PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزشگاه بروم ؟! یا در خانه تمرین کنم ؟! نقش و سهم استاد در یادگیری شبکه چقدر است ؟!

8086
20-04-2013, 12:43
به نام خدا
با سلام
یه سوالی که برای اکثر افرادی که تازه میخوان وارد دنیای شبکه بشن همیشه به وجود میاد که آیا کلاس برم بهتره یا اینکه خودمم میتونم تو خونه بخونم ؟!
برای جواب باید بگم که پیش نیاز یه علم بروز مثل شبکه ( cisco , microsoft , ... ) دانش زبان انگلیسی در حد خیلی خوب هستش، چون شما وقتی کلاس میرین استاد به شما میگه من کل مطالب کتاب منبع رو درس نمیدم و فقط معمولا بین 75 تا 85 درصد کل مطالب کتاب درس داده میشه!
درضمن خارج از این حرفها استاد یه نقش استارت زننده رو داره ( مثل هواپیماهای قدیمی ) و بقیه راه با خودتونه و شما چه بخواین و چه نخواین باید منبع انگلیسی رو بخونین.
برای همین بهتون پیشنهاد میکنم که پولتونو دور نریزین برای کلاس رفتن ، بشینید زبان بخونین و خودتون کتابهارو بخونین که کتابها واقعا عالی هستن.
نکته : به هیچ وجه کتابهای فارسی زبان رو ( در cisco, microsoft ) نخونین !
در ضمن تمام کتابها به صورت pdf تو اینترنت هست! فقط کافیه یه جستجو بکنین!!!
امتحانهای بین المللی سیسکو به سه زبان آلمانی و اسپانیایی و انگلیسی برگزار میشن که هیچ کدوم از مدارک داخل ایران داده نمیشن.
با تشکر
سوالی باشه در همین تاپیک در خدمتم ؟!؟!
questions ?
:n16:

Rainbow
20-04-2013, 13:13
ممنون که تجارب خودتون رو در اختیار ما قرار می دید ... می خواستم سئوال کنم خود شما چه روالی رو برای یادگیری طی کردید ؟ من فکر می کنم که در طول یادگیری مسائل و مشکلات زیادی پیش می یاد که اگه یه استاد خوب در دسترس باشه بشه از راهبردهای اون استاد استفاده کرد ... نظر شما چیه ؟

8086
20-04-2013, 14:22
خواهش میکنم.
والا من خودم یه کلاس net + , ccna رفتم ولی شاید باورتون نشه وقتی کلاسا تموم شد دیدم هیچی بلد نیستم و فقط پولم رو ریختم تو جوب اب. ( آموزشگاه سایبر... رفتم ، یه مشت تازه به دوران رسیده کراواتی )!!!
بعد من موندمو افسردگی و سردرگمی! ولی خودم دوباره شروع کردم ، به خوندن زبان انگلیسی و آلمانی ( توسط نرم افزار ) و بعدش خوندن کتابهای سیسکو به زبان انگلیسی!
الان دانش CCNP , MCITP , LPIC 1& 2 , ESX Server و کامل دارم و همچنین CCIE رو هم دارم تکمیل میکنم.
ولی فقط تو خونه!
در ضمن پدرم هیچ گونه حمایتی از بنده نکرد و من مجبور شدم سر ساختمون کار کنم و پول جمع کنم تا بتونم یه کلاس برم و خلاصه که اگه مایه داری برو کلاس و پولتو بریز تو آب جوب!
در ضمن من دانشگاه رو ول کردم چون واقعا بیسوادیه کامل هستش. خدمت هم معاف شدم ( سه برادری :n01: )
با تشکر

Rainbow
20-04-2013, 18:02
برای مطالعه سر فصل های آموزشی مایکروسافت ، همون کتابهای چاپ خود مایکروسافت رو پیشنهاد میدید یا سایر ناشرین خارجی ؟

8086
20-04-2013, 23:19
همون کتابهای Microsoft عالی هستن. در ضمن کتابهای خود مایکروسافت یه جورایی واسه خود خوانی تالیف شدن و خوندنشون تقریبا آسونه.

khelane
21-04-2013, 21:57
واقعا دستت درد نکنه دوست عزیز خیلی کار بزرگی انجام دادید
بنده خیلی دنبال این روش خوندن هستم چون واقعا وقت رو ندارم برم اموزشگاه و... این نرفتن هم یه خیر بود که دوستی مثل شما اومد و راهنمایی کرد دونفر دیگه هم اومدن همینو بهم گفتن ولی چی میشه گفت
راستی من الان ccna رو ادامه بدم پکت تریسر خوبه واسه شروع و بعدا برم gn3 چطوره؟
اموزش های لینکوس رو هم کجا برم دان کنم لطف میکنی فقط شرکت معتبری رو معرفی کنی برم دان کنم

8086
21-04-2013, 23:09
واقعا دستت درد نکنه دوست عزیز خیلی کار بزرگی انجام دادید
بنده خیلی دنبال این روش خوندن هستم چون واقعا وقت رو ندارم برم اموزشگاه و... این نرفتن هم یه خیر بود که دوستی مثل شما اومد و راهنمایی کرد دونفر دیگه هم اومدن همینو بهم گفتن ولی چی میشه گفت
راستی من الان ccna رو ادامه بدم پکت تریسر خوبه واسه شروع و بعدا برم gn3 چطوره؟
اموزش های لینکوس رو هم کجا برم دان کنم لطف میکنی فقط شرکت معتبری رو معرفی کنی برم دان کنم

ممنون.
بله Packet tracer خوبه ولی فقط برای CCNA برای ادامه بهتره که از gns3 استفاده کنی.
برای لینوکسم شرکت های زیادی هستن مثل Train Signal .
با تشکر

ahriman323
24-04-2013, 03:16
اموزش فارسی چیز بدرد بخور سراغ ندارید؟

moche
03-05-2013, 12:57
سلام دوست عزیز
باریکلا به این تلاشت
و تشکر از راهنماییت
من هم یه همچین وضعیتی رو تجربه کردم
دو سه سال پیش 300 هزار دادم برا کلاس network +
بعد از پایان کلاس دیدم که پولم تو جوبه و فقط فهمیدم که شبکه رو باید از یه طریق دیگه یاد بگیرم

moche
03-05-2013, 12:58
برا شروع از ابتدا کدوم کتاب میکرو سافت رو پیشنهاد می کنید

khelane
05-05-2013, 21:14
برا شروع از ابتدا کدوم کتاب میکرو سافت رو پیشنهاد می کنید

عزیز شما بهتره برید نتورک پلاس کمپانی کامپتیا رو بخونید
بعدا طبق سلیقه تون و نیاز تون به سیسکو یا مایکروسافت گرایش پیدا کنید همین
موفق باشید

8086
06-05-2013, 17:14
تویه این یه زمینه باید بگم فارسی رو خواهشا پاس ندارین.
فقط eng مطالعه کنین.
برای مایکروسافت هم بهتره از win 7 شروع کنین.
با تشکر

شاهزاده خانوم
31-05-2013, 22:28
سلام دوستان من دارم ویندوز 7 رو میخونم از پی دی اف ماکروسافت به زبان اصلی
اگه مایل هستین ست کنیم با هم بریم جلو