PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترتیب درایوها به ریخته و اکثر برنامه اجرا نمیشه

بهنازی
12-05-2013, 20:14
با سلام
رو سیستمم دو تا هارد دارم اول روی درایو d ویندوز اکس پی نصب کرده بودم و کلی هم برنامه نصببود تا اینکه امروز هر چی کردم روشن نشد همش پیغام ntdlr میداد تا اینکه اومدم رو درایو c یه ویندوز جدید نصب کردم و ویندوز دومی رو هم به زور راه انداختم حالا روی ویندز قدیمی که میرم همه برنامه که اجرا میکنم میگه که مسیر پیدا نشد با چراغ قوه سرچ میکنه ولی پروگرام فایلز درایو d رو که نیگا میکنم میبینم همشون هستن و از اونجا ران میکنم اجرا میشن .

تا ایکنه دیدم تو استارت منو آدرس نصبشون همگی به درایو c منتثل شده حتی بعضی درایو ها هم ترتیبشون به هم ریخته ممنون میشم بفرمایید که این مورد رو چجوری باید درست کنم؟

با تشکر

jafarian
12-05-2013, 23:37
شما برای حروف درایوها این راه برین که میگین بهم ریخته ابتدا از طریق اکانت ادمین بالا بیاین بعدشم تمامی فایلهای مخفی رو از حالت مخفی خارج کنید از قسمت folder options طبق شکل بعدش به داخل درایوهای خودتون برین اگر فایلی به اسم autorun.inf میبینید حذف کنید از تمامی درایوها بعدشم برنامه DriveLetterView از پایین دانلود کنید بعد طبق شکل دوم بطور مثال اگر درایو f شما با e جابجا شده طبق شکل پایین ابتدا روی درایو f کلیک راست بعد گزینه شماره 2 انتخاب کنید از منویی که باز میشه بعد در کادر مربوط بجای f بطور مثال x وارد کنید بعد باز برای درایو e همین کار کنید بجای e داخل کادر z وارد اینتر کنید باز روی درایو x برین اسم این درایو به e تغییر بدین بعدشم درایو z رو به f اگر ازاین طریق نشد طبق روش پایین از طریق رجیستری برین

DriveLetterView ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روش رجیستری

منوی run اجرا داخلش دستور Regedt32.exe وارد اینتر کنید بعد به مسیر پایین از رجیستری برین اول

بعد روی گزینه MountedDevices کلیک راست به سربرگ Security برین روی گزینه Permissions کلیک کنید بعدشم چکمارک گزینه full control بزنید بعد پنجره مورد نظر ببنیدین اینسری باز منوی run اجرا داخلش دستور Regedit.exe رو وارد اینتر کنید در کادری که باز میشه باز ازنوع به این مسیر پایین برین

بعد در ستون سمت راست درایوهای شما به نمایش در میاد به اینصورت

بعد اگر بطور مثال درایو f شما با درایو e حرفش جابجا شده شما باید روی گزینه

کلیک راست گزینه rename برای f حرف x بطور مثال اختصاص بدین بعدشم باز روی گزینه

کلیک راست گزینه rename بزنیداسم e رو به f تغییر بدین بعدشم اون درایو که به x حرفش تبدیل کردین برگردین اونو به e تغییر بدین رجیستری رو ببیندین سیستم ریستارت کنید بعد جای حرف درایو e با f شمادرست میشه البته این مراحل برای درایو بوت انجام ندین منظورم درایوی که روش ویندوز نصب است

برای برنامه ها هم به همون پوشه برنامه های خودتون برین ابتدا آیکنی که از روی دسکتاپ اجرا نمیشود پاک کنید بعدشم از داخل پوشه روی فایل exe برنامه خودتون کلیک راست گزینه send to desktop انتخاب بعدش تست کنید

اگر بازم رفع مشکل نشد به داخل این ویندوز جدیدی که نصب کردی برین بعدشم منوی run اجرا داخلش دستور regedit وارد اینتر کنید درکادری که باز میشه به مسیر پایین برین

بعد ازستون سمت راست روی گزینه ProgramFilesDir دبل کلیک کنیددر کادری که باز میشه گزینه c رو تبدیل به d کنید رجیستری رو ببندین سیستم ریستارت از نوع تست کنید اگر باز مشکل رفع نشد درایو d باز تبدیل به c کنید از طریق رجیستری بعد رجیستری رو ببندین روش پایین برین

برنامه Steam Mover دانلود اجراش کنید بعدشم برنامه های خودتون از روی اون ویندوز به درایو این یکی ویندوز منتقل کنید بعد وقتی انتقال دادین از برنامه های خودتون یک آیکن روی دسکتاپ درست کنید تست کنید از نوع.

Steam Mover ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])