PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید پرینتر لیزری رنگی تک کاره

payam20
18-05-2013, 00:16
با سلام
متاسفانه برای مشاوره در بخش مربوطه سوال کردم که نه من و نه مدتها قبل من کسی جوابی نگرفته بود. ولی ظاهرا همه اینجا مطرح میکنن و جواب میگیرن.

بنده قصد خرید یک پرینتر رنگی رو داشتم.
به دلیل وجود بقیه دستگاه ها، فقط تک کاره و به دلیل کاربرد کم و جلوگیری از خشک شدن کارتریج، مدلهای لیزری مد نظرم بود.

موارد مورد نیاز:
کیفیت قابل قبول
قیمت تا 400-500 هزار تومان
هزینه پایین نگهداری و شارژ

موارد مستحب!!!:
شبکه شدن بیسیم
سرعت مناسب

مدلهای سامسونگ CLP به نظرم مناسبن. ولی از قیمت روز، هزینه نگهداری و شارژ و مقدار کارکرد با هر شارژ یا دردسرهای جانبی بی خبرم.

در صورت اطلاع، لطفا در مورد این مدل ها یا مدل های دیگر راهنمایی بفرمایید. (مدل - قیمت - هزینه شارژ - کارکرد با هر شارژ)

afn.gig
28-06-2013, 18:14
دوست عزیز پرینترهای رنگی لیزری دردسرهای خاصی دارند. بهتر بود شما میگفتید برای چه کاری میخواید... شاید جوهری برای شما مناسب تر بود. پرینترهای جوهری کیفیت بسیار بالاتر و هزینه بسیار پایین تری دارند ولی برای کسی مناسب است که حداقل روزی یک صفجه کامل رنگی یا شش صفحه متن و تصویر پرینت داشته باشد.
پرینترهای لیزری رنگی سرعت نسبتا بیشتری دارند و دردسرهای نگهداری ندارند. به درد یک اداره میخورد که مثلا هفته ای چهار عدد سربرگ رنگی نیاز داشته باشد و اگر دستگاه را سه ماه اصلا روشن نکنند، بعد از سه ماه بدون هیچ مشکلی مثل روز اول کار کند. یا اوپراتور ناشی باشد و کار با پرینترهای جوهری را بلد نباشد. کیفیت پرینترهای رنگی لیزری اصلا برای عکسهای آلبومی یا پرسونلی مناسب نیست.

در هر حال اگر قصد خرید پرینتر رنگی لیزری را دارید به موارد زیر دقت کنید:
1) عموم پرینترهای رنگی لیزری حجم کارتریجشان کوچک است و معمولا زود خالی میشود و خریدار را غافلگیر می‌کند. شما مدلهای موجود توی بازار را در بیار (نمیدونم الان چی تو بازاره) بعد توی سایت سازنده پیداشون کن ببین چند تا صفحه میزنند. البته اختلافشون معمولا اونقدر زیاد نیست ولی خوب بعضیهاشون خیلی کم میزنند. مثلا توی سایت نوشته برگه رنگی با پوشش ده درصد میشه 150 تا (!) پوشش در درصد یعنی یه صفحه متن با یه کادر دورش و یه جدول کوچیک. اگه یه عکس کامل پرینت کنید میشه پوشش صد در صد و حداکثر سی یا فوقش سی و پنج برگ بزنه. مراقب باش بعضی وقتها آمار رو با پوشش 5 درصد میدن که یکهو رقم کلی میره بالا. با پوشش 10 درصد شما یه مدلی پیدا کنی که 250 تا بزنه خیلی خیلی عالیه (محض مثال گفتم که حدود آمار دستتون بیاد). کلا یه اصلی وجود داره: هرچی پرینتر گرونتر (تک کاره) تعداد چاپ بیشتر و مقرون به صرفه تر. از این جهت میگم مقرون به صرفه که وقتی میبری شارژ کنی اونجا کار ندارن پرینر شما صد تا میزنه یا دویست تا. پول شارژ یکیه.

2) هزینه یک مجموعه چهارتایی کارتریج اصلی (چهار رنگ) و فابریک پرینتر از قیمت خود پرینتر بیشتر میشه. اگه کارتریج بدل پیدا کنید چهار تاش میشه دو سوم قیمت خود پرینتر. پس باید شارژ کنید. متاسفانه 90 درصد شارژکن های بازار (!!!) ناشی هستند و کارتریج رو به گند میدن. یعنی شما اصلا اون کیفیت اولیه رو تحویل نمیگیری که هیچ... بعضی وقتها صفحه کثیف و پر از لکه های اضافی تحویلت میده. هزینه شارژ هم هر رنگ حدودا 35 هزار تومانه که 12 تومنش پول رنگ (تونر)، 3 تومن پول چیپ و باقیش دستمزده (کوفتشون یشه). شما بهتره مثل من خودت شارژ کارتریج رو یاد بگیری. اونوقت میشه گفت پرینتر رنگی لیزری مقرون به صرفست. بخوای بیرون شارژ کنی یا خدایی نکرده هر بار کارتریج فابریک بخری خیلی برات گرون تموم میشه.

3) موقع انتخاب پرینتر به شارژش هم فکر کن. پرینترهای اچ.پی راحت‌تر شارژ میشن. برای شارژ کارتریج رنگی لیزری دو تا چیز نیازه: یکی تونر که همون پودر رنگ هست... یکی هم یه چیپ کوچیکه که به هر کارتریج وصله که هر پرینتی که میگیرید تو این ثبت میشه که مثلا آمار پودر موجود تو کارتریج رو داشته باشه خیر سرش (همیشه اشتباه میکنه... هر بار پیغام داده کارترج خالیه، کلی بعد کارتریج تموم شده).. تو مدلهای اچ پی نیازی به تعویض چیپ نیست (در صورت عوض نکردن چیپ بعد از شارژ تو اچ.پی، پرینتر همیشه پیغام میده کارتریجها خالی هستن ولی بازم خیالیش نیست و پرینت میگیره). ولی تو بعضی مدلها مثلا سامسونگ قضیه جدیه و اگه چیپ عوض نشه پرینتر اصلا کار نمیکنه. در مورد اچ.پی چیپها راحت گیر میاد. هرچند نیازی به تعویض نداره ولی باز هم بعضی ها وسواسی هستند و میخوان آمار تونر توی کارتریج رو داشته باشن و میرن چیپ رو هم عوض می‌کنن. برای بیشتر پرینترهای اچ.بی چیپ قابل ریست کردن هم وجود داره. یعنی هربار کارتریج رو شارژ کردی نمیخواد برا هر رنگ سه تومن پول چیپ بدی و چیپ رو ریست میکنی میشه نو. این نکته رو توجه داشته باش که بعضی وقتها چیپ بعضی مدلهای سامسونگ تو بازار گیر نمیاد و بعد از هر بار تموم شدن کارتریج باید کارتریج نو بخری و کارتریجهای خالی رو نگه داری شاید یه روزی فرجی شد. پس قبل از خرید ببین چیپ اون مدلی که میخوای برداری تو بازار باشه و ترجیحا قابل ریست شدن باشه.

همین!

h_khozooei
29-06-2013, 12:39
من فکر می کنم اگر اچ پی رنگی بگیری بهترین انتخاب باشه
البته جوهر افشان کیفیت بالاتری بهت می ده ولی هدش اذیت می کنه
اگر برای کار عکس نمی خواهی یه رنگی لیزری بگیر
هر موقع هم خواستی شارژش کن
مدلهای که میشه پیشنهاد کرد 1525 هست

behrooz_dana
30-10-2013, 11:00
دوستان من يه پرينتر 1215 دارم.(رنگي ليزري)
كارتريج هاي فابريكش تموم شده و براي اولين بار ميخوام شارژ كنم. وهمانطور كه دوستمون در بالا گفتن 90 درصد كسايي كه شارژ ميكنن يا از پودر بي كيفيت استفاده ميكنن يا اينكه بصورت ناشيانه شارژ ميكنن
اگه جاي معتبري براي شارژ سراغ دارين لطفا راهنمايي كنيد.

h_khozooei
30-10-2013, 21:31
والا جاهای معتبر معمولا قیمت بالای می گیرن، مثلا شاید برای یه شارژ 60 - 70 هزار تومان بگیرن

behrooz_dana
31-10-2013, 12:07
راستشو بخواين چون من ميخوام عكس پرينت بگيرم كيفيت مهمه برام. چجوري بايستي اعتماد كرد كه تونر باكيفيت ميريزن توي كارتريج؟ وقتي ميري تو ايرانشهر همه ميگن كه اينكاره هستن ، چجوري ميشه يه جاي خوب با قيمت مناسب گير اورد؟

h_khozooei
31-10-2013, 20:07
من یه جا می دونم هرکدومشو 63 هزار تومان (با تعویض چیپ) می گیره اگر خواستی بگو معرفی کنم.

behrooz_dana
01-11-2013, 08:16
جناب خضوعی ممنون. راستشو بخواین 63 زیاده برای من. چون 4تاش میشه 250 تومن.
تصمیم دارم خودم شارژ کنم. به هر حال ممنون.

h_khozooei
02-11-2013, 21:23
جناب خضوعی ممنون. راستشو بخواین 63 زیاده برای من. چون 4تاش میشه 250 تومن.
تصمیم دارم خودم شارژ کنم. به هر حال ممنون.
اگر خواستی شارژ کنی و مشکلی داشتی به من بگو. مواظب بلیدهاش باش چون تیغه ای که شاید خیلی راحت خم بشه.
تونر هم بنظر من تونر کرونا بریز فکر کنم 50 گرمش حدود 9 تومان باشه

behrooz_dana
02-11-2013, 22:39
ممنون دوست عزیز از اینکه محبت دارین .
اگر محبت کنید و جسارت نباشه شمارتونو واسم پخ کنید در حد چند دقیقه ازتون راهنمایی بگیرم.
ممنون

h_khozooei
03-11-2013, 20:39
به ایدی یاهو من یه pm بده (نه ایمیل) برات موبایلم رو می فرستم

hmohamadi_64
01-04-2015, 14:38
سلام دوستان عزیز
میخواستم بین دو مدل پرینتر لیزری رنگی Canon i-SENSYS LBP7018C و HP LaserJet Pro CP1025 انتخاب کنم.به نظر شما کدومو بگیرم؟

hmohamadi_64
01-04-2015, 14:39
سلام دوستان عزیز
میخواستم بین دو مدل پرینتر لیزری رنگی Canon i-SENSYS LBP7018C و HP LaserJet Pro CP1025 انتخاب کنم.به نظر شما کدومو بگیرم؟

hmohamadi_64
04-04-2015, 15:25
کسی نظری نداره؟؟؟:n27:

h_khozooei
12-04-2015, 13:53
جفتشون خیلی قدیمی شدن

arashlolos
10-11-2015, 16:00
سلام دوستان عزیز و متخصص
قصد خرید پرینتر رنگی دارم ترجیحا A3
جهت چاپ عکس هر دو هفته یک یا چندتا عکس چاپ کنم.
اگر A3 مناسب در بازار نیست پیشنهاد A4 بدید .
و اینکه آیا لیزری با کیفیت بالا موجود هست که درگیر دردسرهای جوهر افشان نشم؟
بودجه تا 2 میلیون

arashlolos
15-11-2015, 10:16
سلام
پرینتر Epson 1430 تانک داره؟ تو بعضی سایتا گفتن داره ولی بعید میدونم
کسی میدونه 1430 از 1410 بهتره؟

قصد خرید پرینتر رنگی دارم ترجیحا A3
جهت چاپ عکس هر دو هفته یک یا چندتا عکس چاپ کنم.
اگر A3 مناسب در بازار نیست پیشنهاد A4 بدید .
و اینکه آیا لیزری با کیفیت بالا موجود هست که درگیر دردسرهای جوهر افشان نشم؟
بودجه تا 2 میلیون

h_khozooei
17-11-2015, 16:11
اگر برای کار عکس می خوای باید پرینتر جوهرافشان بخری لیزری به کیفیت جوهرافشان نیست. ولی بدون برای کسی که کار نمی کنه زیاد یه عالمه مشکل داره جوهر افشان

arashlolos
18-11-2015, 11:12
اگر برای کار عکس می خوای باید پرینتر جوهرافشان بخری لیزری به کیفیت جوهرافشان نیست. ولی بدون برای کسی که کار نمی کنه زیاد یه عالمه مشکل داره جوهر افشان

ضمن تشکر از پاسخ شما
اگر امکانش بود
یه عالمه مشکل داره رو یکم بیشتر توضیح میدین. که غیر از خرید و ریختن جوهر در تانک چه مشکل دیگری ممکنه پیش بیاد؟

h_khozooei
24-11-2015, 14:37
اگر بمدت چند هفته ازش استفاده نکنی جوهر تو هد خشک می شه و احتمال اینکه مجبور بشی قد خود پرینتر هزینه تعویض هد بدی زیاده