PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه در مسافت زیاد

Alireza Shams
15-05-2013, 23:06
با سلام
دوستان

در اتاق یک من یک روتر دارم که یک کابل لن از پشت کامپیوتر به اون متصل شده و همچین یک مودم ساده ای دی اس ال که به یک لن دیگه از روتر متصل شده (ون نه) .
در اتاق دو هم من یک کامپیوتر با کارت شبکه وای فای دارم که به شبکه ی وایرلس روترم وصل میشه و به این صورت شبکه بین دو کامپیوتر بر قرار میشه همچنین اینترنت هم کاملا بین کامپیوتر 1 و 2 و سایر دستگاه شیر شده .
حالا به علت فاصله زیاد و همچنین موانع زیاد من با مشکل جدی روبرو شدم به صورتی که کامپیوتر دو در پایین ترین میزان کیفیت و قدرت به شبکه متصل هستش و دایما قطع و وصل میشه .
اینم بگم که شبکه کاملا اماتوری و طبق تجربیات خودم راه اندازی شده .
حالا در نظر دارم یک کارت وای فای جدید برای کامپیوتر اتاق 1 بخرم . و روتر رو به تنهایی ببرم بین مسیر قرار بدم و ساختار شبکه رو به این صورت تغییر بدم :
مودم ای دی اس ال با کابل لن به کامپیوتر 1 وصل میشه و خود کامپیوتر 1 با کارت وای فایی که نصب میکنم به روتر که از پیش تنظیم شده وصل میشه .
کامپیوتر دو هم با کارت وای فای به روتر وصل میشه .
و اینطوری شبکه ی جدید شکل میگیره . حالا سوال من اینه که این کار من اصولی هست؟ برای شیر کردن اینترنت که مشکلی نخواهم داشت ؟ و اگر پیشنهادی دارید ممنون میشم کمکم کنید .
همچنین اگر دوستانی نقصانی در ایجاد تاپیک و توضیح بنده میبینند پیشاپیش عذر خواهی میکنم

Armin.Computer
16-05-2013, 02:18
شما سه تا راه دارید:
یا آنتن قوی تر واسه روتر بخرید که درصد سیگنال بالا بره
یا کابل سیستم 1 رو بیشتر کنید که مودم در جای بهتر قرار بگیره
و یا یک کارت وای فای واسه کامپیوتر شماره 1 بخرید

من این سه تا راه به ذهنم رسید
موفق باشید

reza41
16-05-2013, 20:19
سلام
بله در یک شبکه کامپیوتری این کاملا اصولی هست که شما اینترنت رو به یک سیستم بدی و اون سیستم اینترنت رو بین سیستم های دیگه شبکه تقسیم کنه. این طوری میتونی از فایروال هایی مثل TMG هم استفاده کنی

Alireza Shams
16-05-2013, 20:33
از دوستان تشکر میکنم.
انشاا... شنبه این کار را تست میکنم .

Armin.Computer
16-05-2013, 21:36
بله در یک شبکه کامپیوتری این کاملا اصولی هست که شما اینترنت رو به یک سیستم بدی و اون سیستم اینترنت رو بین سیستم های دیگه شبکه تقسیم کنه. این طوری میتونی از فایروال هایی مثل TMG هم استفاده کنی
در این صورت اون سیستم همیشه باید روشن باشه و اگر خاموش باشه اینترنتی وجود نداره

reza41
16-05-2013, 22:18
بله همین طوره
اگر کسی این رو نخواد باید از راه های دیگه ای مثل همون روتر متصل به اینترنت استفاده کنه.

Alireza Shams
16-05-2013, 22:37
سلام
ممنون از شما.کاملا درست میفرمایید.
در مورد عوض کردن انتن اگه میشه توضیح بدید.
این هم که کابل کامپیوتر یک رو بلندتر کنم پیشنهاد خوبیه البته متقابلا هم باید کابل مودم دی اس ال رو افزایش داد ولی منتهای مراتب مسافت و موانعی که من دارم این کار میسر نیست.
در مورد بردن روتر به میات راه البته میشه مودم رو هم برد کنار روتر. ولی خب اینطوری یکم سخت میشه برام چون وضعیت چراغای مودم و خاموش و روشن کردنش برام مهمه.
ولی فی الحال بهتره یه کارت وای فای اضافه کنم و روتر رو ببرم سر راه . چون معضل جدی من شبکه ی دیتا بیس نرم افزارمه .

Armin.Computer
16-05-2013, 22:52
در مورد عوض کردن انتن اگه میشه توضیح بدید.
یک آنتن قوی تر می خرید مثل همونه حالا با db بیشتر

ولی فی الحال بهتره یه کارت وای فای اضافه کنم و روتر رو ببرم سر راه . چون معضل جدی من شبکه ی دیتا بیس نرم افزارمه .
راه حل خوبیه

sadeghr7
17-05-2013, 00:19
دوست عزیز من استفاده از سیستم سیمی رو ترجیح می دم به خاطر سرعت بالاتر و خطرات محیطی کمتر، از کابل Cat 6 استفاده کن که تا 100Mb/s جواب می ده

موفق باشی

Alireza Shams
17-05-2013, 00:37
بله مسلما کابل کشی مزیت های زیادی داره ولی الان با شرایطی که گفتم کاملا غیر منطقی بنظر میاد . هزینه به مراتب بسیار بالاتر از یک کارت وای فای به علت مسافت زیاد , همچنین مسیر مناسبی هم جهت کارگذاری لوله و داکت وجود نداره. و اینکه من تجهیزاتی که عرض کردم رو دارم بعلاوه اینکه من رو در محدودیت جدی میگذاشت برای سایر دستگاهایی که صرفا باید با وای فای به شبکه متصل بشن .

Armin.Computer
17-05-2013, 08:19
بله مسلما کابل کشی مزیت های زیادی داره ولی الان با شرایطی که گفتم کاملا غیر منطقی بنظر میاد . هزینه به مراتب بسیار بالاتر از یک کارت وای فای به علت مسافت زیاد , همچنین مسیر مناسبی هم جهت کارگذاری لوله و داکت وجود نداره. و اینکه من تجهیزاتی که عرض کردم رو دارم بعلاوه اینکه من رو در محدودیت جدی میگذاشت برای سایر دستگاهایی که صرفا باید با وای فای به شبکه متصل بشن .
دوست عزیز شما در چه مسافتی می خواهید این کار رو انجام بدید؟

Alireza Shams
17-05-2013, 08:59
120 متر حیاط بین 30 تا 40 متر داخل سوله ضمن اینکه مسیر مستقیم نیست
بعلاوه اینکه یک لپتاپ که ممکنه باز هم از این دورتره و یا بعضی وقتا نزدیک اتاق یک باشه یه تبلت که حتما فایل ترنسفر رو احتیاج داره و چندتا گوشی که بیشتر با اینترنت کار دارن

Armin.Computer
17-05-2013, 11:43
120 متر حیاط بین 30 تا 40 متر داخل سوله ضمن اینکه مسیر مستقیم نیست
بعلاوه اینکه یک لپتاپ که ممکنه باز هم از این دورتره و یا بعضی وقتا نزدیک اتاق یک باشه یه تبلت که حتما فایل ترنسفر رو احتیاج داره و چندتا گوشی که بیشتر با اینترنت کار دارن
من درست متوجه نشدم
ولی از روترهای outdoor هم می تونید استفاده کنید ولی بدی هایی داره
شما باید اطلاعات دقیق تری بدید
مثل جنس دیوار
و نقاطی که دستگاه ها قرار دارن

Alireza Shams
17-05-2013, 12:27
وسایلی که من دارم و نمیخوام هم جایگزین براشون پیدا کنم به شرح زیر هستش
روتر , مودم ساده دی اس ال , یک کامپیوتر مجهز به کارت وایرلس یک کامپیوتر مجهز به کارت لن .
شبکه هم باید فایل ترنسفر داشته باشه هم اینترنت
دستگاهایی هم که باید از این شبکه استفاده کنند :
دو تا پی سی که این دو تا در واقع اصلی ترین هدف من هستند هم برای فایل ترنسفر هم اینترنت
یک لپ تاپ که بیشتر جنبه شخصی داره و کمکی اون هم هر دو حالت
یک تبلت که بیشتر برای فایل ترنسفر استفاده میشه .
یه سری گوشی که صرفا اینترنت نیاز دارند .
یه سری کامپیوتر دیگه هم هست که اونا شبکه ی مجزایی دارند و اصلا قابل بحث نیستد ولی شاید به این شبکه هم وصل بشن .
حالا میخوام یه شبکه راه اندازی که علاوه بر اینکه دو تا پی سی اصلی منو ساپورت کنه دستگاه های دیگه هم که عرض کردم شاملش بشن .

در مورد مسافت و موانع
کل شرکت رو یک مستطیل فرض کنید . ابتدای این مستطیل کام 1 قرار داره یعنی کامپیوتر دفتر . بعد از 120 متر حیاط سوله شروع میشه که بعد از 30 متر در کنار دیوار کام 2 یعنی کامپیوتر انبار قرار داره .
موانعی که سر راه کام 1 و 2 هست به این شرحه: یک اتاق 30 متری پشت دیوار سوله در حیاط که توش چیلر و کمپرسور باد قرار داده و پشت اون همچنین یه سری تابلو برق که وقتی این دستگاه ها روشن باشن تصور کنید چی به سر شبکه وای فای میاد .
خود کامپیوتر هم توی یک اتاقک اهنی هستش .
ضمن اینکه جلوی این کامپیوتر انبار تعداد زیادی گونی حاوی محصول تا سقف چینده شده !

چیزی که کاملا محرزه اینه که نمیشه کابل کشی کرد یا بهتر بگم نمیخوام که بکنم . میخوام روتر رو ببرم بالای در همون سوله .
چیزی که تو ذهمنه رو با شکلها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست کردم :)

Armin.Computer
17-05-2013, 17:00
وسایلی که من دارم و نمیخوام هم جایگزین براشون پیدا کنم به شرح زیر هستش
روتر , مودم ساده دی اس ال , یک کامپیوتر مجهز به کارت وایرلس یک کامپیوتر مجهز به کارت لن .
شبکه هم باید فایل ترنسفر داشته باشه هم اینترنت
دستگاهایی هم که باید از این شبکه استفاده کنند :
دو تا پی سی که این دو تا در واقع اصلی ترین هدف من هستند هم برای فایل ترنسفر هم اینترنت
یک لپ تاپ که بیشتر جنبه شخصی داره و کمکی اون هم هر دو حالت
یک تبلت که بیشتر برای فایل ترنسفر استفاده میشه .
یه سری گوشی که صرفا اینترنت نیاز دارند .
یه سری کامپیوتر دیگه هم هست که اونا شبکه ی مجزایی دارند و اصلا قابل بحث نیستد ولی شاید به این شبکه هم وصل بشن .
حالا میخوام یه شبکه راه اندازی که علاوه بر اینکه دو تا پی سی اصلی منو ساپورت کنه دستگاه های دیگه هم که عرض کردم شاملش بشن .

در مورد مسافت و موانع
کل شرکت رو یک مستطیل فرض کنید . ابتدای این مستطیل کام 1 قرار داره یعنی کامپیوتر دفتر . بعد از 120 متر حیاط سوله شروع میشه که بعد از 30 متر در کنار دیوار کام 2 یعنی کامپیوتر انبار قرار داره .
موانعی که سر راه کام 1 و 2 هست به این شرحه: یک اتاق 30 متری پشت دیوار سوله در حیاط که توش چیلر و کمپرسور باد قرار داده و پشت اون همچنین یه سری تابلو برق که وقتی این دستگاه ها روشن باشن تصور کنید چی به سر شبکه وای فای میاد .
خود کامپیوتر هم توی یک اتاقک اهنی هستش .
ضمن اینکه جلوی این کامپیوتر انبار تعداد زیادی گونی حاوی محصول تا سقف چینده شده !

چیزی که کاملا محرزه اینه که نمیشه کابل کشی کرد یا بهتر بگم نمیخوام که بکنم . میخوام روتر رو ببرم بالای در همون سوله .
چیزی که تو ذهمنه رو با شکلها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست کردم :)
چه قدر می خوای هزینه کنی؟
روتر وای فای کل محیط رو آنتن می ده؟