PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خراب شدن پی در پی ویندوز xp در یک ماه :l

ha_miid2
17-05-2013, 15:43
سلام به همه:n13:
من یه مشکل عجیب دارم کلافه ام کرده دیگه:n27:
ما یه اشتباهی کردیم گفتیم هارد نو بخریم خیر سرمون ! هارد رو خریدم و هر چی داشتم کات کردم تو هارد جدید ! یک هفته نشد ویندوزم پرید و دیگه بالا نیومد ! و بعد از تلاش فراوون فهمیدیم که نه تنها ویندوز بلکه هارد هم پریده و هیچ جوره شناسایی نمیشه ! بردم گارانتی گفت سوخته و عوض کرد برام ! روی هارد جدید ویندوز نصب کردم و بعد از یکی دو هفته ویندوز پرید دوباره ! و جالب این بود که وختی وصل میکردم به هارد قبلیم درایو C هاردی که خراب شده بود ارور میداد ! یعنی جلوش که هیچ حجمی نزده بود روش هم کلیک میکردی میگفت باید فرمت شه ! اقا ما فرمت کردیم و ویندوز نصب کردیم دوباره (انقد بدشانسی زیادیه یاد اقای همساده افتادم :دی ) خلاصه نصب کردیم این بار هم بعد یه هفته دقیقا همین مشکل پیش اومد !!!
حالا این سری من sp2 نصب کردم قبلا 3 رو نصب میکردم !! این بار هم داره یه اتفاقایی می افته و بعضی وخت ها کند میشه ! الانم که blue screen داد ریست شد هیچ جوره بالا نمی یومد حتی safe mode وصل کردم به هارد قبلیم توی اون پنجره که قبل welcome میاد اسکن میکنه اسکن شد وصل کردم درست شد فعلا ! منتها اینجور که بوش میاد هنوز 3 روز نشده بعد نصب ویندوز باز داره یه اتفاقایی می افته

این مشکلیه که من سر در نمیارم از چیه
حالا یه سری نکته های تکمیلیکی هست (مگه درسه :دی ) اینارم بخونید و نتیجه گیری کنید

هارد جدیدی که گرفتم یه کم صداهای عجیب میده بعضی وختا ! مثه کشیدن ناخن روی تخته ولی خیلی ضعیف ! و وختی که اینجوری قاطی میکنه و کند میشه به شدت این صدا بیشتر میشه ! البته اونقدی نیس که با شنیدنش بگی هاردت مشکل داره ولی به هر حال صدا میده به عنوان هاردی که نو هستش ! گارانتی سازگار هستش که جالبه روزی که رفتم هارد جدیدو بگیرم یه مشتری شاکی بود که چرا هارد دسته دوم بهش دادن به عنوان حایگزین و یارو هم میگفت مهم نیس مهم گارانتیشه که یه سال هست هنوز !! با این اوصاف ممکنه از هارد باشه ؟

مادربورد و cpu به شدت ضعیف و قدیمی هستند 512 و 2.80 !!! ممکنه از اینا باشه ؟ که نفسای اخرشونه و دارن ویندوز رو به هم میریزن ؟

همیشه همون نرم افزار های ثابت رو نصب میکنم یعنی تغییری نمیدم ممکنه ازین نرم افزار ها باشه ؟؟

آنتی ویروس دو بار قبل avast و این بار nod32 نصب کردم و هر سه بار هم احتمالا فلشی که باهاش ستاپ آنتی ویروس رو ریختم ویروس اتوران داشته ولی بعد از نصب انتی ویروس و اسکن حتی همون فلش چیزی پیدا نمیشه (تو رایانه ی یکی از دوستان پیدا کرد واسه همین میگم ! شاید اصلا ویروس نداشته باشه)

ha_miid2
17-05-2013, 15:44
راستی آنتی ویروس nod هم جدید این ارور رو میده کسی میدونه چیه ؟
detected covert channel exploit in icmp packet
زیرش هم یه آیپی نوشته

danial_848
30-05-2013, 21:52
به احتمال زیاد مشکل از هاردته که آخرای عمرشه. اگه کار کرده بود سروصدا میتونست فقط به خاطر وجود fragment باشه ولی وقتی تازه ویندوز نصب کردی و اینجوریه به نظر مشکل داره. از اطلاعات حساست حتما بک آپ بگیر و به نظرم عوض کن هارد رو