PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخابی سخت..xperia v یا acro s

arlox
11-05-2013, 01:25
دوستان سلام وقتتون بخیرمن میخوام گوشی بخرم و بین این 2 تا گوشی واقعا گیر کردم !
Sony xperia v - xperia acro s

نکات + acro به v :HDMI . بدنه قوی تر .حافظه 16 ( وی 8 داره). باتری قوی تر.داک شارژر موجود در جعبه گوشی.کیفیت دوربینهای(جلو و عقب) بهتر(خیلی جزیی)
نکات + V به ACRO :سی پی یو با معماری krait و adreno 225 . بسیار خوشدست سبک و شیک و باریک تر .

حالا سوالام ! :رابط mhl با hdmi تو کارکرد فرق دارن؟یعنی mhlمثل hdmi بی درد سر و قابل استفاده تو همهtv ها هست؟

قدرت پردازشی این 2 تا گوشی تو بنچمارکا خیلی فاصله داره اما تو واقعیت چی؟به نظرتون acro تو آینده کم نمیاره؟ تازه hd هم هست صفحش(بیشتر بهش فشار میاد)
امروز که علائدین بودم از چنتا مغازه دار پرسیدم همشون گفتن acro بهتره.
(قیمت جفتشون با گارانتی آرین حدود1200)البته شاید بخاطر این گفتن که گوشی قدیمی تره و میخوان زود آبشون کنن!چنتاشونم گفتن نوار براق دور بدنه v فلزی نیس آبکاریه و رنگش تو دراز مدت میره(منم حد اقل 3 سال گوشی عوض نمیکنم)

خودم الان نظرم 60 به آکرو هست 40 به وی.بزرگترین مشکلم با آکرو نگرانی از قدرت سخت افزاریشه.هر چند زیاد اهل بازی نیستم بیشتر اینترنت و دوربین و برنامه هاش برام مهمن)با طراحیش میتونم کنار بیام راستش دوستشم دارم.مردونست!
و درباره وی مهم ترین مشکلام mhlبه جایhdmiهست و رفتن رنگ نوارش
دوستان نیازمند مشورتتونم.مخصوصا اگه تجربه کار با این 2 گوشی رو داشته باشید که دیگه عالیه
پیشا پیش ممنون از کمکتون

maziarzar
12-05-2013, 22:36
سونیxperia v بگیر

runner
12-05-2013, 23:00
به نظر من Sony Xperia acro S بهتر هست
دلایل:
برتری های acro S:
صفحه نمایش LED-backlit LCD
حافظه داخلی 16 GB
دارای قابلیت USB On-the-go
توی بقیه موارد با Sony Xperia V در یک سطح هست و اختلاف چندانی با هم ندارن!

Rerar
12-05-2013, 23:11
xperia v

ارسال از N70 s با کمک تپاتاک ۲

MCI
13-05-2013, 18:11
xperia v بگیر

arlox
15-05-2013, 03:19
دوستان ممنون از نظراتتون اما لطف کنید با دلیل بگید کدوم .مثلrunnerعزیز

clau
15-05-2013, 17:44
xperia v سی پی یو 2هسته ای kraitروشه که از لحاظ عملکرد خیلی از acrosبهتره

xperia v نسخه 4بلوتوث روشه ولی acrosبلوتوث نسخه 3
xperia v پشتیبانی از شبکه پر سرعت 4G میکنه ولی acros نه
xperia vدوربین 13 مگاپیکسلی روشه acros دوربینش 12 هستش
فقط xperia vحافظه داخلیش 8 گیگه که بر خلاف acrosکه 16 گیگه که اونم مشکلی نیست میتونی رم اضافه کنی
acrosغیر از نوع صفحه نمایش و امکان استفاده از قابلیت usb on the goهیچ برتری نسبت به xperia vنداره
جفتشون هم که ضد آب هستن

runner
16-05-2013, 09:48

اینایی که گفتن درست هست ولی فکر نمیکنم که با گوشی کار خیلی سنگینی بخواین انجام بدین که به نسل جدیدی از سی پی یو نیاز باشه!!!! (البته داشتنش ضرر نداره ولی اگه کار سنگینی ندارین هزینه بی خود هست)
یا مثلا سیم کارت های نسل 3 (3g) تازه وارد ایران شده (رایتل) پس چه نیازی به 4g هست که معلوم نیست کی بیاد و آیا بخوان بخرن یا نه!!!!
دوربین 13 و 12 که اصلا تفاوتی با هم ندارن که بخوایم روی اون به عنوان برتری صحبت کنیم

من cpu و بلوتوث رو قبول دارم که جدید تر هستن ولی باید از نظر قیمت خودتون مقایسه کنین که آیا هزینه بیشتری برای داشتن قابلیت هایی که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرن آیا؟بدین یا نه؟
توی گوشی صفحه نمایش یکی از قسمتایی هست که بیشترین کاربرد رو داره!!!سیپیو v هم قابل قبول هست فقط میمونه بلوتوث 4 که دیگه نظر خودشون هست!!!!!

MR.Zero1
16-05-2013, 10:28
Xperia V
بهتر هست
از لحاظ سخت افزاری
فقط یه ایراد داره باطریش 1750 هست اگه 2000 به بالا بود بیشتر خواهان داشت
اما خوب هنوز هم بیشتریا ترجیحش میدن !

ol.mansoor
16-05-2013, 10:51
از همه لحاظ آکرو بهتره ، باطری قوی تر ، حافظه داخلی بیشتر و ...

MCI
16-05-2013, 16:44
سلام.
چطوری میتونم مطمین شم که حافظه داخلی xperia v واقعا 8گیگ هستش؟

arlox
17-05-2013, 09:31

فقط xperia vحافظه داخلیش 8 گیگه که بر خلاف acrosکه 16 گیگه که اونم مشکلی نیست میتونی رم اضافه کنی
acrosغیر از نوع صفحه نمایش و امکان استفاده از قابلیت usb on the goهیچ برتری نسبت به xperia vنداره
جفتشون هم که ضد آب هستن
بلوتوث و 4g برام مهم نیست
فقط cpu و gpu برام مهم هست.تو علائدین فروشنده ها میگفتن xperia v از acro بیشتر هنگ و گیر میکنه!!!! عجیبه!!!(هر چند بعید نیس گوشی که تو بنچ مارکا نمره خوب بیاره اما تو واقعیت زیاد جالب نباشه.مثل s4نسخا اکتا !!یا حتی اکسپریا زد تا حدی(تو بررسی سایت نارنجی گفته)
دوربینشونم کاملا یکی هست فقط دوربین جلوی اکرو بهتره
راستی v مگه usb otg نداره؟؟؟؟

arlox
17-05-2013, 09:38
اینایی که گفتن درست هست ولی فکر نمیکنم که با گوشی کار خیلی سنگینی بخواین انجام بدین که به نسل جدیدی از سی پی یو نیاز باشه!!!! (البته داشتنش ضرر نداره ولی اگه کار سنگینی ندارین هزینه بی خود هست)
یا مثلا سیم کارت های نسل 3 (3g) تازه وارد ایران شده (رایتل) پس چه نیازی به 4g هست که معلوم نیست کی بیاد و آیا بخوان بخرن یا نه!!!!
دوربین 13 و 12 که اصلا تفاوتی با هم ندارن که بخوایم روی اون به عنوان برتری صحبت کنیم

من cpu و بلوتوث رو قبول دارم که جدید تر هستن ولی باید از نظر قیمت خودتون مقایسه کنین که آیا هزینه بیشتری برای داشتن قابلیت هایی که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرن آیا؟بدین یا نه؟
توی گوشی صفحه نمایش یکی از قسمتایی هست که بیشترین کاربرد رو داره!!!سیپیو v هم قابل قبول هست فقط میمونه بلوتوث 4 که دیگه نظر خودشون هست!!!!!

سیپیو v هم قابل قبول هس....فکر کنم منظورتون اکرو بود .نه؟!
الان یه طرف ترازو سی پی یو قوی تر هست و اون طرف ترازو hdmi+بدنه محکم تر+200میلی آمپر/ساعت باطری قوی تر+دوربین جلو بهتر+8گیگ حافظه بیشتر+داک شارژر!!!
به نظر من که طرف اکرو سنگین تره!

reza_3722
17-05-2013, 10:18
من خودم acro دارم، اون موقع که گرفتم V نبود و اگه الان می خواستم مجدد خرید کنم حتما V رو میگرفتم
قابلیتی که اشاره نکردین V داره اینه که باتریش قابل تعویضه، پس فکر میلی آمپر پایینترش نباشین. میتونید یه باتری یدکیش رو تو جیبتون داشته باشین همیشه.
علاوه بر این مشکلاتی که با acro دارم یکیش سنگین بودنش هست، جوری که حتی توی جیب کت هم احساس خوبی بهم نمیده و اکثرا تو دست میگیرمش،
و دیگری پر شدن رم! با اینکه خیلی از برنامه هام رو فریز کردم یا از اتوران خارج کردم بازم بین 100 تا 200 مگ واسم میمونه از اون 650 مگ رم در دسترس! که اونم زود پر میشه و باید از برنامه های task killer استفاده کرد
حالا شاید با اندروید 4.1 که بزودی واسش میاد این مشکلش حل بشه ولی کلا به نظرم رم 1 گیگ واسه این گوشی ها کمه
cpu هر چی میخواد باشه

arlox
17-05-2013, 10:50
من خودم acro دارم، اون موقع که گرفتم V نبود و اگه الان می خواستم مجدد خرید کنم حتما V رو میگرفتم
قابلیتی که اشاره نکردین V داره اینه که باتریش قابل تعویضه، پس فکر میلی آمپر پایینترش نباشین. میتونید یه باتری یدکیش رو تو جیبتون داشته باشین همیشه.
علاوه بر این مشکلاتی که با acro دارم یکیش سنگین بودنش هست، جوری که حتی توی جیب کت هم احساس خوبی بهم نمیده و اکثرا تو دست میگیرمش،
و دیگری پر شدن رم! با اینکه خیلی از برنامه هام رو فریز کردم یا از اتوران خارج کردم بازم بین 100 تا 200 مگ واسم میمونه از اون 650 مگ رم در دسترس! که اونم زود پر میشه و باید از برنامه های task killer استفاده کرد
حالا شاید با اندروید 4.1 که بزودی واسش میاد این مشکلش حل بشه ولی کلا به نظرم رم 1 گیگ واسه این گوشی ها کمه
cpu هر چی میخواد باشه
داداش شما با 1 گیگ رم هم مشکل داری؟؟!!!الان فقط گوشی های سطح بالا 1 گیگ دارن (به جز چنتا فول اچ دی که2 دارن)
من اولین باره میشنوم کسی 1 گیگ رم داشته باشه و پر بشه! فکر کنم شما 1جای کارو اشتباه کردی!(برنامه ناسازگاری... چیزی) تازه وی هم که 1گیگ داره!

reza_3722
17-05-2013, 11:19
داداش شما با 1 گیگ رم هم مشکل داری؟؟!!!الان فقط گوشی های سطح بالا 1 گیگ دارن (به جز چنتا فول اچ دی که2 دارن)
من اولین باره میشنوم کسی 1 گیگ رم داشته باشه و پر بشه! فکر کنم شما 1جای کارو اشتباه کردی!(برنامه ناسازگاری... چیزی) تازه وی هم که 1گیگ داره!

اسمی 1 گیگه، 635 تاست، (دقیق تر: 650208kB) حداقل نصفش رو هم منابع سیستمی اشغال میکنن
اونی که واسه کاربر باقی میمونه کافی نیست
حتما باید از برنامه های مدیریت رم استفاده کرد، وگرنه بعد چند ساعت کار باید گوشی رو ریست کرد، چون به شدت کند میشه
البته میگم، حتما با اومدن جیلی بن واسش این وضعیت بهتر میشه

arlox
17-05-2013, 12:31
اسمی 1 گیگه، 635 تاست، (دقیق تر: 650208kB) حداقل نصفش رو هم منابع سیستمی اشغال میکنن
اونی که واسه کاربر باقی میمونه کافی نیست
حتما باید از برنامه های مدیریت رم استفاده کرد، وگرنه بعد چند ساعت کار باید گوشی رو ریست کرد، چون به شدت کند میشه
البته میگم، حتما با اومدن جیلی بن واسش این وضعیت بهتر میشه
یعنی همه اندرویدی های 1 گیگ اینجورن؟؟(650 واقعی دارن و اونم سریع پر میشه و باس خالیش کرد؟؟؟؟ با این اوصاف پس 760 و 512 ها چی هستن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
تازه رابط کاربری سونی از سبک ترین هاست!!!

reza_3722
17-05-2013, 13:07
یعنی همه اندرویدی های 1 گیگ اینجورن؟؟(650 واقعی دارن و اونم سریع پر میشه و باس خالیش کرد؟؟؟؟ با این اوصاف پس 760 و 512 ها چی هستن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
تازه رابط کاربری سونی از سبک ترین هاست!!!
نه همه اینجوری نیستن، من حتی با Incredible S مقایسه کردم که 768 داشت اما فضای خالی رمش از acro بیشتر بود