PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: حذف صدا در Adobe Audition

Salar.Shayegan
13-05-2013, 16:51
سلام دوستان

روی یک صدا کار میکردم، صدا رو با دستگاه MP3 Player ضبط کرده ام.
ولی متاسفانه خیلی صدای هوا میاد توش.
برای حذف هوای موزیک در Adobe Audition باید چه کاری انجام بدم؟
لطفا دوستان راهنمایی میکنید؟

ممنون

Переклад не
13-05-2013, 17:44
خب ببینید شما فایل صوتی مورد نظر رو وارد نرم افزار کنید و حالت نمایشش رو رو مولتی ترک مود قرار بدید.حالا مهمترین قسمت ، آنالیز نویز یا صدای ممتد هستش. به شرطی که ممتد باشه یعنی از اول تا آخر ترکمون ، صدای مزاحممون با یک فرکانس ثابت باشه و کم و زیاد نباشه
خب حالا نویز رو انتخاب کنید:
یعنی ابتدا wave form رو زوم کنید تا اون نویز رو ببینید. برای دیدن نویز عرض میکنم که چیکار کنید
شما وقتی اون صدا رو میخواستید ضبط کنید اولش شما کلید ضبط رو زدید و بعد آهنگ مورد نظرتون شروع شده و ضبط شده . پس یعنی صدای نویز یا هوای موجود در محیط اول از همه ضبط شده و شما باید فرم اون صدای مزاحم رو پیدا کنید تا بتونید حذفش کنید.خب این بهترین فرصت هست که شما در wave form مربوط به صدای ضبط شدتون اون قسمت ابتدایی رو پیدا کنید .
خب حالا پیدا کردید .اون بخش رو برای آنالیز انتخاب کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا برید سربرگ افکتس و از گزینه ی noise reduction ، زیر گزینه ی noise reduction رو اعمال کنید (درحالی که فرکانس مورد نظر رو از ویوفرم انتخاب کرده باشید)
حالا از کادر باز شده گزینه ی get profile from selection رو فشار بدید .خواهید دید که بخش انتخاب شده داره آنالیز میشه
حالا گزینه ی کلوز رو بزنید.فرکانس انتخاب شده ی شما لود شده
حالا برگردید از منوی edit ، برید و گزینه ی select entire wave رو انتخاب کنید
حالا بازم از سربرگ افکتس و از گزینه ی noise reduction ، زیر گزینه ی noise reduction رو اعمال کنید و خواهید دید که همون قرکانس قبلی رو که آنالیز کرده بودید ، پا برجاست
حالا میتونید با کشیدن نوار لغزنده به حالت high بیشترین حذف نویز یا همون فرکانس انتخاب شدتون رو ببینید که معمولا برای اینکه به صدای اصلی آسیب نرسه ، از های ، پایین تر میگیرن
کلید preveiw رو فشار بدید تا تغییرات انجام شده پخش بشن و بعد ok رو بزنید

حالا اگه اون صدای مزاحم در ابتدا نبود ، در وسط ها و انتها و بخشای دیگر دنبالش بگردید
موفق باشید

akbarahmadabadi
08-06-2013, 09:14
سلام
من زیاد حرفه ای نیستم ولی چه کار می تونیم انجام بدیم با همین نرم افزاری که فرمودید صدا موزیک آهسته آهسته کم شه و تمام
شاد تندرست باشید

Salar.Shayegan
25-06-2013, 10:27
من زیاد حرفه ای نیستم ولی چه کار می تونیم انجام بدیم با همین نرم افزاری که فرمودید صدا موزیک آهسته آهسته کم شه
برای اینکار باید از Fade out استفاده کنید...

Salar.Shayegan
25-06-2013, 10:38
یک سوال داشتم که با موضوع تاپیک مغایرت داره ولی گفتم دیگه تاپیک جدید نزنم:

چجوری میتوان نوشته های خاکستری رنگ زیر آیکن آهنگ ها رو تغییر داد؟
معمولا" اگه آهنگ رو از جایی دانلود کرده باشیم، این نوشته ها تبلیغات آن سایت خواهند بود که بسیار مزاحم هستند.
به علاوه، آیا میتوان عکس آهنگ رو تغییر داد؟ همون طور که میدانید هر آهنگی یه عکسی روش داره که بازهم در بعضی آهنگها بی مورد و یا تبلیغات سایتهاست که میخواهم آنها را تغییر دهم؛ آیا راهی دارد؟

ممنون

akbarahmadabadi
10-07-2013, 13:31
برای اینکار باید از Fade out استفاده کنید...

میشه مراحل را بگید ممنون چون اینکاره نیستم
در رابطه با سوالتون شما با برنامه jet audio وقتی فایل را باز کردید اف 4 رو بزنید می تونید ادیت کنید ولی با این برنامه می تونم بگم متاسفم بلد نیستم

m.prodigy
15-07-2013, 11:38
یک سوال داشتم که با موضوع تاپیک مغایرت داره ولی گفتم دیگه تاپیک جدید نزنم:

چجوری میتوان نوشته های خاکستری رنگ زیر آیکن آهنگ ها رو تغییر داد؟
معمولا" اگه آهنگ رو از جایی دانلود کرده باشیم، این نوشته ها تبلیغات آن سایت خواهند بود که بسیار مزاحم هستند.
به علاوه، آیا میتوان عکس آهنگ رو تغییر داد؟ همون طور که میدانید هر آهنگی یه عکسی روش داره که بازهم در بعضی آهنگها بی مورد و یا تبلیغات سایتهاست که میخواهم آنها را تغییر دهم؛ آیا راهی دارد؟

ممنون

نرم افزار tag rename رو دانلود کنید و جزئیات تبلیغاتی رو به دلخواه تغییر بدید یا حذف کنید