PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای قیمت گذاری سایتی که طراحی کردم :)

mofi
03-05-2013, 09:36
سلام و عرض ادب همه بچه های پی30:n18:
من این سایتو واسه یه بنده خدایی زدم، کار خودمه:n02:. یعنی اولین کارمه :n05:
چون من اصلا با قیمت طراحی و این چیزا آشنا نیستم و هنوز آن چنان حرفه ای نیستم می خواستم کسایی که حرفه ای طراحی می کنن و در جریان هستن کمک کنن واسه قیمت گذاری...
این آدرس سایته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلا 160 و خورده ای صفحه شد و دو تا فایل فلش زدم و اون منو ها دیگه.
و هنوز قسمت انگلیسی رو آپلود نکردم. و اینکه قیمتی که میگید حداقل و حداکثر رو بگید، تورم مملکت رو هم در نظر بگیرید!:n02: فوق العاده تشکر
راستی اگه چون می دونم کارم فوق العاده نیست ازتون میخوام که مشکلات و ضعف هایی که می بینین رو بهم گوشزد کنین. البته ممنون میشم واسه این کار:n01:
دم همگی چیز یا علی

anvar.net
03-05-2013, 10:36
من کل سایت رو نگاه نکردم ولی در صفحاتی که بررسی کردم طراحیش افتضاح بود!!
شما از ساده ترین مفاهیم تئوری و هارمونی رنگ ها سر در نمی آورید. قبل از اینکه با هر ابزار گرافیکی کار کنید اصلول اولیه آنرا یاد بگییرید
سایز فونت ها چندان استاندارد و مناسب نیست.
رنگ زمینه سایت برای یک واحد تولیدی در حوزه مواد شیمیایی اصلا مناسب نیست. بیشتر برای سایت های فیلم دراماتیک مناسبه
منوها برای سایت فارسی زبان طراحی نشده اند.
بعضی از فونت ها برای وب مناسب نیستند.

لوگو انگلیسی سایت هم قوزبالاقوز شده, برای تایپوگرافی بهتره از فونت های درشت و خاص استفاده کنید.
لوگویی که در پس زمینه سایت دیده میشه تراکم خیلی سنگینی داره, حداقل یه کم فضای ازاد بهش بدید.
ترتیب ایتم ها در منو عجیب غریبه, ایتم درباره ما , در ابتدای منو آورده نمی شود, معمولا آخرین گزینه است.
ایتم اخبار هم در آخر آورده نمی شود و بعد از ایتم خانه یا صفحه اصلی آورده می شود
برای منوهای ساده نیازی به استفاده از این همه تصویر نیست می تونستید با css او هزینه کمتر فکت های بهتری ایجاد کنید.
رنگ لینک های دانلود بروشور (سبز تیره با حاشیه مشکی) خیلی زننده است.

چرا لیست اخبار رو بصورت عکس طراحی کردید؟
شما اصلا فکری برای آپدیدت این سایت کردید؟

در کل مشکل اصلی شما عدم آشنایی با رنگ و تکنولوژی مناسب برای توسعه همچنین وب سایتیه. اگر این سایت با یه CMS عمومی ساخته میشد خیلی جذاب تر و بهینه تر میشد, زحمت انچنانی هم نمی خواست. اگر من به مشتری شما مشاوره میدادم قطعا پیشنهادم استفاده از یک CMS اختصاصی بود که مدیریت سایت در آن آسان تر و بهینه تر صورت می گرفت و در بروزرسانی آن هم مشکلی وجود نمی داشت.

با تمام ارفاق از 100 نمره 1 میدهم . حداکثر قیمت هم 1000 تومان, بله هزار تومان

asa2000
03-05-2013, 12:23
دوست عزيز تا تونستي رفيقمونو كوبيدي . يكمي بي انصافي كردي تو قيمت گذاري !!!

alex winson
03-05-2013, 15:18
دوست عزیز mofi
شاید بهتر باشه cms های بزرگ مثل جوملا، وردپرس و ... رو امتحان کنید
وبی که ساختی ایراداتی داره که تقریبا اونو بلا استفاده میکنه و از رده استاندارد خیلی پایین میبره
مثل: کد نویسی اشتباه که باعث شده وحشتناک کند باشه وبت
رنگ بندیه فاجعه آمیز ئ غیرهارمونیک، مطمئن باشید که استفاده از رنگها بد نیست اصلا، اما باید کنار هم قرار گیری رنگها منطق داشته باشه،
اندازه فونتهات هیچ ربطی به بقیه المانها نداره
کاملا ایستا و غیر داینامیک...

کلا بازنگری کن
مطمئنن بهتر میشه:)

mofi
03-05-2013, 19:52
دوست خوبم،anvar.net، قبل از هر چیزی ممنون و تشکر که وقت گذاشتی و نظرتو با این حجم تایپ کردی واسم. واقعا خوشحال شدم دیدم نظرتون رو
انتقادات شما اکثرا وارده و بعضی هاشون هم از سطح درک من بالاتر بود که اصن نفهمیدم! :n09:همین سایتو که طرفم به عنوان فرد عامه دید کلی باهاش حال کرد.

من کل سایت رو نگاه نکردم ولی در صفحاتی که بررسی کردم طراحیش افتضاح بود!!
شما از ساده ترین مفاهیم تئوری و هارمونی رنگ ها سر در نمی آورید. قبل از اینکه با هر ابزار گرافیکی کار کنید اصلول اولیه آنرا یاد بگییرید
سایز فونت ها چندان استاندارد و مناسب نیست.
رنگ زمینه سایت برای یک واحد تولیدی در حوزه مواد شیمیایی اصلا مناسب نیست. بیشتر برای سایت های فیلم دراماتیک مناسبه
منوها برای سایت فارسی زبان طراحی نشده اند.
بعضی از فونت ها برای وب مناسب نیستند.

خب رنگ زمینه ی سایت رو خودشون خواستن، من دستور داشتم نتیجه حتماً ترکیب مشکی و زرد باشه. نمی فهمم، سبز با خط دور مشکی هارمونی رو بهم میریزه؟؟؟
البته حتما متوجه شدید که کلاً به جای نوشته ی هر منو و متن hover از دو تا عکس استفاده کردم، که با فونت دلخواه نوشتم، به خاطر این که اون فونت توی همه ی مرورگرها درست نشون داده بشه.
منوی سمت چپ فونت ترافیک و بالا هم فکر کنم آراز بود اسمش. کلاً من ذره ای زبان جاوا اسکریپت بلد نیستم هر چه که مشاهده می فرمایید با سرچ وب و نرم افزار های Free درست شده.
بعد اینکه واقعا فونت تاهومای خود ویندوز مناسب نیست؟؟

لوگو انگلیسی سایت هم قوزبالاقوز شده, برای تایپوگرافی بهتره از فونت های درشت و خاص استفاده کنید.
لوگویی که در پس زمینه سایت دیده میشه تراکم خیلی سنگینی داره, حداقل یه کم فضای ازاد بهش بدید.
ترتیب ایتم ها در منو عجیب غریبه, ایتم درباره ما , در ابتدای منو آورده نمی شود, معمولا آخرین گزینه است.
ایتم اخبار هم در آخر آورده نمی شود و بعد از ایتم خانه یا صفحه اصلی آورده می شود

رنگ لینک های دانلود بروشور (سبز تیره با حاشیه مشکی) خیلی زننده است.
اون سه تا خط زرد جزء لوگو نیست در واقع، خواستم سایت از سادگی در بیاد و یه جوری هم با اون سه خط زیر لوگو داخل هدر هماهنگی ایجاد کنم، و اینکه هر کاری کردم با هیچ فرمتی نتونستم با یه تراکم معقول روی بک گراند مشکی سیوش کنم واسه همین اینقدر گنده شد...
حقیقت اینه که اصلا هیچ مطلب به درد بخوری واسه این سایت نداشتن، همین اخبار و تحقیق و توسعه هم به اجبار من اضافه کردن و احتمالا سالی یه خبر بخواد اونجا قرار بگیره.
منظورم اینه که قسمت درباره مهم تر از اخبار هست تو این سایت . کلاً من هر جایی که خواستم بهش تنوع بدم از یک فونت خارجی استفاده کردم، که کد های css3 لود کردن فونت رو هم نداشتم پس به صورت عکس این کار رو انجام دادم.

برای منوهای ساده نیازی به استفاده از این همه تصویر نیست می تونستید با css او هزینه کمتر فکت های بهتری ایجاد کنید.
میدونم میشه ولی بلد نبودم:n03:

چرا لیست اخبار رو بصورت عکس طراحی کردید؟
باز به خاطر همون قضیه فونت:n03:

شما اصلا فکری برای آپدیدت این سایت کردید؟
گفتم در 5 سال آینده فقط قراره چند تا خبر اضافه بشه

در کل مشکل اصلی شما عدم آشنایی با رنگ و تکنولوژی مناسب برای توسعه همچنین وب سایتیه. اگر این سایت با یه CMS عمومی ساخته میشد خیلی جذاب تر و بهینه تر میشد, زحمت انچنانی هم نمی خواست. اگر من به مشتری شما مشاوره میدادم قطعا پیشنهادم استفاده از یک CMS اختصاصی بود که مدیریت سایت در آن آسان تر و بهینه تر صورت می گرفت و در بروزرسانی آن هم مشکلی وجود نمی داشت.
اون وقت اگه طرف فرق IE و آفیس ورد رو نمی فهمید چطوری حالیش می کردید؟؟؟ در کل به نظر خودم چون مطلب خاصی دم دستم نبود این جوری شد، در واقع از من فقط توقع داشتند همون چیزی که تو آفیس ورد دیده میشه رو من بزارم رو نت، همین
اضافه کاری هاییم که کردم کلی کار خودمو زیاد کردم. تو این سایتو اینطور میگی سایت قبلیشون رو میدی دی چی میگفتی!!!:n02:

با تمام ارفاق از 100 نمره 1 میدهم . حداکثر قیمت هم 1000 تومان, بله هزار تومان
بازم ممنون دوست خوبم. یک دنیا تشکر واسه وقتت. به هر حال من تازه شروع کردم، بخای حساب کنی هنوز شروع نکردم! فقط html بلدم حالا چند وقته دارم با وردپرس سر و کله می زنم.
شما خودت نگاه کن، صفحه های اولی که زدی بودی رو الآن نگاه کن، خودت خندت نمی گیره آیا؟

شاید بهتر باشه cms های بزرگ مثل جوملا، وردپرس و ... رو امتحان کنید
وبی که ساختی ایراداتی داره که تقریبا اونو بلا استفاده میکنه و از رده استاندارد خیلی پایین میبره
مثل: کد نویسی اشتباه که باعث شده وحشتناک کند باشه وبت
رنگ بندیه فاجعه آمیز ئ غیرهارمونیک، مطمئن باشید که استفاده از رنگها بد نیست اصلا، اما باید کنار هم قرار گیری رنگها منطق داشته باشه،
اندازه فونتهات هیچ ربطی به بقیه المانها نداره
کاملا ایستا و غیر داینامیک...

کلا بازنگری کن
مطمئنن بهتر میشه:)
از شما هم خیلی خیلی تشکر می کنم که وقت گذاشتین،
می دونم استاتیکه :)
اصلاً نمی فهمم منظورتون از هارمونی چیه :n13: بک گراند صفحه که مشکیه، لوگو با شفافیت کم تکرار شده، منو ها و هیدر هم مشکی هستی به یه خط دور نازک زرد+رنگ متن منوها هم همه زرده
رنگ قسمت پست ها هم متن مشکی روی سفید صرف اینکه واضح خونده بشه. واقها نمی فههمم اشکال کار کجاست

در مجموع هدف اصلی من این بوده که سایت توی همه ی مرور گرها درست نشون داده بشه و انصافاً کلی براش زحمت کشیدم:n28: فکر نمی کردم اینقدر گند باشه:n27:

anvar.net
03-05-2013, 20:59
حسن برداشت و تحمل نقد شما قابل تقدیره.

مشکل شما اینه که نمی دونید از چه تکنولوژی برای حل مشکلات استفاده کنید. به هر حال چون تازه کار هستید راه برای پیشرفت زیاده.

استفاده از سیستم های مدیریت محتوی مثل جوملا - وردپرس - دیتالایف و غیره در اولین قدم خوبه و شما رو با مفاهیم اشنا میکنه. از html و css هم هر چی بیشتر اطلاعات داشته باشی در کارت موفق تری.

در مسیر یادگیریت سعی کن استاندارد ها رو یادبگیری چون زبان تعامل هر جور آدمیه (با هر سلیقه ای) و در چهارچوب استاندارد ها کسی نمی تونه ایرادی بهت بگیره.

در پایان برای شما ارزوی موفقیت می کنم. با همت و هدفی که داری انشاء الله در طول زمان بر تجربه و دانش شما افزوده خواهد شد

mofi
04-05-2013, 19:31
حسن برداشت و تحمل نقد شما قابل تقدیره.

مشکل شما اینه که نمی دونید از چه تکنولوژی برای حل مشکلات استفاده کنید. به هر حال چون تازه کار هستید راه برای پیشرفت زیاده.

استفاده از سیستم های مدیریت محتوی مثل جوملا - وردپرس - دیتالایف و غیره در اولین قدم خوبه و شما رو با مفاهیم اشنا میکنه. از html و css هم هر چی بیشتر اطلاعات داشته باشی در کارت موفق تری.

در مسیر یادگیریت سعی کن استاندارد ها رو یادبگیری چون زبان تعامل هر جور آدمیه (با هر سلیقه ای) و در چهارچوب استاندارد ها کسی نمی تونه ایرادی بهت بگیره.

در پایان برای شما ارزوی موفقیت می کنم. با همت و هدفی که داری انشاء الله در طول زمان بر تجربه و دانش شما افزوده خواهد شد
حتماً این کارها رو خواهم کرد . باز هم ممنون دوست خوبم. الآن دارم رو وردپرس کار میکنم
راستی واسه سایت هم 500 تومن گرفتم:n02:

alex winson
05-05-2013, 12:13
حتماً این کارها رو خواهم کرد . باز هم ممنون دوست خوبم. الآن دارم رو وردپرس کار میکنم
راستی واسه سایت هم 500 تومن گرفتم:n02:

500هزار؟
جانب انصاف در طراحی وب از اصول اولیه است

mofi
05-05-2013, 20:11
500هزار؟
جانب انصاف در طراحی وب از اصول اولیه است
جانب انصاف تو هر کاری از اصول اولیه است
من بهش گفتم هر چقدر خودتون دوست دارید، اونم اینقدر داد! چی کار کنم؟ پول رو پس بزنم آیا؟:n02:
داداش یه کم راجبه این هارمونی رنگ توضیح می دی واسم؟ لطفا، خواهش می کنم

David.Jn
06-05-2013, 00:02
کلن قیمت دادن تو طراحی سایت به خود طراح سایت بستگی داره ، کسی که کارش خوب باشه و از خودش مطمئن ، یه قیمت داره و بقیه هم یه قیمت
نکته دیگه اینکه ، شما نباید کاری داشته باشی که بقیه چقد میگیرن ، شما به اون کاری که انجام دادی ، انصاف خودت رو بسنج بعد قیمت بده به مشتریت
اینکه سایت شما الان 150 صفحه هست نباید زیاد به خودتون سخت بگیرید ، چون مطمئنن شما صفحات متعدد رو فقط کپی پیست کردی

طرف سخنم فقط شما نیستی ، سعی کنید قبل از شروع طراحی و گرفتن سفارش مطالعه داشته باشید
تعداد زیادی طرح برای الهام گرفتن ( نه اینکه کپی کنید ) ببینید
در مورد بهینه سازی طراحی مطالعه کنید و وقتی کاری رو قبول کردید تمام تلاش خودتون رو کنید که سایت بهینه باشه حتی اگر مشتری از اون روش شما خوشش نیومد
چون شما قراره طراحی کنید و شما کارشناس هستید و مشتری یک کاربر عادی که صاحب سایت هم هست

بعد از اون شروع کنید آرام آرام طراحی کردن
اینجوری هم وب فارسی پر رونق خواهد شد و پولی که شما خواهید گرفت از کاری که کردید ارزششو داره

موفق باشید

rosvay
22-09-2013, 12:36
فقط خوب رو گرافیکش کار نکردی و در کل خسته نباشی . 500 تومانم زیاد رفتی :n02::n02:

kassit
23-09-2013, 15:52
دوست عزیز و گرامی،

با در نظر گرفتن میزان دانشی که در این زمینه دارید، کار خوبی انجام دادید. اما باید توجه داشته باشید که ارزش این وب سایت بیشتر آزمایشگاهیه.
اخلاق حرفه ایی حکم می کنه، مادامی که به یککار اشراف ندارید انجامش ندید. علتش هم اینه که این وب سایت ضعیف می تونه در بلند مدت باعث تخریب صنعت وب بشه.

اما اگر از طراحی بگذریم، با توجه به اینکه محتوای 160 صفحه رو مدیریت کردید می تونیم چیزی نزدیک به 400 تا 500 هزار تومان قیمت گذاری کنیم. این فقط قیمت مدیریت محتواست و الا طرح در سطح آزمایشگاهیه و دانشجوییه که نمی شه قیمت گذاریش کرد.

براتون آرزوی موفقیت دارم.

----

توصیه هایی در دنیای وب و دیجیتال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
استارتاپ ویکند شیراز و ماجراهای پیش رو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چه چیز طراحی باید مهمتر باشه ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وب و حرکت های مینیمالیستی جدید ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af/)
طراحی موتور جستجوی وب سایت، یک بار برای همیشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فازهای طراحی یک سرویس دیجیتالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آچار فرانسه همه تخصص ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
توصیه هایی برای کاربران سیستم های مدیریت محتوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])