PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : standby نشدن ویندوز 7

amirrezamirzaei
11-05-2013, 12:25
سلام بر همگی
من حدود یک ماهی میشد که کامپیوترم رو که standby میکردم و بعد دوباره میخواستم روشنش کنم سیستمم بالا میومد ولی مانیتورم روشن نمیشد که مجبور میشدم از برق بکشمش و دوباره روشنش کنم این حالت یک خط درمیون ادامه داشت تا اینکه کلا سیستمم یه سره شد. ویندوزمم عوض کردم ولی بازم همین طوریه
درضمن یکی از دوستام میگه که اگه باتری مادربوردتو عوض کنی درست میشه احتمالش هست ماله این باشه؟
ممنون میشم از دوستان اگه بتونن کمکم کنن

reza41
11-05-2013, 19:27
تا جایی که من تجربه کردم و میدونم مشکل اولی از پاور سیستمت بوده و الان هم اگه خوش شانس بوده باشی مشکل از همونه و گرنه احتمال داره مادربرد هم صدمه دیده باشه.

saeed_136915
11-05-2013, 20:06
سلام
درایورهای مادربرد و گرافیک رو آپدیت کنین. از سایت خود مادربرد درایورها رو دانلود و نصب کنین

jafarian
11-05-2013, 23:32
برای این مشکل خودتون روشهای پایین برین که در رابطه با مشکل شما هست قبلش بایوس مادربورد آپدیت شده باشد:n01:

روش اول

فایل هات فیکس از پایین دانلود کنید بعدشم نصب اجرا کنید بعد ببینید مشکلتون رفع میشه یا نه برای دانلود این فایلم روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید بعدم آدرس ایمیل بهمراه کد امنیتی رو وارد تا فایل به ایمیل شما ارسال شود

Hotfix ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

حالت Clean Boot ویندوز تست کنید منوی run اجرا داخلش دستور msconfig وارد اینتر کنید بعدشم طبق شکلهای پایین بترتیب شماره عمل کنید از آخرم به سربرگ startup برین گزینه disable all انتخاب تایید اکی سیستم پیغام ریستارت داد ریست کنید سیستم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روش سوم

تمامی دستگاهها را از سیستم خودتون جدا کنید بعدکامپیوترم از برق کامل کابلش جدا کنید بعد از 30 دقیقه کابل برق وصل کنید با کابل مانیتور با کیبورد وموس فقط بعد از نوع تست کنید

روش چهارم

سیستم ریستارت به داخل بایوس برین بعدش از قسمت ACPI options یا Power Managment گزینه هایی به اسم S1 با S3 با S2 تغییر بدین حالتشون اگر داشتین در ضمن بعد از تغییر هر گزینه سیو کنید بایوس بعد وارد ویندوز حالت sleep تست کنید اگر بازم به همون صورت بود یک گزینه دیگه رو تست کنید تا جواب بگیرین

روش پنجم

منوی استارت باز کنید در قسمت سرچش تایپ کنید Change when the computer sleeps بعد گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعد در کادری که باز میشه گزینه Change advanced power settings انتخاب کنید در کادر بعدی گزینه Sleep پیدا روی این گزینه دو بار کلیک کنید در منویی که باز میشه گزینه Allow hybrid Sleep به حالت off در بیارین بعدشم تایید اکی کنید بیاین بیرون

روش ششم

منوی قعد اجراداخلش دستور devmgmt.msc وارد اینتر کنید در کادری که باز میشه روی موس خودتون کلیک راست بعدشم گزینه properties انتخاب کنید درکادری که باز میشه به سربرگ Power Managemen برین بعد در اون قسمت چکمارک گزینه Allow this device to wake computer زده شده باشه برای کیبوردم همین کار کنید

روش هفتم

منوی استارت اجرا درقسمت سرچش تایپ کنید cmd بعد روی گزینه مورد نظر کلیک راست گزینه run as admin انتخاب در کادری که باز میشه این دستور powercfg -ENERGY با موس paste کنید بعد یک گزارش به شما نمایش داده میشود که اگر خطایی باشد در همون گزارش برای حالت sleep ثبت میشود.

amirrezamirzaei
13-05-2013, 08:26
سلام
همه کارهارو انجام دادم (بجز اپدیت بایوس مادربورد) ولی بازم مانیتورم روشن نمیشه؟!!!:n30::n30::n30::n30::n30: (کامپیوتر رو به TV هم وصل کردم ولی بازم نشد)
اگه احیانا پاورم مشکل داشته باشه از کجا بفهمم ؟ (اخه قیمتا الکی بالاست نمیخوام برم یه پاور بگیرم بعد بازم درست نشه!)
ممنون از کمکتون

Master Root
13-05-2013, 13:09
اگر پاور مشکل داشته باشه بطور ظاهری فن خاموشه و کار نمیکنه.
و از نظر داخلی خود پاور خازنها حالت سوخته یا متورم دارند.
و گاهی اوقات بوی بد سوختگی میاد/.

amirrezamirzaei
14-05-2013, 07:20
سلام
من این حالتارو ندارم
حالا چیکارکنم مانیتورم روشن شه؟!!!
مرسی

amirrezamirzaei
16-05-2013, 09:19
سلام
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟

jafarian
16-05-2013, 12:42
سلام
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟

شما روشهای پایین تست کنید البته اون گزینه مربوط به بایوس که گفتم اول از همه آپدیت کنید اگر در زمینه آپدیت کردن بایوس مشکلی ندارین بعد این روشها رو تست کنید.

روش اول

به داخل بایوس برین بعدشم به قسمتی که زیرش بصورت خط قرمز مشخص کردن برین گزینه اول که بصورت فلش مشخص کردم اگر داخل بایوس داشتین حتما روی حالت S3 تنظیم کنید بعد گزینه دوم که مربوط به موس میشه رو اونم اگر داشتین طبق شکل تنظیم بعدشم سیستم ریستارت بعد از نوع سیستم تست کنید اگر بازم به همون صورت بود گزینه مربوط به موس به حالت اول بازگردانی کنید

روش دوم

منوی استارت باز کنید در قسمت سرچش تایپ کنید edit power plan بعد گزینه مورد نظر انتخاب در کادری که باز میشه روی گزینه change advanced power settings از اون پایین صفحه کلیک کنید در کادر بعدی طبق شکل پایین عمل کنید روی گزینه sleep دو بار کلیک کنید بعدشم گزینه allow hybird sleep بعدشم جفت گزینه های مورد نظر روی حالت off بزارین تایید اکی کنید از نوع تست کنید

روش سوم

منوی run اجرا داخلش دستور devmgmt.msc وارد اینتر کنید درکادری که برای شما باز میشه روی گزینه Universal Serial Bus controllers دبل کلیک کنید بعد از کادرزیری که برای شما به نمایش در میاد روی گزینه هایی به اسم USB Root Hub کلیک راست بعدشم گزینه Properties انتخاب کنید در کادری که باز میشه بعد به سربرگ Power Management برین اونجا چکمارک گزینه ای به اسم Allow the computer to turn off this device to save power حذف کنید برای همه گزینه هایی که به اسم USB Root Hub میکنید در همین قسمت همین کار کنید از آخر پنجره دیوایس منیجر ببنیدین از نوع تست کنید .