PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست معرفی یه سی پی یو با صدای کم!

Emir1
02-05-2013, 23:02
سلام،
سیستمی با مادربورد سوکت 775 دارم، سی پی یو ی این مادربورد 3 ی فول، 1 مگ کش هستش، متاسفانه سی پی یو صدای فوق العاده زیاد و آزاردهنده ای داره به طوری که تا اتاقهای بغل هم صداش میره و کلا صداش رو اعصابه!
لطفا دوستان و اساتید عزیز یه سی پی یو مناسب و البته تا جای ممکن خیلی کم صدا بهم معرفی کنید.
یکی هم اینکه به نظرتون قیمت این سی پی یو (دست دوم) چنده؟ (اگه سی پی یو جدید بخرم باید اینو بفروشم میخوام قیمت دستم باشه)

با تشکر :11:

EhsanCPU
03-05-2013, 21:48
سلام دوست عزیز
CPU هیچگونه صدایی نداره
صدایی که شما رو آزار میده از فن CPU
شما باید فن CPU رو تعویض کنید نه CPU رو

Emir1
04-05-2013, 22:32
سلام دوست عزیز
CPU هیچگونه صدایی نداره
صدایی که شما رو آزار میده از فن CPU
شما باید فن CPU رو تعویض کنید نه CPU رو
بله حق باشماست، راستش موقعی که تاپیک رو زدم اصلا حواسم نبود و تو عنوانش هم اشتباه کردم، من منظورم این بود چون این سی پی یو ها قدیمی هستن و دور فن رو بالا میبرن، فکر نمیکنم بشه کاری کرد صدای فن کمتر بشه (البته تا جایی که من اطلاع دارم، شایدم بشه) به همین خاطر خودم این به فکرم میرسه که سی پی یو رو عوض کنم و حتی اگه شده سلرون بخرم که کمتر داغ بشه و صدا هم به طبع اون کمتر بشه. باز اگه راه حلی برای کاهش صدای فن هست لطفا بگین.

EhsanCPU
05-05-2013, 01:24
مدل دقیق مادربوردتون چیه ؟

Emir1
05-05-2013, 20:54
اسم دقیقش: Gigabyte GA-8I865PE775-G-RH v3/v4
سوکتش هم از نوع LGA775

با نرم افزار آیدا64 دور فن رو نگاه کردم حدود 4800 هستش! که اگه اشتباه نکنم حداقل باید کمتر از 2000 باشه تا صداش اذیت نکنه. اگه نظرتون اینه که باید فن عوض شه لطفا یه فن خوب و البته تا جای ممکن با قیمت پایین معرفی کنید.

راستی با این نرم افزار به مشخصات مادربوردم که نگا میکردم یه سوالم برام پیش اومد، تو این قسمت: Expansion Slots: 5 PCI, 1 AGP
این 5 تا اسلات PCI که نوشته دقیقا برای چی هست؟

Ali*Reza
05-05-2013, 21:37
میتونین یه خنک کننده جدا تهیه کنین وکه نویز کمتری هم داره.
در ضمن سوکت 775 به نظر من ارزش ارتقا نداره.
شکافهای PCI هم برای نصب کارتهای جانبی هست.

Emir1
06-05-2013, 11:33
میتونین یه خنک کننده جدا تهیه کنین وکه نویز کمتری هم داره.
در ضمن سوکت 775 به نظر من ارزش ارتقا نداره.
شکافهای PCI هم برای نصب کارتهای جانبی هست.
شما فن مناسبی سراغ دارین؟
آره ارزش ارتقا که نداره، فقط چون صداش خیلی آزاردهندست دیگه اینقدر کلافم کرده که می خوام اگه شده سی پی یوی ضعیفتر و سلرون هم بخرم تا از دست این صدا راحت شم.
این کارتهایی که میگین چطور کارتهایی رو شامل میشه؟ کارت گرافیک PCI که نمیشه نصب کرد، درسته؟
ممنون

Ali*Reza
06-05-2013, 11:54
کارتهاى PCI مثل کارت کپچر ىا تى وى و . . . رو ميتونين متصل کنين.
در مورد خنک کننده هم ميتونىن pcool GAMMA Archer رو با قيمت تقريبى 30 تهيه کنين.