PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سرعت خیلی خیلی کم هارد وسترن دیجیتال my passport 1 tb

pouyapourang
03-05-2013, 12:21
سلام بر اساتید محترم
الان حدود چندماهی هست ک هارد من مشکل سرعت و قطعی هنگام کار داره
به این صورت که سرعتش نهایتا روی 600kb هست و وقتی فایل حجیم میریزم روش وسط انتقال قطع میشه و هارد unplugin میشه
داشتم کم کم بیخیالش میشدم که توی انجمن شما دیدم چندتا راه گذاشته بودید
این تصویر تب health نرم افزار hdd tune 5 هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی هاردم هیچی ندارم
با نرم افزار hdd regenerator خواستم بدسکتور بگیرو ولی زد 600ساعت منم از خیرش گذشتم
میخواستم ببینم نرم افزار سریع تری نیست یا یه راه بهتر ک اینقدر طول نکشه

SQARIYOM
03-05-2013, 13:50
قطع و وصل می تونه از سیم باشه و سرعت پایین هم یا از خود هارد یا ار مدار رابط باکس اگه بتونی هارد رو باز کنی و خود هارد رو به کامپیوتر بزنی معلوم میشه

ata.royalfalcon
03-05-2013, 15:53
اگه بتونی هارد رو باز کنی و خود هارد رو به کامپیوتر بزنی معلوم میشه

البته هاردهای جدید WD my passport بصورت usb on board یا usb native هستند . بعبارت دقیقتر در این مدل از هاردهای اکسترنال خبری از sata to usb نیست و باز کردن باکس پلاستیکی آن جزء ابطال گارانتی کمکی نمیکنه .

+

اگر گارانتی داره و اگر ظاهر آن کاملاً سالم هست (مثلاً آثار ناشی از زمین انداختن روی بدنه مشهود نباشه) پس بفرسیتید گارانتی . ولی اگر گارانتی نداره و یا اگر گارانتی تعویض یا تعمیر نمیکنه ، بغیر از نرم افزار hdd regenerator میتونیداز نرم افزارHDD LLF Low Level Format Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم استفاده کنید . توصیه میشه بطور مستقیم به پورتهای پشت کیس متصل کنید .

EXTREME
03-05-2013, 17:26
سلام بر اساتید محترم
الان حدود چندماهی هست ک هارد من مشکل سرعت و قطعی هنگام کار داره
به این صورت که سرعتش نهایتا روی 600kb هست و وقتی فایل حجیم میریزم روش وسط انتقال قطع میشه و هارد unplugin میشه
داشتم کم کم بیخیالش میشدم که توی انجمن شما دیدم چندتا راه گذاشته بودید
این تصویر تب health نرم افزار hdd tune 5 هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روی هاردم هیچی ندارم
با نرم افزار hdd regenerator خواستم بدسکتور بگیرو ولی زد 600ساعت منم از خیرش گذشتم
میخواستم ببینم نرم افزار سریع تری نیست یا یه راه بهتر ک اینقدر طول نکشه

هارد هم بدسکتور داره هم سکتور delay داره بعضی از سکتورها هم قابل خوندن و نوشتن نیست توسط هارد و relocated شده
بهترین نرم افزار hdd regenerator است که رو ی مود scan and repair باید اسکن بشه درست نشد گارانتی داره بفرستین گارانتی

pouyapourang
03-05-2013, 17:43
سلام مرسی از راهنمایی ها چندتا نکته بگم شاید بهتر بشه کمک کرد: 1- هارد ضربه نخورده فقط وسط دسترسی دادن به یه فولدر یهو لپتاپ خاموش شد و بعدش اینجور شد 2- هارد گارانتی نداره فعلا دارم با نرم افزاری ک دوستمون ata.royalfalcon گفتن دارم فرمت میکنم ببا hdd regenerator حدود 600 ساعت طول می کشید بیرون ببرم میتونن مستقیم وصلش کنن به مادربورد ک سرعتش بیشتر بشه یا نه؟ مرسی

EXTREME
03-05-2013, 17:51
سلام مرسی از راهنمایی ها چندتا نکته بگم شاید بهتر بشه کمک کرد: 1- هارد ضربه نخورده فقط وسط دسترسی دادن به یه فولدر یهو لپتاپ خاموش شد و بعدش اینجور شد 2- هارد گارانتی نداره فعلا دارم با نرم افزاری ک دوستمون ata.royalfalcon گفتن دارم فرمت میکنم ببا hdd regenerator حدود 600 ساعت طول می کشید بیرون ببرم میتونن مستقیم وصلش کنن به مادربورد ک سرعتش بیشتر بشه یا نه؟ مرسی

بعید میدونم این مشکل با low level format به طور کامل حل بشه ممکنه بدسکتورهارو حذف کنه

هارد باید تعمیر بشه اگه با hdd regenetator نتونید باید هارد رو ببرید مراکز تخصصی تعمیر هارد
البته اگه عدد relocated sector و دو تای دیگه بعد از 10 روز زیاد نشد میشه گفت وضعیت بهتره