PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت و راهنمایی فوری راجع به مچ بودن پاور با گرافیک و سیستم!

ali30t
28-04-2013, 12:13
سلام
دوستان من سیستممو حدود دو سال پیش جمع کردم.که مشخصات دقیقشو آخر پست نوشتم.....
میخواستم از دوستان راهنمایی بگیرم با توجه به این که کاربردم بیشتر گیم و فیلم full hd هست و این که حدود 700 نهایت 800 تومن(حالا یکم این ور اونور شدنش مورد نداره اگه ارزش داشته باشه)
چه کارت گرافیکی مناسبه و این که آیا پاورم مورد نداره؟؟؟مثلا با 7850 مورد نداره؟؟راستش یه مقداریم اور میکنم....ممنون میشم جوابمو بدین
معذرت میخوام اگه جای درستی این پستو نزدم...بین این قسمت . قسمت خرید پاور مونده بودم.اینم مشخصات سیستمم:
cpu:phenomIIx61055t(over to 3430mhz with stock fan
motherboard:msi 970a-g45(bios2.40
ram:2*4gig patriot(over up to 1632mhz
vga:ati gigabyte readon hd 5450ddr3(over gpu up to 700mhz

(میخوام اگه بشه 3 تا فن دیگه بعد خرید گرافیک بش اضافه کنم واسه همین نمیدونم پاورم میکشه یا نه:n13:
case:green hunter
power:green530ab
monitor:smart flat(فعلا البته)

ممنون میشم زودتر راهنماییم کنین:n01:

Ali*Reza
28-04-2013, 15:53
همونطور که خودتون هم گفتین ، با کمی هزینه بیشتر Sapphire 7850 2GB DDR5 انتخاب خیلی خوبیه.
برای تعیین پاور بهتر بود تعداد هارد دیسک و درایورهاتون رو هم میگفتین. ولی به هرحال اگر بخواین گرافیک رو 7850 انتخاب کنین ، سیستمتون در بالاترین حالت حدودا 540 وات مصرفش هست که پاور فعلیتون لبه مرز هست.
به نظر من چون اور هم میکنین ، پاور رو بهتره Green 685B انتخاب کنین که آینده نگر هم هست.

ali30t
28-04-2013, 16:19
ممنون بابت جوابتون هاردم وسترن 1تراست64 بافر و 1 درایو کمبو ساتا دارم...راستش هزینه بیشتر برای این کار ندارم با توجه به این که الانم قیمتای پاور نجومی شده.....اما میخواستم بدونم اگه الان گرافیکو بگیرم اگه هم فعلا اور نکنم مشکلی پیش نمیاد؟؟تا بعدا حتی 885 گرین بگیرم که وا کراسم مورد نداشته باشم.همون طور که گفتم کاربرد گیم ه فعلا هم مانیتورم smart flate ....ممنون میشم اگه راهنماییم کنید....

Ali*Reza
28-04-2013, 16:30
همونطور که گفتم در حالتی که اور نکردین ، سیستمتون در بالاترین حالت حدود 540 وات مصرفش هست. پردازندتون هم تقریبا پر مصرف هست.
درسته که احتمالش کمه همه قطعات در حالت لود کامل قرار بگیرن ، ولی به نظر من این ریسکه که از پاور ضعیف استفاده کنین.
معمولا پاور رو 10 تا 20 درصد بیشتر از نیاز سیستم در نظر میگیرن. کمتر بودن پاور از نیاز سیستم هم به قطعات آسیب میرسونه.