PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سخت افزار های کامپیوتر (Gaming)

Mehran-King
25-04-2013, 20:50
به نام خدا

"با سلام ، من اولش میخواستم لپ تاپ Acer V3 aspire 571G بخرم ولی فکر کنم اگه کامپیوترم رو ارتقا بدم بهتره آخه من که بیشتر اوقات گیم بازی میکنم لپ تاپ که زود داغ میکنه و بجای اینکه 2.5 میلیون واسه لپ تاپ بدم صلاح دونستم که کامپیوترم رو ارتقا بدم...(تازشم نمیشه بعد ها بازی های روز رو با لپ تاپ بازی کرد منظورم اینه که محدود میشه و من از این خوشم نمیاد!!!)"

-الان کامپیوتری دارم که سیستمم در کل DDR2 هست و کل کامپیوترم قدیمی محسوب میشه، میخواستم کل سیستمم ( گرافیک + مانیتور + سی پی یو + هارد + رم + مادربورد) رو به سیستم Gaming خیلی پیشرفته ارتقا بدم...

"بودجه ام در کل 2.5 میلیونه"

به شرح زیر:

1-VGA گرافیک:
هم اکنون گرافیکم Nvidia Gforce 210 1024MB inegrated RAMDAC هست و از این مدل راضی نیستم و نمیتونم بازی های روز مثل Crysis 2-3 - CoD MW3 و... رو بازی کنم بطوریکه حتی وارد بازی نمیشه و صفحه سیاه میشه و سی پی یوم به 99 میرسه و کامپیوترم هنگ میکنه که منجر میشه سیستمم رو ریستارت کنم...
میخواستم یه کارت گرافیک واسم معرفی کنین که باهاش بشه بازی های روز رو با حالت High-Ultra بازی کرد!!! یعنی بهترین کیفیت !!! آخه همیشه باید با حالت Low بازی کنم واقعا حالم بهم میخوره...از این مدل Low خسته شدم...میخوام game رو با حالت گرافیکی High-Ultra بدون کاهش Fps بازی کنم و دوست دارم وضوح بازیم خیلی شفاف و تمیز باشه...

2-Monitor مانیتور(نکته: مانیتور در واقع دارم! اگه قیمت اضافی اومد رو مانیتور حساب باز کنین)
در مورد مانیتور اول از همه بهتون بگم هم اکنون مانیتورم LG مدلش Smart FLAT T720FB از نوع قدیمی هست ، یه مانیتور شیک و خوب واسه جایگزینی سراغ دارین؟ LCD یا LED فرقی نمیکنه ...

3-CPU سی پی یو:
مدل سی پی یوی سیستمم هم اکنون Intel(R) Celeron (R) CPU 430 @ 1.80 GHz هست که فکر کنم خیلی ضعیف باشه لطفا یه نوع سی پی یو معرفی کنین که وقتی بازی هام رو با حالت High-Ultra بازی میکنم دچار کاهش fps نشم و بتونم راحت و سبک game بازی کنم به علاوه اینکه سیستمم رو وقتی ریستارت میکنم سریع بالا بیاد+ اینکه از کیسم صدا های عجیب و غریب در میاد که آزار دهنده هست اگه میشه سی پی یوی جدیدم صدا از خودش در نیاره .:n16:

4-Hard Drive Disk space HDD هارد :
هاردی که الان دارم در کل 85GB هست و فک کنم اینم خیلی کمه یعنی فضای سیستمم زود پر میشه و باید هر دفعه فایل هامو حذف کنم لطفا یک هارد 500 گیگ به بالا معرفی کنین که بشه بازی های زیادی رو ، رو سیستم سوار کرد و لازم نباشه هی بازی هامو حذف کنم.

5-Ram رم:
رم سیستمم الان 2 گیگ هست و فک کنم اینم باید عوض کنم آخه اگه بخوام مادربوردم رو DDR+3 کنم(اگه جدیدترش هست همون جدیدترش) باید همه قطعاتم رو عوض کنم لطفا یک رم خوب هم واسه gaming معرفی کنین.

6- MotherBoard مادربرد:
و در نهایت مادر برد که فک کنم نیازی به توضیح دادن نباشه ...

در کل اینو میخوام بگم که به نظرتون یه سیستم جدید بخرم خوبه ؟ یا اینکه همین سیستمی که دارم رو ارتقا بدم؟

پ.ن: لطفا هر یک از سخت افزار هایی رو که بهم پیشنهاد میدین خواهشا کنارش قیمتش رو هم بنویسین و اسمش رو کامل ذکر کنین خیلی ممنون میشم:n16:

پیشاپیش، با تشکر و سپاس فراوان از تمام دوستان عزیز.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali*Reza
25-04-2013, 21:04
با توجه به بودجتون اینکه انتظار داشته باشین بازیها رو در بالاترین سطح اجرا کنین ، یه مقدار توقع زیاد هست.
پاور و دی وی دی رام و کیس رو از سیستم قبلیتون استفاده میکنین؟ مشخصات دقیق پاورتون چیه؟

Mehran-King
25-04-2013, 21:07
با توجه به بودجتون اینکه انتظار داشته باشین بازیها رو در بالاترین سطح اجرا کنین ، یه مقدار توقع زیاد هست.
پاور و دی وی دی رام و کیس رو از سیستم قبلیتون استفاده میکنین؟ مشخصات دقیق پاورتون چیه؟

خب بله دیگه از لپ تاپ که خوبه نه؟ آره پاور نمیدونم ازکجا باید بفهمم ؟

Ali*Reza
25-04-2013, 21:36
خب بله دیگه از لپ تاپ که خوبه نه؟ آره پاور نمیدونم ازکجا باید بفهمم ؟
بله ، از لپتاپ بهتر هست. احتمال زیاد باید پاورتون هم عوض بشه.
پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i3 3220 3.3GHz : 460.000
M.B : ASUS P8B75-V : 350.000
RAM : Corsair 2*4 1600 : 220.000
VGA : Sapphire 7770 1GB DDR5 : 520.000
HDD : Seagate 1TB : 260.000
Power : Green 530A-EU : 180.000
Monitor : LG LED 2060s : 430.000
All : 2.420.000

sezareta
25-04-2013, 22:52
سلام
من گرافیک 7770 همین مدل و دارم دقیقا همین مدل و cpu و ram هم از تو کمتره
الان maxpayn 3 و farcray 3 روش راحت میاد اما تاحالا رو حالت ultra امتحانشون نکردم
این سیستمی هم که علیرضا داده برا یکی دوسال خوب جواب میده اما بعد یکی دو سال باید ببینی وضعیت بازی های روز اون موقع چه طوره
با این وضعیت قیمت دلار و نوسان بازار هم واقعا نمیشه هیچ توصیه ایی کرد
شما میتونی دو سه ماهی صبر کنی وضعیت انتخابات ریاست جمهوری مشخص بشه
که این خودش ریسکه یا دلار میره بالاتر یا میاد پایین تر که اگر اومد پایین تر که بهتر اما اگر رفت بالاتر که دیگه آب از سرت گذشته چه یه وجب چه صد وجب
اما یه توصیه صرفا اقتصادی با این وضعیت دلار خرید سیستم گیم اقعا زوره چون مثلا یه سیستم آفیس قبل از این وضعیت دلار مثلا با 300 تومن جمع میشد اما حالا با 600 یعنی 300 تومن پول بیشتری باید بدی اما قبلا برا گیم یادمه با 1 میلیون حدودا یه سیستم خوب تهیه میشد اما الان تا تقریبا 3 میلیون باید هزینه کنی یعنی باید 2 میلیون حدودا پول بیشتری بدی
در نهایت من این مدل گرافیک رو توی اصفهان 3 ماهه پیش از 365 تا 420 قیمت داشتم
و 365 گرفتم والا آقا علیرضا قیمتاش به روز تره احتمالا درست میگند اما شما یه سرچی تو نت بزن و خودت حضوری برو چند تا پاساژ کامپیوتری شاید شاید مجموع اینا رو که علیرضا داده مجموعا روی هم بتونی یه 100 تومنی ارزون تر بخری که با این کار شاید بتونی 100 تومن بزاری مثلا رو cpu چیزی .. یه مدل بالاتر بتونی بخری یا اگر هم که نشد نهایتش یه کیس زیبا تهیه کنی آخه با این مشخصاتی که تو از سیستمت دادی اینقدر قدیمی بود که یه کیس خیلی ... به نظرم میاد ب در حال حاضر داشته باشی :n02:
توی اصفهان یه پاساژ توی طالقانی هست که انصافا قیمتاش نسبت به جاهای دیگه تقریبا مناسب تره اگه خواستی بگو اونحا برات یه قیمتی بگیرم (مثلا یه سیستم 3 میلیونی که تهران قیمت بگیری شاید اینجا 100 الی 150 کمتر پات در بیاد:n02: )

Mehran-King
02-05-2013, 19:08
ببخشید گرافیک از این بهتر هست تو ایران ؟

Ali*Reza
05-05-2013, 00:57
ببخشید گرافیک از این بهتر هست تو ایران ؟

منظورتون اگر 7770 یا 7850 هست ، بله گرافیکهای قویتری هم هستند. البته با قیمتهای بالاتر

Mehran-King
05-05-2013, 12:20
منظورتون اگر 7770 یا 7850 هست ، بله گرافیکهای قویتری هم هستند. البته با قیمتهای بالاتر

داش علیرضا دوتا سوال مهم دارم لطفا جوابشو بدین ممنون میشم

1. اگه تو جای من بودی از بین اینا چی انتخاب می کردی؟

A. ارتقای پی سی تا 2میلیون؟
B. خرید لپ تاپ تا 2 میلیون؟
C. خرید تبلت یا گوشی هوشمند تا 2 میلیون؟

2. این قطعه هایی که بالا ذکر کردین به نظرت براحتی یدا میشن ؟؟؟ بعدش میشه یه گرافیک خیلی خوب معرفی کنی که تو همه جا هم باشه یعنی همه جا موجود باشه ممنون میشم داداش:n16:

Ali*Reza
05-05-2013, 20:16
من پیشنهاد میکنم برای کاربرد گیمینگ ، کل سیستم رو ارتقا بدین.
مشخصات سیستم فعلیتون طوری نیست که بشه بعضی از قطعات رو فقط ارتقا داد.
در مورد خرید گرافیک ، من اطلاعی از بازار شهر شما ندارم. ولی موجودیتش در بازار تهران رو مطمئنم. در ضمن میتونین به خرید اینترنتی هم فکر کنین!