PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم بالا نمیاد ....چه اتفاقی افتاده...؟

robert
14-05-2013, 16:46
سلام به همگی

دوستان...نمیدونم چی شده ولی سیستم من دیگه بالا نمیاد...یعنی اصلا تصویر نمیده که بخواد بالا بیاد....هیچی نشون نمیده فقط کیس روشن میشه...

قطعات رو تک تک چک کردم...الان رو این سیستمی که باهاش تو فروم اومدم و همین پست رو نوشتم پاور و گرافیک سیستم خرابم نصب شده که نشون میده مشکل از پاور و گرافیک نیست...
بدبختی اینکه مادربرد و سی پی یو این سیستم با مادربرد و سی پی یو و رم سیستم خراب تفاوت داره و نمیتونم اونها رو چک کنم.

مادربرد : ASUS 5pQ deluxe خریداری شده در آدر ماه 1387

سی پی یو : intel Q6600 خریداری شده در همون تاریخ

رم: 4 گیگ DDR2 باس 800 اونهم در همون تاریخ یعنی حدود چهار سال و نیم پیش....

نمیدونم دقت کردید یا نه....وقتی سیستم میخواد بوت بشه بایوس میره درایو های نوری رو هم چک میکنه و یک صدای خرت خرت از درایو ها شنیده میشه و بعد مانیتور روشن میشه...الان دیگه اون صدا شنیده نمیشه...آیا میتونه دلیلش خرابی بایوس باشه...؟؟ از کجا بفهمم بایوس خالی شده یا خراب شده...؟

مادربردی که بایوسش خراب بشه ایا قابل تعمیر هست...؟

یه کمکی بکنید....تمام اطلاعات ضروری ام روی اون کامپیوتر خراب شده هست..

Ali*Reza
14-05-2013, 16:54
فن سی پی یو کار میکنه؟ پیشنهاد میکنم باتری مادربورد رو در بیارین و دوباره جا بزنین یا اتصال کوتاهش کنین تا بایوس بحالت دیفالت برگرده.

robert
14-05-2013, 16:56
فن سی پی یو کار میکنه؟ پیشنهاد میکنم باتری مادربورد رو در بیارین و دوباره جا بزنین یا اتصال کوتاهش کنین تا بایوس بحالت دیفالت برگرده.

ممنون.
بله...فن Tuniq tower 120 رو مادربرد بستم و کار هم میکنه...

robert
14-05-2013, 17:49
بازهم سلام
باتری مادربرد رو درآوردم و ده دقیقه صبر کردم سپس جا انداختم ولی بازهم هیچی....!!!

اصلا تصویری نشون داده نمیشه....همونطور که گفتم به سالم بودن پاور و گرافیک مطمئنم....ولی نمیتونم بفهمم بجز این دو قطعه مشکل از کجاست.

کمک کنید....کسی تجربه مشابهی نداشته...؟

ess_1362
14-05-2013, 19:22
پردازنده که به سادگی دچار مشکل نمیشه
توصیه می کنم مادربرد را بررسی کنید
احتمال زیاد هم مشکل می تونه از بایاس باشه

robert
15-05-2013, 10:17
بازهم سلام

آیا مشکل میتونه از خرابی پل شمالی یا جنوبی باشه...؟ علائم خرابی ایندو چی هست...؟ در صورت خرابی آیا قابل تعمیر هستند...؟ من مادربردم رو حدود 5 سال پیش خریدم...آیا این طبیعیه که مادربرد هر 5 سال یکبار خراب بشه...؟؟ آیا شرکت ویستا پخش رایانه مادربرد هایی که گارانتی شون تموم شده رو هم با پرداخت هزینه تعمیر میکنه...؟

EXTREME
15-05-2013, 12:23
بازهم سلام

آیا مشکل میتونه از خرابی پل شمالی یا جنوبی باشه...؟ علائم خرابی ایندو چی هست...؟ در صورت خرابی آیا قابل تعمیر هستند...؟ من مادربردم رو حدود 5 سال پیش خریدم...آیا این طبیعیه که مادربرد هر 5 سال یکبار خراب بشه...؟؟ آیا شرکت ویستا پخش رایانه مادربرد هایی که گارانتی شون تموم شده رو هم با پرداخت هزینه تعمیر میکنه...؟

تصویر ندادن میتونه از چیپ شمالی و لحیم سردی اون باشه

باید با هیتر حرارت داده بشه درست نشه ریوال بشه و در نهایت عوض بشه در صورتی که مشکل از چیپ شمالی باشه
معمولا چیپ جنوبی مشکل پیدا کنه سیستم روشن نمیشه یا اگه روشن شه نه خاموش و نه ریست میشه

میتونه خیلی علت داشته باشه در تصویر ندادن اگه مشکل از مین باشه میتونه علت های زیادی داشته باشه یکیش چیپ شمالی است

ess_1362
15-05-2013, 12:24
آیا مشکل میتونه از خرابی پل شمالی یا جنوبی باشه...؟ علائم خرابی ایندو چی هست...؟ در صورت خرابی آیا قابل تعمیر هستند...؟
هر چیزی ممکنه
بیشتری احتمال خرابی و نشتی خازن های مدار تغذیه پردازنده هست

من مادربردم رو حدود 5 سال پیش خریدم...آیا این طبیعیه که مادربرد هر 5 سال یکبار خراب بشه...؟
این قضیه ارتباطی به هم نداره

آیا شرکت ویستا پخش رایانه مادربرد هایی که گارانتی شون تموم شده رو هم با پرداخت هزینه تعمیر میکنه...؟
بله این کا رار برای شما انجام میده

aryna
15-05-2013, 13:14
بازهم سلام

دوست من من نمیدونم سیستم شما ساتا داره یا نه احتمالا داره اما سیستم قدیمی من که هندلی بود هر ازگاهی اینطوری میشد و من اینقدر با رمها و کابل دیتا و برق هارد ور میرفتم تا سیستم بالا میامد(البته کابل هارد من ideبود)اون سیستم قدیمی ام حالا شما هم رمها را جابجا کن کابل دیتا وبرق هارد جابجا کن

ببین اصل در بایو دیتکت میشه همین کارها را بکن احتمالا رفع میشه

مال من که اون طوری بود

EXTREME
15-05-2013, 20:42
دوست من من نمیدونم سیستم شما ساتا داره یا نه احتمالا داره اما سیستم قدیمی من که هندلی بود هر ازگاهی اینطوری میشد و من اینقدر با رمها و کابل دیتا و برق هارد ور میرفتم تا سیستم بالا میامد(البته کابل هارد من ideبود)اون سیستم قدیمی ام حالا شما هم رمها را جابجا کن کابل دیتا وبرق هارد جابجا کن

ببین اصل در بایو دیتکت میشه همین کارها را بکن احتمالا رفع میشه

ایشون سیستمشون تصویر نمیده این مشکل که به هارد مربوط نمیشه !

aryna
15-05-2013, 22:26
ایشون سیستمشون تصویر نمیده این مشکل که به هارد مربوط نمیشه !

اخه مال منم همین مشکل را داشت اون سیستم قدیمی ام

حتی صفحه اولیه بوت که همون دیتکت شدن هارد وغیره است را نمی دیدم(انگار مانیتور اصلا برق نداره)

mohammadi_4u
15-05-2013, 22:29
اخه مال منم همین مشکل را داشت اون سیستم قدیمی ام

احتمالا شما با همون تغییر و جابجایی رم کارتون را افتاده و چون همه کارهارو با هم انجام دادید فکر کردید مال هارد .درصورتی که تصویر به هارد شموری هم ربط نداره:thumbup:

TapatalK