.

شما در ویبی6 میتونی از آیکون با کیفیت 256 کالر یا همون 8 بیت استفاده کنی. vb6 کیفیت 24 بیت و 32 بیت رو ساپورت نمیکنه.

حتما میدونی که فایل ICO از تعداد زیادی آیکون با کیفیت های متفاوت تشکیل شده.
اگه آیکون رو برای فایل exe میخوای میتونی یه آیکون با کیفیت 32 بیت بسازی که یکی از آیکوناش 256 کالر باشه. بعد آیکون رو به فرم تخصیص میدی. داخل تایتل فرم آیکون بی کیفیته. اما فایل exe نهایی که در explorer مشاهد میکنی آیکون های 32 بیت و با کیفیت رو نمایش میده.

برای استفاده آیکون داخل فرم هم میتونی از کامپوننت استفاده کنی.

samasara
20-05-2013, 16:10
میخواستم بپرسم چه جوری میشه از آیکون های باکیفیت توی vb6 استفاده کرد؟

ممنون از اصلاحی که جواب من رو کردید .. چند وقته تمام تمرکزم روی یک پروژه ای هست برای همین دقت لازم رو گاهی از دست می دم ..

متوجه نشده بودم که آیکون باکیفیت مشکل ایشون هست نه به صورت کلی تصویر .. فکر کردم تصویری رو می خواهند به پروژه شون اضافه کنند اما مشکل پیش می یاد..

بله تا اونجایی که من می دونم شامل چندین آیکون با کیفیت و رزلوشن متفاوت هست .. قبلا برای ساخت فایل های gif متحرک از آکون کلی به مشکل خورده بودم...

بازم ممنون از اینکه جواب صحیح رو برای دوستمون گذاشتید ممنون