PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی همه جانبه برای راه اندازی کافی نت

nazari_at
20-04-2013, 23:03
1- نحوه گرفتن جواز یا چیزی که کار جواز رو انجام بده ؟
2- نرم افزار مدیریتی کافی نت ؟ کدام بهتر است ؟ game port/sevennet/handycofee/netschool/..............?
3- چه پهنای باندی لازم است؟ نامحدود یا محدود ؟ اختصاصی یا غیر اختصاصی ؟
4- محدودیت کلاینت ها چگونه باشد ؟ بستن یو اس بی ؟ محدودیت دانلود و ....

khelane
21-04-2013, 21:47
1- نحوه گرفتن جواز یا چیزی که کار جواز رو انجام بده ؟
2- نرم افزار مدیریتی کافی نت ؟ کدام بهتر است ؟ game port/sevennet/handycofee/netschool/..............?
3- چه پهنای باندی لازم است؟ نامحدود یا محدود ؟ اختصاصی یا غیر اختصاصی ؟
4- محدودیت کلاینت ها چگونه باشد ؟ بستن یو اس بی ؟ محدودیت دانلود و ....

نحوه گرفتن جواز با یه سرچ میتونی پیدا کنی یا میتونی بری و درخواست بدی ..
نت اسکول رو کار کردم و هندی کاقه هم خوبه بهتره
یه 1 مگ بگیر یا نامحدود باشه چون بستگی به مصرف داره فرضا شما میتونید محدود هم بگیرید و یه سقف تعیین کنید و ببینید بصرفه هست یا نه ولی در کل نامحدود استفاده کنید بهتره
بهتره محدودیت دانلود و سرعت دانلود واسه هر سیستم اعمال کنید و قبل از استفاده کاربران بهتره یه بنر یا کاغذ چاپ کنید که قبل از وصل کردن فلش هماهنگی لازم رو انجام بدن یا غیرفعالش کنید و وقتی خواستن بری واسشون فعال کنید
یه نرم افزارهای بکاپ نصب کنید و از سیستم ها بکاپ تهیه کنید و زمانی که مشکلی ایجاد شد سریع و راحت ویندوز رو در چند دقیقه نصب کنید
یا دیپ فریز رو نصب کن خیلی خوبه
درکنارش هم یه کارهای دیگه ای انجام بده تایپ نصب ویندوز ویروس کشی و...
دوستان هم کافی نت دارن یا تجربه اش رو دارن لطف کنن راهنمایی کنن
امیدوارم در کارتون موفق باشید

nazari_at
21-04-2013, 22:24
با تشکر فراوان از جوابتون ::n12:
یکی از دوستام میگفت اگه جواز نداشته باشی و خلافی کنن تو کافی نت میان سیستم هارو جمع میکنن میبرن:n04:
هندی کافه رو یکی میگفت محدودیت دانلود نداره فقط هشدار میده:n13:
فلش رو اگه کلا فعال بذارم چی میشه؟ چه فرقی داره خودم فعالش کنم؟؟!!:n05:
چه نرم ازار بکاپی خوبه به نظر شما؟:n01:

khelane
22-04-2013, 19:48
با تشکر فراوان از جوابتون ::n12:
یکی از دوستام میگفت اگه جواز نداشته باشی و خلافی کنن تو کافی نت میان سیستم هارو جمع میکنن میبرن:n04:
هندی کافه رو یکی میگفت محدودیت دانلود نداره فقط هشدار میده:n13:
فلش رو اگه کلا فعال بذارم چی میشه؟ چه فرقی داره خودم فعالش کنم؟؟!!:n05:
چه نرم ازار بکاپی خوبه به نظر شما؟:n01:

واسه بردن سیستم نمیدونم ولی تو شهر ما که زیاد بزرگ نیست راحت میشه مغازه زد و جواز هم زیاد گیر نمیدن مگر مواقعی که میان بازرسی و گزارشتون بدن اون موقع اومدن یه اخطاریه میدن و شما میری دنبال کار جواز یا مثل خودم که تا الان جواز ندارم قبلا جیم میشدم ولی الان با دونفرشون :n12:شدم اصلا گیر ندادن
درمورد هندی کافه زیاد و به صورت مدوام استفاده نکردم ...
برای فلش هم هیچی سیستم هاتون دچار دردسر و ویروس میشه که زیاد هم پیش میاد واسه این میگم
درمورد بکاپ هم شما بهتره نرم افزار نورتون گاست رو تهیه کنی که خیلی قوی و راحت هست ..

nazari_at
23-04-2013, 00:05
:n14:آی دی یاهو یا شماره تلفنی چیزی از خودتون میشه بدین؟
از چه نرم افزار مدیریتی استفاده میکنید؟؟؟چی خوبه؟:n26:
خلاصه یکی پیدا میشه بخاد فلش استفاده کنه دیگه چیکار کنم ویروسی نشه؟؟؟؟:n13:
نورتون گاست ایمیج میگیره رو هارد؟ آخه یادمه قدیما از نورتون گاست استفاده میکردم هارد بهارد میکردم با فلاپی

khelane
24-04-2013, 20:29
:n14:آی دی یاهو یا شماره تلفنی چیزی از خودتون میشه بدین؟
از چه نرم افزار مدیریتی استفاده میکنید؟؟؟چی خوبه؟:n26:
خلاصه یکی پیدا میشه بخاد فلش استفاده کنه دیگه چیکار کنم ویروسی نشه؟؟؟؟:n13:
نورتون گاست ایمیج میگیره رو هارد؟ آخه یادمه قدیما از نورتون گاست استفاده میکردم هارد بهارد میکردم با فلاپی
شرمنده من زیاد نمیتونم ان بشم روزا کلا نمیتونم و شبها هم یه تایمی رو به سایت اختصاص دادم بازم شرمنده
من کافی نت ندارم فقط واسه مشتریانم پیشنهاد دادم فقط خواستم راهنماییتون کرده باشم که کار دستتون بیاد
هیچی شما یه انتی ویروس استفاده کنید قبلش فلش رو اسکن کنید بهترین کاره
نورتون گاست هم میشه ایمیج رو روی دی وی دی و هارد و.. کپی کرد و هنگام ریستور مشکلی پیش نیاد
موفق باشید

hiva_yekta
08-08-2013, 17:41
سلام برای جواز اول میرید اتحادیه صنفی بعد بقیه مراحلشو بهتون میگه !
پهنای باند هم نامحدود بهتره
دیپ فریز هم حتما نصب کنید روی کلاینت هاتون همه درایو ها را فریز کنید !
نرم افزار winlock هم خوبه ! میتونید تسک بار ، راست کلیک روی دسکتاپ ، رجیستری و برخی از پوشه ها و درایوهای که احتمالا مربوط ب سیستم است و نمی خواهید کاربر بش دسترسی داشته باشه را محدود کنید
نرم افزار هم handy cafe خیلی خوبه همه جوره باهاتون راه میاد ! مث اینکه آنتی ویروستون بش گیر نده، سیستم سریع log out و login بشه ، احتساب پرینت و محاسبه هزینه اما محدودیت سرعت نمیتونید براش بذارید
اما seven net با اینکه پول میدید بازم برای تا قبل از ورژن 6 تبلیغات میذاره ، اما میتونید محدودیت پهنای باند و محدودیت دانلود و سرعت را برای هر کلاینت تعیین کنید ضمنا تنظیمات پرینتر هم می تونید روی آن اعمال کنید که مثلا فلان کاربر چندتا پرینت گرفته ! اما مشکلش اینه با آنتی ویروس جماعت سازگار نیست البته این قابل حله
و ی مشکل دیگه ک داره وقتی log out یا پایان کار کاربر را میزنی 5 مین طول میکشه تا اعمال بشه اما من خیلیا دیدیم پیشنهادشون سون نت هست آخه تو نرم افزار های ایرانی پشتیبانی خوبی داره
من خودم تو کافی نت کار می کنم و با هر دو هندی کفه و سون نت کار کردم

ali.reihani
08-08-2013, 20:17
برایه اینکه ویروسی نشدید بهتره یک آنتی ویروسی نصب کنید که مخصوصی شبکه باشه که هر شرکت امنیتی اون رو داره!میتونید از این آنتی استفاده کنیدتوضیحاتش نوشته شده:برید تویه سایت سافت98
محصولات eset بعد تویه یسته امنیتی شبکه
دیپ فریز خوبه برای ویروسی نشدن ولی من یک یا دوروزی هست دنبال ویروسی میگردم تا دیپ فریز رو دور بزن و کافینت رو به جهنم تبدیل کنه البته افرادی مثل من کم پیدا میشن!

tiktaakk
23-08-2013, 05:50
سلام دوستان و اساتید ی مشاوره بدینآیا ارزش داره ریسک کنم تو کافی نت زدن ؟ آخه تو شهر ما هزینه اجاره بالاس و سرمایه منم کمه با وام. . سوال 1-با 6تا سیستم وسرویس دهی خوب( ،همه چی تو این زمینه بلدم)و 12ساعت کار . . .:آیا میتونم از پس اجاره ماهانه 600-700تومن+پول برق+هزینه اشتراک ADSLبر بیام؟اگه قسط وامم حساب نکنم ماهی 350تومن؟ با قسط وام چطور؟ فقط مخارج و هزینه ها در بیاد برا سال اول خوبه. .دوستانی که تجربه دارن کمک کنن خیلی جوابتون واسم مهمهالبته میتونم مغازه با 300یا حتی 250پیدا کنم ولی جاش خوب نیس جای خلوته ،جای که در نظر گرفتم شلوغترین جای شهره ،سوال بعدیم:هزینه Adslمخابرات تقریبا زیادتراز وایمکسه مبین نت هس ولی احتمالان کیفیتشم بهتره پیشنهاد شما کدومه ؟ سرعت 2MGبگیرم یا 1MGجوابگو میشه؟ نامحدود باشه یا حجمی؟و در کنار این کار چه فعالیت های رو پیشنهاد میدین که مرتبط باشه باکارم که بتونم تو مغازه انجام بدم هم باعث جذب مشتری بشه هم جا بیوفته و بشناسنش مردم ؟ (مثل طرح 10ساعت استفاده=2ساعت رایگان قبلا دیده بودم کارت میدادن، یا ارئه خدمات پیامک تبلیغاتی و . . ) سوال آخر چند ماه طول میکشه جا بیفتم که دیگه نیاز نباشه از جیب بذارم واس اجار و مخارج مغازه ممنون میشم جواب بدین و راهنمایم کنید

tiktaakk
23-08-2013, 05:57
سلام دوستان و اساتید ی مشاوره بدینآیا ارزش داره ریسک کنم تو کافی نت زدن ؟ آخه تو شهر ما هزینه اجاره بالاس و سرمایه منم کمه با وام. . سوال 1-با 6تا سیستم وسرویس دهی خوب( ،همه چی تو این زمینه بلدم)و 12ساعت کار . . .:آیا میتونم از پس اجاره ماهانه 600-700تومن+پول برق+هزینه اشتراک ADSLبر بیام؟اگه قسط وامم حساب نکنم ماهی 350تومن؟ با قسط وام چطور؟ فقط مخارج و هزینه ها در بیاد برا سال اول خوبه. .دوستانی که تجربه دارن کمک کنن خیلی جوابتون واسم مهمهالبته میتونم مغازه با 300یا حتی 250پیدا کنم ولی جاش خوب نیس جای خلوته ،جای که در نظر گرفتم شلوغترین جای شهره ،سوال بعدیم:هزینه Adslمخابرات تقریبا زیادتراز وایمکسه مبین نت هس ولی احتمالان کیفیتشم بهتره پیشنهاد شما کدومه ؟ سرعت 2MGبگیرم یا 1MGجوابگو میشه؟ نامحدود باشه یا حجمی؟و در کنار این کار چه فعالیت های رو پیشنهاد میدین که مرتبط باشه باکارم که بتونم تو مغازه انجام بدم هم باعث جذب مشتری بشه هم جا بیوفته و بشناسنش مردم ؟ (مثل طرح 10ساعت استفاده=2ساعت رایگان قبلا دیده بودم کارت میدادن، یا ارئه خدمات پیامک تبلیغاتی و . . ) سوال آخر چند ماه طول میکشه جا بیفتم که دیگه نیاز نباشه از جیب بذارم واس اجار و مخارج مغازه ممنون میشم جواب بدین و راهنمایم کنید

شاهزاده خانوم
23-08-2013, 13:10
سلام شما ب این انجمن رجوع کنید و سوالتون رو بپرسید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tiktaakk
24-08-2013, 16:11
سوال من در همین رابطه اس چرا تاپیک جدید بزنم ؟

شاهزاده خانوم
24-08-2013, 23:07
برای اینکه سوال شما خیلی هم تخصصی نیست و تو اون انجمن اگه بگردید تاپیکهایی مشابه سوال خودتون زیاد پیدا میکنید در هر صورت فکر میکنم اونجا بهتر نتیجه بگیرید

:n16:

tiktaakk
20-09-2013, 03:19
چ جواب قانع کنندهای

shepesh206
05-07-2017, 17:42
سلام دوستان از این کارت شبکه های یو اس بی که برای اینترنت وای فای استفاده میشه برای تبادل فایل بین پی سی ها هم میشه استفاده کرد در کافی نت ؟ مثلا ارسال یک فایل از یکی از پی سی ها به کامپیوتر مدیر و پرینت گرفتن ان :n01:

xshya
05-07-2017, 17:53
سلام دوستان از این کارت شبکه های یو اس بی که برای اینترنت وای فای استفاده میشه برای تبادل فایل بین پی سی ها هم میشه استفاده کرد در کافی نت ؟ مثلا ارسال یک فایل از یکی از پی سی ها به کامپیوتر مدیر و پرینت گرفتن ان :n01:

به اشتراک گزاری فایل و دستگاه ها براحتی انجام میشه برای سرعت بیشتر در ارسال و در یافت فایلها در شبکه داخلی کارت شبکه قویتر تهیه کنید بهتره

shepesh206
05-07-2017, 18:45
به اشتراک گزاری فایل و دستگاه ها براحتی انجام میشه برای سرعت بیشتر در ارسال و در یافت فایلها در شبکه داخلی کارت شبکه قویتر تهیه کنید بهتره

چه جالب پس اون کابل کشی ها و شبکه لن این ها از رده خارج شدند و با وصل کردن هر کدوم از این یو اس بی ها به هر پی سی میشه هم اینترنت رو به اشتراک گزاشت و هم فایل ها رو تبادل کرد ---میشه مدل و محدوده قیمت کارت شبکه پیشنهادیتون بگید ؟

یه تی پی لینک توی دیجی دیدم 43 تومن زده بود.

xshya
05-07-2017, 19:24
یک مودم اکسس پویینت کار درست بگیری براحتی میتونه به حداقل 100 کلاینت که کارت شبکه دارن اینترنت بده بدون اینکه نیازی به روشن بودن سیستم سرور داشته باشه اگر خروجی خوبی هم داشته باشه که کار سوئیچ هم انجام میده . کارت شبکه هم بستگی به همین دیوایسی که گفتم بگیری داره بخاطر نوع فرکانس و سرعت

shepesh206
05-07-2017, 19:41
یک مودم اکسس پویینت کار درست بگیری براحتی میتونه به حداقل 100 کلاینت که کارت شبکه دارن اینترنت بده بدون اینکه نیازی به روشن بودن سیستم سرور داشته باشه اگر خروجی خوبی هم داشته باشه که کار سوئیچ هم انجام میده . کارت شبکه هم بستگی به همین دیوایسی که گفتم بگیری داره بخاطر نوع فرکانس و سرعت

مودمم الان تی پی لینکه از این مدل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه مدل کارت شبکه ای برای پی سی هام تهیه کنم که هم اینترنت بینشون شیر کنم و هر فایلی از هر پی سی به پرینتر فرستاده بشه .

سوال دومم اینه برای اینترنت اگه از نوع حجمی پرسرعت بگیرم چطور محدودیت بزارم برای هر پی سی مثلا ساعتی 1 گیگ بتونه دانلود کنه.

xshya
05-07-2017, 22:58
یه تاپیک فروش بزن به اولین بدبختی که پیشنهاد داد بده بهش خودتو راحت کن! مودمت هم مثل نیک نیمت ر..ه:n05: راسی اگر میخوای نت حجمی واسه کافینت استفاده کنی اصلن بیخیال کافینت شو ی کافیشاپ باز کن بدون نت بهتره

shepesh206
06-07-2017, 08:32
یه تاپیک فروش بزن به اولین بدبختی که پیشنهاد داد بده بهش خودتو راحت کن! مودمت هم مثل نیک نیمت ر..ه:n05: راسی اگر میخوای نت حجمی واسه کافینت استفاده کنی اصلن بیخیال کافینت شو ی کافیشاپ باز کن بدون نت بهتره

خخ چکار نیک نیمم داری :n05:

اخه تو تاپیکای قبل بچه ها گفتن پرسرعت حجمی میگیریم بعد واسه هر پی سی محدودیت دانلود میزاریم و این حرفا ... خب حالا نا محدود بگیرم واسه کار خودم اذیت میشم یعنی یک ساعت صبر کنم تا یه فایل یا ویدئو دانلود بشه :( مثلا ایناینترنت نامحدود 256 تا 1024 کیلو بیت سرعت دانلودش چقدر هست ؟
(الان برای خونه 16 مگ اسیا تک گرفتم سرعت دانلودش 1.5 مگ هست )

xshya
06-07-2017, 10:03
واسه کافینت محدود بگیری همیشه استرس و اضطراب داری بابتش همیشه باید حواست به مقدار حجم باقیمانده و مصرف شده و... خودت و کاربرها باشه !اتفاقا برای اوایل کار نباید واسه مشتری محدودیت قایل بشی تا کافینت مشتریهاشو پیدا کنه