PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف اکثر فایل های اصلی ویندوز بعد از ویروس یابی با Avast

GENERAL_RAAAM
13-05-2013, 16:25
سلام
من سیستمم خفن ویروسی شده بود..اصن یه وضیا. . . به هزار بدبختی واست 8 را دانلود کردم و یه بوت اسکن انجام دادم ولی... ویروسا را نابود کرد ولی حدود 80% فایلای ویندوزمم به عنوان ویروس شناخت .. ولی دذاشتم حذفشون کنه،گفتم تو صندوقش نیگرشون داره...خلاصه سیستمم راه افتاد . ولی اکثر چیزای ویندوز مثل Task manager و Regedit و خلاصه هیچیز مهمی ک فکرشو بکنید حذفیده !
خود ویندوزم فهمید اینو و گفت سیدی ویندوز بذار تو درایو و اوکی کن تا فایلا جایگزین بشن، من این کارو کردم ولی تا اوکی کردم، هیچی نشد! ولی هنوز مشکلم باقیه... خواهشاً کمکم کنید 1 جوری این فایلا را برگردونم.. ممنووووووووووووووون :n16:

GENERAL_RAAAM
13-05-2013, 18:10
اتفاقا می خواستم الان با Paint یه عکس از صندوق آواست ک گفتم همه فایلای ویندوز ب عنوان ویروس اون توان، یه عکس بگیرم بذارم دیدم خود Paint هم همونجاس و نمیشه بازش کرد ! :n08:

jolan57
14-05-2013, 00:18
شما ویروسی گرفتین که فایل های سیستمی رو آلوده میکنه
تنها راهی که میتونید فایل ها رو بازیابی کنید که دردسرش هم زیاده ریستور این فایل ها از قرنطینه اوست و گندزدایی این فایل ها به وسیله ریمووال تولز مخصوص خودش است (ببخشید جمله یکم پیچیده شد ! )
البته باید یکی از اون فایل های سیستمی آلوده رو واسه ما آپلود کنید تا بتونیم ریمووال مخصوصش رو اینجا قرار بدیم(یا میتونید در ویروس توتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپلود کنید و Reanalys رو بزنید و نتیجه رو اینجا قرار بدین)
بهترین کار اینه که ویندوز عوض کنید (که البته باید امیدوار باشیم آوست ویروس کشی رو به خوبی انجام داده باشه )

GENERAL_RAAAM
14-05-2013, 07:02
شما ویروسی گرفتین که فایل های سیستمی رو آلوده میکنه
تنها راهی که میتونید فایل ها رو بازیابی کنید که دردسرش هم زیاده ریستور این فایل ها از قرنطینه اوست و گندزدایی این فایل ها به وسیله ریمووال تولز مخصوص خودش است (ببخشید جمله یکم پیچیده شد ! )
البته باید یکی از اون فایل های سیستمی آلوده رو واسه ما آپلود کنید تا بتونیم ریمووال مخصوصش رو اینجا قرار بدیم(یا میتونید در ویروس توتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپلود کنید و Reanalys رو بزنید و نتیجه رو اینجا قرار بدین)
بهترین کار اینه که ویندوز عوض کنید (که البته باید امیدوار باشیم آوست ویروس کشی رو به خوبی انجام داده باشه )

ویندوز ک نمیتونم عوض کنم.
بفرمایین :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دستتون درد نکنه:n07:

GENERAL_RAAAM
14-05-2013, 08:36
اینم لینک از ویروس توتال : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 96f6b28023153b/analysis/1368502408/

از symantec ریمووال تول این ویروسا دانلود کردم ولی حالا نمیدونم چیکار کنم...منتظر راهنماییتونم:n13:

kases
14-05-2013, 18:29
سلام
با اجازه jolan 57 عزیز
انتی ویروس کسپر سکی نصب و اپدیت و فول اسکن کنید

رو سیستم من فایلها رو گندزدایی کرد حالا شما نصب کنید به احتمال 99 درصد میتونه سیستم شما رو پاکسازی کنه بدون از دست رفتن فایلها

GENERAL_RAAAM
14-05-2013, 19:45
یعنی الان همه فایل های آلوده که توی صندوقه را برگردونم و فول اسکن با اون انجام بدم ؟
1 مشکل هست:
اگه اول برگردونم،اگه ویروسا احرا بشن ( ک نمیدونم میشن یا نه ) نمیذارن کسبر نصب بشه،چون تجربه دارم.

چیکار کنم دقیقاً ؟

jolan57
15-05-2013, 00:53
یعنی الان همه فایل های آلوده که توی صندوقه را برگردونم و فول اسکن با اون انجام بدم ؟
1 مشکل هست:
اگه اول برگردونم،اگه ویروسا احرا بشن ( ک نمیدونم میشن یا نه ) نمیذارن کسبر نصب بشه،چون تجربه دارم.

چیکار کنم دقیقاً ؟
مرسی علی جان
اول کسپر رو نصب و آپدیت کنید
بعدش آنتی ویروسش رو غیرفعال کنید
حالا همه فایل های قرنطینه آوست که در آوست اسمش virus chest هست رو بازیابی کنید(قبلش آوست رو غیرفعال کنید تا گیر نده)
بعد آوست رو ریموو و کسپر رو فعال و اسکن کنید

GENERAL_RAAAM
15-05-2013, 12:11
آقا خیلی لطف کردین... خبرشو میدم

GENERAL_RAAAM
15-05-2013, 12:29
تا میخوام کسبر رو نصب کنم اینو میگه :
The Windows Installer Service could not be accessed. This can occur if you are running Windows in safe mode, or if the Windows Installer is not correctly installed. Contact your support personnel for assistance.

چیکار کنم ؟ ( نکنه این ویندوز اینستالر هم رفته تو صندوووووق ؟؟؟؟ :n04: )

jolan57
15-05-2013, 22:45
این فایل کم حجم رو بگیرین که نیاز به نصب نداره

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 00:19
داره اسکن انجام میده، خبرشو میدم..خیلی ممنون
:n16:
فقط 1 سوال، اون اروری ک گفتم ( ویندوز ایسنتالر ) مربوط به چی میشه ؟

jolan57
16-05-2013, 00:25
داره اسکن انجام میده، خبرشو میدم..خیلی ممنون
:n16:
فقط 1 سوال، اون اروری ک گفتم ( ویندوز ایسنتالر ) مربوط به چی میشه ؟
ویروس بر روی فایل های سیستمی شما تاثیر گذاشته و این ارور نیز به احتمال زیاد مربوط به همین مورد است
بعد از گندزدایی باید یا ویندوز خودتون رو تعمیر یا عوض کنید چون خرابی های این ویروس خیلی زیاده

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 07:10
سلاام
اسکن انجام شد ... همه چی هم اوکی شد دوباره ! رجیستری ، تسک منیجر ، همه برگشتن... واقعا ممنون علی آقا عباس آقا :n16::n16::n16::n16::n16:

فقط همون مشکل اینستالر مونده .. نمیتونم ویندوز عوض کنم،وگرنه اصن مزاحمتون نمیشدم!

pcsoft
16-05-2013, 07:32
با اجازه اساتید :n16:
این ویروس یک هوک سراسری هم نصب میکنه که با اجرای هر برنامه ای، عمل تزریق کد به برنامه و آلوده کردن را انجام می ده و فایل های ویندوزی رو باید گندزدایی بکنید همینطور که دوستان اشاره کردن.
ویندوز رو هم Repair کنید اگر نمی تونید عوضش کنید. البته برنامه های آلوده در سیستم شما در Programs Files آلوده باقی می مونند مگر اینکه گندزدایی بشند ولی فایل های سیستمی جایگزین میشن.
ان شاالله بعد از رفع این مشکل، به فکر یک سیستم امنیتی مناسب باشید تا دیگه این گونه ویروس ها که اذیت زیادی دارن که من خودم هم چند سال پیش گرفتارش شدم سراغتون نیاد.

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 08:52
هممم... یه جا خوندم با 1 دستوری به نام sfc /scannow میشه فایل های خراب شده یا باک شده را یافت و جایگزین کرد،الانم دارم میکنم این کارو، ب وسطش رسیده گفت فایل DLL باید جایگزین کنه ، سی دی ویندوزو یذار ولی من سی دیشو ندارم:n02:
حالا باید برم بخرم و بیام ببینم اگه با اینم نشد،Repair کنم، راستی تا حالا Repair نکردم،فک کنم باید یادم بدین اساتید گرامی:n16:

الانم میخواستم یاهو نصب کنم، گفت regsvr32 نیست، دانلود کردم،این اوکی شد ، ولی آخر نصبش رو 98 وایساد... از قبل یه یاهو داشتم ، خواستم ریمووش کنم، اونم باک نشد، خلاصه این سیستم گویا حالا حالاها کار داره، ولی ما تسلیم نمیشیم ( من و شما دوستان گل :n19:)

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 09:31
الان برا سرگرمی یه اسکن تو بوشه ویندوز زدم با آواست، 10 تا اشکال بیدا کرد !!!
همه مدلی هم توش بوداااا...یکی 2تا Win32:Scribble هم داشت که فک کنم همون Virut هست...
چیکار کنم بتونم این Kasper رو نصبش کنم...بی شرف هی به ویندوز اینستالر گیر میده..از تو ماکروسافت هم KB89... که مربوط به ویندوز اینستالر میشه رو هم نصبیدم، ولی هنوز ... :n28:

jolan57
16-05-2013, 10:59
شما باید با دی وی دی ویندوز و همون دستور
sfc /scannow ویندوزتون رو تعمیر کنید و بعدش کسپر تصب کنید و فول اسکن.
عکس اروری که موقع نصب کسپر میده رو اینجا بذارین شاید بتونم فایلش رو بدم جایگزین کنی,یه بار همین مشکل واسه خودم پیش اومد حین تست ویروس فایل مربوطه رو از یکی از دوستان گرفتم جایگزین کردم درست شد :دی

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 11:19
بفرمایین : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jolan57
16-05-2013, 12:40
این راه حل ها موقتیه و باید ویندوز رو تعمیر کنید واما:
اول ایـــــــــن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فایل زیر رو بگیرین از حالت فشرده خارج کن و فایل exe رو در این فولدر کپی کنید(اگر نشد در سیف مود این کار رو انجام بدین)
C:\Windows\System32
بعدش بر روی ما کامپیوتر در صفحه دسکتاپ کلیک راست کن و manage رو انتخاب کن و بقیه مراحل رو تو عکس نشون دادم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بر روی windows installer کلیک راست و استارت رو بزن و بعدش سیستمت رو ریستارت کن

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 15:07
کبی کردم ، ولی تو Services ، نمیادش !:n03:

jolan57
16-05-2013, 15:10
کبی کردم ، ولی تو Services ، نمیادش !:n03:
یعنی چی ؟ یعنی خود سرویس بالا نمیاد ؟
میتونی در قسمت سرچ بنویسی msconfig و بعدش در تب service فعالش کنی

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 15:15
تو Msconfig هم windows installer نیست !!!!

jolan57
16-05-2013, 15:18
تو Msconfig هم windows installer نیست !!!!
پاشو برو دی وی دی ویندوز رو بخر :دی

GENERAL_RAAAM
16-05-2013, 15:20
سبردم به داداشم رفته بیرون بخره، فقط کاش بخره:n20:

GENERAL_RAAAM
17-05-2013, 16:16
..............

سی دی هم جور شد... اون دستورم اجرا کردم ، بعد کلی وقت، تموم شد کارش...
ولی هنوز مشکل باقیه... Windows Installer تو هیچ جای این کامبیوتر ما نیس ... :n29:

GENERAL_RAAAM
17-05-2013, 16:26
اگه لازمه که Repair کنم ، ممنون میشم اگه آموزششو بگین...

الان Repair کردم... درست شد

میخوام یه کار باحال بکنم،حالا ک با کمک اساتید گل مشکل من حل شد،بیام خلاصه اتفاقاتو بنویسم تا اگه یکی دیگه این مشکلو داشت،زود بحلتش !!!

GENERAL_RAAAM
17-05-2013, 21:47
فقط 1 سوال دیگه .. الان من هرچی خواستم 1 آهنگ اجرا کنم نشد ! یا میگه فایل خرابه یا تا KM باز میشه ، cpu میره رو 50% اجرا هم نمیکنه !

GENERAL_RAAAM
17-05-2013, 22:30
آقا این مشکلم حل شد ... کارت صدا نصب نشده بود نصبیدمش... خلاصه اتفاقاتو منتظرش باشین :n01: