PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تدریس در دانشگاهها در مقطع ارشد به بالا

TLSD
20-04-2013, 17:05
سلام دوستان عزیز

با توجه به اینکه برای تدریس در دانشگاه رشته ی مقطع کارشناسی مهمه و اگر کسی مثلا رشته اش فنی مهندسی باشه بعدش ارشد رو مدیریت خونده باشه ، نمی تونه در دانشگاه تدریس کنه چون ارشد و دکتراش در رشته ی فنی نیست.

می خواستم ببینم کسی از دوستان می دونه فلسفه ی این کار چیه ؟ و آیا اینکه راهی یا تبصره ای هست برای اینکه بشه تدریس کرد .
ممنون از همه تون.

Alireza SM
20-04-2013, 17:27
اینطور نیست دانشگاه ها تدریس رو به گروه های آموزشی میدن و هر کسی در گروه های آموزشی توسط هیئت ممیزین تایید شده باشه و دارای درجه علمی در رشته مربوطه باشه ( مربی - استادیار - دانشیار - استاد ) میتونه رشته مربوطه رو تدریس کنه. توی دانشگاه ما کسی هست که مهندسی خونده بعدشم ارشد مدیریت گرفته ولی زبان انگلیسی تخصصی پزشکی رو تدریس میکنه چون از هیئت ممیزه درجه مربی رو گرفته.

TLSD
21-04-2013, 09:40
علیرضا جان ممنون
ولی اینطور که شنیدم و متوجه شدم اون بنده خدا قاعدتا نمی تونه دروس رشته ی مدیریت رو درس بده.
شما می دونی چطوری می تونم در این مقوله اطلاعات بیشتری بدست بیارم ؟

Alireza SM
21-04-2013, 13:58
علیرضا جان ممنون
ولی اینطور که شنیدم و متوجه شدم اون بنده خدا قاعدتا نمی تونه دروس رشته ی مدیریت رو درس بده.
شما می دونی چطوری می تونم در این مقوله اطلاعات بیشتری بدست بیارم ؟

ببین دوست عزیز قائده ای برای این چیزا وجود نداره همه چیز دست هیئت ممیزین هست. هرکسی رو تایید کنن و بهش درجه بدن میتونه بره تدریس کنه. اگر قاعده ای هم برای این چیزا وجود داشته باشه خیلی بعیده که رعایت بشه چون هیئت ممیزین وقتی اختیار این رو داره که بدون نظارت درست و حسابی؛ یه نفر رو از استادیار برداره بکنه دانشیار؛ معلومه که امکان درجه دادنش رو هم داره.

TLSD
27-04-2013, 08:09
ببین دوست عزیز قائده ای برای این چیزا وجود نداره همه چیز دست هیئت ممیزین هست. هرکسی رو تایید کنن و بهش درجه بدن میتونه بره تدریس کنه. اگر قاعده ای هم برای این چیزا وجود داشته باشه خیلی بعیده که رعایت بشه چون هیئت ممیزین وقتی اختیار این رو داره که بدون نظارت درست و حسابی؛ یه نفر رو از استادیار برداره بکنه دانشیار؛ معلومه که امکان درجه دادنش رو هم داره.

اینطور که شما می فرمائید حق با شماست. تصمیم گیری نهایی با اونهاست.
ولی می دونی از کجا می تونم اطلاعات کامل به همراه جزئیات مورد رو بگیرم ؟

Alireza SM
27-04-2013, 10:32
دوست عزیز عرض نمودم جزئیاتی وجود نداره که شما اونا رو بخواین دریافت کنین.
درست مثل اینه که شما بپرسین جزئیات شرایط بازی کردن در پرسپولیس چیه ؟ اینجور چیزا جزئیات نداره همه چیز دست تصمیم گیرنده ها هست.

TLSD
29-04-2013, 10:30
دوست عزیز عرض نمودم جزئیاتی وجود نداره که شما اونا رو بخواین دریافت کنین.
درست مثل اینه که شما بپرسین جزئیات شرایط بازی کردن در پرسپولیس چیه ؟ اینجور چیزا جزئیات نداره همه چیز دست تصمیم گیرنده ها هست.

باشه. ممنون از راهنمائیت .
ولی من هنوز هم معتقدم که یه چارچوبهایی وجود داره و اونها حداقل برای کسانی مثل من که پارتی ندارن و نون دونی هم براشون نیستم طبق قانون و قاعده رفتار خواهند کرد.
من دنبال این هستم که اون چارچوبا رو بشناسم تا بتونم خودمو از هر جهت واجد شرایط کنم.