PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادغام ADSl و Wimax

hosseintalking
10-05-2013, 13:41
سلام من یه سوال داشتم |
من هم ADSL دارم و هم Wimax می خواستم بدونم می تونم همزمان از هردو در یک کامپیوتر استفاده منم (یعنی 512 ای دی اس ال + 512 وایمکس = 1024 ) یا نه؟

سوال دوم اینکه می شه تنظیم کرد مثلا IDM از کدام یک دانلود کنه؟ مثلا بگم این فایل رو با وایمکس بگیر یا اون یک رو با ADSL؟؟ اساتید نظری و راهکاری ندارند؟
:n01:

V i r u s e r
10-05-2013, 21:08
خیر نمی تونید دومی رو احتملا بتونید، تاحالا انجام ندادم خودم ولی فکر کنم برنامه ای باشه این کارو بکنه

soroosh_cz
10-05-2013, 21:35
میشه ولی باید دو نتورک آداپتر داشته باشید، کمی هم دردسر داره، یعنی اتفاقیه و تقریبا شانسی.
من خونه یه خط 256 و یه 512 دارم، گاها اتفاق میفته چنین حالتی ولی متاسفانه IDM ساپورت نمیکنه که بش بگی از کدوم آداپتور دانلود کن.
موقع زدن کانکشن ها IDM سراغ نتورک های در دسترس میره و وصل میکنه، ممکنه از هر دو نتورک استفاده کنه، ولی اغلب اوقات فقط از یکی که اولویت بالاتر داره استفاده میکنه.
حالا باید فرضا یه برنامه ای باشه که بتونی باش تعداد کانکشن های مجاز برای هر آداپتور رو کنترل کنی. مثلا بگی کانکشنی که مال وایمکسه(اون یکی نتورک آداپتر که فرضا مال ADSL هست باید قطع باشه)، 8 تا کانکشن همزمان بیشتر وصل نکنه، بعدش فایل رو شروع به دانلود کنی تا 8 تا کانکشن پر بشه. بعد از اون آداپتر رو روشن(Enable) میکنی. و فایل بعدی رو میذاری دانلود بشه. در این صورت، IDM اول سراغ وایمکس میره، وقتی نتونست باش وصل بشه، میره سراغ اون یکی آداپتر و شروع میکنه به دانلود. البته این روش تئوری هست از روی چیزی که برام اتفاق افتاده و من خودم امتحان نکردم.

بهر حال اگر نرم افزار محدودکننده ی کانکشن های همزمان برای نتورک آداپتر ها رو پیدا کردید به منم بدید که خیلی بدردم میخوره :n02:

hosseintalking
11-05-2013, 07:41
میشه ولی باید دو نتورک آداپتر داشته باشید، کمی هم دردسر داره، یعنی اتفاقیه و تقریبا شانسی.
من خونه یه خط 256 و یه 512 دارم، گاها اتفاق میفته چنین حالتی ولی متاسفانه IDM ساپورت نمیکنه که بش بگی از کدوم آداپتور دانلود کن.
موقع زدن کانکشن ها IDM سراغ نتورک های در دسترس میره و وصل میکنه، ممکنه از هر دو نتورک استفاده کنه، ولی اغلب اوقات فقط از یکی که اولویت بالاتر داره استفاده میکنه.
حالا باید فرضا یه برنامه ای باشه که بتونی باش تعداد کانکشن های مجاز برای هر آداپتور رو کنترل کنی. مثلا بگی کانکشنی که مال وایمکسه(اون یکی نتورک آداپتر که فرضا مال ADSL هست باید قطع باشه)، 8 تا کانکشن همزمان بیشتر وصل نکنه، بعدش فایل رو شروع به دانلود کنی تا 8 تا کانکشن پر بشه. بعد از اون آداپتر رو روشن(Enable) میکنی. و فایل بعدی رو میذاری دانلود بشه. در این صورت، IDM اول سراغ وایمکس میره، وقتی نتونست باش وصل بشه، میره سراغ اون یکی آداپتر و شروع میکنه به دانلود. البته این روش تئوری هست از روی چیزی که برام اتفاق افتاده و من خودم امتحان نکردم.

بهر حال اگر نرم افزار محدودکننده ی کانکشن های همزمان برای نتورک آداپتر ها رو پیدا کردید به منم بدید که خیلی بدردم میخوره :n02:

ممنون همون طور که گفتم مودم وایمکس یو اس بی است پس مشکل NIC دوم رو ندارم. شنیدم گاهی اوقات ویندوز 7 از هر دو کانکشن استفاده میکنه به صورت تصادفی (شبیه Load balance)
من یک برنامه پیدا کردم به اسم Multi connect 1.0 هنوز امتحان نکردم در صورت جواب دادن حتما اعلام میکنم. ضمنا برنامه کرک نداره و در حالت Trial است.
دوست عزیز(soroosh_cz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ویندوز شما چیه؟ چه موقع هایی همزمان از هر دو کانکشن استفاده میکنه؟ لطفا بیشتر توضیخ بدهید؟؟

soroosh_cz
11-05-2013, 22:23
یه راهی پیدا کردم. البته اول بگم که من هر دو کانکشن موجود توی نتورک سنتر رو مرج کردم از همون صفحه ی اول مرج(Merge) کردم.
اول یکی از آداپتورها رو روشن گذاشتم و یکی رو قطع کردم. بعدش دانلود رو شروع کردم تا تمام کانکشنهای دانلود (همه ی 16تا) وصل شد. بعدش آداپتور دومی رو وصل کردم و با استفاده از نرم افزار Net-Peeker رفتم 2-3 تا از کانکشن های آی دی ام که در حال دانلود بود رو دیسکانکت کردم. دیدم که ویندوز رفت سراغ اون یکی نتورک و شروع کرد به ساخت کانکشن در آداپتور دوم و این چنین بود که سرعتم افزایش یافت :n02: البته دو مورد هست اینجا:
1) نمیدونم با این دیسکاکت کردن، ممکنه دیتا لاس بده و فایل خراب بشه احیانا؟
2) به احتمال زیاد اگر تعدادی از کانکشن های قبلی به هر دلیلی قطع بشه، نتورک فقط سراغ نتورک دومی بره و بازم ناموزون بشه پخش کانکشن ها :n13:

برنامه ی شما کار کرد؟ گشتم دیدم مال عهد بوقه :n24:
چند تا نرم افزار کنترل نتورک گرفتم باید یکی یکی تست کنم.

hosseintalking
11-05-2013, 22:41
تو ویندوز XP گزینه Merge کجا قرارداره؟

soroosh_cz
11-05-2013, 22:52
فکر نمیکنم. اصلا نمیدونم ویندوز XP توانایی ساخت Home Network رو داره یا نه.

hosseintalking
12-05-2013, 14:55
سلام تا حالا
1- من برنامه OCTOPUS+. رو گرفتم باهاش میشه وای فای و اینترنت 3G رو یکی کرد پس به کارم نیومد.
2- در تلاش برای کارکردن با برنامه Multi connect هیتم چون نسخه آزمایشی خیلی امکاناتش فعال نیست

این داستان ادامه دارد....

hosseintalking
12-05-2013, 22:40
آقا موفق شدم.
ابتدا ADSL رو وصل کردم شروع به دانلود کردم از سرور ----------- سرعت دانلود روی 370 کیلوبایت بر ثانیه بود حین دریافت کانکشن وایمکس رو هم فعال کردم حین کار وایمکس وارد مدار شد و سرعت دانلود به 450 کیلوبایت رسید. این در حالی است که سرعت دانلود فایل به تنهای از طریق کانکشن وایمکس 65 کیلوبایت در بهترین حالت بود.
اینم عکساش بازهم از همفکریتون ممنون:n26:
ضمنا چندبار در طول روز چک کردم سرعت دانلود همین حدود بود.
شرایط: وایمکس ایرانسل با پهنای باند مثلا 512 با مودم یو اس بی مجهز به سامانه تقویت کننده !!!(استفاده در طبقه دوم حداکثر سیگنال دریافتی 70 درصد؟؟)
شرایط 2: ADSL با سرعت 512 از یک شرکت ناشناس با مودم تی پی لینک جدید.
ویندوزر مورد استفاده : اکس پی سرویس پک 3

soroosh_cz
12-05-2013, 23:32
آقا موفق شدم.
ابتدا ADSL رو وصل کردم شروع به دانلود کردم از سرور ----------- سرعت دانلود روی 370 کیلوبایت بر ثانیه بود حین دریافت کانکشن وایمکس رو هم فعال کردم حین کار وایمکس وارد مدار شد و سرعت دانلود به 450 کیلوبایت رسید. این در حالی است که سرعت دانلود فایل به تنهای از طریق کانکشن وایمکس 65 کیلوبایت در بهترین حالت بود.
شرایط: وایمکس ایرانسل با پهنای باند مثلا 512 با مودم یو اس بی مجهز به سامانه تقویت کننده !!!(استفاده در طبقه دوم حداکثر سیگنال دریافتی 70 درصد؟؟)

میشه، ولی حواست رو بده، ویندوز ممکنه در صورت قطع شدن یکی از کانکشن ها، دوباره تمام کانکشن ها رو روی نتورک آداپتور دوم ایجاد کنه.

ttsoft
13-05-2013, 05:01
آقا موفق شدم.

دوست عزیز میشه بگید چه تنظیماتی انجام دادید؟من واسه ویندوز 7 میخوام اگر بشه انجام بدم

alimail3248
13-05-2013, 10:43
سلام دوستان

من قصد دارم از شبکه رایتل به صورت وایرلس استفاده کنم یعنی چند نفر توی خونه بتونن ازش استفاده کنن.همون طور که میدونید مودم های 3G از طریق پورت usb هستند و امکان وای فای ندارند و هر

نفر باید یک مودم و یک سیم کارت جداگانه بخره .حالا من تو فکر این بودم که مودم 3G رو به یک روتر متصل کنم که امواج رو به صورت وای فای پخش کنه .حالا کسی اطلاعاتی در این زمینه داره که بتونه

کمک کنه ؟ ایا این کار امکان پذیر هست ؟

ممنون میشم

M☼JTABA
13-05-2013, 15:21
سلام.
منم یه سوال دلرم.
من یه مودم وایمکس دارم و یه مدم adsl . مودم وایمکس هم پرت لن داره و همچنین وای فای. من مدتیه از وایمکس استفاده نمیکنم اما مودم adsl وای فای نداره.
مودم ادسل هم پرت لن داره و هم پرت یو اس بی.

آیا میشه کاری کرد من از مودم وایمکس برای وای فای استفاده کنم؟
یعنی یه جوری ادسل رو بین دو مدم مشترک کنم؟

khelane
13-05-2013, 20:16
عزیز شما یه کارت شبکه بخر و بعدا با نرم افزار connectify me میتونی منبع اینترنت رو معرفی کنی و خروجی رو بزاری رو کارت وایرلس و تمام هم موبایل و هم سیستم میتونه همزمان از اینترنت استفاده کنه

IVAN
13-05-2013, 21:07
البته اونی که شما میخوای هم میشه ولی دقت کنین که روتری که میخوایین تهیه کنید حتما با مودم سازگار باشه!
الان مودمهایی اومدن که قابلیت وایرلس هم دارن و میتونید اینترنت gprs/3g رو به اشتراک بذارید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدلهای دیگه ای از برند d-link هم موجوده
هزینه رو خودتون محاسبه کنید که کدوم باصرفه هست.

hosseintalking
13-05-2013, 21:09
بله مدل مودماتو بگو دقیق تر راهنمایی کنم ؟ وایمکس ایرانسله یا مبیین نت؟؟

hosseintalking
13-05-2013, 21:17
دوست عزیز میشه بگید چه تنظیماتی انجام دادید؟من واسه ویندوز 7 میخوام اگر بشه انجام بدم

شرمنده دیشب آپلود سنتر مشکل داشت اینم عکسها
[ IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/IMG] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آقا من از internet download maneger ورژن 6.11 استفاده کردم در قسمت تنظمیات Opetion /connection سرعت اینترنت رو 512 انتخاب کردم ضمنا گفتم هر فایل رو 16 قسمت کنه .
بعد از شروع دانلود با ADSL حین دانلود کانکشن وایمکس رو وصل کردم.

hosseintalking
13-05-2013, 21:20

من هیچ چیز رو تغییر ندادم. TCP/IP هر دو کانکشن رو به صورت اتوماتیک بدهید. (از دادن IP دستی خودداری کنید.)

M☼JTABA
15-05-2013, 09:58
ببخشید دیر جواب دادم.

من نمیتونم هزینه ی زیادی کنم. میشه گفت اصلا نمیشه هزینه ی جدید کنم.
کارت شبکه چنه؟

hosseintalking
15-05-2013, 10:34
کارت لن(شبکه سیمی) 10 تومن، بی سیم (30 به بالا)
شما مشخصات مودماتو بده بهتر راهنمایی کنیم.
اگر مودمت مودم یو اس بی باشه نیازی به تهیه کارت شبکه اضافی نیست مثلا اگر مودم adsl شما asus-am602 & d-link-u2640 باشه (این مودم ها 2 پورت هستند یک لن و یک USB ) که با اتصال از طریق پورت یو اس بی می تونیید اون یکی مودم رو به کارت شبکه وصل کنید و نیازی به خرید کارت شبکه نیست. یا وایمکستون مودم همراه ایرانسل باشه یا مودم همراه مبین نت مثل عکسهای زیر

M☼JTABA
15-05-2013, 10:51
وایکس ایرانسل WIXFMM-133
مودم ادسل tp link - td8811
ممنون که کمک میکنید.

hosseintalking
15-05-2013, 11:26
خوب اگه من درست منظور سوال شما رو فهمیده باشم شما می خواهی اشتراک ADSL که داری رو به صورت بی سیم به اشتراک بذاری.

برای این کار چند تا راه است :
1- مودم ADSL بی سیم که شما ندارید (ارزون ترینش tp link که تک پورت اس یک لن و بی سیم با هم حدود 95 تومن آب میخوره)

2- استفاده از یک لپ تاپ که ویندوز 7 داشته باشه و برنامه connectify me (یا یک سیستم خانگی PC که دارای کارت شبکه بی سیم باشه)

3- خرید یک اکسس پوینت

hosseintalking
15-05-2013, 11:30
راه اول:خرید یک مودم که شخصآ این کار رو کردم .من مودم زیر رو یک روز قبل از عید امسال به مبلغ 95 تومن از علاءالدین خریدم.

مزایا: عدم احتیاج به روش بودن سیستم جهت استفاده از اینترنت بی سیم در سایر روشها باید حتما کامپیوتری که اینترنت به رو به اشتراک میزاره روشن باشه. امکان اتصال چندین سیستم و وسیله بی سیم (موبایل ، تبلت و ...) به طور همزمان
عیب: هزینه اضافی کردن.

hosseintalking
15-05-2013, 11:50
راه دوم : باید شما یک لپ تاب داشته باشید که اولا ویندوز 7 (23&64 بیتی فرقی نمیکنه ) و یا سیستم خانگیتون مجهز به کارت وایرلس باشه یا محهزش کنید.

اگه لپ تاپ دارید که کار خیلی آسونه برنامه connectify me محیط ساده و آسونی داره فقط روی ویندوز xp نصب نمیشه (ویستا رو امتحان نکردم شخصا) به راحتی برنامه رو نصب کنید و برنامه میپرسه کدوم اشتراک رو می خواهی شیر کنی و بعدش میپرسه به چه وسیله ای (دقیقا به همین صورت خیلی آسون) .

نکته: اگر کامپوتر شخصی دارید ولی کارت بی سیم نداره دو راه در پیش رو دارید
1- خرید کارت شبکه internal که ارزون تر است ولی نصبش یکم دنگ و فنگ داره
2- خرید کارت شبکه بی سیم usb که هم نصبش آسونه و هم میشه هر موقع خواستید میتونید جداش کنید و به یک رایانه دیگه وصلش کنید. ولی طبیعتا گرون تره!!

( این کارتها تک آنته و دو آنتنه و 3 آنتنه دارند از لحاظ ظاهری و از لحاظ تکنلويِ سرعتشون و بردشون فرق داره که با توجه به بودجه و کاربرد یکی رو انتخاب کنید.)

عیب این روش اینه که باید سیستمی که روش برنامه connectify me نصب روشن باشه تا بتونید وایرلس رو به اشتراک بذارید.

hosseintalking
15-05-2013, 11:55
راه سوم :
خرید یک عدد اکسس پوینتAP است که الان دیگه گیر نمیاد و روتر (Router) بیشتر تو بازار هست و برای کار شما فرقی نمیکهنه فقط هزینه ارزان ترین روتر حدود 75 تومنه (dlink dir-600) که به صرفه نیست بهتره 20 تومن بذاری روش مودم وایرلس بخری

طریقه کار اینکه مودم رو باید در حالت ppoe یا auto connect باشه یعنی خود مودم وصل شه نیازی به ساخت کانکشن ساختن و صل شدن در ویندوز نباشه. روتر رو با کابل لن به مودم وصل میکنی و یک مرورگر رو باز میکنی و در محل آدرس مینویسی 192.168.0.1 (توجه داشته باشی آدرس مودم ها 192.168.1.1 است ولی روترها 0.1 هستند.) اون رو تنظیم می کنی (رمز وایرلس و ....) بعد روتر رو از رایانه جدا کرده و کابل لن رو از پشت مودم میزنی به روتر والسلام ...
اگه تنظمات دیقیق این روش رو خواستید بگید بذار والا تو فروم بگردید هست.
مزیتش اینکه مثل روش قبل به چیز دسگه ای وابستگی ندارید
عیب: نیاز به فضای بیشتر برای گذاشتن روتر و یک سیم برق اضافی (آداپتور روتر) و سیم رابط روتر و مودم و وابستگی روتر به مودم (اگه مودم خراب شه و ... عملا روتر بی فایدس)
اگر مفید بود تشکر فراموش نشه.