PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل: عوض نشدن زبان ویندوز

accounte_dovvom
30-04-2013, 15:46
با سلام
دوستان من هر کاری میکنم نمیتونم زبان ویندوز رو با دکمه های alt+shift عوض کنم و باید با موس این کار رو بکنم. همه تنظیمات language bar رو هم دستکاری کردم ولی جواب نداد در حالیکه توی یوزر دیگه اصلاً این مشکل رو ندارم. دیگه نمیدونم چیکار کنم برام خیلی مهمه لطفاً کمکم کنید

jafarian
30-04-2013, 21:49
دو تا روش پایین برای رفع مشکل خودتون میتونید برین:n01:

روش اول

منوی run اجرا داخلش دستور regedit تایپ اینتر کنید بعدشم به مسیر پایین از رجیستری برین اول

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید وقتی از پنجره سمت راست روی گزینه شماره 3 دبل کلیک کردین در کادری که باز میشه در قسمت شماره 4 باید از شما عدد شماره 1 تایپ شده باشه که این عدد مربوط به تغییر زبان از طریق کلیدهای ALT+SHIFT شما اگر در اون کادر عدد 2 رو بجای 1 تایپ کنید با استفاده از کلیدهای CTRL+SHIFT قادر به تغییر زبان هستین مابقی تغییرات همون پنجره راست هم طبق شکل باشه

روش دوم

روی گزینه زبان پایین تسکبار کلیک راست گزینه settings انتخاب کنید در کادری که باز میشود برای شما تنظیمات طبق شکل انجام بدین در کادر شماره 5 میتونید دکمه های تغییر زبان تغییر بدین اگر بازم فیکس نشد روی گزینه ای که بصورت فلش سبزمشخص کردم یکبار کلیک کنید باز گزینه شماره 4 انتخاب کنید درکادری که باز میشه یک کلید تابعی رو برای تغییر زبان انتخاب کنیدیک روشم از طریق clean boot ویندوز xp هست فعلا از طریق این دو تاروش برین.

accounte_dovvom
01-05-2013, 13:11
با تشکر دوست عزیز ولی لینک عکسها موجود نیست

accounte_dovvom
01-05-2013, 15:19
مجدداً سلام عکسها رو تونستم ببینم ولی با این کارها هم مشکلم حل نشد منتها یه راه حل موقت پیدا کردم: توی task manager داخل تب process یه بار فایل ctfmon.exe رو میبندم و دوباره باز میکنم و مشکلم حل میشه ولی هربار ریست یا logoff کنم باید این کار رو تکرار کنم اگه یه راه حل دائمی نشونم بدین ممنون میشم

jafarian
01-05-2013, 21:49
این یکی فایلی که شما میگین اکثر سایتها این فایل به آفیس ربط دادن بطور مثال برای غیر فعال کردنش گفتن که به کنترل پنل برین بعدشم مسیر پایین

بعد گزینه Regional and Language Options انتخاب کنید بعد به سربرگ Languages برین اونجا روی گزینه Details کلیک کنید به سربرگ Advanced برین بعد از کادر System Configuration چکمارک گزینه Stop advanced text services بزنید تایید اکی کنید

مرحله دوم

منوی run اجرا داخلش دستور msconfig وارد اینتر کنید در کادری که باز میشه به سربرگ Startup برین اونجا چکمارک گزینه ctfmon حذف کنید بعدم تایید اکی کنید تا سیستم ریستارت شود بعد از نوع تست کنید.

accounte_dovvom
02-05-2013, 09:04
خیلی ممنون بعد از این کارهایی که کردم مشکل حل شد ولی یه مشکل دیگه پیدا شد : دکمه تغییر زبان "EN" یا "FA" دیگه تو تسکبار نشون داده نمیشه ولی با دکمه های alt+shift زبان ویندوز تغییر میکنه

jafarian
02-05-2013, 14:34
خیلی ممنون بعد از این کارهایی که کردم مشکل حل شد ولی یه مشکل دیگه پیدا شد : دکمه تغییر زبان "EN" یا "FA" دیگه تو تسکبار نشون داده نمیشه ولی با دکمه های alt+shift زبان ویندوز تغییر میکنه

برای این مورد که نبودن گزینه languge پایین تسکبار میشه شما از 3 تا راه میتونید برین طبق سایتهای اول و دوم برین که بصورت شکل مشخص شده چکاری انجام بدین یا از طریق فایل رجیستری که به اسم Fix قراردادم دانلود روی دسکتاپ سیو بعدشم این فایل اجرا هرپیغامی داد تایید اکی آخر سرم سیستم ریستارت کنید.

accounte_dovvom
04-05-2013, 08:45
خیلی ممنونم دوست عزیز با راهنماییهاتون مشکلم کاملاً حل شد.