PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل ویندوز xp sp3 به sp2

gis0o0
29-04-2013, 07:46
سلام. روز به خیر

برای اینکه ویندوز sp2 داشته باشیم که خصوصیات sp2 رو هم داشته باشه لازمه ویندوز عوض شه یا با تغییراتی در sp3 می تونیم اینکارو انجام بدیم؟

اگه تبدیلش خیلی موثر نیست بفرمایید تا دوباره ویندوز نصب کنم. اگه این تبدیل واقعیه که چه بهتـــــــــر . راهنمایی کنید چطو می تونم تبدیل کنم.

یه روشیو قبلا انجام دادم. البته برعکسشو( sp2 به sp3) . که جواب هم نداد. یعنی قرار بود برنامه ای نصب کنم که رو sp3 جواب میداد و ویندوز 2 بود. با تغییراتی sp2 رو به sp3 تبدیل کردم ولی برنامه نصب نشد و همچنان ویندوز sp3 ازم می خواست که مجبور شدم دوباره ویندوز عوض کنم.

مرسی دوستان :n12:

TimeWarp
29-04-2013, 08:51
خوب یه ویندوز 7 نصب کن و خودتو راحت کن دیگه . تو ویندوز 7 برنامه هایی که تو xp سرویس پک 2 هم اجرا میشن رو میشه تحت این سیستم عامل هم اجرا کرد.:n02:

gis0o0
29-04-2013, 09:52
مرسی از راهنمایی :n13:

ولی این سیستم اداره س. برای کار آزمایشگاه آماده شده. منتها اصرار بر این بوده که sp2 نصب شه. سون با یه سری برنامه های دیگه مشکل پیدا می کنه.

گذشته از همه این حرفا... خوب بخوام زحمت نصب سون رو بکشم میرم زحمت sp2 رو متحمل میشم که حرفیم توش نباشه! خودت تنهایی راهنمایی کردی؟ :46:

Beta
29-04-2013, 11:24
این مسیرو برید : Start->Control Panel->Add or Remove Program
حالا یه چک باکسی هست نوشته Show Updates اونو تیک بزنید.
دنبال Windows XP Service Pack 3 بگردید و Uninstall کنیدش(اگه پیغام ریستارت داد Yes بزنید)
نکته:اگه گزینه ی Uninstall موجود نیست،این روش رو برید
Start->Run
این دستور رو کپی کنید و مراحل رو طی کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
Windows Update رو بعد از مراحل OFF کنید!

jafarian
29-04-2013, 15:04
و دو تا روش دیگه هم برای این موضوع هست که از این طریقم میتونید اقدام کنید که روشهای سوم چهارم بحساب میاد:n01:

منبع:

روش سوم

منوی run باز از نوع اجرا کنید داخلش دستور پایین با موس از روش کپی داخل همون پنجره با موس paste بعدشم اینتر کنید

بعد در کادری که برای شما باز میشه گزینه

انتخاب کنید روی دکمه next کلیک کنید بعد در کادری که باز میشه برروی تاریخی که شما سرویس پک 3 اقدام به نصب میخواستین بکنید روی ویندوز کلیک کنید در کادر Restore Point بعدشم روی دکمه next کلیک کنید

روش چهارم

با سیدی ویندوز xp بصورت بوت بالا بیاین بعدشم به قسمت Repair برین (اون پایین چند تا گزینه به نمایش در میاد Enter=Continue R=Repair F3=Quit شما R رو بزن) بعد لیست ویندوز هارو میاره اونقسمت شماره ویندوز تایپ کنید مثلا 1 که میشه درایو c که ویندوز شما روی اون نصب هست بعد پسورد Administrator رو از شما میخواد اگه پسورد نداره یک اینتر بزنید بعد دستورهای پایین بترتیب وارد اینتر کنید برای هرکدوم بصورت جدا

بعدم دستور exit وارد کنید اینتر کنید بعد که کامپیوتر ریستارت شد از طریق safe mode بالا بیاین با انتخاب کلید f8 از صفحه کلید بعد از این مرحله که سیستم ریستارت کردین امکانش هست در هنگام ورود به ویندوز یک صفحه سیاه وسفید برای شما فقط به نمایش در بیاد که در این قسمت باید سیستم خاموش کنید بعد از نوع روشن کنید راه اندازی کنید بعد هنگامی که سیستم بالا اومد آیکونهای ویندوز و دکمه استارت برای شما قابل دسترس نیست که برای این مورد باید مراحل پایین از طریق رجیستری برین

ابتدا پنجره Task Manager با استفاده از فشار دادن همزمان کلیدهای CTRL+ALT+DEL به اجرا دربیارین بعدشم روی گزینه File کلیک کنید گزینه

انتخاب کنیددر کادری که برای شما باز میشه داخل اون کادری که شبیه منوی run هم هست دستور regedit وارد اینتر کنید بعد به این مسیر پایین از رجیستری برین

طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید در کادر شماره 4 این گزینه رو وارد LocalSystem بعدشم سیستم ریستارت کنید کار به اتمام میرسد اگر از روشهای اول و دوم بالا که قرارداده شده موفق نشدین سرویس پک پاک کنید از این روش 3 با 4 میتونید برین.