PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب گل مناسب

jalal95
14-04-2013, 21:11
با سلام
یک دیوار 5 متری که با سنگ گرانیت نما شده است را میخواهم بوسیله یک گیاه رونده که گلهای زیبایی داشته باشد تزئین کنم چه گیاهی پیشنهاد میکنید؟ من خودم بعد از تحقیقات به پیچ اناری رسیدم که از گلهاش خیلی خوشم اومده ولی نمیدونم در منطقه ما رشد میکند یا نه
مشخصات منطقه :یکی از شهرهای اذربایجان شرقی که زمستان سرد و تابستان ملایم دارد
محل کاشت فقط بعد از ظهرها افتابگیر هست

V E S T A
15-04-2013, 00:18
سلام

پیچ اناری به سرما مقاوم هست(تا 15- رو تحمل میکنه) و باید تو فسمت های آفتابگیر کاشته بشه، خاک قلیایی همراه با مقدار کمی کود دامی مناسب هست.

اواخر زمستان باید هرس شه و آبیاری هم باید به صورت منظم باشـه و در فاصـله بین دو آبیـاری سطح خاک کاملا خشک بشه ..تکثـیر هم با قلمه و بذر هسـت.

برای گیاهان رونده این تاپیک هم نگاه کنید : لطفا گیاهی که رشد سریع و در گلدون قابل رشد و به صورت آبشاری یا رونده باشه معرفی کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jalal95
15-04-2013, 21:46
نظرتون در مورد رز رونده چیست ایا با این شرایط میشه ازش استفاده کرد به نظر شما پیچ اناری بهتر است یا رز رونده؟

V E S T A
15-04-2013, 22:38
رز رونده به خاک مرطوب و سبک (شنی) و غنی نیاز داره برای رشد هم بهتره از کودهای حیوانی استفاده بشه و آبیاری حداقل 4بار در هفته باشه

هرس هم در اواخر زمستان انجام میشه .. رز به هوای خنک نیاز داره ولی مقاومتش به سرما مثل پیچ اناری نیست.. به سلیقه خودتون بستگی

داره. رز رونده هم خیلی قشنگ هست . بعد از رشد میشه د با داربست به ساختمان متصل بشن...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]