PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل شناسایی Dual-Channel

honeyxp
05-05-2013, 20:23
سلام من یه مادربورد ASUS P5KPL-AM SE دارم، که روش یه دونه Dual-Channel انداختم که 2گیگه. ولی از همون اول که داره کانفیگ سیستمو تو بایوس نشون میده مینویسه:
Installed Memory: 1024 MB
Usable Memory: 1024 MB
بایوس رو هم آپدیت کردم، اسلات رو هم عوض کردم بازم نشناخت. مشکل چیه؟ تو بایوس باید تنظیمات خاصیو اوکی کنم تا بشناسه؟ یا مشکل از مادربورد یا رمه؟ من این مادربورد و تازه گرفتم. اگه مشکل از اونه بهم بگین!
مرسی

EXTREME
05-05-2013, 20:54
سلام من یه مادربورد ASUS P5KPL-AM SE دارم، که روش یه دونه Dual-Channel انداختم که 2گیگه. ولی از همون اول که داره کانفیگ سیستمو تو بایوس نشون میده مینویسه:
Installed Memory: 1024KB
Usable Memory: 1024
بایوس رو هم آپدیت کردم، اسلات رو هم عوض کردم بازم نشناخت. مشکل چیه؟ تو بایوس باید تنظیمات خاصیو اوکی کنم تا بشناسه؟ یا مشکل از مادربورد یا رمه؟ من این مادربورد و تازه گرفتم. اگه مشکل از اونه بهم بگین!
مرسی

من متوجه نشدم الان مین شما یک رم 2 گیگ داره یا دو تا 1 گیگ دوال ؟

honeyxp
05-05-2013, 20:57
من متوجه نشدم الان مین شما یک رم 2 گیگ داره یا دو تا 1 گیگ دوال ؟
یه دونه دوئال چنل 2گیگ که یکی از این چنلارو نمیشناسه. فقط یه دونه 1گیگشو میشناسه. یعنی به جای این که الان کامپیوتر 2گیگ رم داشته باشه 2گیگ داره. از دو تا اسلات یکیش اینه اون یکیم خالیه.

saeed_136915
05-05-2013, 21:11
یه دونه دوئال چنل 2گیگ که یکی از این چنلارو نمیشناسه. فقط یه دونه 1گیگشو میشناسه. یعنی به جای این که الان کامپیوتر 2گیگ رم داشته باشه 2گیگ داره. از دو تا اسلات یکیش اینه اون یکیم خالیه.

سلام
دوست عزیز منظورتون واضح نیست. یعنی چی "یه دونه دوئال چنل 2گیگ" ؟ یعنی الان شما دوتا ماژول رم یه گیگی دارین؟؟ یا یدونه ماژول دو گیگی؟؟

honeyxp
05-05-2013, 21:24
سلام
دوست عزیز منظورتون واضح نیست. یعنی چی "یه دونه دوئال چنل 2گیگ" ؟ یعنی الان شما دوتا ماژول رم یه گیگی دارین؟؟ یا یدونه ماژول دو گیگی؟؟
کلن یه دونه رم بیشتر رو سیستمم نیست که اونم یه دونه دوئال چنله. یا همون که گفتین یه دونه ماژول دو گیگی دارم.

saeed_136915
05-05-2013, 21:27
کلن یه دونه رم بیشتر رو سیستمم نیست که اونم یه دونه دوئال چنله. یا همون که گفتین یه دونه ماژول دو گیگی دارم.

دوست عزیز با یه دونه رم دوآل چنل نمیشه. واسه دوآل چنل باید حداقل دوتا رم روی سیستم باشن.

honeyxp
05-05-2013, 21:47
دوست عزیز با یه دونه رم دوآل چنل نمیشه. واسه دوآل چنل باید حداقل دوتا رم روی سیستم باشن.
الان من نفهمیدم چی شد. ببینین روی رم نوشته 2GB (2 x 1GB Kit) این رم بالاخره 2گیگه یا 1گیگ؟ منظور شما اینه که اگه بخوام بشه دوئال چنل باید یه 2گیگ دیگم مثه همین بذارم رو اون یکی اسلات؟ اون وقت تازه رم سیستم میشه 2گیگ؟ ینی دوتا اینجوری رو هم میشه 2گیگ دوئال چنل؟ خو چه مزیتی داره. 2تا 1گیگم بندازی همین کارو میکنه دیگه!

saeed_136915
05-05-2013, 21:50
شما روی سیستمتون یدونه از اینا دارن یا دوتا ؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

honeyxp
05-05-2013, 22:01
شما روی سیستمتون یدونه از اینا دارن یا دوتا ؟؟؟

دوست عزیز کلن روی مادربورد 2تا اسلات داره واسه رم. یکیش که خالیه. اون یکیم یه دونه رمه که روش اونیو که گفتم نوشته. ینی الان یه دونه رم کلن رو سیستممه که اونم روش نوشته 2گیگ ولی با اون توضیحی که تو پرانتز تو پست بالا گفتم (روی رم نوشته: (2GB (2x1GB Kit). توی مشخصات سیستمم میزنه 1024MB RAM. همچین عکس گذاشتین انگار من نمیدونم رم چیه :n02: باو خودم IT میخونم اما اینو تا همین الان باهاش برنخورده بودم. ناراحت نشیدا. شوخی بود این تیکه ی آخر حرفم.

saeed_136915
05-05-2013, 22:05
اونجوری که شما میگین باید یدونه رم 1 گیگی روی سیستمتون باشه واسه اینکه دوآل بشن باید یدونه رم دیگه به اسلات دیگه اضافه کنین. واسه اطلاعات دقیق تر از تب SPD و از دوتا اسلاتش عکس بزارین. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

honeyxp
05-05-2013, 22:18
ولی روی خود رم نوشته 2گیگ. اینجا زده 1گیگ. چجوریه؟!؟!

honeyxp
05-05-2013, 22:38
اینم عکسی که گفتین توی پست بالا...:n01:

EXTREME
05-05-2013, 23:10
هنوز معلوم نیست رم شما چند گیگه

چیزی که cpu-z نشون میده 1 گیگ است قبلا 2 گیگ نشون میداده که الان اینطوری نشون میده ؟

از کی اینطوری شده ؟
یا قبلا یک ماژول دیگه از این هم داشتین ؟

saeed_136915
05-05-2013, 23:24
ولی روی خود رم نوشته 2گیگ. اینجا زده 1گیگ. چجوریه؟!؟!

روی خود رم نوشته یا روی جعبش؟؟
اگه روی جعبش نوشته که خوب ممکنه دوتا ماژول یه گیگی بوده که یکیش رو به شما فروختن.
فکر نکنم اینجوری بشه که روی رم بنویسه 2 گیگ و سیستم 1 گیگ بشناسه مگر اینکه مادربرد محدودیت ایجاد کنه که اونم من ندیدم تا حالا اینجوری بشه.