PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر کردن دندان با مواد سفید

emad_hs
10-05-2013, 11:22
با سلام
لطفا راهنمایی کنید
میخوام چند تا از دندونام رو پر کنم ولی میخوام به جای مواو سیاه از مواد سفید استفاده کنم اما دکتر گفت نمیشه زود میشکنه آیا واقعیت داره؟
آخه مواد سیاه شکل ظاهری بدی داره

raana
11-05-2013, 16:23
سلام دوست عزیز......

الان معمولا همه جا با کامپوزیت(مواد سفید و همرنگ دندان)،دوندون ها رو پر می کنند...
منم حدود دو سال پیش برای پر کردن دندونام از کامپوزیت استفاده کردم...الا ن راضیم مشکل خاصی ندارم...........

این کامپوزیت ها به شکل خمیر هستند که دندانپزشک می تواند آن ها را به راحتی در حفره تراش داده شده روی دندان قرار دهد و آن را به شکل دلخواه شکل دهد. سپس با استفاده از نور آن را پلیمریزه و به حالت سفت و سخت در می آورد.
دندانپزشک باید لایه به لایه، کامپوزیت را روی دندان بگذارد و هر بار حدود 20 تا 30 ثانیه نور آبی را بتاباند تا هر لایه سفت شود و بعد لایه بعدی را بگذارد. اگر کامپوزیت نور کافی دریافت نکند، ماده به خوبی سفت نمی شود و احتمال شکستگی در ترمیم و همچنین رنگ پذیری و تغییر رنگ آن در آینده وجود دارد.
بعد از سفت شدن کامپوزیت، دندانپزشک با استفاده از وسایل و برس های مخصوص، سطح آن را پولیش می کند تا زیبا و براق شود. از آنجا که رنگ های گوناگونی از کامپوزیت وجود دارد، دندانپزشک رنگی را انتخاب می کند که بیشترین شباهت را به رنگ دندان اولیه داشته باشد.

از دیگر مزایای کامپوزیت، علاوه بر زیبایی، این است که این ماده با استفاده از تمهیداتی که توسط دندانپزشک به کار بسته می شود، قابلیت چسبیدن به نسج دندان را دارد. همین امر باعث می شود تا نیاز نباشد که دندانپزشک تراش زیادی به دندان بدهد (بر خلاف آمالگام که نیاز به تراش نسج بیشتری از دندان دارد تا ترمیم از دندان جدا نشود). بنابراین با استفاده از کامپوزیت ها می توان بافت بیشتری از دندان را حفظ کرد.

hamed_yazdani
11-05-2013, 16:44
من 2 سال پیش(شایدم بیشتر) با مواد سفید پر کردم. خیلی هم خوبه.

emad_hs
13-05-2013, 13:50
آخه دو نوع انگاری هستش
یکی کامپوزیت هست و یکی کامپوزیت بیلد آپ اون اولی معمولیش هست و دومی خیلی مقاومه
حالا برای ما مگه کدومه ؟
آخه اولی خیلی میگن زود میشکنه هرچی به دکتر میگم قبول نکرد با سفید پرکنه

raana
13-05-2013, 16:28
از
کامپوزیت بیلد آپ برای ترمیم شکستگی های تاج دندان به کار میره......احتمالا مقاوم تر هست....

ولی من با کامپوزیت معمولی پر کردم..تا الان که به مشکلی برنخوردم

والا برای من جای تعجب داره..الان دیگه همه جا با کامپوزیت دندون رو ترمیم میکنن.....حالا چرا پزشک شما اصرار بر آمالگام داره..نمی دونم.....

از چند تا پزشک دیگه هم مشورت بگیرید........

saeed.555
16-05-2013, 09:21
هیچ مشکلی نیست دادا. کمپوزیت خیلی بهتر از آمالگام هم هست تازه.

lili_lovely
16-05-2013, 09:53
با سلام
لطفا راهنمایی کنید
میخوام چند تا از دندونام رو پر کنم ولی میخوام به جای مواو سیاه از مواد سفید استفاده کنم اما دکتر گفت نمیشه زود میشکنه آیا واقعیت داره؟
آخه مواد سیاه شکل ظاهری بدی داره
بله کاملا درسته این نظر همه دنداپزشکای قدیمیه ولی برای دندان هایی که تو دید هستند و با خندیدن مشخص میشن خب باید زببایی رو در نظر گرفت درسته مقاومتش یه کم کمتره ولی نه در اون حد که دیگه زود بشکنه

emad_hs
16-05-2013, 10:02
از
کامپوزیت بیلد آپ برای ترمیم شکستگی های تاج دندان به کار میره......احتمالا مقاوم تر هست....

ولی من با کامپوزیت معمولی پر کردم..تا الان که به مشکلی برنخوردم

والا برای من جای تعجب داره..الان دیگه همه جا با کامپوزیت دندون رو ترمیم میکنن.....حالا چرا پزشک شما اصرار بر آمالگام داره..نمی دونم.....

از چند تا پزشک دیگه هم مشورت بگیرید........

گفت کلا کامپوزیت ها همه یکی هستند و با آوردن فشار میشکنند
اتفاقا گفتم بهشون گفت من خودم با آمالگام پر کردم میخوای بهتون نشون بدم دیگه کم آوردم گفتم وقتی خود دکتر با مواد سیاه پر کرده دیگه حتما بهتره
ضمن این که دکتر جوانی هستش 30 سال تقریبا

هیچ مشکلی نیست دادا. کمپوزیت خیلی بهتر از آمالگام هم هست تازه.
ممنون از راهنمایی

بله کاملا درسته این نظر همه دنداپزشکای قدیمیه ولی برای دندان هایی که تو دید هستند و با خندیدن مشخص میشن خب باید زببایی رو در نظر گرفت درسته مقاومتش یه کم کمتره ولی نه در اون حد که دیگه زود بشکنه

اتفاقا پزشک جوانی هست با دستگاه های مجهز و خودش دندوناش رو با مواد سیاه پر کرده بود
ولی گفت میتونم وقتی برات پر کردم روکش کنم که دیگه نه معلوم میشه و هم عمر دندونا رو طولانی تر میکنه

brad pitt
16-05-2013, 12:08
سلام
ببخشید از دوستان کسی هزینه ی جرمگیری دندون رو میدونه ؟

آیا بیمه هم متقبل میشه چیزی ؟

ممنون

sazman1
16-05-2013, 12:11
غیر از سوراخ کردن دندون و پر کردن مواد رنگی هیچ راه جدیدی برای ترمیم وجود نداره؟