PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در کارت گرافیک 5970

shinooda
21-04-2013, 22:34
مشکل گرافیک حل شد

shinooda
22-04-2013, 10:20
دوستان کسی نیست جواب مارو بده ؟ :n03:

Ali*Reza
22-04-2013, 11:20
درایور گرافیک آپدیت هست؟

shinooda
22-04-2013, 12:06
بله دوست گرامی . اخرین درایوی که منتشر شده رو نصب کردم 13.3 .

shinooda
22-04-2013, 18:29
یعنی واقعا کسی از دوستان نمیتونه راهنمایی کنه ؟ واقعا عجب فرومی هست اینجا .

Ali*Reza
22-04-2013, 18:40
قبلا این مشکل رو نداشتین؟ از کی این اتفاق افتاده؟ ورژن برنامه GPU-Z آپدیت هست؟

shinooda
22-04-2013, 19:22
بله دوست گرامی همه چیه من update هستش. نه قبلا همچین مشکلی نداشتم. فکر کنم حدود 1 هفته ای میشه که اینطوری شده.

shinooda
23-04-2013, 00:35
ای بابا این فروم خیلی جالبه. خواهشا این بخش مشکلات گرافیک رو بردارین چون در اصل هیچ مشکلی رو حل نمیکنید.

Hamed DC
23-04-2013, 20:41
سلام دوست عزیز.
جدیدا مادربردتون رو تعویض نکردین؟؟؟
از چه سیستم عاملی استفاده میکنید؟؟؟

shinooda
24-04-2013, 04:10
سلام دوست عزیز.
جدیدا مادربردتون رو تعویض نکردین؟؟؟
از چه سیستم عاملی استفاده میکنید؟؟؟

نه دوست گرامی مادربرد رو عوض نکردم و از مادربرد ASUS P8Z77-V DELUXE استفاده مکینم.
سیستم عامل هم ویندوز 7 سرویس پک 1 هستش.

Hamed DC
24-04-2013, 06:45
نه دوست گرامی مادربرد رو عوض نکردم و از مادربرد ASUS P8Z77-V DELUXE استفاده مکینم.
سیستم عامل هم ویندوز 7 سرویس پک 1 هستش.

این مشکل گاهی از تداخل داده در گذرگاه عبوری مادربرد حاصل میشه که با اپدیت بایوس مین میشه مرتفعش کرد.
اما اگر با تست کارت روی چند مادربرد دیگه، ماجرا همچنان ادامه داشته باشه، مشکل میتونه از بایوس کارت گرافیک باشه که در بیشتر مواقع دچار
مشکل میشن و نمیتونه ادرس درست گذرگاه رو شناسایی کنه. که با فلش بایوس و ریختن بایوس جدید میشه مشکل رو مرتفع کرد.
اگر با این دو عمل باز هم مشکل پابرجا بود، چیپ داخلی کارت آسیب دیده. چیپ شناسایی گذرگاه داده که ترمینال دیتا رو ادرس دهی میکنه.

ess_1362
24-04-2013, 06:46
شما یک تست با 3dmark بگیرید تا با تست مرجع این کارت مقایسه بشه
ضمنا یک تست هم با furmark بگیرید ببینم چند فریم می گیرید

Hamed DC
24-04-2013, 06:55
احسان جان، دوستمون قبلا به افت شدید فرم اشاره کردن.

shinooda
24-04-2013, 10:40
این مشکل گاهی از تداخل داده در گذرگاه عبوری مادربرد حاصل میشه که با اپدیت بایوس مین میشه مرتفعش کرد.
اما اگر با تست کارت روی چند مادربرد دیگه، ماجرا همچنان ادامه داشته باشه، مشکل میتونه از بایوس کارت گرافیک باشه که در بیشتر مواقع دچار
مشکل میشن و نمیتونه ادرس درست گذرگاه رو شناسایی کنه. که با فلش بایوس و ریختن بایوس جدید میشه مشکل رو مرتفع کرد.
اگر با این دو عمل باز هم مشکل پابرجا بود، چیپ داخلی کارت آسیب دیده. چیپ شناسایی گذرگاه داده که ترمینال دیتا رو ادرس دهی میکنه.

ممنون از راهنماییاتون. چطور میتونم بایوس گرافیک رو عوض کنم ؟

Hamed DC
24-04-2013, 11:02
ممنون از راهنماییاتون. چطور میتونم بایوس گرافیک رو عوض کنم ؟

شما کارت رو روی مادربرد دیگه تست کردین؟؟؟
بایوس متناسب با برند کارت خودتون رو از قسمت زیر انتخاب کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed DC
24-04-2013, 11:14
بعد از دانلود فایل بالا متناسب با برند کارت گرافیکتون مراحل انجام این کار در زیر دنبال کنید:

بعد از مطالعه کامل مراحل میتونید یکی از نرم افزارهای زیر رو انتخاب کنید(متناسب با سیستم عاملتون؛ داس یا ویندوز):

دوست عزیز نقص در انجام این کار یا اشتباه به هر نحوی، مساوی هستش با عدم شناسایی کارت گرافیک توسط سیستم
بالانیومدن. پس در انجام کار حداکثر دقت رو بکار ببرین.

ess_1362
24-04-2013, 13:19
من توصیه می کنم اگر ایشون تا به حال نسبت به تعویض سیسستم عامل اقدام نکردن حتما ابتدا این روش نرم افزاری را امتحان کنند چون تغییر بایاس برای کاربر آماتور ریسک بالایی داره

shinooda
24-04-2013, 16:10
من توصیه می کنم اگر ایشون تا به حال نسبت به تعویض سیسستم عامل اقدام نکردن حتما ابتدا این روش نرم افزاری را امتحان کنند چون تغییر بایاس برای کاربر آماتور ریسک بالایی داره

نه بابا دوست گرامی آماتور چیه :n01: . بایوس رو رفتم آپدیت کنم ولی مثل اینکه آخرین آپدیت بایوس روی خود کارت نصب بوده. حالا ویندوز عوض میکنم ببینم چی میشه ممنون از راهنمایی هایی که کردین.

Ali*Reza
24-04-2013, 16:22
حذف شود . . . .

Hamed DC
25-04-2013, 11:02
نه بابا دوست گرامی آماتور چیه :n01: . بایوس رو رفتم آپدیت کنم ولی مثل اینکه آخرین آپدیت بایوس روی خود کارت نصب بوده. حالا ویندوز عوض میکنم ببینم چی میشه ممنون از راهنمایی هایی که کردین.

دوست عزیز، هدف اپدیت نیستش!
گاهی اوقات برخی باینریهای بایوس دچار مشکل میشن و در عملکرد گرافیک مشکل بوجود میارن.
که میشه به رفرش کردن بایوس مشکل رو مرتفع کرد.

shinooda
25-04-2013, 18:11
دوستان زدم گرافیک رو داغون کردم. بایوس عوض کردم همه چی کامل نصب شد ولی الان گرافیک دیگه تصویر نمیده. نمیدونین چه جوری باید به بایوس قبلی برشگردونم ؟

Hamed DC
26-04-2013, 14:36
دوستان زدم گرافیک رو داغون کردم. بایوس عوض کردم همه چی کامل نصب شد ولی الان گرافیک دیگه تصویر نمیده. نمیدونین چه جوری باید به بایوس قبلی برشگردونم ؟

در همون ابتدای کار که خدمتتون گفتم که باید نهایت دقت رو بکار ببندین!
باید بدین براتو بایوس رو با پروگرامر ترمیم کنن.
از هر100مورد اپدیت بایوس معمولا 95درصد اون توسط افراد با شکست مواجه میشه.
چون باید با برنامه نویسی داس پیش رفت و همه مراحل رو با دقت پیش برد.
ای کاش کمی به توصیه ها دقت میکردین دوست عزیز!!!

shinooda
26-04-2013, 16:07
بله بله درست میفرمایید.
میگم نمیشه من با کارت گرافیک دوم تصویر بگیرم و کارت اول رو به بایوس قبلی برشگردونم ؟ بعضی ها میگن میشه.
میشه بگین مراحل کار به چه صورت هستش.
کارت دوم باید حتما ati باشه یا geforce هم باشه ایرادی نداره ؟

Hamed DC
26-04-2013, 18:57
بله بله درست میفرمایید.
میگم نمیشه من با کارت گرافیک دوم تصویر بگیرم و کارت اول رو به بایوس قبلی برشگردونم ؟ بعضی ها میگن میشه.
میشه بگین مراحل کار به چه صورت هستش.
کارت دوم باید حتما ati باشه یا geforce هم باشه ایرادی نداره ؟

خیر دوست خوبم. امکان پذیر نیست.
گاهی در مولتی کارت(از چیپهای یکسان) میشه با ترفندهایی بایوس کارت یک رو روی کارت2کپی کرد. البته با نرم افزارهایی که تحت ویندوز
باشن. من خودم این موضوع رو تست کردم ولی برخلاف چیزی که در فرومهای خارجی نوشته بود، جوابی نگرفتم! شما اگر با یک کارت دیگه با
چیپ متفاوت تصویر بگیرین، چه چیزی رو میخواین روی کارت خودتون کپی کنید؟!؟؟!! بایوس برای کارت شما تعریف شده هستش. و بایوس هیچ
کارت دیگه ای رو نمیشه روی کارت شما ریخت. عملا این روش شما غیرممکن هستش. وقتی کارتی توسط سیستم شناسایی نشه عملا
نمیشه روی اون کارت تغییرات نرم افزاری پیاده کرد. شما فقط باید با پروگرامر بایوس جدیدی برای کارت خودتون بریزین.
چون یکی از مطمئنترین روشها استفاده از نرم افزارهای تحت داس برای انجام فلش بایوس هستش، در بیشتر مواقع کار بانرم افزارهای سیستم
عامل کمی ممکنه مخاطره امیز باشه. شما هم بایوس کارت رو دانلود و برای فلش بایوس به تعمیرکار مراجعه کنید.

shinooda
27-04-2013, 10:26
خیر دوست خوبم. امکان پذیر نیست.
گاهی در مولتی کارت(از چیپهای یکسان) میشه با ترفندهایی بایوس کارت یک رو روی کارت2کپی کرد. البته با نرم افزارهایی که تحت ویندوز
باشن. من خودم این موضوع رو تست کردم ولی برخلاف چیزی که در فرومهای خارجی نوشته بود، جوابی نگرفتم! شما اگر با یک کارت دیگه با
چیپ متفاوت تصویر بگیرین، چه چیزی رو میخواین روی کارت خودتون کپی کنید؟!؟؟!! بایوس برای کارت شما تعریف شده هستش. و بایوس هیچ
کارت دیگه ای رو نمیشه روی کارت شما ریخت. عملا این روش شما غیرممکن هستش. وقتی کارتی توسط سیستم شناسایی نشه عملا
نمیشه روی اون کارت تغییرات نرم افزاری پیاده کرد. شما فقط باید با پروگرامر بایوس جدیدی برای کارت خودتون بریزین.
چون یکی از مطمئنترین روشها استفاده از نرم افزارهای تحت داس برای انجام فلش بایوس هستش، در بیشتر مواقع کار بانرم افزارهای سیستم
عامل کمی ممکنه مخاطره امیز باشه. شما هم بایوس کارت رو دانلود و برای فلش بایوس به تعمیرکار مراجعه کنید.

آقا حامد من گرافیک رو به همون روشی که گفتم درستش کردم فقط الان صدای ویندوز قطع شده نمیدونم چرا هرکار میکنم وصل نمیشه .:n27:

Hamed DC
27-04-2013, 11:00
آقا حامد من گرافیک رو به همون روشی که گفتم درستش کردم فقط الان صدای ویندوز قطع شده نمیدونم چرا هرکار میکنم وصل نمیشه .:n27:

پس مطمئن باشین که بایوس مشکل پیدا نکرده بوده!!!
شما به هیچ وجه نمیتونید بایوس یه چیک دیگه رو روی یه چیپ دیگه بریزید!!!
صدا هم به کارت صدا ارتباط داره و اگر از کارت خروجی گرفتین، کاتالیست به روز رو نصب کنید.
روند اپدیت بایوس در هننگامیکه بایوس کرش شده، کلا با PCامکان پذیر نیستش. چون کارت شناسایی شدنی نیست که بخوایم بایوس رو آپدیت کنیم.
شما هم روند کار رو توضیح بدین تا تجربه من و سایر دوستان هم در این زمینه بیشتر بشه.

shinooda
27-04-2013, 11:18
پس مطمئن باشین که بایوس مشکل پیدا نکرده بوده!!!
شما به هیچ وجه نمیتونید بایوس یه چیک دیگه رو روی یه چیپ دیگه بریزید!!!
صدا هم به کارت صدا ارتباط داره و اگر از کارت خروجی گرفتین، کاتالیست به روز رو نصب کنید.
روند اپدیت بایوس در هننگامیکه بایوس کرش شده، کلا با PCامکان پذیر نیستش. چون کارت شناسایی شدنی نیست که بخوایم بایوس رو آپدیت کنیم.
شما هم روند کار رو توضیح بدین تا تجربه من و سایر دوستان هم در این زمینه بیشتر بشه.

خواهش میکنم دوست گرامی شما استاد ما هستید .
من یک گرافیک 8400 GS رو داخل یک PCI-E قرار دادم و گرافیک 5970 رو هم داخل یک PCI-E دیگه بد از 8400 تصویر گرفتم. و با نرم افزار ATIWINFLASH گرافیک 5970 رو شناخت .همون بایوس قبلی رو ریختم درست شد. فقط از موقعی که این کا رو کردم صدا قطع شده. من خروجی صدا رو از خود مادربرد میگیرم. درایوشم دوباره نصب کردم وصل نشد. ولی یک صداهای خفیفی میاد انگار داخل هدست داره طوفان میاد همچین صداهایی میاد. :n01:

Hamed DC
27-04-2013, 12:12
خواهش میکنم دوست گرامی شما استاد ما هستید .
من یک گرافیک 8400 GS رو داخل یک PCI-E قرار دادم و گرافیک 5970 رو هم داخل یک PCI-E دیگه بد از 8400 تصویر گرفتم. و با نرم افزار ATIWINFLASH گرافیک 5970 رو شناخت .همون بایوس قبلی رو ریختم درست شد. فقط از موقعی که این کا رو کردم صدا قطع شده. من خروجی صدا رو از خود مادربرد میگیرم. درایوشم دوباره نصب کردم وصل نشد. ولی یک صداهای خفیفی میاد انگار داخل هدست داره طوفان میاد همچین صداهایی میاد. :n01:

لطف داری عزیزم.
دوست خوبم، بایوس گرافیک شما کرش نشده بوده! چون در این صورت سیستم عامل قادر به شناسایی اون نمیشد!
این روش کاربردی هستش. اما شما فرموده بودین که بایوس کارت اول رو به کار دوم بریزیم. که این کار غیر ممکنه.نرم افزار ATF فایلهای باینری
رو که در بایوس بصورت کدهای اصلی سیستم بندی میشن رو به راحتی شناسایی میکنه. کدبندی فایلها تخریب نشده بوده بلکه جابجایی در کدگیری و ایجاد کدهای اشتباه عامل عدم شناسایی کارت توی سخت افزار سیستم بوده که چون فایلهای Root هنوز توی بایوس کارت موجود بودن، نرم افزار بایوس رو شناسایی کرده. این روش، روش بسیار خوبی هستش اما بشرظ کرش نشدن بایوس. در اصل این روش میشه بالا اوردن کارت معیوب به نحوی که هنوز امیدی به فایلهای Rootاون باشه.
بایوس مین رو دیفالت کنید و کارت صدای سیستم رو روی خروجی انبرد مین قرار بدین. چون فکر میکنم خروجی سیستم روی خروجی صدای کارت افتاده. این عمل وقتی تشدید میشه که شما از کابل HDMI برای مانیتور استفاده کنید. اگر مشکل مرتفع نشد، سیستم عامل رو تعویض کنید تا مشکلات شناسایی از بین بره. مشکل گذرگاه داده ی کارت رفع شد؟؟؟

shinooda
27-04-2013, 15:39
لطف داری عزیزم.
دوست خوبم، بایوس گرافیک شما کرش نشده بوده! چون در این صورت سیستم عامل قادر به شناسایی اون نمیشد!
این روش کاربردی هستش. اما شما فرموده بودین که بایوس کارت اول رو به کار دوم بریزیم. که این کار غیر ممکنه.نرم افزار ATF فایلهای باینری
رو که در بایوس بصورت کدهای اصلی سیستم بندی میشن رو به راحتی شناسایی میکنه. کدبندی فایلها تخریب نشده بوده بلکه جابجایی در کدگیری و ایجاد کدهای اشتباه عامل عدم شناسایی کارت توی سخت افزار سیستم بوده که چون فایلهای Root هنوز توی بایوس کارت موجود بودن، نرم افزار بایوس رو شناسایی کرده. این روش، روش بسیار خوبی هستش اما بشرظ کرش نشدن بایوس. در اصل این روش میشه بالا اوردن کارت معیوب به نحوی که هنوز امیدی به فایلهای Rootاون باشه.
بایوس مین رو دیفالت کنید و کارت صدای سیستم رو روی خروجی انبرد مین قرار بدین. چون فکر میکنم خروجی سیستم روی خروجی صدای کارت افتاده. این عمل وقتی تشدید میشه که شما از کابل HDMI برای مانیتور استفاده کنید. اگر مشکل مرتفع نشد، سیستم عامل رو تعویض کنید تا مشکلات شناسایی از بین بره. مشکل گذرگاه داده ی کارت رفع شد؟؟؟

ممنون بابت جواب کاملتون . نه برطرف نشده و روی همون x2 قرار گرفته. یکی دیگه از دوستان هم مشکلش مثل مال بنده هستش . بایوس کارت خودشون رو عوض کردن دیگه تصویر نمیداد همین حرکت بنده رو پیاده کردن و کارتشون درست شده ولی حالا مال ایشون هم مثل مال بنده دیگه صدا قطع شده.
باشه من بایوس مین رو عوض میکنم ببینم چی میشه. بازم ممنون. :n01:

Hamed DC
27-04-2013, 16:47
ممنون بابت جواب کاملتون . نه برطرف نشده و روی همون x2 قرار گرفته. یکی دیگه از دوستان هم مشکلش مثل مال بنده هستش . بایوس کارت خودشون رو عوض کردن دیگه تصویر نمیداد همین حرکت بنده رو پیاده کردن و کارتشون درست شده ولی حالا مال ایشون هم مثل مال بنده دیگه صدا قطع شده.
باشه من بایوس مین رو عوض میکنم ببینم چی میشه. بازم ممنون. :n01:

منتظر نتیجه هستم.
میشه یه لینک از کارت گرافیکتون بدین؟؟؟

shinooda
27-04-2013, 19:18
منتظر نتیجه هستم.
میشه یه لینک از کارت گرافیکتون بدین؟؟؟

بایوس عوض کردم ولی تاثیری نداره. صدای تصویر برفکی میاد داخل هدست.
لینک از کجای گرافیک بدم دوست گرامی؟ از gpu z ؟

Hamed DC
27-04-2013, 20:16
بایوس عوض کردم ولی تاثیری نداره. صدای تصویر برفکی میاد داخل هدست.
لینک از کجای گرافیک بدم دوست گرامی؟ از gpu z ؟

از کارت گرافیک.
لینک از شرکت سازنده.

shinooda
27-04-2013, 21:12
از کارت گرافیک.
لینک از شرکت سازنده.

داخل سایت xfx میرم ول فقط سری 6000 تا به بالا رو نشون میده.

Hamed DC
27-04-2013, 22:14
داخل سایت xfx میرم ول فقط سری 6000 تا به بالا رو نشون میده.

کدوم مدل هستش:
؟؟؟

shinooda
28-04-2013, 13:56
کدوم مدل هستش:
؟؟؟

این مدل هستش .

shinooda
28-04-2013, 17:24
درست شد.....

shinooda
28-04-2013, 18:26
اقا حامد من امروز یک چیزی رو متوجه شدم . مادربرد من 3 تا اسلات PCI-E داره . اسلات آبی و سفید و مشکی . من وقتی 8400 gs رو در اسلات آبی قرار میدم وقتی از داخل GPUZ نگاه میکنم میبینم کارت گرافیک در PCI 2.0 X16 کار میکنه وقتی 8400 GS رو در اسلات سفید قرار میدم GPUZ نشون میده PCI 2.0 X8 و وقتی در اسلات مشکی قرار میدم نشون میده PCI 2.0 X4 . میگم ممکن مشکل مال اسلات مادربرد باشه ؟ آخه من کارت 5970 رو در اسلات سفید قرار میدم و نمیتونم کارت رو در اسلات آبی قرار بدم. کیس بهم همچین اجازه ای رو نمیده. میشه راهنمایی کنید.

ess_1362
28-04-2013, 19:10
مدل دقیق مادربرد چی هست؟
قطعا نباید در اسلات با سرعت کمتر قرار بدین چون سرعت انتقال اطلاعات کاهش پیدا می کنه
مشکل هم دقیقا از همی جا هست
برای اطمینان کل سیستم را بصورت open air تست کنید و گرافیک را در اسلات x16 قرار بدین و تست کنید
پس شما این مشکل را قبلا هم داشتید و الان بهش پی بردین و این مشکل یک دفعه بوجود نیامده

isbn
28-04-2013, 20:07
منم همچین مشکلی رو داشتم ! که بعد از تعویض بایوس کارت 7950 دیگه مادر بردم صدا نداد البته منظور اینه که با زدن سیم سبز باندها دیگه هیچ شناسایی صورت نمیگیره در صورتی که قبل از اون وقتی وصل میکردم به مادر برد سریع شناسایی میکرد و پنل تنظیمات صدا رو برام باز میکرد . علامت ضربدر قرمز هم روی آیکون بلند گو نمیافته که بگیم مشکل سخت افزاریه و نمیتونه دیگه کارت صدا رو بشناسه . من که فعلا با کارت صدای پرتابل دارم استفاده میکنم
مادر برد من p8z77 هست

Hamed DC
28-04-2013, 20:22
اقا حامد من امروز یک چیزی رو متوجه شدم . مادربرد من 3 تا اسلات PCI-E داره . اسلات آبی و سفید و مشکی . من وقتی 8400 gs رو در اسلات آبی قرار میدم وقتی از داخل GPUZ نگاه میکنم میبینم کارت گرافیک در PCI 2.0 X16 کار میکنه وقتی 8400 GS رو در اسلات سفید قرار میدم GPUZ نشون میده PCI 2.0 X8 و وقتی در اسلات مشکی قرار میدم نشون میده PCI 2.0 X4 . میگم ممکن مشکل مال اسلات مادربرد باشه ؟ آخه من کارت 5970 رو در اسلات سفید قرار میدم و نمیتونم کارت رو در اسلات آبی قرار بدم. کیس بهم همچین اجازه ای رو نمیده. میشه راهنمایی کنید.

روی اسلات اول بصورت OA قرار بدین و تست بگیرین.
شما بایوس رو تحت داس اپدیت کردین یا با سیستم عامل ویندوز؟؟؟

Hamed DC
28-04-2013, 20:23
منم همچین مشکلی رو داشتم ! که بعد از تعویض بایوس کارت 7950 دیگه مادر بردم صدا نداد البته منظور اینه که با زدن سیم سبز باندها دیگه هیچ شناسایی صورت نمیگیره در صورتی که قبل از اون وقتی وصل میکردم به مادر برد سریع شناسایی میکرد و پنل تنظیمات صدا رو برام باز میکرد . علامت ضربدر قرمز هم روی آیکون بلند گو نمیافته که بگیم مشکل سخت افزاریه و نمیتونه دیگه کارت صدا رو بشناسه . من که فعلا با کارت صدای پرتابل دارم استفاده میکنم
مادر برد من p8z77 هست
لطفا تاپیک جدید باز کنید.

shinooda
28-04-2013, 20:54
مدل دقیق مادربرد چی هست؟
قطعا نباید در اسلات با سرعت کمتر قرار بدین چون سرعت انتقال اطلاعات کاهش پیدا می کنه
مشکل هم دقیقا از همی جا هست
برای اطمینان کل سیستم را بصورت open air تست کنید و گرافیک را در اسلات x16 قرار بدین و تست کنید
پس شما این مشکل را قبلا هم داشتید و الان بهش پی بردین و این مشکل یک دفعه بوجود نیامده

نه من قدیم قشنگ یادم هستش که رو اسلات سفید بود و هر دو gpu رو x16 میشناخت.
اینم مادربرد من هستش.

shinooda
28-04-2013, 20:58
روی اسلات اول بصورت OA قرار بدین و تست بگیرین.
شما بایوس رو تحت داس اپدیت کردین یا با سیستم عامل ویندوز؟؟؟

باشه سعی میکنم تست کنم خبرشو بهتون میدم. بایوس گرافیک یا بایوس مادربرد؟
بایوس گرافیک رو که با ati winfalsh درست شد تحت ویندوز . بایوس مادربرد هم که از طریق ez flash خود مادربرد ریختم.

shinooda
28-04-2013, 21:00
آقا حامد اون دوستمون هم مشکل من رو دارن و بعد عوض کردن بایوس گرافیکشون صدای مادربردشون قطع شده درست مثل من. فکر کنم یک باگی چیزی باشه که با تعویض بایوس گرافیک اینطوری میشه.

Hamed DC
28-04-2013, 22:04
باشه سعی میکنم تست کنم خبرشو بهتون میدم. بایوس گرافیک یا بایوس مادربرد؟
بایوس گرافیک رو که با ati winfalsh درست شد تحت ویندوز . بایوس مادربرد هم که از طریق ez flash خود مادربرد ریختم.

بایوس گرافیک مد نظرم بود.
راستش من این مدل کارت رو سابق بر این داشتم. مدل مال من مشکل کنترلر فن داشت! طوریکه با افزایش درجه حرارت هسته ها،
دور فن بالا نمیرفت و روی25درصد ثابت بود. طوریکه دما به90درجه هم میرسید! طی مواردی که بررسی کردم مشخص شد که بایوس
مدار کنترلر فن رو کلا نمیشناسه. اقدام به اپدیت بایوس کردم. البته تحت داس. و هیچ مشکلی برای صدا و خروجی ها پیش نیومد.
شما یک بار بایوس گرافیک رو تحت داس فلش کنید. ببینید مشکل مرتفه میشه یا نه.

Hamed DC
28-04-2013, 22:04
آقا حامد اون دوستمون هم مشکل من رو دارن و بعد عوض کردن بایوس گرافیکشون صدای مادربردشون قطع شده درست مثل من. فکر کنم یک باگی چیزی باشه که با تعویض بایوس گرافیک اینطوری میشه.

به ایشون هم توصیه بالا رو میکنم.

shinooda
28-04-2013, 23:01
بایوس گرافیک مد نظرم بود.
راستش من این مدل کارت رو سابق بر این داشتم. مدل مال من مشکل کنترلر فن داشت! طوریکه با افزایش درجه حرارت هسته ها،
دور فن بالا نمیرفت و روی25درصد ثابت بود. طوریکه دما به90درجه هم میرسید! طی مواردی که بررسی کردم مشخص شد که بایوس
مدار کنترلر فن رو کلا نمیشناسه. اقدام به اپدیت بایوس کردم. البته تحت داس. و هیچ مشکلی برای صدا و خروجی ها پیش نیومد.
شما یک بار بایوس گرافیک رو تحت داس فلش کنید. ببینید مشکل مرتفه میشه یا نه.

باشه دوست گرامی.

shinooda
29-04-2013, 12:58
آقا حامد روی هر سه اسلات امتحان کردم گرافیک رو ولی هیچ فرقی نکرد. فکرمو خراب کرده این گرافیک.

Hamed DC
29-04-2013, 18:14
آقا حامد روی هر سه اسلات امتحان کردم گرافیک رو ولی هیچ فرقی نکرد. فکرمو خراب کرده این گرافیک.

روی مادبرد دیگه تست کردین گرافیک رو؟؟؟

shinooda
29-04-2013, 19:27
روی مادبرد دیگه تست کردین گرافیک رو؟؟؟

نه ولی تست میکنم خبرشو بهتون میدم.