PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمی توضیحات فنی راجع به اختلالی که از دیشب به وجود آمده

The Dreadnaught
05-05-2013, 19:38
اطلاعات فنی خیلی از دوستانی که در این انجمن فعالیت میکنن از من بیشتره و امیدوارم اگه چیز بیشتری میدونن به ما هم بگن.

با بررسی که من کردم تا الان به این نتیجه رسیدم که مشکل موجود هیچ ربطی به نوع پروتکل و غیره نداره، شما بیشتر از یه مدت زمان کوتاهی که با یه IP خارجی ارتباط ثابت داشته باشی، برای چند ثانیه قطع میشه، و با برقراری مجدد این ارتباط دوباره همین روند تکرار میشه.

حالا میخواد این ارتباط مربوط به استفاده از یه نرم افزار خاص باشه یا ارتباط به یه سرور برای بازی آنلاین.

فقط احتمال داره یه سری IP هایی که در لیست سفید (White List) هستن این مشکل رو نداشته باشن مثلا به احتمال زیاد سایت هایی که در ساماندهی ثبت شدن یا سایت هایی مثل سایت مایکروسافت و گوگل و یاهو و غیره.

لطفا در این تاپیک فقط از لحاظ مسائل فنی به این مشکلات بپردازید. خیلی ممنون.

---------------------------------

آپدیت در تاریخ چهارشنبه 18 اردیبهشت :

امروز سیستم به این شکل تغییر کرده که بعد از یه زمان کوتاهی، به جای اینکه ارتباط با سرور قطع بشه، سرعت به شدت کاهش پیدا می کنه در حدی که عملا دیگه ارتباط امکان پذیر نیست. در حقیقت تفاوت خاصی در اصل قضیه رخ نداده.

The Dreadnaught
05-05-2013, 19:49
الان این تاپیک رو دیدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون تو فروم اینترنت و شبکه بود ندیده بودمش، مدیران و همکاران اگر لازم میدونن تاپیک من رو پاک کنن، البته اگه اون یکی تاپیک سالم خواهد ماند:n02:

File not found
05-05-2013, 19:54
الان این تاپیک رو دیدم

چون تو فروم اینترنت و شبکه بود ندیده بودمش، مدیران و همکاران اگر لازم میدونن تاپیک من رو پاک کنن، البته اگه اون یکی تاپیک سالم خواهد ماند:n02:

اه من فک کردم اون تاپیک رو پاک کردن نگو انتقالش دادن، باید ردش رو تو انجمن اینجا میزاشتن،
مرسی

The Dreadnaught
05-05-2013, 19:57
اه من فک کردم اون تاپیک رو پاک کردن نگو انتقالش دادن، باید ردش رو تو انجمن اینجا میزاشتن،
مرسی

خب الان ردش دستی ایجاد شد! : دی

amin1374
05-05-2013, 20:12
خوب باز خوبه ردش ایجاد شده.دی پستای من که زرت زرت حذف میشه !!.....:n04:
راهش چیه برای این که قطع نشه! بعدش این اقدام رو دانلود فایل ها با دانلود منیجر تاثیر داره؟؟

javadsm1370
05-05-2013, 20:25
من فکر میکنم کم کم باید باید انتظار این اینترنت ملی رو بکشیم که اختلالات دیروز یکی از نشانه های ظهور اونه باید منتظر فناوری های فوق العاده ای مثل فناوری دیروز باشیم پیش به سوی خوشبختی ملی

The Dreadnaught
05-05-2013, 20:25
خوب باز خوبه ردش ایجاد شده.دی پستای من که زرت زرت حذف میشه !!.....:n04:
راهش چیه برای این که قطع نشه! بعدش این اقدام رو دانلود فایل ها با دانلود منیجر تاثیر داره؟؟

والا چه عرض کنم اگر لیست سفیدی وجود داشته باشه ، و شما بتونی به سروری تونل بزنی که تو این لیست سفید باشه مشکلی پیش نمیاد.

من که تو دانلود مشکلی ندارم البته طبیعتا دانلود از سایتهایی که فیل تر نیستن.

amin1374
05-05-2013, 20:50
والا چه عرض کنم اگر لیست سفیدی وجود داشته باشه ، و شما بتونی به سروری تونل بزنی که تو این لیست سفید باشه مشکلی پیش نمیاد.

من که تو دانلود مشکلی ندارم البته طبیعتا دانلود از سایتهایی که فیل تر نیستن.
چجوری تونل بزنم ؟ من میخاستم بدون سایتایی مثل سافت 98 و یا آپلود باز و یا هیپ فایل تو این لیستن؟ چون من لینک فیلم هام همه از این دوتاست بعدش نمیشه کاری کرد لود سروراشون بالا بره و از کار بیفته!
بعدش الان چیز شکن تحت وب اوضاعش چجوریه؟

The Dreadnaught
05-05-2013, 21:31
چجوری تونل بزنم ؟ من میخاستم بدون سایتایی مثل سافت 98 و یا آپلود باز و یا هیپ فایل تو این لیستن؟ چون من لینک فیلم هام همه از این دوتاست بعدش نمیشه کاری کرد لود سروراشون بالا بره و از کار بیفته!
بعدش الان چیز شکن تحت وب اوضاعش چجوریه؟

تونل یعنی همین سرویس های v-p-n دیگه ، منظورم اینه که یه سرور مجازی داشته باشی که تو لیست سفید باشه و بتونی بهش تونل بزنی. الان یه عده دارن سعی میکنن این کارو انجام بدن. با سایت هایی که گفتی که فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشی من خودم الان داشتم از دانلودها فایل میگرفتم بدون مشکل ، با دو تا کانکشن فول اسپید دانلود میکرد!

کاری کرد لود کدوم سرورا بالا بره و از کار بیفته ؟! سرورای فیل ترینگ ؟ نه نمیشه.

چیز شکن تحت وب یعنی چی ؟ دستی آی پی و پورت رو بدی به browser ؟ تست نکردم ولی قاعدتا وقتی پروک سی فایر کار نمیکنه اون روش هم کار نمیکنه.

برای اطلاعات فنی بیشتر تو گوگل سرچ کن ن-و-ف-ی-ل-ت-ر ، یه فرومی هست که البته خودش فیلتره! :n02: ولی اگه بتونی با هر بدبختی که هست بازش کنی، تمام مطالب و جدیدترین روش ها رو اونجا پیدا میکنی.

...ALI...
05-05-2013, 21:59
نمی شه درخواست کرد ازشون مثلا یک سری سایت ها رو اگه درخواست بالا باشه باز کنن؟ یا سرور ها رو؟
مثلا سرور بازی.

amin1374
05-05-2013, 22:34
دوستان من الان یک خبر توی بی B سی پارسی خوندم متنشو درون کد میزارم اونم درون 2-3تا کد که امیدوارم کسی پستمو پاک نکنه!
دولت ایران می‌گوید ایمنی در برابر حمله‌های سایبری، کاهش هزینه‌های ارزی و رونق کسب و کار اینترنتی جزو مزایای پروژه "شبکه ملی اطلاعات" معروف به "اینترنت ملی" است.بررسی‌های بی‌بی‌سی نشان می‌دهد این شبکه به گونه‌ای طراحی شده که مستقل از شبکه جهانی اینترنت است و می‌تواند خدماتی مشابه اینترنت برای سایت‌های داخلی و شبکه‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم کند.
همین عامل باعث شده ناظران هشدار بدهند که دولت ممکن است در مواقع حساس، مانند روزهای ناآرامی پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، تصمیم بگیرد اینترنت را قطع کند؛ بدون آن‌که نگران صدمه خوردن کار بانک‌ها، ارگان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی باشد.
در این صورت، کاربران تنها به سایت‌هایی دسترسی خواهند داشت که به شبکه داخلی متصل باشند و دیگر ابزارهای عبور از فیلترینگ هم نمی‌توانند امکان دسترسی به محتوا و سرویس‌های بین‌المللی را فراهم کنند.
شبکه نامرئی

اینترانت چیست؟

اینترانت، شبکه‌ای است داخلی که دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد می‌کنند تا سرویس‌های مشخصی را در اختیار کاربرانشان بگذارند. برای نمونه خبرنامه داخلی یک سازمان یا سیستم انتخاب واحد یک دانشگاه می‌تواند به صورت یک سایت روی اینترانت آن سازمان و دانشگاه قرار گرفته باشد؛ سایتی که خارج از آن سازمان یا دانشگاه قابل دسترسی نیست.

شبکه ملی اطلاعات ایران به دلیل استفاده از آدرس‌های آی‌پی مختص شبکه‌های داخلی، عملاً نه بخشی از اینترنت، بلکه یک اینترانت است.
کالین اندرسون پژوهشگری آمریکایی است که پس از تحقیقاتش روی این شبکه، نقشه‌ای از آن تهیه کرده است. او نتایج پژوهش‌هایش را در گزارشی با عنوان "اینترنت پنهان ایران" منتشر کرده است.
آقای اندرسون می‌گوید طراحی اینترنت ملی ایران "خلاف استانداردها و روش‌های معمول" است و همین باعث می‌شود که دستگاه‌هایی که به این شبکه متصلند، از خارج از کشور قابل دسترسی نباشند. چیزی که این شبکه را از خارج کشور غیر قابل دسترسی و نامرئی می‌کند.
"این‌که جدا کردن شبکه خانگی و مردم عادی از اینترنت، امنیت ملی ایران را بالا می‌برد، وعده‌ای توخالی است"

کالین اندرسون

اینترانت، شبکه‌ای است داخلی که دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها ایجاد می‌کنند تا سرویس‌های مشخصی را در اختیار کاربرانشان بگذارند. برای نمونه خبرنامه داخلی یک سازمان یا سیستم انتخاب واحد یک دانشگاه می‌تواند به صورت یک سایت روی اینترانت آن سازمان و دانشگاه قرار گرفته باشد؛ سایتی که خارج از آن سازمان یا دانشگاه قابل دسترسی نیست.
به گفته آقای اندرسون "مثلاً سال ۲۰۱۰ دولت ایران سایت مرکز ملی آمار را روی این شبکه خصوصی قرار داد که باعث می‌شد فقط ایرانی‌ها بتوانند وارد آن شوند و کسانی که خارج از کشور بودند یا از فیلترشکن استفاده می‌کردند، به آن دسترسی نداشتند."
وعده 'توخالی' امنیت

گفته می‌شود بعضی ویروس‌هایی که شبکه‌های ایران را آلوده کردند، نه از طریق اینترنت، که با حافظه‌های فلش و لپ‌تاپ‌ها وارد سیستم‌ها شدند

ایران در سال‌های اخیر هدف حمله‌های سایبری متعددی مانند ویروس‌های استاکس‌نت، دوکو و فلیم قرار گرفته که برای جاسوسی و خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای و زیربنایی ایران طراحی شده‌اند.
همین است که دولت می‌گوید با ایجاد شبکه‌ای مستقل از اینترنت، امنیت ملی کشور بالا می‌رود.
اما کالین اندرسون می‌گوید: "این‌که جدا کردن شبکه خانگی و مردم عادی از اینترنت، امنیت ملی ایران را بالا می‌برد، وعده‌ای توخالی است."
او با اشاره به این‌که توانسته برای تحقیقاتش با کامپیوترهای روی این شبکه ارتباط برقرار کند، می‌گوید همین نشان می‌دهد هر کس دیگری در خارج از ایران هم می‌تواند به این شبکه متصل شود و "فقط پنج دقیقه کار را اضافه می‌کند."
به گفته این پژوهشگر آمریکایی، تأسیسات زیربنایی از جمله نیروگاه‌های ایران به شبکه‌ای کاملاً مستقل و نامرتبط با اینترنت ملی متصل هستند.
عزیز آشفته، یکی از بنیان‌گذاران سایت بالاترین هم به این نکته اشاره می‌کند که بعضی ویروس‌هایی که شبکه‌های ایران را آلوده کردند، نه از طریق اینترنت، که با حافظه‌های فلش و لپ‌تاپ‌ها وارد سیستم‌ها شدند.
نمونه 'درخشان' کره شمالی

شاید تنها کشوری که شبکه اینترانت داخلی سراسری داشته باشد کره شمالی است

شاید تنها مشابه اینترانت کشوری ایران را بتوان در کره شمالی پیدا کرد؛ در همان کشوری که سرتیپ محمدحسن نامی، وزیر جدید ارتباطات ایران در آن دکترا گرفته است.
شبکه‌ای به نام "کوانگ‌میونگ" یا "درخشان" که حدود ۱۰ سال پیش راه افتاده و به کاربرانش در نهادهای دولتی، دانشگاه‌ها و بعضاً خانه خودشان، امکان دسترسی به تعدادی سایت، سرویس‌های ایمیل و موتور جستجوی شبکه را می‌دهد.
ولی تحلیلگری که به کشورها درباره زیرساخت‌های شبکه اینترنت مشاوره می‌دهد، معتقد است ایران و کره شمالی قابل مقایسه نیستند و نمی‌توان یک شبکه داخلی را برای ایرانیان جایگزین اینترنت کرد.
جان راکوفسکی از مؤسسه تحقیقاتی فارستر می‌گوید: "مردم کره هیچ وقت طعم دسترسی به اینترنت رو نچشیده بودند."
آقای راکوفسکی با اشاره به سابقه مردم ایران در کار با وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر، می‌گوید: "قطع دسترسی به اینترنت برای ایرانی‌ها مثل قطع آب و غذاست."
'کلید قطع اینترنت'

بحث "اینترنت ملی" در ایران از اواسط دهه ۸۰ خورشیدی، پس از روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد آغاز شد. سال ۱۳۸۷ وزارت ارتباطات طرحی را درباره این پروژه به نام کلیک"شبکه ملی اینترنت" تهیه کرد و کار روی این شبکه آغاز شد.
هر چند دولت بعداً تصمیم گرفت نام طرح را از اینترنت ملی به شبکه ملی اطلاعات تغییر بدهد، اما بسیاری آن را به نام قدیمش می‌شناسند.
ناآرامی‌های پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری قابلیت‌‌های اینترنت را نشان داد

عزیز آشفته، یکی از بنیان‌گذاران سایت بالاترین می‌گوید ایجاد شبکه ملی اطلاعات به ترتیبی که مستقل از شبکه جهانی باشد، بعد از انتخابات سال ۸۸ مطرح شد.
او می‌گوید مقام‌های ایران: "بعد از انتخابات به این نتیجه رسیدند که جداسازی ترافیک داخلی از ترافیک خارجی، 'کلید قطع اینترنت' را در اختیار حکومت می‌گذارد."
'زمینه‌سازان آشوب'

ناآرامی‌های پس از دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، برای نخستین بار قابلیت‌‌های اینترنت و فضای مجازی برای تأثیرگذاری در ایران را به نمایش گذاشت.
از یک سو معترضان به نتیجه انتخابات، از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به عنوان یکی از ابزارهای اصلی‌شان برای کسب خبر و نیز سازماندهی استفاده کردند.
از سوی دیگر در حالی که محدودیت‌های شدید دولتی، امکان اطلاع‌رسانی را از رسانه‌های مستقل داخلی و خبرنگاران خارجی گرفته بود، شهروند-خبرنگاران از اینترنت برای خبررسانی و انتشار تصاویر تجمع‌ها و برخوردهای خشن نیروهای امنیتی با معترضان استفاده کردند.
"بعد از انتخابات به این نتیجه رسیدند که جداسازی ترافیک داخلی از ترافیک خارجی، 'کلید قطع اینترنت' را در اختیار حکومت می‌گذارد"

عزیز آشفته، از موسسان سایت بالاترین

همین بود که دادستانی در کیفرخواست متهمان این حوادث، سایت‌هایی مانند توئیتر و فیس‌بوک را به زمینه‌سازی برای ناآرامی‌ها متهم کرد.
محمود عنایت، پژوهشگر اینترنت معتقد است جمهوری اسلامی با آزادی سازمان‌دهی و تجمع میانه خوبی ندارد و شبکه‌های اجتماعی آنلاین "بهترین و مؤثرترین" راه برای سازمان‌دهی هستند.
او با اشاره به فیلتر بودن اکثر سایت‌های معروف وب ۲.۰ مانند فیسبوک، توئیتر و یوتیوب، می‌گوید به خاطر همین قابلیت سازمان‌دهی، دولت ایران "همه این سایت‌هایی را که نمی‌تواند کنترل کند، فیلتر می‌کند."
بازی موش و گربه

سیستم فیلترینگ دولت ایران مدام پیشرفت می‌کند

بیش از یک دهه از شروع فیلترینگ سایت‌ها و کلیدواژه‌ها در ایران می‌گذرد و چند سالی است که سیستمی یک‌پارچه برای جلوگیری از دسترسی کاربران به آن‌چه حاکمیت آن را "محتوای مجرمانه" می‌داند، ایجاد شده است. سیستمی پیشرفته که روز به روز در بی‌اثر کردن ابزارهای عبور از فیلترینگ قدرتمندتر می‌شود.
اما در همین مدت کاربران ایرانی هم روش‌های پیچیده‌تر و پیشرفته‌تری را برای عبور از فیلترینگ به کار گرفته‌اند که عملاً جلوی تأثیرگذاری کامل سامانه فیلترینگ را گرفته است.
محمود عنایت فیلتر شدن سایت بی‌بی‌سی فارسی را "نقطه عطفی" در موضوع فیلترینگ در ایران می‌داند.
به نظر این پژوهشگر اینترنت، فیلترینگ در ابتدا به سایت‌های "غیر اخلاقی" و گروه‌های اپوزیسیون محدود بود، اما بعداً به "ابزاری سیاسی برای حکومت" تبدیل شد؛ ابزاری برای کنترل که به جز مخالفان خارجی، در مقابل منتقدان داخلی از جمله محمد خاتمی رئیس‌جمهوری پیشین، هواداران محمود احمدی‌نژاد و نیز رسانه‌های مستقل هم از آن استفاده می‌شود.
نسل 'خوره تکنولوژی'

جان راکوفسکی معتقد است که جوانی جمعیت ایران باعث می‌شود فیلترینگ هیچ‌گاه مؤثر نباشد.
"نیمی از جمعیت ایران زیر ۳۵ سال سن دارند. ما به این‌ها 'نسل هزاره' می‌گوییم. نسلی که با فناوری بزرگ شده و دورانی را که کامپیوتری وجود نداشت، به خاطر ندارد."
به نظر این تحلیلگر، "این نسل 'خوره تکنولوژی' همیشه راهی برای دسترسی به آن‌چه می‌خواهند، پیدا می‌کنند و این برای ایران مایه نگرانی است."
کپی چینی

چین هم مانند ایران سیستم فیلترینگ مرکزی پرقدرتی به نام "دیوار آتش بزرگ چین" دارد.
اما در کنار فیلترینگ، برای اکثر سایت‌های محبوب غربی از جمله یاهو، جستجوگر گوگل، شبکه اجتماعی فیس‌بوک و سرویس میکروبلاگینگ توئیتر، نسخه‌ای چینی وجود دارد که بسیار هم در این کشور محبوب است.
محمود عنایت می‌گوید: "برای همه این سایت‌ها، نسخه ایرانی هم وجود دارد؛ ولی کارشان نگرفته است."
او از نبود راه مطمئن کسب درآمد و نیز نداشتن تجربه راه‌اندازی سایت‌هایی با کاربران میلیونی، به عنوان دلایل بی‌اقبالی به نمونه‌های ایرانی اشاره می‌کند.
پیکان به جای مرسدس‌بنز

حکیم‌جوادی، معاون وزیر ارتباطات با تشبیه جی‌میل به مرسدس بنز به کاربران ایرانی پیشنهاد کرده بود از پیکان استفاده کنند

دولت ایران تلاش‌های زیادی کرده که کاربران را به استفاده از سرویس‌های ایمیل داخلی ترغیب کند؛ چرا که سرویس‌های خارجی را "یکی از ابزارهای خروج اطلاعات از کشور" می‌داند.
محمود عنایت معتقد است دلیل این تلاش ویژه این است که ایمیل، شریان حیاتی اینترنت است و تنها سرویسی است که دولت نمی‌تواند محتوای آن را فیلتر کند.
به نظر این پژوهشگر اینترنت، تنها راه رونق دادن به سرویس‌های ایمیل داخلی "بستن سایت‌های جی‌میل، یاهو میل و ... است."
برای تشویق کاربران به استفاده از سرویس‌دهنده‌های داخلی، وزارت ارتباطات اردیبهشت سال ۹۱ از بانک مرکزی خواست بانک‌ها را موظف کند از مشتریانشانکلیکفقط آدرس‌های ایمیل سرویس‌دهندگان داخلی را قبول کنند.
در کنار این، مهرماه سال ۹۱ جی‌میل، سرویس ایمیل محبوب شرکت گوگل برای چند روزی فیلتر شد.
"کنترل سرعت برای کنترل تجربه است. زیرا دولت نمی‌خواهد تجربه مردم از اینترنت، تجربه‌ای غنی و متفاوت باشد"

محمود عنایت، پژوهشگر اینترنت

اگرچه دلیل این اتفاق، پاسخ به انتشار ویدئویی اهانت‌آمیز روی یوتیوب، سایت اشتراک ویدئوی متعلق به شرکت گوگل اعلام شده بود، اما یکی از معاونان وزیر ارتباطات جی‌میل را از نظر کیفیت به خودروهای مرسدس‌بنز تشبیه کرد و گفت: "مگر قرار است همه مرسدس‌بنز سوار شوند؟"
کالین اندرسون، نویسنده "اینترنت پنهان ایران" معتقد است هدف از فیلترینگ جی‌میل، فرستادن پیامی به کاربران ایرانی بوده است.
به گفته او دولت می‌خواسته بگوید: "الان سرویس‌های ایمیل داخلی هستند که قرار است با جی‌میل رقابت کنند. اگه شما بخواهید همچنان از جی‌میل استفاده کنید که دولت به [اطلاعات] آن دسترسی ندارد و نمی‌تواند آن را کنترل کند، ممکن است بعضی وقت‌ها نتوانید از حساب ایمیلتان استفاده کنید."
کوزه‌گر و کوزه شکسته سرعت

کاربران ایرانی گاه و بیگاه از کند بودن سرعت اینترنت گلایه می‌کنند و معمولاً جوابی بهتر از "برخورد لنگر کشتی به کابل" نمی‌شنوند.
یکی از جدیدترین شاکیان، محمد سلیمانی، وزیر پیشین ارتباطات است که همین چند روز پیش به خبرنگاران گفت نتوانسته وارد حساب جی‌میلش بشود و از مسئولان فعلی وزارت ارتباطات خواست از زیر بار مسئولیت در نروند.
"نیمی از جمعیت ایران زیر ۳۵ سال سن دارند. ما به این‌ها 'نسل هزاره' می‌گوییم. نسلی که با فناوری بزرگ شده و دورانی را که کامپیوتری وجود نداشت، به خاطر ندارد"

جان راکوفسکی

آقای سلیمانی که حالا نماینده مجلس است، سال ۱۳۸۵ دستور داد ارائه اینترنت با سرعتی بیشتر از ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه به کاربران عادی ممنوع شود، چرا که به گفته او "نیازی بیشتر از این ندارند."
پس از هفت سال، هنوز آن مصوبه پابرجاست و سرعت برای دسترسی به اینترنت روی موبایل هم به همین رقم محدود است.
محمود عنایت می‌گوید این محدودیت سرعت باعث شده تجربه کاربران ایرانی از اینترنت با کاربران در کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ چرا که سرعت پایین باعث می‌شود استفاده اکثر ایرانیان به "عکس و متن" محدود باشد و تماشای همزمان ویدئو روی اینترنت را غیرممکن می‌کند.
او می‌گوید: "کنترل سرعت برای کنترل تجربه است. زیرا دولت نمی‌خواهد تجربه مردم از اینترنت، تجربه‌ای غنی و متفاوت باشد."
'آپارتاید دیجیتال'

مقام‌های ایرانی از مهر ماه هشتاد و پنج محدودیت‌هایی بر سرعت اینترنت کاربران خانگی اعمال کرده‌اند

اما محدودیت‌های سرعت اینترنت در مورد شبکه ملی اطلاعات اعمال نخواهد شد و سرعت دسترسی کاربران به این شبکه "تا هشت مگابیت بر ثانیه" یعنی ۶۴ برابر سقف سرعت اینترنت خواهد بود.
سازمان گزارشگران بدون مرز این تفاوت سرعت را نوعی "آپارتاید دیجیتال" می‌داند.
رضا معینی مسئول بخش ایران این سازمان می‌پرسد: "کاربران قرار است از این سرعت بالا چه استفاده‌ای بکنند؟ آیا قرار است با آن فقط سایت آیت‌الله خامنه‌ای و مسجد جمکران را ببینند!؟"
در کنار این، به گفته نویسنده "اینترنت پنهان ایران" دولت عمداً سرعت دسترسی به سایت‌های خارجی را هم پایین آورده و در دریافت و ارسال اطلاعات تأخیر ایجاد می‌کند.
کالین اندرسون می‌گوید ایران از اینترنت ملی به عنوان راهی برای تشویق کاربران به استفاده از سرویس‌های داخلی استفاده می‌کند.
"اتفاقی که می‌افتد این است که شما می‌توانید از سایت یوتیوب استفاده کنید که حتی با استفاده از فیلترشکن هم عمداً کند شده است. می‌توانید هم از [مشابه داخلی آن] استفاده کنید که سریع است و پر از ویدئوهای ناقض حق مؤلف."
او می‌گوید به این شیوه، دولت کاربران را تشویق می‌کند که از سرویس‌های داخلی استفاده کنند که کنترل محتوایشان در دست دولت است.
کاهش ارزبری

اینترنت ملی ایران؛ مشکلات تأمین سخت‌افزار مورد نیاز
شرکت چینی زد.تی.ای اعلام کرده فروش تجهیزات مخابراتی و ارتباطاتی به ایران را متوقف کرده است. زد.تی.ای. که پس از هواوی، دومین شرکت بزرگ چینی سازنده این گونه تجهیزات است، یکی از تأمین‌کنندگان اصلی تجهیزات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات ایران بود.

بخش مهمی از پروژه اینترنت ملی، انتقال سایت‌های ایرانی از روی سرورهای خارج از کشور به داخل است.
اما بسیاری از تجهیزات مورد نیاز برای ساخت مراکز داده (دیتاسنتر) و نیز توسعه ظرفیت شبکه نظیر سوئیچ‌ها و روترها، ساخت شرکت‌های خارجی است.
در طرحی که دولت در سال ۸۷ تهیه کرده بود، از شرکت‌هایی آمریکایی نظیر سیسکو، جونیپر و تل‌لبز به عنوان تأمین‌کنندگان احتمالی قطعات نام برده شده بود. شرکت‌هایی که محصولاتشان مشمول تحریم است.
استیو استکلو خبرنگار اقتصادی ارشد خبرگزاری رویترز که روی تلاش‌های ایران برای دور زدن تحریم‌ها تحقیق می‌کند، می‌گوید ایران علاوه بر واسطه‌هایی در امارات متحده عربی، از چند شرکت بزرگ چینی هم برای واردات تجهیزات آمریکایی مورد نیازش استفاده کرده است.
شرکت ZTE که دومین شرکت چینی بزرگ سازنده تجهیزات مخابراتی است، چند روز پیش اعلام کرد فروش تجهیزات به ایران را متوقف کرده است.
آقای استکلو می‌گوید این شرکت قبلاً "محصولات بعضی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی مثل سیسکو، آی‌بی‌ام، اچ‌پی، مایکروسافت و ... را برای ایران تأمین کرده است."
"به سمتی می‌رویم که مثل کوبا و کره شمالی، ایمیل هم بازار سیاه داشته باشد"

رضا معینی، گزارشگران بدون مرز

او می‌گوید با خروج شرکت‌های اروپایی مانند نوکیا زیمنس و اریکسون از بازار ایران، شرکت‌های چینی از جمله هواوی و زد.تی.ای. جایشان را پر کرده‌اند و قراردادهایی با ایران بسته‌اند که ارزششان روی هم "به صدها میلیون دلار می‌رسد."
اما تجارت با ایران برای زد.تی.ای. دردسرساز شده و وزارت بازرگانی و دادستانی آمریکا مشغول تحقیق درباره اتهام کمک این شرکت به نقض تحریم‌های آمریکا و تلاش برای از بین بردن مدارک آن هستند.
اگر شرکت‌های چینی هم تصمیم به کاهش یا قطع رابطه تجاری‌شان با ایران بگیرند، کار ایران برای توسعه ظرفیت شبکه اینترنت و نیز تکمیل پروژه اینترنت ملی سخت‌تر می‌شود.
قطع کردن یا قطع نکردن، مسأله این است

مقام‌های ایران بارها گفته‌اند که هدف از اجرای پروژه اینترنت ملی، قطع اینترنت نیست.
با قطع اینترنت هم سایت‌های داخلی از طریق 'شبکه ملی اطلاعات' همچنان در دسترس خواهند بود

اما محمود عنایت معتقد است اینترنت ملی این امکان را به دولت می‌دهد که "اگر فضا به سمت آشوب و ریسک سیاسی برود، خیلی راحت 'کلید اینترنت جهانی' را خاموش کند و به مردم بگوید می‌توانید از همین سایت‌های داخلی استفاده کنید."
عزیز آشفته هم می‌گوید این پروژه "شبکه قوی‌تری برای کنترل افراد در اختیار حکومت می‌گذارد."
اما رضا معینی بدبین‌تر است و می‌گوید: "به سمتی می‌رویم که مثل کوبا و کره شمالی، ایمیل هم بازار سیاه داشته باشد."

Fusi0n
05-05-2013, 22:59

من فکر میکردم پرتکل ولی به نظر این طور نیست وکلا لایه زیرین یعنی ای پی هست که همه پورتکل کل تحت شعاع .........

Life24
05-05-2013, 23:22
سلام
کسی نفهمید یا اطلاعی در رابطه با نجوه عملکرد نداره؟
کلا جالب هست. میخوام اطلاعات فنی قضیه رو ببینیم چی هست و بر چه مبنایی داره کار میکنه.
بلاخره روش تشخیص داره این کار.من بعید میدونم این طور باشه که هر سروری 30 ثانیه بهش وصل بودی قطع بشه ارتباط .
خوب همین سایت هایی که داخلش هستیم هم اون ور میزبانی میشن.
اگر پروتکل باشه که Remote Desktop هم پس باید الان مشکل داشته باشه درسته؟

...ALI...
06-05-2013, 00:25
سلام
کسی نفهمید یا اطلاعی در رابطه با نجوه عملکرد نداره؟
کلا جالب هست. میخوام اطلاعات فنی قضیه رو ببینیم چی هست و بر چه مبنایی داره کار میکنه.
بلاخره روش تشخیص داره این کار.من بعید میدونم این طور باشه که هر سروری 30 ثانیه بهش وصل بودی قطع بشه ارتباط .
خوب همین سایت هایی که داخلش هستیم هم اون ور میزبانی میشن.
اگر پروتکل باشه که Remote Desktop هم پس باید الان مشکل داشته باشه درسته؟
rdp مشکلی نداره. فکر کنم پروتکل های tcp مشکلی تدارن یا بقول دوستمون اصلا مسئله پروتکل udp یا tcp نیستن.
در هر صورت لیست سفید احتمال داره طی روزهای اتی بزرگ تر شه و بعضی برنامه ها درست بشن. امیدوارم

دربست جهنم 1
06-05-2013, 00:42
سلام برای حل مشکل راهی نیست

amin1374
06-05-2013, 12:07
راستی اینم ی خبر دیگه از سایت r آدیو *فر*دا
اربران اینترنت می‌گویند که دسترسی به فیلترشکن‌ها و وی‌پی‌ان‌ها در ایران از روز شنبه، ۱۵ اردیبهشت‌، با اختلال شدید همراه بوده است. برخی این اختلال‌ها را به پروژه «اینترنت ملی» و برخی به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری نسبت می‌دهند.
شماری از کاربران اینترنت در ایران به رادیو فردا گفته‌اند که فیلترشکن‌ها هر چند دقیقه یک بار دچار قطعی می‌شود و در عین حال افزوده‌اند که از طریق وی‌پی‌ان‌ها هم نمی‌توان به سایت‌های مختلف دسترسی پیدا کرد.

در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز برخی از کاربران به مسئله مسدود شدن دسترسی‌ به فیلتر‌شکن‌ها و وی‌پی‌ان‌ها در ایران پرداخته‌اند.

برخی از این کاربران این اختلال‌ها را با پروژه «اینترنت ملی» مرتبط می‌دانند.

یکی از کاربران در توییتر نوشته است: «شمارش معکوس واسه اینترنت ملی.»

کاربر دیگری به زبان طنز نوشته است: «اینترنت داره ملی میشه، برید نفری چار تا چوب بیارید می‌خوام نصیحتتون کنم.»

جمهوری اسلامی ایران پیشتر اعلام کرده بود که در حال راه اندازی «اینترنت ملی» است. خبرگزاری‌های خارجی این اقدام را به منزله جدا شدن ایران از شبکه جهانی اینترنت تعبیر کرده‌اند،اما مقام‌های ایران می‌گویند که شبکه اینترنتی ملی، دسترسی به شبکه جهانی اینترنت را محدود نخواهد کرد.

در این زمینه شورای عالی فضای مجازی که با حکم رهبر جمهوری اسلامی برای کنترل اینترنت تشکیل شده است، اعلام کرده که «هیچ‌گونه» تصمیمی برای ایجاد اینترنت ملی وجود ندارد و آن‌چه ایجاد می‌شود همان اینترنت است.

محمدحسن نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری تاکید کرد که واژه «اینترنت ملی»، غلط است و مقصود اصلی «اطلاعات ملی» است و «هیچ محدودیتی در زمینه ارائه اینترنت در کشور ایجاد نخواهد شد».

در کنار کاربرانی که معتقدند محدودیت روز یکشنبه در راستای پیشبرد طرح اینترنت ملی صورت گرفته است، شماری نیز به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرده‌اند، اگرچه به گزارش خبرآنلاین، رییس سازمان فناوری اطلاعات روز ۱۴ اردیبهشت‌ماه تاکید کرده بود که نزدیک شدن زمان انتخابات «هیچ نقشی» در کاهش سرعت اینترنت ندارد.

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در حالی قرار است ۲۴ خرداد ماه برگزار شود که در چند سال گذشته در آستانه انتخابات، شبکه اینترنت و در مواردی نیز خطوط موبایل دچار اختلال شدید شده است.

یکی از کاربران در توییتر آورده است: «فقط در ایران اتفاق می‌افتد: انتخابات می‌آید، اینترنت می‌رود.»

کاربر دیگری نیز نوشته است: «اینترنت پیشواز انتخابات رفته.»

کاربران اینترنتی در ایران برای گذر از سد فیلترینگ و دسترسی به محتوای فیلتر شده در اینترنت از وی‌پی‌ان و فیلترشکن استفاده می‌کنند.

The Dreadnaught
06-05-2013, 13:20
خوشم میاد اینا هر محدودیتی که میذارن ملت به دو روز نکشیده راه جدیدی پیدا میکنن :n09:

The Dreadnaught
06-05-2013, 13:25
نمی شه درخواست کرد ازشون مثلا یک سری سایت ها رو اگه درخواست بالا باشه باز کنن؟ یا سرور ها رو؟
مثلا سرور بازی.

چرا نگران نباش دوست عزیز احتمالش هست که حداقل یه سری IP ها رو به لیست سفید اضافه کنن. این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم الان دیدم شما هم یه نگاهی بنداز تست کن.

البته به نظر من وقتی حتی این روش هم براشون جوابی نده، قاعدتا اگه ذره ای و عقل و منطق باشه باید بیخیالش بشن و برگردن به روال سابق، چون اگر از این هم بخوان جلوتر برن دیگه میشه قطع ارتباط کامل با اینترنت و یه شبکه اینترانت ملی با کلی مشکل. همین الان هم برای خیلی اشخاص مشکل پیش اومده و کار و کاسبی شون تعطیل شده.

Reza_994
06-05-2013, 23:08
rdp
مشکلی نداره. فکر کنم پروتکل های tcp مشکلی تدارن یا بقول دوستمون اصلا مسئله پروتکل udp یا tcp نیستن.
در هر صورت لیست سفید احتمال داره طی روزهای اتی بزرگ تر شه و بعضی برنامه ها درست بشن. امیدوارم

همینمون مونده
تا الان فیلتر میکردن سایت ها رو
الان کلا میبندن و white list درست میکنن
دو روز دیگه ملی شد اون موقع دکون واز میکنن میگن :

بازی آنلاین برای هر بار کانکت شدن به سرور ورودی 2 تومن
تبیان دانلود فلان نوحه 3 تومن
آپارات کلاه قرمزی 92 3 تومن
ایمیل ملی ماهی 15 تومن

شیعه translate به جای گوگل translate = هر لغت 300 تومن تازه میگن قیمتش با ارز مرجع تعیین شده بعد چند وقت دیگه ارزش رو حذف میکنن میشه هر کلمه هزار

به همین راحتی

fragari
06-05-2013, 23:28
:n21: کلاً قطع بشه خیلی راحتتره.
اینجوری کچل میشیم.

italodance
08-05-2013, 11:30
بسیار خوب دوستان من جوابی که گرفتم از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاسخ کارشناس : بدون ارتباط با کارگروه

بسمه تعالی

شهروند گرامی با سلام و عرض ادب و احترام

این مورد به کارگروه مربوط نمی شود، شما گزارش خود را به ارگان های ذیربط اعلام فرمائید

با تشکر و آرزوی توفیق الهی برای شما

خبری اپدیتی کسی داره؟

amin1374
08-05-2013, 11:35
نه خیر خبر اینه که کلا دلمون به اینجا خوش بود که اینجا هم همش پاک و نابود میکنن!

کسی از دوستان که شکایت کرده جوابی گرفته من که کردم ه

italodance
08-05-2013, 11:38
من شنیدم اختلال بخاطر سرورهای جدید فیلی هستش که تداخل با فایروالهای شرکتهای خارجی که ایران پهنای باند ازشون میخره رخ داده

بعضی ها هم گفتند ایران از سوریه میگرفته انجا مشکل داره وصل کرده به یک کشور دیگه که باز تداخل فایروالهاست

ادیت:

ولی منطق حکم میکنه که نباید اینقد فیکسش طول بشه خوب طرفین رو مطلع میکردند و ست میشد نرم افزارها و فایروالهاشون دیگه

:n13:

amin1374
08-05-2013, 11:49
من شنیدم اختلال بخاطر سرورهای جدید فیلی هستش که تداخل با فایروالهای شرکتهای خارجی که ایران پهنای باند ازشون میخره رخ داده

بعضی ها هم گفتند ایران از سوریه میگرفته انجا مشکل داره وصل کرده به یک کشور دیگه که باز تداخل فایروالهاست

ادیت:

ولی منطق حکم میکنه که نباید اینقد فیکسش طول بشه خوب طرفین رو مطلع میکردند و ست میشد نرم افزارها و فایروالهاشون دیگه

:n13:
ی جور دیگه هم میشه تفسیرش کرد اومدن یک کاری بکنن بلد نبوودن توش موندن فعلا در حال ور رفتن هستن تا بعد.......:n02:

dashmojtaba
08-05-2013, 11:53
دوستان من میدونستم پیگیری دسته جمعی اثر میکنه بازیها فعلاً درست شده و فکر نمیکنم سایر سرورها قطعیشون ادامه داشته باشه اونها هم اینشالاه درست میشه هرکسی از سایر خدمات مثل خرید آنلاین و ... اطلاع داشت درست شدن بیاد بگه

italodance
08-05-2013, 11:55
دوستان من میدونستم پیگیری دسته جمعی اثر میکنه بازیها فعلاً درست شده و فکر نمیکنم سایر سرورها قطعیشون ادامه داشته باشه اونها هم اینشالاه درست میشه هرکسی از سایر خدمات مثل خرید آنلاین و ... اطلاع داشت درست شدن بیاد بگه

خدایی درست شده؟ من الان سر کارم 5 میرسم خونه :n03:

7:30 صبح که دیدم همونجور بود

dashmojtaba
08-05-2013, 11:57
خدایی درست شده؟ من الان سر کارم 5 میرسم خونه :n03:

7:30 صبح که دیدم همونجور بود
دیگه وقتی اهواز درست بشه علی آباد کتول هم باشی درست شدهقبلش :دی آره عزیز هم مدرن2 هم 3 برای من کار میکنه البته مدرن1 هنوز یه اروری میده فکر کنم باید دوباره نصبش کنم :n15:

amin1374
08-05-2013, 12:05
والا اینجا جیملم باز نمیشه ماله شما باز میشه چون گعتی بازیا درست شده?

ezio7
08-05-2013, 12:09
تاپیک قبلیه شیلتر شد :n02:
بعضی از بازیا درست شده بعضیاش بهتر بعضیاش بدتر مهم اینه که دارن یه کارایی میکنن

ezio7
08-05-2013, 12:11
والا اینجا جیملم باز نمیشه ماله شما باز میشه چون گعتی بازیا درست شده?
جیمیل رو حالت basic html باز میشه از اول هم میشد

amin1374
08-05-2013, 12:13
خب رو بیسیک ماله منمبا 5 مین صبر بازمیشه حالت معمولیشو میگم!

blacktiger
08-05-2013, 12:16
وای خدای من . باورم نمیشه .اینترنت من 5 دقیقه اس استیبل شده! من و این همه خوشبختی محاله!:n19:

dashmojtaba
08-05-2013, 12:17
آقا ک ریو همون وضع هم بدتر شده چون قطع میشه و دیگه وصل نمیشه !:n02:

dashmojtaba
08-05-2013, 12:19
آره جیمیل منم از اولش بهتر باز میشه تو هر دو حالت با سرعت قابل قبول (مثل قبل دیگه)

amin1374
08-05-2013, 12:22
شما کدوم آی اس پی هستی ?من مخابراتم بعدش از دوستام ک یکیشون شاتل داره و یکیشونم وایمکس ایرانسل میگن هیچ مشکلی ندارن و نداشتن راحتم چیز میز شکنا کانکت میشه بدون قطعی. جیمیلم باز میشه تو مشهدم هستن فک کنم اول رفتن سراغ خصوصیا بعدش ...!!!!!!!!!!!!

italodance
08-05-2013, 12:23
برنامه فری گ*** تو شرکت اوکی هست من 10-15 دقیقه باز گذاشتم ببینم سرورهاش قطع و رفرش میشه که نشد پس انگار اختلال داره میره یا رفت.....:n02:

ezio7
08-05-2013, 12:27
برنامه فری گ*** تو شرکت اوکی هست من 10-15 دقیقه باز گذاشتم ببینم سرورهاش قطع و رفرش میشه که نشد پس انگار اختلال داره میره یا رفت.....:n02:
اتصال فری گیـــــت از نوع http proxیه از اول هم مشکل نداشت سیفون یا هات اسپات هر وقت درست شه میگیم درست شده

italodance
08-05-2013, 12:35
اتصال فری گیـــــت از نوع http proxیه از اول هم مشکل نداشت سیفون یا هات اسپات هر وقت درست شه میگیم درست شده

سایفون هم 5 دقیقه گذاشتم سبز و انلاین بود قطع هم نشد و کار میکرد

amin1374
08-05-2013, 12:41
الان تونستم وارد جیملم بشم اینقدر خوشحالم ک نگو نپرس گوگلم مثل اینکه ویساش درست شده چون الان تو سایت رایتل بودماز گوگل استفاده کرده براینشان دادن نواحی تحت پوشش. راحت نقشه ها لود شد .هورا .هورا .دی

blacktiger
08-05-2013, 12:51
البته من با سیفون زیاد کاری نداشتم اما الان تست کردم مشکل داره. ولی ورژنش آپدیت شده اتوریکانکت شده! برای همین همیشه سبز میبینیش اما اتصالش رو از دست میده.

amin1374
08-05-2013, 12:55
البته من با سیفون زیاد کاری نداشتم اما الان تست کردم مشکل داره. ولی ورژنش آپدیت شده اتوریکانکت شده! برای همین همیشه سبز میبینیش اما اتصالش رو از دست میده.
تایید میشه هر 3-4 دقیقه اقطع میشه ولی خب به درک که قطع میشه مهم اینه که گوگل و.........چیزا درست شده و روبراهه ،امیدوارم که دیگه همچین نشه

Kianoosh
08-05-2013, 13:12
تایید میشه هر 3-4 دقیقه اقطع میشه ولی خب به درک که قطع میشه مهم اینه که گوگل و.........چیزا درست شده و روبراهه ،امیدوارم که دیگه همچین نشه

آره همه چیز درست شده عالی شده!!! شما هم به رسالت خویش عمل کردی برو استراحت کن دیگه ...:n06:

italodance
08-05-2013, 13:15
آره همه چیز درست شده عالی شده!!! شما هم به رسالت خویش عمل کردی برو استراحت کن دیگه ...:n06:

یک پست دیگه بزنی .......نزنی هان همونجور کلاسیک باش :n18:

من هنوز خونه نرفتم نمیدونم :n30:

یعنی حل شده؟ :n29:

hossein019940
08-05-2013, 13:18
سرعت که حداقل برای من از 2 روز پیش تا الان تغییری نکرده چه با ------ چه بدون اون 17 میگیرم

amin1374
08-05-2013, 13:19
آره دیگه im happy :n01::n01::n01:

خب استراحت کجا بود باید برم سر درس هرچند سر درسام بودم و میومدم گه گاهی ولی خب دیگه برم ک شنبه امتحان شیمی دارم ! 6 تیرم کنکور!:n22:

hossein019940
08-05-2013, 13:21
اگر هم بچه اعتراض نمیکردن و به رهبر و بازرسی کل کشور نامه نمیدادن حالا حالاها درست نمیشد شاید هم همیشگی میشد.خلاصه دست همه بچه هایی که کمک کردن که نت مون به حالت قبل برگردن دردنکنه:n12:

Kianoosh
08-05-2013, 13:25
بیا اینم یک پست دیگه:

سندروم خودملت پنداری خیلی شدید شده... یکی از ابتدا یک مشکلی رو نداره میگه کلا مشکلی نیست!!شایعه ست یا فقط برای خودش رفع شده اونم اگه مفهوم درست شدن رو بدونه میگه کلا درست شده برای همه خدا رو شکر و مبارک باشه!!یه سری هم که وظیفه دارن کلا همه چیز رو عالی نشون بدن و قله های .... اونا هم که بحثشون جداست!:n09:

خب پس نتیجه میگیریم که هیچ مشکلی وجود نداشته از اول و این یک شایعه بوده و هیچ فیلترینگ جدیدی هیچ دستکاری و اختلال در اینترنت اونم در این ایام که از فاکتورهای سرعت اینرتنت هم نیست نداشتیم!(اگه هم چیزی بوده داخلی نیست قطع شدن کابلها و مختل شدن روتر هایی هست که فقط اینترنت ایران ازشون میگذره البته خارج از کشور هستند!) و همه چیز خوبه منم تست کردم عالیه هوا هم فوق العادست...

hossein019940
08-05-2013, 13:32
شما باید دیروز تست میکردی میفهمیدی که چجوری بود خود خبرنکارا که پریروز گزارش دادند که خود همون سازمان گفت که افتخار میکنیم که تونستیم با این فیلترینگ جدید فیلترشکنها رو از کار بندازیم ..شما از هیچی خبر نداری داداش

amin1374
08-05-2013, 13:39
خب شما این خبرو کجا دیدی منبع و لینک رو بده ?

dashmojtaba
08-05-2013, 13:49
نه آقا فیکس نشده متأسفانه هنوز بازیا مشکل دارن میری با سرغت افتضاح تعداد سرورا هم خیلی کمه الانم تو دوتا بازی مدرن2 و 3 (یک اصلاً نمیره تو بازی) یه بار تونستم بازی کنم دفعات بعد گیر میکنه تو لودینگ !!

hossein019940
08-05-2013, 13:51
برام هر روز ایمیل میاد فکر کنم پاکش کردم ..دوباره یه چک میکنم این منبع رو تو همون تاپیک قبلی گذاشتم

amirbrad
08-05-2013, 13:53
هرکی میگه به به درست شده فقط خودشو می بینه. نت من هم الان با بعضی سرورهای خارجی تا 500 تا دانلود میده اما هرگز نمی گم درست شده چون مشکل قطعی داره بعضی سایت ها هنوز باز نمیشه. پینگ و تایم اوت داره و.....

dashmojtaba
08-05-2013, 13:58
به دلایل امنیتی ادیت کردم

Undisclosed
08-05-2013, 14:07
در این راستا توجه شما رو به حرفای خودم در اون یکی تاپیک خطاب به یکی از کاربران جلب میکنم (که البته پاک شد ولی من عکس گرفته بودم که دوباره اون همه تایپ نکنم اگه پاک شد ! :n09:)

مهمترین مطلبش هم در همون عکس چهارم هست ، اینا قبلا هر کاری که کردن ازش برنگشتن اگر هم عقب نشینی کردن بعدش بدترش رو سرمون آوردن.

این همه تجهیزات رو هم با کلی هزینه چند برابر و واسطه و دردسر برنداشتن نصب کنن و راه بندازن فقط برای یک ماه !

بیا اینم یک پست دیگه:

سندروم خودملت پنداری خیلی شدید شده... یکی از ابتدا یک مشکلی رو نداره میگه کلا مشکلی نیست!!شایعه ست یا فقط برای خودش رفع شده اونم اگه مفهوم درست شدن رو بدونه میگه کلا درست شده برای همه خدا رو شکر و مبارک باشه!!یه سری هم که وظیفه دارن کلا همه چیز رو عالی نشون بدن و قله های .... اونا هم که بحثشون جداست!:n09:

خب پس نتیجه میگیریم که هیچ مشکلی وجود نداشته از اول و این یک شایعه بوده و هیچ فیلترینگ جدیدی هیچ دستکاری و اختلال در اینترنت اونم در این ایام که از فاکتورهای سرعت اینرتنت هم نیست نداشتیم!(اگه هم چیزی بوده داخلی نیست قطع شدن کابلها و مختل شدن روتر هایی هست که فقط اینترنت ایران ازشون میگذره البته خارج از کشور هستند!) و همه چیز خوبه منم تست کردم عالیه هوا هم فوق العادست...

این حرفا رو باید با طلا نوشت !

The Dreadnaught
08-05-2013, 14:28
من الان کریو رو تست کردم یه 5 دقیقه ای وصل بود و دیسکانکت نمیشد ولی سرعتش افتضاح بود و صفحه ای رو باز نمیکرد.

mehdi_nin
08-05-2013, 14:32
مثل اینکه تایم اوت ها درست شده و دیگه تایم اوت نمیده الان همه دوستای ایرانی من میتونن بازی کنن شما ها هم تست کنین

dashmojtaba
08-05-2013, 14:37
مثل اینکه تایم اوت ها درست شده و دیگه تایم اوت نمیده الان همه دوستای ایرانی من میتونن بازی کنن شما ها هم تست کنین
شما دوباره هم برو تست کن عزیزم دوباره برو ...!

amin1374
08-05-2013, 14:42
نه آقا فیکس نشده متأسفانه هنوز بازیا مشکل دارن میری با سرغت افتضاح تعداد سرورا هم خیلی کمه الانم تو دوتا بازی مدرن2 و 3 (یک اصلاً نمیره تو بازی) یه بار تونستم بازی کنم دفعات بعد گیر میکنه تو لودینگ !!:n02:
بالاخره نفهمیدیم درست شده یا نشده ؟؟ برا من که خوبه ولی اگه بازم اوضاع بده خبرم کنید بیایم جنجال به پا کنم.دی:n02:
ولی قبول دارم هیچ چیزی معلوم نیست دقیقا این وظعیت مثل وظعیت دلاره حال حاظره هیچ کی نمیتونه پیش بینی کنه
کلا اینا ی روده راست تو شکمشون نیست

یک نکته کلی اینه که در بعضی آی اس پی ها و بعضی شهر ها یا بعضی منطقه ها درست شده حالا باقی چیزا معلوم نیست برگشتن هم به همون دوران معلوم نیست ! معلوم نیست اینا دارن چیکار میکنن ولی خب فعلا برای بعضی از دوستان من جمله خودم اوضاع بهتر شده!

mehdi_nin
08-05-2013, 14:48
شما دوباره هم برو تست کن عزیزم دوباره برو ...!
عزیز درست شده مشکلی هم نداره از صبح تا الان درست شده همه ی دوست هامم میتونن بازی کنن دوتا بازی هم تست کردم که هر دوتاشون سروراشون خارج از کشور هست ولی الان مشکلی که هست لگ شدید بازی هست .....:n03:

dashmojtaba
08-05-2013, 15:11
من الان یه بازی رو راحت میتونم انجام بدم یه بازی که عشقمه یه بازی که حرفه ای کار نمیکنم ولی خیلی لذت بخشه اسمشو نمیگم شرمنده ! ولی مدرن2 و 3 فکر کنم اصلاً از بس قطعو وصل شدن مشکل پیدا کردن تو لودینگ میره یا ارور میده از بازی میاد بیرون !! اون مدرن1 هم که کلاً ارور کی کد میده خلاصه با این کاراشون به جز اتصال به سرورا خود بازیامونم مشکلدار کردن :n22:

The Dreadnaught
08-05-2013, 15:13
عزیز درست شده مشکلی هم نداره از صبح تا الان درست شده همه ی دوست هامم میتونن بازی کنن دوتا بازی هم تست کردم که هر دوتاشون سروراشون خارج از کشور هست ولی الان مشکلی که هست لگ شدید بازی هست .....:n03:

:n02:

میدونی چرا؟ چون الان سیستم رو تغییر دادن، به جای اینکه بعد از مدت کمی قطع بشه، بعد از مدت کمی سرعت در حد افتضاحی (نزدیک به صفر) میاد پایین.

در مجموع شدیم موش آزمایشگاهی، تبریک میگم

italodance
08-05-2013, 15:22
oh oh

سروش امد بچه ها دربرید (شوخی :n08:)

ولی انگار همچنان مشکل پابرجاست میره هفته بعد

:n30:

amin1374
08-05-2013, 15:42
چی میره هفته بعد کجا میره ?اصلا چدا میره .دی مشکل ک هست فقط شدتش کم شده

italodance
08-05-2013, 15:44
چی میره هفته بعد کجا میره ?اصلا چدا میره .دی مشکل ک هست فقط شدتش کم شده

مخابرات حل نکنه و به isp ها اعلام نکنه فردا تعطیلند میرند هفته بعد...

mehdi_nin
08-05-2013, 15:45
:n02:

میدونی چرا؟ چون الان سیستم رو تغییر دادن، به جای اینکه بعد از مدت کمی قطع بشه، بعد از مدت کمی سرعت در حد افتضاحی (نزدیک به صفر) میاد پایین.

در مجموع شدیم موش آزمایشگاهی، تبریک میگم

خوب اینجور که من فهمیدم مشکل لگ ماله خود سرور های بازی هست ربطی به نت ما نداره یه بازی دیگه رو تست کردم اوکی بود خود بازی هم اعلام کرده که سروراش مشکل داره ود دارن درستش میکنن ..نت منم کماکان اوکی هست و مشکلی نداره و دیگه تایم اوت نمیشم

italodance
08-05-2013, 16:44
دوستان مشکل همچنان پابرجاست در تهران

دوستم در استان گلستان هم مشکل رو داره و تایید کرد

اب از اب تکون نخورده

The Dreadnaught
08-05-2013, 17:11
خوب اینجور که من فهمیدم مشکل لگ ماله خود سرور های بازی هست ربطی به نت ما نداره یه بازی دیگه رو تست کردم اوکی بود خود بازی هم اعلام کرده که سروراش مشکل داره ود دارن درستش میکنن ..نت منم کماکان اوکی هست و مشکلی نداره و دیگه تایم اوت نمیشم

احتمال اینکه سرورهای بازی آنلاین رو در لیست سفید قرار داده باشند/دهند زیاده، اما مشکل سایرین پابرجا هست فقط شکلش عوض شده واگرنه همون مشکله.

حالا دوستان گیمر ممکنه بگن مشکل ما که حل شد، مشکل بقیه هم به خودشون مربوطه، ولی این دقیقا اشتباه کار ما ایرانیاست.

XENON24
08-05-2013, 17:20
ﺗﻮ ﮊﺍﭘﻦ ﺳﺮﻋﺖ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﻭ ﺗﻮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﻮﮎ باید ﻧﺸﻮﻥ بدن...!

mehdi_nin
08-05-2013, 17:41
احتمال اینکه سرورهای بازی آنلاین رو در لیست سفید قرار داده باشند/دهند زیاده، اما مشکل سایرین پابرجا هست فقط شکلش عوض شده واگرنه همون مشکله.

حالا دوستان گیمر ممکنه بگن مشکل ما که حل شد، مشکل بقیه هم به خودشون مربوطه، ولی این دقیقا اشتباه کار ما ایرانیاست.

درسته دیگه تایم اوت نمیشه ولی بهتر نشده یعنی نمیشه بازی کرد وضعیتشون تغییر کرده به این صورت که وقتی به سرور اروپا وصل میشین پینگ میره بالا (حدودای 1000)و پکت لاست ( 20 درصد تا 40 درصد ) هم همینطور و به هیچ وجه نمیشه کاری کرد ..اینم از سیستم جدیدشون :| بعد اومدن کاری کردن که توی بازی پینگ فیک نشون میده یعنی من توی بازی هستم با پینگ 180 ولی توی تیم اسپیک با پینگ 1000 نشون میده

amin1374
08-05-2013, 18:10
پس نتیجه این که به قول معروف اومدن کلک رشتی زدن!.دی

The Dreadnaught
08-05-2013, 18:24
آره دیگه همون سیستمه فقط به اصطلاح پالونش عوض شده :n02:

پست اول رو هم آپدیت کردم.

italodance
08-05-2013, 18:30
یک ایرانی با وجدان که خودش رو خالی کرده:

:n27:

Undisclosed
08-05-2013, 18:39
آقا یکی از بروبچ تو اون یکی تاپیک خدابیامرز یه پست گذاشته بود که از طرف آشناهاش توی زیرساخت اطلاعات فنی داده بود ، کی بود ؟ میشه اینجا هم بذاره اون پست رو ؟

دمت گرم

حتی تو پی تی هم که ادمینش یهو زد چند تا فروم رو به فنا داد برنداشتن تاپیک مربوط به این مشکل رو به کل پاک کنن ، بعد اینجا زدن ترکوندنش با کلی اطلاعاتی که توش بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rashiddivx
08-05-2013, 18:40

حرف حق رو زده
والا ملت هم دیگه تا جایی تحمل دارن

SHAHAB-P30
08-05-2013, 18:48
...........

Undisclosed
08-05-2013, 18:52

Do they even need videogames in Iran? I mean, why not take up arms against the government and fight them instead?

hossein019940
08-05-2013, 19:24
ما که خوذمون فروشنده ایم فعلا سرورمون مشکلی نداره .
فروشنده ی چه شرکتی هستین؟

Arash4484
08-05-2013, 20:20
حتی تو پی تی هم که ادمینش یهو زد چند تا فروم رو به فنا داد برنداشتن تاپیک مربوط به این مشکل رو به کل پاک کنن ، بعد اینجا زدن ترکوندنش با کلی اطلاعاتی که توش بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام، تاپیک تحت فیلـتر قرار گرفت (آدرس رو چک کنید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، طبیعی است که برای جلوگیری از سرایت! فیلـتر به تمام انجمن متاسفانه میبایست حذف میشد...
اینجا هم اگر بحث رو کنترل نکنید و علی الخصوص بکشه به فیل شکنها و دعوا و مرافعه این هم به همون سرنوشت دچار میشه.

Persian-swag
08-05-2013, 21:06
سلام، تاپیک تحت فیلـتر قرار گرفت (آدرس رو چک کنید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، طبیعی است که برای جلوگیری از سرایت! فیلـتر به تمام انجمن متاسفانه میبایست حذف میشد...
اینجا هم اگر بحث رو کنترل نکنید و علی الخصوص بکشه به فیل شکنها و دعوا و مرافعه این هم به همون سرنوشت دچار میشه.

انفجار آزادی که میگن اینه !
برای همینه اون روزم گفتم تو اون تاپیک که میثم و سایر دوستان رو درک می کنیم و علت ویرایش پست ها هم همین بود !
باز خوبه من رفتم 2 روز اصفهان ندیدم چه بحث هایی شد چون خودم کم کم داشتم قاطی دعواها میشدم با 4-3 تا نوب .
فعلا پورتها باز شده و میشه لایو زد اما یه مشکل جدید واسه ما گیمرهای حرفه ای !! سرورهای EA مشکل پیدا کرده ...

amin1374
08-05-2013, 21:20
یک سوال از دوستانی ک آنلاین بازی میکنن باید پینگ چهقدر یاشه ک بشه بازی کرد بعدش تو حجم چقدر تاثیر داره بازی آنلاین!?
بعدش
بعدش الان همچنان مشکل هست هر 2مین ثایفون قطع میشه الان دوستانی ک چی چی ان دارن یا سوکس یا .... اوتا مشکلی ندارن ?

mohsentanha
08-05-2013, 21:46
منم isp کار میکنم بعضی موقع ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها کند میشن
بعضی ها هم میگن هر یک دقیقه بعضی از سرور های خارجی تایم اوت میزنن
بازی آنلاین فیفا هم یکی از همکارام هرشب داره بازی میکنه!!!!

Undisclosed
08-05-2013, 22:23

لینک تاپیک که میگه شما دسترسی به این صفحه ندارید ، ولی اگر فیل.. تر شده بوده پس قابل درک هست پاک شدن تاپیک . :n27:

Arash4484
08-05-2013, 22:34
لینک تاپیک که میگه شما دسترسی به این صفحه ندارید
بدون رد کننده فـیلتـر به آدرس صفحه نخست تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه کنید...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afshin-434
08-05-2013, 22:49
منم isp کار میکنم بعضی موقع ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها کند میشن
بعضی ها هم میگن هر یک دقیقه بعضی از سرور های خارجی تایم اوت میزنن
بازی آنلاین فیفا هم یکی از همکارام هرشب داره بازی میکنه!!!!
کند میشن یا کندش میکنن؟!

TimeWarp
08-05-2013, 22:52
اینا همش کشکه . راست میگم والا . از اون ور اونا هر ماه یا هفته یه مسخره بازی در میارن و یه بلایی سر این نت زغالی میارن ، از این ورم این شیلتر فروشا که ادامه ی نخشونو بگیری (بعد یه بازار پر پیچ و خم دلالی ) دستشون به همون جاها که دود ازش بلند میشه ، وصله ، ما رو گیر آوردن . الان میگن یه جدیدش اومده.پولو میدی (از قبلی گرانتر) سر دو روز که اینم به فنا رفت ، پولتو میخورن و یه آبش روش . از هر دو طرف ما کاربرای بیچاره باید دو برابر پول نت ماهانه پول اینا رو بدیم و آخرشم سرمون بی کلاه بمونه. عمرا دیگه من شیلتر شکن بخرم. خودشونو دیگه گیر آوردن.
یارو تبلیغات زده " ..... شکن جدید آمد. واقعا که :n21:

rafaelmehraban
08-05-2013, 23:13
بچه ها من بزرگترین مشکلی که با این اختلالات دارم اینه که هر کاری کنم نمی تونم از یوتوب دانلود کنم.واقعا دیگه دیوانه شدم.قضیه چیه؟چرا با هیچ برنامه ای نمیشه دانلود کرد؟
سایفون و .... اینام که سرعت نفتیه؟
الان شما یه فایل 100 مگی رو از یوتوب چجوری می گیرید؟اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم؟

amin1374
08-05-2013, 23:18
بچه ها من بزرگترین مشکلی که با این اختلالات دارم اینه که هر کاری کنم نمی تونم از یوتوب دانلود کنم.واقعا دیگه دیوانه شدم.قضیه چیه؟چرا با هیچ برنامه ای نمیشه دانلود کرد؟
الان شما یه فایل 100 مگی رو از یوتوب چجوری می گیرید؟اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه دیگه واقعا نمی دونم چی کار کنم؟
شما لینکتو باید بدی به سایت ها لیچر بعضیاشون امکان لیچ یوتوب رو دارن!
مثلا فایل**گیر

TimeWarp
08-05-2013, 23:58
دوستان کلا یه اعلام وضعیت بکنن. الان همه چی آروم شده/مال همه درست شده؟یا منطقه ای بازم؟ گیمرا نیستن انگار:n02:

The Dreadnaught
09-05-2013, 00:10
اینا همش کشکه . راست میگم والا . از اون ور اونا هر ماه یا هفته یه مسخره بازی در میارن و یه بلایی سر این نت زغالی میارن ، از این ورم این شیلتر فروشا که ادامه ی نخشونو بگیری (بعد یه بازار پر پیچ و خم دلالی ) دستشون به همون جاها که دود ازش بلند میشه ، وصله ، ما رو گیر آوردن . الان میگن یه جدیدش اومده.پولو میدی (از قبلی گرانتر) سر دو روز که اینم به فنا رفت ، پولتو میخورن و یه آبش روش . از هر دو طرف ما کاربرای بیچاره باید دو برابر پول نت ماهانه پول اینا رو بدیم و آخرشم سرمون بی کلاه بمونه. عمرا دیگه من شیلتر شکن بخرم. خودشونو دیگه گیر آوردن.
یارو تبلیغات زده " ..... شکن جدید آمد. واقعا که :n21:

باید خودکفا باشی دوست عزیز! قبل از این جریانات کلی برنامه بود که همشون کار میکردن نیازی هم نبود هیچ پولی پرداخت کنی امنیتشون هم از این سرورهایی که معلوم نیست دست کیه خیلی بیشتر بود.

در ضمن همه شیلتر فروشا در نهایت به اونجایی که شما میگی وصل نیستن اگه بودن که این بلا سر اینترنت نمیومد!

بگذریم نمیشه راجع به این چیزا اینجا بحث کرد. به هر حال بهترین راه خودکفایی هست :n02:

زدن اینترنت رو منفجر کردن بعد شما میگی نمیتونی از یوتیوب دانلود کنی؟! :n02: اون که از بیخ قیلتر بوده همیشه!

بهترین راهش همونیه که دوستمون گفت.

دوستان کلا یه اعلام وضعیت بکنن. الان همه چی آروم شده/مال همه درست شده؟یا منطقه ای بازم؟ گیمرا نیستن انگار:n02:

اعلام وضعیت تو پست اول آپدیت شده واسه همه هم همونه، واسه گیمرا هم احتمالا دارن سرورهای گیمشون رو white list میکنن بلکه سر و صداشون بخوابه :n02:

arashsard
09-05-2013, 00:58
اینترنت نابود شده... پ روکسی و گیم روو هواس...

GHAGHALEELEE
09-05-2013, 01:00

بجز راهی که دوستان گفتن (تازه اگه بتونید با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وارد یوتیوب بشید (مگر سرچ دقیق کنید)) شما میتونید از .dailymotion.com استفاده کنید.کلا چیزای بدرد بخور و ضروری توی دیلی موشن هم اپ میشن.

وضعیت هنوز خیلی خراب هست برای گیمر ها که گریه آور هست این دوستانی که می گن اوکی هست از یه قسمت خاصی از اینترنت استفاده می کنند که به مشکل نمی خورند ترخدا کوتاه نیائید که بدبختمون می کنن بنده شخصا دیروز تنها چیزی که به ذهنم رسید خودسوزی و یا پرتاب از بالای برج میلاد بود .از بقیه دوستان خواهش می کنم اگه پیشنهادی دارن ارائه بدن.
خدایا خودت یه کمکی کن من از این کشور برم بیرون .هیچچی نمی خوام می خوام توالت خارجیا رو بشورم ولی بذارن باز کنارشون زندگی کنم.:n28:

به جان ابر فرض من بغض کرده بودم چون واقعا احساس میکردم دیگه ارتباطم با خارج قطع شده

italodance
09-05-2013, 06:20
وضعیت همچنان و هیچ تغییری برای من نکرده یعنی همون قبل از اپدیت تاپیکه

سرورهام پس از یک دقیقه خاموش میشند

دانلود و اپلود پس از یک دقیقه به صفر میشه

ولی سرعت و پینگ خوبند و اصلا تایم اوت ندارم

italodance
09-05-2013, 06:32
سوال فوری کسی اینجا هست ای پی استاتیک داشته باشه و مشکل رو هنوز داره؟ یا مشکل نداره؟

italodance
09-05-2013, 06:42
مشکل رو یافتم این Remote Port من واسه ای پیم هر یک دقیقه تغییر میکنه اینو باید با isp حل هر دو استاتیک....

italodance
09-05-2013, 07:40
اخرش هم نفهمیدیم ایران هست مشکل و فیلترینگ که خود isp من هم گفت یا این خبرها که بعضی از isp های دیگر میدهند:

قطعی اینترنت در تاریخ 12 و 13 اردیبهشت 92شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: در پی قطع یکی از کابل های اصلی بین المللی کانال سوئز ،اینترنت بسیاری از کشورهای منطقه و ایران با اختلال و کندی سرعت مواجه شده است. به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت ، قطعی و اختلال در سرعت اینترنت ناشی از قطعی کابل های بین المللی سوئز بوده است که به زودی با اتصال مجدد آن اختلال و کندی سرعت قطع خواهد شد. بر اساس این گزارش ، قطعی کابل های بین المللی مسیر کانال سوئز با توجه به ترافیک بالای آن ، این مسیر را به عنوان یکی از مسیرهای نا امن برای ارائه خدمات مطلوب ارتباطی به کاربران تبدیل کرده است. در این اطلاعیه آمده است: شرکت ارتباطات زیر ساخت به منظور رفع این مشکل اقدام نموده.

amin1374
09-05-2013, 07:44
آخر سرم معلوم نیست چی به چیه از چی بوده و...

Mohaddi
09-05-2013, 07:49
اخرش هم نفهمیدیم ایران هست مشکل و فیلترینگ که خود isp من هم گفت یا این خبرها که بعضی از isp های دیگر میدهند:

قطع بشه کلش قطع میشه دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه دسترسی به بعضی از سایت ها و قطع ارتباط 30 40 ثانیه ای با خارج . لطفا از خواب خرگوشی بیدار شوید .

italodance
09-05-2013, 08:00
قطع بشه کلش قطع میشه دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه دسترسی به بعضی از سایت ها و قطع ارتباط 30 40 ثانیه ای با خارج . لطفا از خواب خرگوشی بیدار شوید .

اخه نوشته اختلال و ما هم اختلال داریم

italodance
09-05-2013, 08:01

تکراری.....

ادیت:

راست میگی منبع موثق مجددا بم گفت خود دفتر دیتا و شبکه isp خودم

amin_g_p
09-05-2013, 09:18
این خبر هم از عصر ایران و توضیح isp (در اراک):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تنها اتفاق خوب کنار این همه قطعی و اختلال درست باز کردن گوگل و زیر مجموعه هاش در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

italodance
09-05-2013, 10:12
این خبر هم از عصر ایران و توضیح isp (در اراک):

تنها اتفاق خوب کنار این همه قطعی و اختلال درست باز کردن گوگل و زیر مجموعه هاش در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا ایول به مهندس بابت اطلاع رسانی و وقتش داستان را با صداقت گفت:

پس منتظر بشیم همچنان میدونستم بخاطر فیلترینگ اینترنت رو فلج نمیکنند چون باعث ضرر مالی واسه همه میشه از کاربر گرفته تا isp و خودشون

حامد سپهر
09-05-2013, 10:23

اصلا حرف اینا درست. چرا من گشتم تو وب سایت‌های خارجی چیزی مبنی بر مشکل پیدا کردن این کابل پیدا نکردم؟ یعنی کل اینترنت دنیا نابود بشه بازم من میگم مشکل ما از اون بالاهاست.... :n03:

mahmoodsoft
09-05-2013, 10:32
مثل اینکه از من اوکی شده !!!!

شما هم اعلام وضعیت کنید

hossein019940
09-05-2013, 10:36
برای سرعت باز کردن صفحات خوب نیست ولی دانلود تا 140 با نوسان.
مخابرات

Armin.Computer
09-05-2013, 10:44
وضیعت من بهتر شده

rafaelmehraban
09-05-2013, 10:56
وای پسر isp من دیگه خیلی جکه.میگه مگه شما خبر نداری این اختلال سرعت به خاطر ویروس ها ی اینترنتیه که از ماه قبل وارد شبکه شدن:n08:.

واقعا من نمی دونم این isp ها اومدن این دختر دبیرستانی رو استخدام کردن که چی؟ اصلا طرف نه می فهمه پینگ چیه نه کاری به سرعت و نویز و .... داره میگه مشکل ویروس ها در شبکه هست؟

انقدر ناز صحبت می کنه آدم دلش نمیاد چیزی بهش بگه گوگولی رو.:n12: ای جونم فدای اون ویروس های شبکه ش.

Armin.Computer
09-05-2013, 11:04
وای پسر isp من دیگه خیلی جکه.میگه مگه شما خبر نداری این اختلال سرعت به خاطر ویروس ها ی اینترنتیه که از ماه قبل وارد شبکه شدن:n08:.

واقعا من نمی دونم این isp ها اومدن این دختر دبیرستانی رو استخدام کردن که چی؟ اصلا طرف نه می فهمه پینگ چیه نه کاری به سرعت و نویز و .... داره میگه مشکل ویروس ها در شبکه هست؟

انقدر ناز صحبت می کنه آدم دلش نمیاد چیزی بهش بگه گوگولی رو.:n12: ای جونم فدای اون ویروس های شبکه ش.
مگه شما adsl از isp می گیرید؟

arashsard
09-05-2013, 11:23
بدون پ رروکسی مشکلی نیست جز در گیم... اما بعد از 30 ثانیه کار با پ روکسی قطع میشه... :n28::n28::n28: از 1000 تا فحش بدتره.... یعنی اینکه فقط هر سایتی که ما دوست داریم باید باز کنی.... آخه فلاکت و بدبختی بیشتر از این...:n28:

mahmoodsoft
09-05-2013, 11:31
بدون پ رروکسی مشکلی نیست جز در گیم... اما بعد از 30 ثانیه کار با پ روکسی قطع میشه... :n28::n28::n28: از 1000 تا فحش بدتره.... یعنی اینکه فقط هر سایتی که ما دوست داریم باید باز کنی.... آخه فلاکت و بدبختی بیشتر از این...:n28:

آسیاتک که فعلا مشکل نداره
با همیار قطع میشه یا نوین نت؟

Persian-swag
09-05-2013, 11:35
مشکل لایو بازی کردن تا حد زیادی حل شده تقریبا میشه گفت کامل ...
من همین الان داشتم بتل 3 میزدم مشکلی نیست .

Mohaddi
09-05-2013, 11:37
لول هنوز مشکل داره به طور کامل . اینطور که لگ داری در حد تیم ملی .

mahmoodsoft
09-05-2013, 11:41
ای بابا
دوباره از من مشکل پیدا کرد:n21:

Armin.Computer
09-05-2013, 11:49
الان واسه منم مشکل پیدا کرد
خیلی نوسان زیاد شده

Daniel-Fire
09-05-2013, 11:52
پینگ ها تو بازی ک بضی وقتا خیلی افتضاح میشه...یا بضی وقتا هم قطع میشه و تایم اوت میده ...

hossein019940
09-05-2013, 11:56
این وضعیت تا آخر خرداد ادامه داره شاید هم بیشتر هم زمان ببره.
من که تا اول تیر ماه نمیخوام شارژکنم از این سرویسم 9 روزم ونده اگه مخابرات خطم رو جمع کرد میرم یه شرکت دیگه.
این ماه دوستان سرویسهاتون رو رزو کنین هیچ سرویسی نگیرید اگر هم 64 بگیری د باز هم ضرر

arashsard
09-05-2013, 11:58
آسیاتک که فعلا مشکل نداره
با همیار قطع میشه یا نوین نت؟

جفت.. هم سرویس تونل و هم کریو

زنگ زدم پشتیبانی گفت تا 2 ماه آینده ادامه داره...

JIGSA
09-05-2013, 12:11
من مشکلی با سرویس های جیمیل و اینا ندارم
پینگ عالیه و در حالت عادی کوچکترین مشکلی ندارم.

اما چون بلیرارد بازی میکنم و اونا ایران رو تحریم کردن مجبوریم با چیزشکن آی پی خودمون رو به یه کشور دیگه تغییر بدیم.
که اون هم به لطف زیرساخت فعلا دوشواری داریم.
شوما اون زیر ساخت رو به من نیشان بده :n24:

malek911
09-05-2013, 12:13
این پینگ من که عالی هستش ولی نمیدونم چشه که بازم تو بازی صحنه آهسته میبینم و مدام لاست میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قبلا 230-160 بودم خیلی هم روون بود اما الان افتضاح.البته اگه اون قضیه 30 ثانیه لاست هم پا برجا هستش پس واسه چی اصلا تایم اوت ندارم و پینگ هم اینقدر عالیه؟:n13:

rafaelmehraban
09-05-2013, 12:23
مگه شما adsl از isp می گیرید؟

دقیقا نکتش همینه:n08: .

night-sky
09-05-2013, 12:24
این پینگ من هست.

ولی نمیشه بدون قندافکن بازی کرد اونقدر که نوسانی هست و قطع وصل میشه.

rafaelmehraban
09-05-2013, 12:32
C:\Users\rafael>ping google.com -t

Pinging google.com [173.194.32.8] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=284ms TTL=46
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=283ms TTL=46
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=282ms TTL=46
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=283ms TTL=48
Request timed out.
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=284ms TTL=48
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=282ms TTL=48
Reply from 173.194.32.8: bytes=32 time=285ms TTL=48

بچه ها نظرتون رو در مورد دوشواری من بگید؟؟؟

rafaelmehraban
09-05-2013, 12:35
اون قسمت تایم من time=284ms در تمام طول عمر اینترنت برام از 250 کمتر نشده.مال شما شما چقدر عالیه؟60 و 40 .چجوری دوشواری ندارید؟ چی کار کردید؟ چرا مال من این طوریه؟ ISP جونم :n12:می گه که تا 700 هم عادیه؟

Armin.Computer
09-05-2013, 12:39
ولی نمیشه بدون قندافکن بازی کرد اونقدر که نوسانی هست و قطع وصل میشه.
از کجا سرویس می گیری؟

بچه ها نظرتون رو در مورد دوشواری من بگید؟؟؟
اگر همین بمونه خوبه

amin1374
09-05-2013, 12:42
اینم پینگ من بدون چیز شکن جالبه از قبل بیشتر شده ولی بازم هرچی نباشه استیبل هست بروزینگم و دانلودم
فقط تواین هیری ویری .دی 4 گیگ ازم دزدیده مخابرات!!! من موندمو 200 مگ

Armin.Computer
09-05-2013, 12:54
اینم پینگ من بدون چیز شکن جالبه از قبل بیشتر شده ولی بازم هرچی نباشه استیبل هست بروزینگم و دانلودم
فقط تواین هیری ویری .دی 4 گیگ ازم دزدیده مخابرات!!! من موندمو 200 مگ

خیلی خوبه
پکت لاس که 0 درصد هست :n02:

supermax15
09-05-2013, 13:32
اینم واسه من

ولی با فیلترشکنا مشکل دارم همشون

TimeWarp
09-05-2013, 14:57
اون قسمت تایم من time=284ms در تمام طول عمر اینترنت برام از 250 کمتر نشده.مال شما شما چقدر عالیه؟60 و 40 .چجوری دوشواری ندارید؟ چی کار کردید؟ چرا مال من این طوریه؟ ISP جونم :n12:می گه که تا 700 هم عادیه؟

مثل اینکه isp شما کلا مشکل داره . تا 700 عادیه !!!!!!!!! :n04:همون 700 رو باید بکونی تو ....... اپراتور تا حالیش شه 700 عادیه یا زیاد. :n02: ر چند که شما میگید اپراتورهای isp طرف قرارداد شما همشون بچه سالن .:n19:

شما هم نمی تونید با تورنت دانلود کنید ؟وضعیت همون جوریه . با قند شکن فری .... هیچی باز نمیشه .

italodance
09-05-2013, 15:21
مثل اینکه isp شما کلا مشکل داره . تا 700 عادیه !!!!!!!!! :n04:همون 700 رو باید بکونی تو ....... اپراتور تا حالیش شه 700 عادیه یا زیاد. :n02: ر چند که شما میگید اپراتورهای isp طرف قرارداد شما همشون بچه سالن .:n19:

شما هم نمی تونید با تورنت دانلود کنید ؟وضعیت همون جوریه . با قند شکن فری .... هیچی باز نمیشه .

عزیز نه مشکل کشور همچنان پابرجاست من از طریق سرورهام دارم هر ساعت چک میکنم مطمئن باش هر وقت درست شد اعلام میکنم

دوستان حرفه ای عمل کنید ماجرا هیچ ربطی به صفحه بازکردن و سرعت دانلود و پینگ ندارد نمیدونم اینا چرا امدند وسط

منتظر اعلام خبرا باشید

AliROCK
09-05-2013, 15:37
برا من همه چی خوبه فقط تو گیم قبلا هر 40 ثانیه قطع میشد و لگ داشت الان لگ سره جاشه فقط 2 دقیقه طول میکشه قطع بشه احتمالا فردا میشه 3 دقیقه پس فردا 4 دقیقه الا اخر:n02::n02:

italodance
09-05-2013, 16:11
نقل از مدیر انجمن webhostingtalk:

مشکل از یکی از روتهای اینترنت ایران در اروپا میباشد!

مشکل همچنان هست و هرکی میگه ندارم چون تخصصصی ندیده باید server host ssh ip ها رو چک کنید تا متوجه بشید نه وب گردی یا دانلود IDM ای...

rafaelmehraban
09-05-2013, 17:37

بله.از تورنت با سرعت خیلی کم و قطعی های فراوان برای همین اصلا بیخیال شدم.
با قند شکن باز میشه همه چی ولی مثلا از یوتوب دانلود نمیشه کرد یا با بعضی از قند شکن ها با سرعت خیلی کم و قطعی.
یه تست با قند شکن گرفتم پینگ گوگل اومد رو 380 و پر از تایم اوت بود.

roteal2007
09-05-2013, 17:53
دوستان. من بدون هیچ ابزار عبور از چیلتر ، تست ۴.۲.۲.۴ که گرفتم همش تایم اوت میداد....با سوکس هم ۲۵٪ پاکت لوس....کسی میدونه پاکت لوس چه معنیه؟

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

ezio7
09-05-2013, 17:56
دوستان. من بدون هیچ ابزار عبور از چیلتر ، تست ۴.۲.۲.۴ که گرفتم همش تایم اوت میداد....با سوکس هم ۲۵٪ پاکت لوس....کسی میدونه پاکت لوس چه معنیه؟

مودمت رو خاموش روشن کن مال منم شده بود
25% packet loss یعنی یک چهارم پینگ ها تایم اوت بوده

KING_DESIGNER2
09-05-2013, 17:57

بکت لوز یعنی بکتهایی که به مقصد نرسیدند و وسط راه نفله شدند .. معادل همون اسبرم هایی هستند که بعدا به بچه تبدیل نمیشوند. استادمون گفت:n01:

mahmoodsoft
09-05-2013, 18:42
من غلط بکنم تا دو ماه دیگه حجم بخرم

XENON24
09-05-2013, 18:44
خدایی دیگه وقتشه یاس 1 اهنگ واسه وضعیت اینترنت ایران بخونه...
اولش هم اینجوری..
من آدمی نیستم که با فیلتر دردم بگیره...این سرعت افتضاحُ کی می خواد گردن بگیره؟!

ammiirrrr
09-05-2013, 18:46
اخه لعنت الهی بر شما باد !
بزنید کل اینترنت رو ببندید ولی لااقل گیم بذارید بزنیم . من بدبخت تا شنبه چه غلطی بکنم ؟

الان هیشکی مشکل نداره غیر از اونایی که گیم آنلاین می زنن چون سایتای فیل طر شده قابل دسترسی ه فقط بازیایی که فیلطر نبود الان نمی شه رفت .

REZA1002
09-05-2013, 20:12
اقایونان کسی از یوتیوب میتونه دانلود کنه؟؟؟؟

roteal2007
09-05-2013, 20:17
اقایونان کسی از یوتیوب میتونه دانلود کنه؟؟؟؟

خیر من که دو سه ماهه نمیتونم داتبود کنم ، سابق با کریو میشد دانلود کرد اما برادرن ترتیب اون هم دادن.

Armin.Computer
09-05-2013, 20:44
من غلط بکنم تا دو ماه دیگه حجم بخرم

این چیه دیگه؟
چرا اینجوری شده؟
بیا تو تاپیک آسیاتک

ammiirrrr
09-05-2013, 20:47
دقیقا مشکل مملکتمون از همینجا شروع میشه و به حکومت ختم میشه

دادش امیدوارم به دل نگیری دارم بصورت کلی حرف میزنم و مساله شخصی نیست:n16:

متوجه منظورت نشدم عمو و گرنه من همیشه به دل می گیرم
منظورت اینه که من خودخواهم . تا حدی درسته :دی
ولی واقعا من الان به همشی دسترسی دارم از فیلم و سریال تا سایتهای سیا30 و چه می دانم پوزنو و فکر می کنم همه با یکم جستجو می تونن دست پیدا کنن . پس این شیلتر کردنا اونقدر تاثیری نداره رو اونچیزا . ولی این وضعیت جدید فقط خورده تو سر اونایی که گیم می زنن. که تقریبا سرگرمی سالمی هست !!

The Dreadnaught
09-05-2013, 21:24
من مشکلی با سرویس های جیمیل و اینا ندارم
پینگ عالیه و در حالت عادی کوچکترین مشکلی ندارم.

اما چون بلیرارد بازی میکنم و اونا ایران رو تحریم کردن مجبوریم با چیزشکن آی پی خودمون رو به یه کشور دیگه تغییر بدیم.
که اون هم به لطف زیرساخت فعلا دوشواری داریم.
شوما اون زیر ساخت رو به من نیشان بده :n24:

بلیزارد آی پی های ایران رو بسته؟! یعنی وقتی پول بابت نسخه اورجینال دادی بازم نمیتونی بازی کنی چون آی پی ایران رو بستن؟! :n03: آقا عجب ماجرایی داریم ها! :n27:

با چیزشکن مگه میشه بازی آنلاین کرد خودش کلی پینگ رو میبره بالا :n15:

The Dreadnaught
09-05-2013, 21:27
دوستان اختلالی در کار نیست، این صد بار.

قبلا هر موقع که واقعا اختلالی در کانالهای ارتباطی وجود داشته همه چیز دچار مشکل میشده معمولا پکت لاست میرفته بالا و شما چه دانلود چه وبگردی چه بازی آنلاین یا هر کار دیگه ای رو نمیتونستی درست انجام بدی! اختلال که انتخابی عمل نمیکنه روی یه سری مسائل تاثیر بذاره یه سری دیگه رو بیخیال بشه!

KING_DESIGNER2
09-05-2013, 21:27
رفقا کسی اینجا تا جالا لب مرز رفته از رومینگ استفاده کنه ؟ قضیه جدیه هرکی رفته با من تماس بگیره .
احتمالا بتونم یه غلطی بکنم از اینها راحت بشیم.

hamed_yazdani
09-05-2013, 22:56
جدا از تمام خرابی های روز های گذشته ،سایت بازی سنتر هم از امروز عصر بهم ریخته و بالا نمیاد!

AliROCK
09-05-2013, 23:18
ای بابا ببینم میتونید این تاپیکم ببندین درست حرف بزنید:n02:
جالب اینه جی میلی که برا من همیشه با تاخیر خیلی زیاد(10 دقیقه) باز میشد الان راحت باز میشه خوده گوگل هم اصلا مشکل نداشت فقط تو گیم dc میشم هنوز :n22:

لطفعلی خان قاجار
09-05-2013, 23:28
باو گوگل واسه من بیشتر مواقع غیلتره
پس ینی این غیل شکنه واسه همین هی گت و وصل میشه ؟
عی نامردااااا :n23:

rafaelmehraban
10-05-2013, 00:47
بچه ها یه مقدار راجع به این سیستم گرید چیر توضیح می دید>تو نت چیزی پیدا نکردم ولی گویا یه سیستم مشابهی برای دسترسی در نقاط دور دست هست.
امروز عصر خونه یکی از دوستام تو ملاصدرا بودم اومدن این سیستم رو تو مجتمعشون کار گذاشتن حدودا ماهی هم 600 هزینه شه (در کل یعنی برای یه 10 واحدی ماهی 60) به علاوه یه مودم شبیه dvr یا ریسیور وایرلس(منظور اینه که پهنه) برای هر واحد(قیمت 2 تومنه به گفته این رفیقمون).سرعتش که خوب بود ساعت 7 بعد از ظهر که اوج شلوغی باشه دقیقا 498 کیلو بایت بر ثانیه داشت دان می کرد می گفت سرعت دست خودشونه؟؟؟ :n04: ولی اگر مثلا ببره رو 2 مگ یا 8 مگ سریع تموم میشه.من نفهمیدم که منظورش حجمی هست یا چیزه دیگه ولی خیلی جالب بود مخصوصا مودمش.و یه چیزه دیگه که من رو خیلی گیج کرد می گفت ------ رو خود گرید چیر پیدا می کنه و ما نیازی نداریم که از فیلتر شکن استفاده کنیم من فرصت نکردم تست کنم ولی مگه همچین چیزی میشه؟.
کیا از این سیستم ها تو خونشون دارن؟ سرویس هاش چجوریه؟یه لینکی اسمی چیزی براش پیدا کنید ببینیم چیه.

babak2111
10-05-2013, 00:54
بچه ها یه مقدار راجع به این سیستم گرید چیر توضیح می دید>تو نت چیزی پیدا نکردم ولی گویا یه سیستم مشابهی برای دسترسی در نقاط دور دست هست.
امروز عصر خونه یکی از دوستام تو ملاصدرا بودم اومدن این سیستم رو تو مجتمعشون کار گذاشتن حدودا ماهی هم 600 هزینه شه (در کل یعنی برای یه 10 واحدی ماهی 60) به علاوه یه مودم شبیه dvr یا ریسیور وایرلس(منظور اینه که پهنه) برای هر واحد(قیمت 2 تومنه به گفته این رفیقمون).سرعتش که خوب بود ساعت 7 بعد از ظهر که اوج شلوغی باشه دقیقا 498 کیلو بایت بر ثانیه داشت دان می کرد می گفت سرعت دست خودشونه؟؟؟ :n04: ولی اگر مثلا ببره رو 2 مگ یا 8 مگ سریع تموم میشه.من نفهمیدم که منظورش حجمی هست یا چیزه دیگه ولی خیلی جالب بود مخصوصا مودمش.و یه چیزه دیگه که من رو خیلی گیج کرد می گفت ------ رو خود گرید چیر پیدا می کنه و ما نیازی نداریم که از فیلتر شکن استفاده کنیم من فرصت نکردم تست کنم ولی مگه همچین چیزی میشه؟.
کیا از این سیستم ها تو خونشون دارن؟ سرویس هاش چجوریه؟یه لینکی اسمی چیزی براش پیدا کنید ببینیم چیه.

دوست عزیز تواین مملکت هرنوع اطلاعات ودیتایی رد وبدل شه اقایون مطمئنا متوجه می شن پس این سیستم هرچی هست نمی تونه چیزی جدا ازبقیه سرویس های این مملکت باشه مگه اینکه تو اون مجتمع ازما بهترون زندگی کنن

rafaelmehraban
10-05-2013, 01:03
دوست عزیز تواین مملکت هرنوع اطلاعات ودیتایی رد وبدل شه اقایون مطمئنا متوجه می شن پس این سیستم هرچی هست نمی تونه چیزی جدا ازبقیه سرویس های این مملکت باشه مگه اینکه تو اون مجتمع ازما بهترون زندگی کنن

از ما بهترون که هستن چون همه مافوق پول دارن. ولی مساله اینه که
سرعت چه جوری دست خودشونه؟
این مودما چیه؟من تا حالا ندیده بودم .
بالاخره به قول شما اگرم دیتایی رد و بدل بشه تحت نظارت مقررات رادیویی هست این گرید چیر قراره چی کار انجام بده (یه دستگاه اندازه یه کیس بزرگه با چند تا آنتن و سیم پشتش)؟ فقط یه شیر کننده اینترنت هست یا چی؟

babak2111
10-05-2013, 01:11
سرعت رو که اختمالا یک جور پنل دراختیارشونه با یک پهنای باند بالا که می تونن تغیررش بدن البته حجم مطمونا محدوده که می ترسن تموم شه کلا یک چیزی هست برای گرفتن پول های ازما بهترون

arashsard
10-05-2013, 02:12
ای جان فدای این سرعت اینترنت بشم من همیشه آرزوم این بوده که نتم پر سرعت باشه ولی چه فایده! اگر اخبار فناوری اطلاعات را دنبال می‌کنید حتماً با خبر شده‌اید که گوگل در تدارک برای ارائه‌ی اینترنتی پرسرعت افسانه‌ای خود با سرعت ۱ گیگا بیت بر ثانیه در شهر آستین در ایالت تگزاس است. جالب است بدانید مرزهای فناوری به همین اعداد و ارقام ختم نشده و به تازگی ژاپنی‌ها روی دست گوگل بلند شده‌اندشرکت ژاپنی سو-نت (So-net) با همکاری کمپانی سونی موفق به ارائه پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی جهان با نام نورو (Nuro) شده که سرعتی معادل ۲ گیگا بیت بر ثانیه دارد! این خدمت اینترنتی بی‌نظیر که ارائه آن از روز گذشته آغاز شده از بستر ارتباطات فیبر نوری بهره برده و می‌تواند به ترتیب اطلاعات را با سرعت ۲ و ۱ گیگا بیت بر ثانیه دریافت و ارسال نماید.
گفتنی است این شبکه‌ی نوری از نوع ONU است که به مشتریان Nuro سه پورت اترنت گیگابیتی را ارائه کرده و آن‌ها را از سرعت ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه بر روی شبکه وای-فای ۸۰۲٫۱۱ a/b/g/n بهره‌مند می‌سازد.
جالب اینکه نرخ استفاده از این خدمات مقرون به صرفه بوده و قرارداد دو ساله‌ی بهره‌مندی از این اینترنت پرسرعت ماهانه تنها ۴۹۸۰ ین (۵۱ دلار) هزینه در بر خواهد داشت؛ که البته باید ۵۲۵۰۰ ین (۵۴۰ دلار) مربوط به راه‌اندازی و نصب اولیه آن را نیز در محاسبات خود بیاورید. البته در طرح تشویقی که این شرکت در نظر گرفته، کاربرانی که به صورت اینترنتی اقدام به سفارش این خدمات می‌کنند فعلاً از پرداخت هزینه‌های اولیه معاف خواهند بود.
در حال حاضر کاربران چشم بادامی خوش شانسی که ساکن یکی از مناطق چیبا، گونما، ایباراکی، توچی‌گی، توکیو، کاناگاوا یا سایتاما هستند می‌توانند از این اینترنت پرسرعت استفاده نمایند.
اما اینترنت ۲ گیگابیت در ثانیه چند برابر سریعتر از اینترنتی ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه کاربران خانگی در ایران است؟

TimeWarp
10-05-2013, 04:14
ای جان فدای این سرعت اینترنت بشم من همیشه آرزوم این بوده که نتم پر سرعت باشه ولی چه فایده! اگر اخبار فناوری اطلاعات را دنبال می‌کنید حتماً با خبر شده‌اید که گوگل در تدارک برای ارائه‌ی اینترنتی پرسرعت افسانه‌ای خود با سرعت ۱ گیگا بیت بر ثانیه در شهر آستین در ایالت تگزاس است. جالب است بدانید مرزهای فناوری به همین اعداد و ارقام ختم نشده و به تازگی ژاپنی‌ها روی دست گوگل بلند شده‌اندشرکت ژاپنی سو-نت (So-net) با همکاری کمپانی سونی موفق به ارائه پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی جهان با نام نورو (Nuro) شده که سرعتی معادل ۲ گیگا بیت بر ثانیه دارد! این خدمت اینترنتی بی‌نظیر که ارائه آن از روز گذشته آغاز شده از بستر ارتباطات فیبر نوری بهره برده و می‌تواند به ترتیب اطلاعات را با سرعت ۲ و ۱ گیگا بیت بر ثانیه دریافت و ارسال نماید.
گفتنی است این شبکه‌ی نوری از نوع ONU است که به مشتریان Nuro سه پورت اترنت گیگابیتی را ارائه کرده و آن‌ها را از سرعت ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه بر روی شبکه وای-فای ۸۰۲٫۱۱ a/b/g/n بهره‌مند می‌سازد.
جالب اینکه نرخ استفاده از این خدمات مقرون به صرفه بوده و قرارداد دو ساله‌ی بهره‌مندی از این اینترنت پرسرعت ماهانه تنها ۴۹۸۰ ین (۵۱ دلار) هزینه در بر خواهد داشت؛ که البته باید ۵۲۵۰۰ ین (۵۴۰ دلار) مربوط به راه‌اندازی و نصب اولیه آن را نیز در محاسبات خود بیاورید. البته در طرح تشویقی که این شرکت در نظر گرفته، کاربرانی که به صورت اینترنتی اقدام به سفارش این خدمات می‌کنند فعلاً از پرداخت هزینه‌های اولیه معاف خواهند بود.
در حال حاضر کاربران چشم بادامی خوش شانسی که ساکن یکی از مناطق چیبا، گونما، ایباراکی، توچی‌گی، توکیو، کاناگاوا یا سایتاما هستند می‌توانند از این اینترنت پرسرعت استفاده نمایند.
اما اینترنت ۲ گیگابیت در ثانیه چند برابر سریعتر از اینترنتی ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه کاربران خانگی در ایران است؟

خوب ما هم از این نتا داریم ، بذار اینترانت بیاد. :n09:

وضع هنوز به همان شکل می باشد :n14: حداقل قبلا هر دو دقیقه قطعی بود خیلی بهتر بود ، الان این قدر کنده که هیچی نمیشه باز کرد . برادران نامرئی ، اگه پست منو می خونید ، خواهشن برگردونید به همان وضع دو دقیقه قطعی .:n24:

rafaelmehraban
10-05-2013, 08:47

سلام آرش جان.
توی اروپا سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه از حدود 6 سال پیش برای شرکت ها فراهم بود.احتمالا این خبری که شما گذاشتید مربوط به ارائه این سیستم برای آمریکا ست و هدف خبر بیشتر مربوط به کاهش قیمت و اجرایی شدن آن در آمریکا هست و گرنه 2 گیگا بیت بر ثانیه چیز جدیدی نیست.:n14:

محاسبات پروفسور بالتازار:
1024*2*1024|8 =262144 کیلو بایت بر ثانیه
128|8=16 کیلو بایت بر ثانیه
سرعت اینترنت اونا (262144|16=16384) 16384 برابر مال ما میشه.

البته من ریاضیم همیشه ضعیف بود شما ها هم نظر بدید که درست محاسبه کردم یا نه؟؟؟

babak2111
10-05-2013, 09:27
چراراه دور می رین یک سرچ کنید همین کشورهای همسایه رو وضعیت رو ببینید
تو گرجستان سرعت 16 مگ نامحدود به پول ایران ماهی 60تومان
به قول یک بنده خدایی همین جور پیش بریم یعنی ازاین بدترنشه وخوشبینانه نگاه کنیم 20سال دیگه برای ساخت مستند انسان های اولیه ایران بهترین گزینه است

JIGSA
10-05-2013, 11:07
اینترنت ماهواره ای 3 مدل داریم که در نوع سوم ارسال و دریافت هر دو از طریق دیش انجام میشه.
در ضمن این سیستم جدید دریافت رو مختل میکنه و ارسال مشکل نداره. با این وجود من میخوام هر دو رو از طریق دیش انجام بدم.

در مورد اینترنت ملی :
با توجه به پرس و جو های انجام شده توسط من از افراد آگاه در این زمینه:
قراره که یه اینترنت ملی (اینترانت واژه صحیح تری برای این نوع اینترنت هست ) در کنار شبکه جهانی بوجود بیاد.
برای امور دولتی و بانک ها و شرکت ها و . . . استفاده میشه و به دلیل حفاظت اطلاعات دولتی در مقابل هکرها قراره ساخته بشه
مانند SSS در آمریکا Social Security System که در این سیستم اطلاعات امنیتی افراد و شرکت ها در شبکه اینترانتی در اختیار شرکت ها و نهاد های مربوطه قرار میگیره.
با توجه به طبقه بندی های اطلاعاتی تو اون شبکه قراره کارهای بانکی مانند بانکداری اینترنتی و . . . و امور دولتی مانند پلیس + 10 و غیره از طریق اون شبکه انجام بشه.
پس قرار نیست جایگزین اینترنت بشه.

roteal2007
10-05-2013, 11:20
فعلا بین افراد آگاه اختلاف است یه عده بر این باورن نت خارجی قط میشه یه عده میگن اینترانت در کنار اینترنت باقی میمونه....ایشالا که به یه نتیجه ای برسن

arashsard
10-05-2013, 11:29
5 دیقس همینجوری مونده ( شیوه جدید شیلترینگ ) :n28: این روش شیلترینگ واقعا مزخرفه... بد جور روو اعصابه... نوبتی گوگل و یاهو رو اینجوری میکنن... چندتا ایمیل واقعا ضروری دارم :n28: کریو و تونل و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم بعد از 15 20 ثانیه یهو قط میشه و بعدش کلا از کار میوفته :n28: چه خاکی بریزم توو سرم

*Forgotten*
10-05-2013, 11:35
دوستان دل من از همه شما پر خون تره.
اما با فحاشی به اسلام و . . . . فقط باعث بسته شدن تاپیک و فروم میشین.
من که به شخصه میخوام یکبار برای همیشه این دندون لق رو بکنم و بندازم دور و اونترنت ماهواره ای بگیرم. پینگ بالاتر سرعت خیلی بالاتر بدون نیاز به فندق شکن. :n19:

من قبلا یک طرفه استفاده کردم ولی باید بگم متاسفانه این روش دیگه به صرفه نیست به چندین دلیل:

پیدا کردن افرادی که اکانت ها رو بفروشن بسیار کمه و قبلنا (زمان د*لا*ری 800 تومن) توی گوگل افراد زیادی پیدا میشدن که بفروشن ولی الان اگه سرچ کنید کلا ریشه کن شدن

قیمت بسیار بالای اکانت البته با وضعیت ارز های امروزی البته میگن اکانت های ه-ک شده میفروشن که قیمت پایینتری دار که دقیقا نمیدونم چین

پیدا کردن فروشنده ها که دستگاه سند (یه چیزی شبیه ال ان ب*ی) بفروشن بسیار مشکل و قیمت بالا یادم میاد اون زمان (خ ا ت م ی) ارزوترینشون 300 تومن قیمت (مخصوص خونگی که 512 کیلوبایت رو میتونست سند کنه) داشت الانه رو نمیدونم

اگه مشکلی پیش بیاد از نظر ساپورت اصلا پاسخگو نیستن

البه اگه از دستگاه سند استفاده کنید پینگتون خیلی پایین میاد و اگه یه طرفه استفاده کنید پینگتون خیلی بالا میره خلاصش فقط بدرد دانلود میخوره

ammiirrrr
10-05-2013, 12:00
این که می گید اینترنت ملی
(اینترانت واژه صحیح تری برای این نوع اینترنت هست ) درکنار اینترنت قرار باشه معنی نداره چون اینترنتی که الان ما داریم و فقط چند ثانیه می شه به آی پی فرنگی متصل موند دیگه اینترنت نیست فقط می مونه همو اینترنت ملی

KING_DESIGNER2
10-05-2013, 12:59
برین کنار کینگ اومد :n25:

دوستان دل من از همه شما پر خون تره.
اما با فحاشی به اسلام و . . . . فقط باعث بسته شدن تاپیک و فروم میشین.
من که به شخصه میخوام یکبار برای همیشه این دندون لق رو بکنم و بندازم دور و اونترنت ماهواره ای بگیرم. پینگ بالاتر سرعت خیلی بالاتر بدون نیاز به فندق شکن. :n19:
پینگ بالا برای شما که میخوای بازی انلاین انجام بدید مشکل ساز هست برای وبگردی مشکل ساز هست فقط برای دانلود استافده میشود که میبینی در پایگاههای نظامی عراق و افغانستان برای ارسال فیلمها و تصاویر به پایگاه های دیر استفاده میشود . پس بیخیال استفاده نرمال و معمولی باش.

اینترنت ماهواره ای 3 مدل داریم که در نوع سوم ارسال و دریافت هر دو از طریق دیش انجام میشه.
در ضمن این سیستم جدید دریافت رو مختل میکنه و ارسال مشکل نداره. با این وجود من میخوام هر دو رو از طریق دیش انجام بدم.

در مورد اینترنت ملی :
با توجه به پرس و جو های انجام شده توسط من از افراد آگاه در این زمینه:
قراره که یه اینترنت ملی (اینترانت واژه صحیح تری برای این نوع اینترنت هست ) در کنار شبکه جهانی بوجود بیاد.
برای امور دولتی و بانک ها و شرکت ها و . . . استفاده میشه و به دلیل حفاظت اطلاعات دولتی در مقابل هکرها قراره ساخته بشه
مانند SSS در آمریکا Social Security System که در این سیستم اطلاعات امنیتی افراد و شرکت ها در شبکه اینترانتی در اختیار شرکت ها و نهاد های مربوطه قرار میگیره.
با توجه به طبقه بندی های اطلاعاتی تو اون شبکه قراره کارهای بانکی مانند بانکداری اینترنتی و . . . و امور دولتی مانند پلیس + 10 و غیره از طریق اون شبکه انجام بشه.
پس قرار نیست جایگزین اینترنت بشه.
ولی متاسفانه چیزی هم که من شنیدم و مطمئنم اینترنت اصلی رو از بین خواهند برد . و این طور میشود . کجای حرف این عزیزان یک بار درست از اب در اومده که این بار دومش باشه . بنده ک شرح مفصل از دیداری با یک دوست که احتمالا پدرشون هم شما میشناسید داشتم و در مورد این مسائل مفصل صحبت کردیم . یقیین بدون اینترنت ملی تو راهه.

من زیاد اطلاعات ندارم اما خوندم که اگه سند با ریسیو با دیش انجام بدی می تونن ردتو بزنن و استفاده ازش غیر قانونیه . من اینو خوندم فقط ها .:n02:اگه بگیر ببند نداره ما هم مایل به استفاده هستیم :n07:
بله دقیقا همین طوره و منم تایید میکنم من نزدیک 4 سال خط پی سی ام داشتم و متاسفانه با پارتی بازی هم نتونستم جمعش کنم و در نهایت میخواستم این روش رو انجام بدهم که وقتی متوجه موضوع شدم پام سست شد و بیخیال شدم.
خواستی تاپیکهایی که گواه این موضع هست و با اید ی قبلی من ساخته شده رو نشونت میدم.

کار ما از بگیر و ببند گذشته داداش.
اگه دوطرفه از دیش باشه احتمال ردیابی کردنش وجود داره که با روشهای خاصی به نام Focus Beam میشه ردیابی رو سخت کرد.
اگر اطلاعاتم کافی باشه در این روش با قرار دادن استوانه ای با قطری برابر با قطر دیش از تشعشع امواج به اطراف جلوگیری میکنن
و امواج به صورت یه ستون به سمت دیش میره بنابراین باید دیش خیلی دقیق تنظیم بشه.
چون دوستان امواج رو با هلیکوپتر ردیابی میکنن حتما باید داخل این ستون امواج قرار بگیرن تا بتونن ردیابیش کنن. که شانس کمی داره
اما یه طرفه رو نمیشه به این راحتی ردیابی کرد.
عزیزم امواج این نوع از اینترنت برعکس تفکر شما نیازی به جهت یابی نداره بلکه در سراسر منطقه ای که کاوریج داشته باشه کاملا پخش شده و فقط کافیه شما جهت ماهواره رو داشته باشی با یک تکون مثل جی پی اس دریافت میشه . پس نیازی به چیزی مثل فایندر و این لوازم نخواهید داشت .
درضمن نقشه تشعشعات کشور در دست وزارت دفاع هست سیم ثانیه میریزن در خونت چون فرکانسی که شما میخواهید به اون دسترسی پیدا کنید خارج از محدوده مجاز مثل رادیوهای اف ام / تلوزیون و رادیو هست و بلافاصله دتکت میشین و فوقع ماوقع .. :n02:

من قبلا یک طرفه استفاده کردم ولی باید بگم متاسفانه این روش دیگه به صرفه نیست به چندین دلیل:
پیدا کردن افرادی که اکانت ها رو بفروشن بسیار کمه و قبلنا (زمان د*لا*ری 800 تومن) توی گوگل افراد زیادی پیدا میشدن که بفروشن ولی الان اگه سرچ کنید کلا ریشه کن شدن
قیمت بسیار بالای اکانت البته با وضعیت ارز های امروزی البته میگن اکانت های ه-ک شده میفروشن که قیمت پایینتری دار که دقیقا نمیدونم چین
پیدا کردن فروشنده ها که دستگاه سند (یه چیزی شبیه ال ان ب*ی) بفروشن بسیار مشکل و قیمت بالا یادم میاد اون زمان (خ ا ت م ی) ارزوترینشون 300 تومن قیمت (مخصوص خونگی که 512 کیلوبایت رو میتونست سند کنه) داشت الانه رو نمیدونم
اگه مشکلی پیش بیاد از نظر ساپورت اصلا پاسخگو نیستن
البه اگه از دستگاه سند استفاده کنید پینگتون خیلی پایین میاد و اگه یه طرفه استفاده کنید پینگتون خیلی بالا میره خلاصش فقط بدرد دانلود میخوره
اونها اکانتهای شیر هستش که یادمه 15 تومن برای اینرتنت 512 بود حتی 128 هم داشتند و تا وقتی که شارژ کنید اینترنت دارید و بصورت متناوب سرعت بالا میره . ولی وقتیشارژ نکنید وصل میشید ولی دریافت و انتقال ندارید.

این که می گید اینترنت ملی
(اینترانت واژه صحیح تری برای این نوع اینترنت هست )
درکنار اینترنت قرار باشه معنی نداره چون اینترنتی که الان ما داریم و فقط چند ثانیه می شه به آی پی فرنگی متصل موند دیگه اینترنت نیست فقط می مونه همو اینترنت ملی
اینترنت = اینترنشنا ل نتورک / یعنی شبکه جهانی یا به اختصار اینترنت
اینترانت واژه درستی هست منم تایید میکنم

A.N.A.P
10-05-2013, 13:00
صفحه فيس پوك من :‌(((( :

rafaelmehraban
10-05-2013, 13:29

بچه ها این سوال رو من کجا بپرسم به جواب می رسم؟ همین تاپیک خوبه یا ببرم جای دیگه؟ از بچه های شبکه باز و Isp دار و دانشمند نداریم اینجا؟ کسی از شما ها از این سیستم استفاده نمی کنه؟

JIGSA
10-05-2013, 13:43
هاهاهاها
سر شرکت بلیزارد کلاه گذاشتیم . دوستان روشی گفتن که الان جواب داد.
بلیزارد ایران رو تحریم کرده و به آی پی های ایران اجازه کانکت شدن به سرورهاش رو نمیده
به فندق شکن وصل میشیم و بعد بازی رو اجرا میکنیم. بعد از وارد کردن یوزر نیم و پسورد به محض وصل شدن به سرور بازی فندق شکن رو قطع میکنیم.
حالا بازی وصل میمونه و میتونیم ازش استفاده کنیم. خارجی ها هنوز نفهمیدن ایرانی جماعت عجب موجودات خفنی هستن :n24:

AliROCK
10-05-2013, 13:44
جلل خالق یاهو هم سرعتش بهتر شده بدون مشکل باز میشه فقط خواستن گیم رو از ما بگیرن عجبا خب حوصلمون سر رفت :n24: اصلا گیم به جهنم دوستامو از دست دادم:n14:
این اینترنت ملی هم ربطی به این اینترنت نداره:n02: اگه بخوان کلا قطش میکنن وگرنه اینترانت کاری با اینترنت نداره 100 دفه:n18:

hossein019940
10-05-2013, 13:56
من که تا الان با یاهم سرچ میکردم وایمیلم اصلا مشکل نداشت با سرعت بالا این گوگل هم بعضی اوقات قاطی میکنه باز میشه........

The Dreadnaught
10-05-2013, 15:16
جالبی ش اینه که کسی ما رو پشم م حساب نمی کنه که بیاد بگه اقا خفه شید گیم و میم تعطیل.

:n02::n02:

از ما بهترون که هستن چون همه مافوق پول دارن. ولی مساله اینه که
سرعت چه جوری دست خودشونه؟
این مودما چیه؟من تا حالا ندیده بودم .
بالاخره به قول شما اگرم دیتایی رد و بدل بشه تحت نظارت مقررات رادیویی هست این گرید چیر قراره چی کار انجام بده (یه دستگاه اندازه یه کیس بزرگه با چند تا آنتن و سیم پشتش)؟ فقط یه شیر کننده اینترنت هست یا چی؟

هر سیستمی که باشه محدود به محدودیت های همین مملکت میشه ، فقط بعضی مراکز مثل دانشگاه های بزرگ میتونن با مجوز دیش بذارن و سند و ریسیو با دیش داشته باشن که اونا هم برای کاربرانشون بدون شیلتر پیلتر نیست.

اینکه شوما پولدار باشی یه چیزه اینکه مجوز داشته باشی یه چیز دیگه.

شما با ماهی فکر کنم حدود 700 - 800 هزار تومن میتونی از هر شرکتی که بخوای اینترنت 2 مگابیت dedicated بگیری ، بدون شیرینگ ، بدون محدودیت حجمی.

حالا اون سیستمی که شما میگی لابد هر ماه یه حجم محدودی در اختیارشون هست و خودشون میتونن سرعت رو تنظیم کنن (مثلا بین 512 تا 2 مگ)

هاهاهاها
سر شرکت بلیزارد کلاه گذاشتیم . دوستان روشی گفتن که الان جواب داد.
بلیزارد ایران رو تحریم کرده و به آی پی های ایران اجازه کانکت شدن به سرورهاش رو نمیده
به فندق شکن وصل میشیم و بعد بازی رو اجرا میکنیم. بعد از وارد کردن یوزر نیم و پسورد به محض وصل شدن به سرور بازی فندق شکن رو قطع میکنیم.
حالا بازی وصل میمونه و میتونیم ازش استفاده کنیم. خارجی ها هنوز نفهمیدن ایرانی جماعت عجب موجودات خفنی هستن :n24:

الان میشه بازی کرد مشکل قطعی نداره ؟

خیلی زور داره آدم پول بده بازی اورجینال بگیره بعد نتونه بازی کنه ، واقعا زشته این کار بلیزارد ، ما رو بگو که چقدر از این شرکت تعریف میکردیم :n15:

Undisclosed
10-05-2013, 17:14
در ضمن ایشون میگفت احتمالش زیاده که سیستم Carnivore ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) راه اندازی شده باشه در زیرساخت .

TimeWarp
10-05-2013, 17:17
بنده شخصا هیچ ادعای مسلمانی ندارم ، در برخورد با طرف مقابل هم فقط و فقط میزان انسانیتش برام مهمه ، حالا اینکه در ظاهر مسلمان ، مسیحی ، آتئیست ، اگنوستیک و غیره باشه من هیچ بشر کار ندارم !

دوستان خواهشن بحث تایپک رو عوض نکنید . تایپک در زمینه های مورد بحث شما از قبیل فلسفه و بحث انسانیت و معیار مقایسه و همچنین انواع بازی ها در این فروم و فروم های دیگه زیاده .

الان مشکل قطعی نداریم ولی بعد 30 ثانیه چنان کند میشه که آدم قیدشو میزنه . (در مورد شیلترشکن ها):n21:

JIGSA
10-05-2013, 17:57
دوستان الان فکر کنم مشکل بزرگ مملکت بازی کردن بوده.
چون برادر من به راحتی داره از فیش بوخ و تولیتر استفاده میکنه.
و ار طریق همین 2 تا سایت اقدام علیه امنیت ملی میکنه
اما من بیچاره دقیقا از همون کانکشن استفاده میکنم فقط برای بازی که خوب فعلا تو خماری بازی موندیم.

HoJJaT_007
10-05-2013, 18:03
دوستان الان فکر کنم مشکل بزرگ مملکت بازی کردن بوده.
چون برادر من به راحتی داره از فیش بوخ و تولیتر استفاده میکنه.
و ار طریق همین 2 تا سایت اقدام علیه امنیت ملی میکنه
اما من بیچاره دقیقا از همون کانکشن استفاده میکنم فقط برای بازی که خوب فعلا تو خماری بازی موندیم.
Well Said.

من هم میتونم پلوکشی وصل شم، هم فیص بوخ و هم هر سایت هیلتر دیگه ای.
اسکایپ هم جدیدا دیگه قطع نمیشه و مشکلی نداره. یاهو هم که مشکل نداشت.
کندی سرعت توی دانلود و تورنت و اینام ندارم.

تنها مشکلی که هست، آنلاین بازی کردن هست. WoW که دقیقا بعد 100-120 ثانیه یه Delay خفن میفته که بعد 3 دقیقه خودش تایم آوت میشه.

LoL هم که به محض Connect شدن Waiting to Reconnect میده و میره تا دفعه بعدی ریکانکت کنید و دوباره از نو :دی
ظاهرا کل مشکلات اینا سر همین بازی هاست. نمیدونم هدفشون چیه شاید میخوان واسه امتحانا کسی بازی نکنه، سطح علمی مملکت میاد پایین بعضی چیزا میره زیر خطر :n04:

Persian-swag
10-05-2013, 19:39
پینگ من

HoJJaT_007
10-05-2013, 19:40
شما الان میرین بازی میکنین و نمیرین در مورد نامزد های انطخابات (یا ط درست تره) تحقیق کنید.
بعد میرید به یکی دیگه که مدنظر فرد موردنظر نیست رای میدین. بعد هم از تجربیات بازی استفاده میکنین و میریزین تو خیابون.
مثلا نیروهای امنیتی رو Charge میکنین یا Shield Bash میکنین. و . . . .
اینه که الان بازی از همه شبکه های اجطماعی ( با ط درست تره ) هم خطرناک تره.
ماهپاره ها که جدیدا اصلا پارازیط (با ط درست تره) ندارن. پی پی سی و فی او ای مثلا آینه نشون میده.
سایت همین 2 تا شبکه مظدور ( با ظ درست تره ) هم به راحتی باز میشن.
ولی بدونید و آگاه باشید که بازی کردن از فحاشی به فرد موردنظر هم خطرناکتره.

Minimum iLvl چند میخواد؟ :n01:

اینا همش جواب دندان شکن دولت ما به حرکت نژادپرستانه بلیزارد (بن کردن ایرانی) هاست. بلیزارد اونقدر ضرر کرده که تا 2 هفته بعد همه رو آنبن کن و در یک نامه رسمی از ایران عذر خواهی کنه و به همه 6 ماه گیم کارد رایگان بدند.

hossein019940
10-05-2013, 19:47
دادا دانلود نمیشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رو هر کدوم که کلیک میکنم نمیشه

Persian-swag
10-05-2013, 19:49
دادا دانلود نمیشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رو هر کدوم که کلیک میکنم نمیشه

چرا نمیگیری اون لینک اون وسطو می بینی زده سرور 5 برو تو اون عجبا :n19:
این یه سایت آپلود متنه من لینک اصلی رو گذاشتم دیگه چجوری بگم

italodance
10-05-2013, 20:00
دوستان خجالت داره به خدا از همه دوستانم خجالت میکشم

تو رو خدا تاپیک رو به چه روزی در اوردید همش شده پر از اسپم و بی ربط

ای مرگ بر ان فیلتر شکن که پدر تاپیک رو دراورده تاپیک قرار بود بعد فنی عیب یابی و اطلاع رسانی و حل معضل باشه نه مشکلات شخصی

فیلتر تنها چند درصد ناچیز کل اینترنت (حالا سایتها 1000 باشه میدونم) هست ما مشکل در udp tcp داریم و ربطی به بازی انلاین صرفا نداره کلا udp tcp اختلال داره نمیدونم میفهمید یا نه

تاپیک هیچ ربطی به فیلتر و سرعت و پینگ و فلان سایت و نام بازی و.......

چی بگم من از تاپیک خداحافظی میکنم موفق باشید :thumbsdow

hossein019940
10-05-2013, 20:01
سرعت باز کردنش خیلی پایینه بود

dashmojtaba
10-05-2013, 20:06
حال سوال اینجاست این نرم افزار کمکی به بازی های آنلاین هم خواهد کرد یا صرفاً صفحات وب و آن هم مربوط به مرورگر کروم را باز میکند :n06:

yuzarsiff
10-05-2013, 20:08
دوستان هنوز مشکل پابرجاست برای شما ؟
من اصن بیخیال سایتهای مسدود شده هستم من خود نت معمولی واسم کار نمیده .. سایت ها نصفه نیمه باز میشن و خیلی کند .. حتی سرورهای داخلی ..
وایمکس هم هستم و سیگنال مودمم هم به شدت افت کرده ..
اما جالبه سرعت دانلودم مشکل خاصی نداره فقط توی صفه باز کردن شدید مشکل دارم .. از ی سرور روسی هست با نهایت سرعت دان می کنم حتی توی بازه ی زمانی دانلود شبانه که سرعت افت پیدا می کنه..
الان ی هفته شده کی می خواد درست بشه ؟!

dashmojtaba
10-05-2013, 20:17
دوستان لطفاً با هم دوست باشید بی ادبی هم نکنید استارتر از خوبهای روزگاره که برای این مشکل هم از جون مایه گرذاشته لطفاً هرکی بهش بی احترامی میکنه سایت نیاد منظورم از استارتر دوست گلم italodance است ایشون استارتر اول تاپیک بودند که حذف شد:n16:

hossein019940
10-05-2013, 20:21
برای من رو بایت میچرخه

Persian-swag
10-05-2013, 20:22
به نتم خیلی بستگی داره واسه من واقعا عالی داره کار می کنه یونوب که نگو انفجاره نوره .
اینم بگم من 2 مگ نامحدود دارم انتظار نداشته باشین با 256 بتونین ویدیو استریم کنین ..:n09:

roteal2007
10-05-2013, 20:53
والا من نمیدونم چرا وقتی یه همطنی میاد کمک میکنه اینطوری میکوبینش....عزیزان پایین پست هر شخص گزارش هست ریپورت کن واسه مدیر ....نمیدونم یعنی اینقدر سخته ؟ چیز مفیدی هم گذاشته....

dashmojtaba
10-05-2013, 21:24
دوشت من لطف کنید با بقیه دوست باشید چرا که ما همه اینجا کاربران یک فروم هستیم و باید حرمتها حفظ شود باتشکر:n18:

Persian-swag
10-05-2013, 21:30
دوستانی که DL کردن برین تو همون سایتش اگر تونستین , و تنظیمات رو تو کروم 28 ست کنین چون کروم خودش ورژن 17 که خیلی بده ...
این در حال حاضر بهترین چیزه ممکنه بدون قطعی ...

JIGSA
10-05-2013, 21:39
عزیز من راه حل فنی برای مشکلی هست که فنی باشه.
این آقایون مشکلشون دیمی هست و فکر نکنم راه حل فنی بشه براش پیدا کرد.

interspeed
10-05-2013, 21:40
امروز ظاهرا یه تغییراتی داره رخ میده من الان با ساااااکس هم فیض بوغ و هم یو تو ب رو با سرعت عالی دارم باز میکنم:n02::n10:

Undisclosed
10-05-2013, 21:40
نرم افزاری که ایشون زحمتشو کشیدن مفت نمیرزید چون فقط روی کروم کار میکرد یعنی حتی روی اکسپلورر هم کار نمیکرد ایضا دانلودمینجر و بازی ها

مگه همین k.....p--r...o...x...y نیست ؟! کروم از شیروکسی سیستم استفاده میکنه این احتمالا به صورت دیفالت شیروکسی سیستم رو عوض کرده واسه همین کروم کار میکنه ، فایرفاکس هم همینطور البته . حالا اکسپلورر چه مشکلی داره نمیدونم چون خودم هنوز تست نکردم.

AliROCK
10-05-2013, 21:53
امروز ظاهرا یه تغییراتی داره رخ میده من الان با ساااااکس هم فیض بوغ و هم یو تو ب رو با سرعت عالی دارم باز میکنم:n02::n10:
برا منم همین طور معلوم نیست چشونه:n09:
ولی تو گیم مشکل دارم حتی با چیز هی وای من.

cocotolmolotof
10-05-2013, 21:53
حالا من که نمی خواستم بزارم تا گفتم 200 تا p.m اومد گفتم یه کمکی بشه واسه دوستانی که نیاز دارن حالا این اومده میگه مفت نمی ارزه .
چرا ؟ چون فقط با کروم باز میشه ...
توروخدا نوبی رو ببین یعنی به مغزش خطور نکرده که ممکن تو مرورگرهای دیگه هم قابل ست کردن باشه ...
اینم جای تشکرشه کاش نمی گذاشتم .

البته امروز همه سایتا با ساکس باز میشه حتی فیس بوک و یوتوب ،نمیدونم شاید دلیل کار کردن نرم افزاری که شما معرفی کردین هم همین باشه!!

Ezel
10-05-2013, 21:56
دوستان گرامی !

بی احترامی و تمسخر و بحث شخصی و اسپم و این قبیل موضوعات ، نه تنها در این انجمن بلکه در "هیچ جای انجمن های P30World " کوچکترین جایی نداره /

بحث دینی و سیاسی ممنوعه /

اینجا هم انجمن گیم نیست ؛ بحث مربوط به بازیها باشه برای انجمن گیم /

بحث های شخصی هم از طریق پروفایل و پیغام خصوصی پیگیری بشه /

پست های نامربوط و خلاف قوانین هم کافیه گزارش تخلف بزنید تا رسیدگی بشه /

تاپیک هم در حیطه ی تیتر خودش باقی بمونه لطفا !

پیشاپیش ممنون از توجه و همکاری دوستان

Persian-swag
10-05-2013, 21:59
خوب این دیگه ناشی از کمبود اطلاعات شماست.
توی همون سایت رو بخونید متوجه میشید که باید شماره های ------ و پورت نامبر این نرم افزار رو به بروزر مورد علاقه تون بدید .
حالا میخواد سافاری باشه یا فایرفاکس یا نت اسکیپ یا هرچی.....

منم همینو گفتم soroush@ عزیز زد تاپیکو نصف کرد ...
بلد نیست ست کنه میگه به درد نمی خوره ...
باور کن اولین نفر همین p.m داد واسه لینک ...
بعد به من p.m میده از تاریخ ایران حرف میزنه .

Persian-swag
10-05-2013, 22:03
البته امروز همه سایتا با ساکس باز میشه حتی فیس بوک و یوتوب ،نمیدونم شاید دلیل کار کردن نرم افزاری که شما معرفی کردین هم همین باشه!!

نه بقیه کار نمی کنه و قطع میشه و این یعنی هنوز مشکل هست و درست هم نمیشه .

malek911
10-05-2013, 22:03
دوستان کسی نتونست مشکل فنی قطعی ها رو پیدا کنه؟:n10:

KING_DESIGNER2
10-05-2013, 22:22
دوستان کسی نتونست مشکل فنی قطعی ها رو پیدا کنه؟:n10:
یک نرم افزاره که جلوی ارسال پکت ها رو میگیره.:n23:

alimail3248
10-05-2013, 22:47
یه لحظه نمیدونم چی شد داشتم با ------ فایر با اون سرعت داغونش وبگردی میکردم یه هو قاط زد با چنان سرعتی گوگل و فیس بوک رو باز کرد که یه لحظه فکر کردم سایتش تو هاردم سیو شده .چرا اینطوری شده ؟ یعنی دارن دستکاری میکنن ؟

TURBO_BOY2006
10-05-2013, 23:09
متاسفانه داره یه کارهایی در سکوت انجام میشه، عکسی زیر رو ببینید از دوتا لینک، یکی سرور داخل ایران و اون یکی سرور خارج هست :n28: :

اینترنت 2020 مخابرات ، 256 نا محدود یا شاید بهتر بگم ناسرعت پرمحدود !! :n28:

JIGSA
10-05-2013, 23:51
از نیم ساعت پیش پرو اسکی فایر داره برای من جواب میده با پینگ عالی و سرعت خوب
گوش شیطون کر مثل اینکه داره درست میشه.
الان نیم ساعته دارم پینگ میگیرم حتی 1 تایم اوت هم نداده

AliROCK
10-05-2013, 23:57
ایشالله تا فردا همه چی ردیف میشه:n18:
تو فایر فاکس قسمت سرچ مربوط به مرورگر ها برا من کار نمیکرد الان درست شده (مخصوصا گوگل)

amin_hp
11-05-2013, 00:27
از مدیران محترم خواهشمند هستم پست هایی که به باقی بودن مشکل اشاره میکنند رو حذف نکنند این مشکل فنی از نظر برخی مثل بنده که گیم بازی می کنم خیلی خیلی بزرگ و آزار دهنده است.دوستانی که دیگه مشکل رو احساس نمی کنند هم بهشون تبریک میگم.همچنان مشکل سرور های بازی ها پابرجاست هر 10-30 ثانیه یک لگ 1-2 ثانیه ای که عملا بازی رو غیر قابل اجرا می کنه و همچنان به شکنجه روح و روان کلیه کسانی که اوقات خالی شون رو به بازی آنلاین میپردازن ادامه میده .می دونم اینجا انجمن گیم نیست ولی این ایراد فنی روی گیم ها بیشترین تاثیر رو داره و یک جورایی بیشتر گیم بازها رو با مشکل مواجه کرده پس خواهش میکنم پست گیمر ها رو پاک نکن آقای ادمین چون بقیه(همه غیر از گیمرها) مشکلشون حل شده و میتونن به کارشون برسن.

dashmojtaba
11-05-2013, 07:48
حیف اون همه هزینه به دلار که صرف خرید بازی اورجینال کردیم اینا همه گردن زیرساخته خدا ازشون نگذره ظالمای مال مردوم خور

bankggs
11-05-2013, 09:10
همه ی پروتکل ها رو بستن من ی مقاله ی فرانسوی میخوام ولی بخاطر تحریم دسترسی بهش ندارم چیکار کنم.

roteal2007
11-05-2013, 10:00
جدیدا صبح ها فیس چوک باز میشه با سوکس و بعد از ظهر ها فقط صفحه اول معلوم نیست چخبره....

TimeWarp
11-05-2013, 10:13
از مدیران محترم خواهشمند هستم پست هایی که به باقی بودن مشکل اشاره میکنند رو حذف نکنند این مشکل فنی از نظر برخی مثل بنده که گیم بازی می کنم خیلی خیلی بزرگ و آزار دهنده است.دوستانی که دیگه مشکل رو احساس نمی کنند هم بهشون تبریک میگم.همچنان مشکل سرور های بازی ها پابرجاست هر 10-30 ثانیه یک لگ 1-2 ثانیه ای که عملا بازی رو غیر قابل اجرا می کنه و همچنان به شکنجه روح و روان کلیه کسانی که اوقات خالی شون رو به بازی آنلاین میپردازن ادامه میده .می دونم اینجا انجمن گیم نیست ولی این ایراد فنی روی گیم ها بیشترین تاثیر رو داره و یک جورایی بیشتر گیم بازها رو با مشکل مواجه کرده پس خواهش میکنم پست گیمر ها رو پاک نکن آقای ادمین چون بقیه(همه غیر از گیمرها) مشکلشون حل شده و میتونن به کارشون برسن.

داداش من ، کجا مشکل بقیه حل شده . مشکل همچنان باقیه عزیزم . فقط مال گیمرها نیست ، خود بنده هنوز مشکل دارم با اسمشو نبر (جدیدا دیگه اینجوری باید ازش نام ببریم تا پستمون پاک نشه):n09:

hossein019940
11-05-2013, 11:55
این لینک رو بخونید جالبه سوالات در مورد اینترنت ملی هست که 94 اجرا میشه(کامل)

GHAGHALEELEE
11-05-2013, 11:57
برای من سرعت سرور داخلی و خارجی درست شده ولی دسترسی به سرویس های رفع مسدودیت همچنان برقرار نیست.

*Forgotten*
11-05-2013, 11:59
کسی از تورنت خبر داره وضعیتش چه جوریه ؟

Persian-swag
11-05-2013, 12:31
درمورد بازی من دارم همه بازی ها رو می کنم .فیفا 13 / بتل 3 / نیدفوراسپید و ...هیچ کدومشون مشکل ندارن ...
مخابرات- نامحدود 2 مگ کرج .

*Forgotten*
11-05-2013, 12:38
درمورد بازی من دارم همه بازی ها رو می کنم .فیفا 13 / بتل 3 / نیدفوراسپید و ...هیچ کدومشون مشکل ندارن ...
مخابرات- نامحدود 2 مگ کرج .

تا زمانی که انتخاتات تموم نشه نمیشه نظر داد اوضاع ثابت میشه
بنظر میاد بعضی مناطق درست میشن بعضی نه و ممکنه ثابت نباشه

AliROCK
11-05-2013, 12:41
اینو برا منو و شما نوشته ها:n09::n02:
"" - با توجه به راه‌اندازي شبكه ملي اطلاعات آيا والدين مي‌توانند در صورت نياز صرفاً استفاده از اين شبكه را در اختيار فرزندان خود قرار داده و دسترسي به اينترنت را مسدود كنند؟

بله در صورت درخواست چنين امكاني فراهم است. ""

rafaelmehraban
11-05-2013, 13:28
من امروز یه فایل 280 مگی از یه سایت پر دردسر آپلود بدون ریسوم رو با سرعت خوبی گرفتم خدا رو شکر قطع نشد.
هنوز اختلالی هست؟
این پ رو کسی جدید هم برای من چندان موثر نبود.ولی از هیچی بهتره.

JIGSA
11-05-2013, 15:25
دوستان مشکلی که برای بازیهای آنلاین پیش اومده رو نمیخوان رفع کنن بلکه با رندی تمام دارن فقط شیوه دیسکانکت شدنشو تغییر میدن الان نزدیک به یک هفته از این مشکلات گذشته کساییو میشناختم که خوابو خواکشون بازی آنلاین بود و حالا به ناگهان از خواب خوراکشون گرفته شدن ! این میتونه به نابودی و جنون این جوونا بکشه خیلیا بودن که میلیونی برای بازی انلاین خرج میکردن و وقتی که برای رسیدن به اهدافی چون شرکت و قهرمانی در تورنمنتهای دیجیتال گذاشته بودن بیش از یک سال بوده و حالا همش به فنا رفته این لطمه ای بالاتر ازفیلترینگه چون راه جبرانی براش وجود نداره و مسئول این حق کشی ها و ضررها زیرساخت لعنتیه که براش ذره ای حق این ملت و البته مسئولیت و تعهدات خودش اهمیتی نداره . واقعاً ما خیلی ملت توسریخور و بی خاصیتی هستیم اگر نتونیم حداقل خدماتی که زیرساخت هم متعهد به ارائش به ما بوده رو نگیریم و با خونسردی تمام برای فراموش کردنش تلاش کنیم :n15:

خدا خیرت بده زدی وسط خال
من 1 سال واسه تورنومنت Starcraft کار کرده بودم که پرید.
از طرفی دانشگاه مجازی هم از 3 شنبه امتحاناتم شروع میشه که اونم نمیتونم نرم افزارش رو بدون چیز پی ان اجرا کنم.
هزینه هر ترم تقریبا 1 میلیون و نیمه. تازه من شهریه رو یک سال پیش با دلار 1100 تومنی پرداخت کرده بودم. حالا باید با دلار 4 تومنی بپردازم. :n24:

Ezel
11-05-2013, 15:53
ممنون از شرکت دوستان در تاپیک !

به نظرم 30 صفحه کافی و یا شاید بیشتر از کافی هم بوده برای این بحث ، محل اعتراض سیاسی و اجتماعی هم اینجا نیست /

موفق باشید /