PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتو دنسی

spartaqus
09-05-2013, 19:57
سلام
دوستان من یک سالی میشه ارتو دنسی کردم نحوه ارتودنسیم هم طوری بود که اول باید چند ماهی ارتودنسی میکردم و بعد عمل فک میکردم و بعدش هم باز باید ارتودنسی میکردم
اسم ارتودنسیم ارتوسرجری ( 2 فک ثابت ) بود . و 6 ماه پیش پیش دکتر فوق تخصص فک رفتم و گفت لازم نیست که عمل فک کنم . الان میخوام بدونم اونایی که تجربه دارن تقریبا نمیدونن حدودا چند وقت دیگه این سیم ها رو باز میکنم .
3ماه هست که کش میزارم و فک بالام 2 سیمه شده و ماه پیش که رفتم ارتودنسی کش heavy بهم دادن البته قبلشم فکر کنم heavy بود.

mhda69
09-05-2013, 22:39
سلام
منم تقریبا شرایط شمارو داشتم با این تفاوت ک جراحی کردم...
والا اسم کش هارو و اسم روش ها رو یادم نیس و فقط مرتب میرفتم پیش دکتر...اما در این حد یادمه کا جریان از اول تا آخر حدود3سال طول کشید...
البته من هر2 فک بالا و پایین رو جراحی کردم...
ببخشید میدونم اطلاعاتم کمکی بهت نکرد...

brad pitt
10-05-2013, 11:44
راهی به جز ارتودونسی برای ردیف شدن دندان ها نیست ؟
آخه 24 سالمه

دنبال راه دیگه ای ام من

raana
11-05-2013, 15:57
راهی به جز ارتودونسی برای ردیف شدن دندان ها نیست ؟
آخه 24 سالمه

دنبال راه دیگه ای ام من

برای ردیف کردن یا ردیف نشان دادن دندان‌ها ۲ راه کلی بیشتر وجود ندارد: روش اول درمان ارتودنسی است که با حرکت تاج و ریشه دندان مشکل به صورت ریشه‌ای برطرف شده ودندان‌ها واقعا ردیف می‌شود.
در روش دوم که بجز درمان ارتودنسی است، حرکتی در دندان‌ها انجام نمی‌شود، بلکه با تراشیدن یا اضافه کردن مواد همرنگ، دندان‌ها به ظاهر ردیف شده به نظر می‌رسد.

در روش‌هایی که همراه با تراشیدن و افزودن مواد ترمیمی است، معمولا بخشی از قسمت برجسته یا بیرون‌زده تاج دندان که شامل بخش بسیار مهم و نازک دندان یعنی مینای تاج دندان است، تراشیده می‌شود و در قسمت فرورفته مواد همرنگ دندان افزوده می‌شود تا سطح دندان صاف به نظر برسد.

توصیه متخصصان ارتودنسی این است که حتی اگر تمایل به درمان ارتودنسی ندارید برای پیشگیری از به خطر افتادن سلامت دندان‌هایتان از این درمان‌ها هم استفاده نکنید.

به نقل از سایت ایران پزشک