PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حکایت عجیب کامپیوترم ام

arsh32
08-05-2013, 17:35
سلام دوستان
دقیقا نمیدونم این سوال مربوط به کدوم بخشه امیدوارم درست اومده باشم.
همین طور که داشتم با کامپیوتر کار میکردم یکی از صفهات اینترنتی که از کامپیوتر کافی نت گرفته بودم رو اومدم اون صفحه رو روی کامپیوتر خونمون باز کنم ولی وقتی صفحه رو باز می کردم چند ثانیه بعد مطالب صفحه می پرید - چند بار این کار را تکرار کردم ولی باز مطالب می پرید روش راست کلیک کردم خلاصه اومدم اوپن وایت بزنم فکر کنم اشتباهی یه گزینه ی دیگه رو زدم که یهو کامپیوتر ریستارت شد و دو باره بالا اومد عکس روباته رو که نشون داد بعدش به جای بالا اومدن ویندوز صفحه سیاه شد و رایانه شروع کرد به بوق بوق کردن -اگه درست خاطرم باشه فکر کنم سیستم رو دوباره با دکمه کیس ریست کردم ولی این بار عکس روباته که نیود هیچ شروع کرد به بوق های ممتد کشیدن(حدود 4-5 ثانیه ای) -در اینترنت که جستجو کردم دیدم میگه رم مشکل داره -یه رم قدیمی داشتم که قبلا روش بوده گذاشتم رو رایانه(قدیمه 256 - جدید تره هم 512 ) ولی این بار دیگه بوق هم نکشید -اومدیم هر دو رم رو(هم رم قدیمی و هم جدیده رو) گذاشتم رو سیستم - سیستم بالا اومد ولی......ولی تصویر روباته که بالا میاد یه جورایی شکسته شکسته شده و معلوم نیست اصلا چیه!!! -اون صفحه سیاه هست که هنگام بالا اومدن تعدادی متن انگلیسی سفید رنگ داره => اون هم علاوه بر درهم ریختگی خطوط(مثل وقتی داخل فتوشاب 2-3 تا خطو روی هم بنویسی اصلا معلوم نیست چی نوشته ) صفحه وارون هم هست؟؟ لطفا کمک کنید
-ایا مشکل فقط از کارت گرافیکه؟؟؟(کارت گرافیکم قدمی است-گرافیک 128)
-ایا کارت گرافیک سوخته یا معیوب شده؟؟؟
-ایا احتمال اشکال داشتن دیگر قطعات هم هست؟؟؟
-اگر مشکل از کارت گرافیک باشد قابل تعمیر است؟؟؟
-ایا هزینه ی تعمیش بالاست

" با تشکر از همه ی دوستان"

EXTREME
08-05-2013, 20:14
خرابی در تصویر بیشتر از گرافیک است سیستم رو ببرید بیرون با یک گرافیک دیگه تست کنن و درایورش رو نصب کنن اگه درست مشکل مشکل از گرافیکتون بوده

ببینید میتونید مجددا درایور رو نصب کنید

absineh
09-05-2013, 23:06
معمولا به هم ریختگی تصویر از کارت گرافیک میباشد کیس را بازکنید ببینید فیزیکی کارت گرافیک مشکلی ندارد مثلا فنش کارنکند اگرمیتوانید یکباراز روی اسلات دربیارودوباره جابزن از توی دیوایس منیجر یکباردرایورش را پاک کن وجدیدترین ورژن رانصب کنید احتمالا برطرف میشه موفق باشید .

arsh32
11-05-2013, 18:24
سلام
کامپیوترم pc هست و فیش گرافیک به مادربرد وصل هست(فکر کنم گرافیک با مادر برد یکی باشه- فیش ابی گرافیک زیر فیشی هست که به پرینتر وصل میشه(نحوه ی جدا کردنش از مادر برد رو هم نمی دونم) و به خوبی فیش ابیه دیده نمیشه ولی فکر کنم با مادر برد یکی باشه)
-نوشته ها خیلی به هم ریخته اند و به سختی خوانده میشن!!
در ضمن سیستم وقتی میخاد به قسمت لود وینوز(که ارم وینوز توی اون صفحه هست) بره دوباره ریست میشه(یعنی ویندوزی در کار نیست)

------------به نظر شما گرافیک سوخته؟؟
"با تشکر"

EXTREME
11-05-2013, 22:11
سلام
کامپیوترم pc هست و فیش گرافیک به مادربرد وصل هست(فکر کنم گرافیک با مادر برد یکی باشه- فیش ابی گرافیک زیر فیشی هست که به پرینتر وصل میشه(نحوه ی جدا کردنش از مادر برد رو هم نمی دونم) و به خوبی فیش ابیه دیده نمیشه ولی فکر کنم با مادر برد یکی باشه)
-نوشته ها خیلی به هم ریخته اند و به سختی خوانده میشن!!
در ضمن سیستم وقتی میخاد به قسمت لود وینوز(که ارم وینوز توی اون صفحه هست) بره دوباره ریست میشه(یعنی ویندوزی در کار نیست)

------------به نظر شما گرافیک سوخته؟؟
"با تشکر"
درایور گرافیک رو ازسیف مود پاک کنید ببینید میتونید وارد ویندوز بشین یانه
خرابی تصویر ببشتر از خرابی گرافیک ودرایور گرافیک میتونه باشه بهتره بایک گرافیک دیگه سیستم رو چک کنید