PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید هارد

Peyman_NCE
16-04-2013, 15:20
سلام و احترام .

دوستان یه هارد 500 میخوام WD بگیرم .
لطفا تفاوت های سری green - black , red و .... رو بگید و تا 200 چی پیشنهاد مکنید ؟

سوال دیگه ای که از دوستان داشتم میخواستم بدونم SSD : Silicon Power volx 60g چطوره و قیمتش حدودا چقده ؟ ( من 386 گرفتم ، گرون گرفتم ؟ )
اینم لینک اس اس دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
16-04-2013, 17:45
سلام و احترام .

لطفا تفاوت های سری green - black , red و .... رو بگید و تا 200 چی پیشنهاد مکنید ؟

سوال دیگه ای که از دوستان داشتم میخواستم بدونم SSD : Silicon Power volx 60g چطوره و قیمتش حدودا چقده ؟ ( من 386 گرفتم ، گرون گرفتم ؟ )
اینم لینک اس اس دی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام .

مهمترین ویژگی هارد دیسکهای WD Green صدا ، گرما ، استهلاک ، مصرف انرژی کمتر هست و سرعت بالا هدف اصلی این هارد نیست . این هارد دیسک بیشتر مناسب برای آرشیو دیتا (نصب بصورت هارد دوم سیستم) و یا برای ساخت هاردهای اکسترنال و کلاً سیستمهایی که قرار نیست کار پرسرعتی انجام بدهند مناسب هست .

هاردهای WD Black با داشتن خصوصیات ویژه مثل Dual processor یا Dynamic Cache و ... بیشتر مناسب برای photo and video editing ، نصب و اجرای بازیهای سنگین و کارهای مشابه هست . صرفه جویی در مصرف انرژی ، صدا و گرمای پایین قربانی پرفورمنس بالای این هارد میشوند .

هاردهای WD Blue توازنی بین ایندو هست . نه مثل WD Green کند و نه مثل WD black پرفورمنس و قیمت بالایی داره .

هاردهای WD Red با داشتن خصوصیتهایی چون Error Recovery Time limits ، Higher MTBF ، low powe ، low Temp ، مقاومت بیشتر در برابر لرزشهای ناشی از کارکرد تعداد زیادی از هاردهای کنار هم قرار گرفته ، کاملاً مناسب برای NASـها هست .

اگر برای خرید هارد دیسک روی برند وسترن تاکید دارید ، میتونید WD Blue با مدل نامبر WD5000AZLX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخرید که 32MB cache دارد . مدل نامبر WD5000AAKX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فقط 16MB cache دارد . برای آرشیو دیتا میتونید WD Green بخرید .

seagate 7200.14 با مدل نامبر ST500DM002 انتخاب خوبی هم هست .

DISTUR
11-01-2014, 00:24
سلام
اقا من متوجه نشدم :n03:
سری red سرعتش 7200 دور هست و blue 7200 پس چرا قیمت red بیشتره ایا به خاطر کیفیت و گارانتیشه؟

aryna
11-01-2014, 02:14
سلام دوستان منم میخام یک هارد 2 ترا بگیرم اینترنال برای کیس

میگن وسترن گرین خوبه دوستان چه پیشنهادی دارند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هارد فعلی من 250 گیگ ide است (Maxtor )که با مبدل به ساتا فعلا نصبه و داره کار میکنه

aryna
11-01-2014, 10:16
^

کسی نیست کمک کنه چون امروز میخام بگیرم

ata.royalfalcon
11-01-2014, 13:53
سلام
اقا من متوجه نشدم :n03:
سری red سرعتش 7200 دور هست و blue 7200 پس چرا قیمت red بیشتره ایا به خاطر کیفیت و گارانتیشه؟

سلام .

WD Red قطعاً 7200rpm نیست . مدلهای WD Red با توجه به خصوصیتهایی که داره بیشتر مناسب برای nas کوچک (مثلاً حداکثر تا پنج درایو) هست . برای nas های بیشتر از این تعداد ، سرورها و ... میتوان از WD Se یا WD Re استفاده کرد .

ata.royalfalcon
11-01-2014, 13:59
سلام دوستان منم میخام یک هارد 2 ترا بگیرم اینترنال برای کیس

میگن وسترن گرین خوبه دوستان چه پیشنهادی دارند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هارد فعلی من 250 گیگ ide است (Maxtor )که با مبدل به ساتا فعلا نصبه و داره کار میکنه

^

کسی نیست کمک کنه چون امروز میخام بگیرم

سلام .

مدلی که انتخاب کردید گزینه مناسبی هست ولی سرعت بالایی نداره . اگر برای نصب ویندوز میخواهید بهتره که مدلهای پرسرعتتری انتخاب کنید . اگر بودجه کافی دارید میتونید WD Black انتخاب کنید در غیر اینصورت میتونید سیگیت با مدل نامبر ST2000DM001 انتخاب کنید .

aryna
12-01-2014, 22:52
سلام دوستان من امروز رفتم همین وسترن گرین را گرفتم

اما کارت گارانتی باهاش نیست موردی نداره ؟طرف میگفت گارانتی سازگار داره

سایت سازگار هم جایی نداره که با سریال محصول بشه از گارنتی اون مطمئن شده ایا هست؟