PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریع ترین و آسان ترین راه شیکه کردن یک PC با لپ تاب توسط وایرلس

sezareta
12-05-2013, 12:28
سام
میدونم که این سوال به کرات در فروم های مختلف پرسیده شده اما معمولا جواب های متفاوت وکلی بوده و من به یه روش کلی و کامل نرسیدم
میخوام خیلی دقیق و کامل در مورد شبکه کردن با توجه به موارد زیر دوستان راهنمایی بفرمایند

1 : اول اینکه PC با کابل LAN به مودم وایرلس که اکسس پوینت هم هست وصله

2 : تنظیمات مودم روی حالا BRIDGE هست که با روشن شدن مودم به صورت اتوماتیک خودش به نت وصل نشه
و بخاطر همین هم در PC و هم در لپ تاب یه کانکشن PPOE ساختم
3: هدف از شبکه کردن الف انتقال فایل و اطلاعات بین PC و لپتاب هست ب شبکه کردن برای انجام بازی های تحت شبکه مانند کانتر و .....

حالا این که کجا باید IP ها رو بدست آورد و کجا WORK GROUP ها رو باید تغیر داد کجا باید اسم PC و یا لپ تاب رو عوض کرد (چونکه روی PC و لپ تابم خودم ویندوز نصب کردم و در حین نصب برای هر 2 تا یه اسم انتخاب کردم و میخوام اسم یکیشون رو تغییر بدم) و چه جوری باید فایل ها رو شیر کرد و سطح دسترسی ها رو چه طوری باید تغییر داد چه طوری باید روی این شبکه پسورد گذاشت که مثلا اگر من اطلاعاتم رو شیر کردم و مودمم هم که وایرلس هست همسایه دسترسی به اطلاعاتم نداشته باشه!!! (آیا همون پسورد که روی مودم وایرلسم هست کفایت میکنه؟ چونکه الان با هر وسیله ایی که میخوام برای اولین بار به وایرلس وصل بشم ازم پسوورد میخواد آیا همین پسورد کافیه برای وقتی که PC و لپ تابم رو شبکه کردم و بعضی از فایل ها و پوشه هام رو شیر کردم همسایه بهشون دسترسی نداشته باشه؟)

برای بازی تحت شبکه مثلا با PC توی محیط یه بازی یه سرور میسازم حالا توی لپ تاب باید چه IP رو وارد کنم تا بشه به صورت شبکه بازی کرد

با تشکر