PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار برای جلوه های ویژه

p30worldapm
10-04-2013, 14:54
منخودم با 3d max کار می کنم و تا حالا کاری نشده که بخوام باهاش بکنم و نتونم ولی انقدر این ور و اون ور خوندم که مکس ضعیفه و کنده و ابزار هاش کمه به فکر یاد گیری یه نرم افزار دیگه افتادم.
می شه بگین softimage و blender و modo و rhino و Houdini هر کدوم چه ویژگی اضافه ای دارن و برای چه کاری هستن؟

Noori 3D
11-04-2013, 05:51
سلام دوست عزیز
من خودم هم تازه با نرم فزار های سه بعدی شروع به کار کردم و در حال حاظر هم با نرم افزار سافت امیج دارم تمرین شبانه روزی رو انجام میدم از جلوه های ویژه هم تا آنجایکه اطلاع دارم اینه ...................
در دونیای جلوهای ویژه نرم افزار های استفاده میشه که قدرت و توان در زمینه محاسبات ذرات ، سیالات ، اجسام سخت و اجسام نرم ، مایعات و نیروهای طبعت رو داشته باشه ..... پس شما بدونه مشکل میتوانید از نرم افزار تردی مکس که الان دست تون در اون بازه رو استفاده کنید و پلاگین های قوی هم در زمینه جلوه های ویژه براش ساخته شده اند مانند ، RayFire , AfterBorn , FumeFX و .....

اگر هم میگید که میخواین دوست دارید مثل هنرمندان حرفه ای که برای نقاشی یه تصویر از چندین قلم استفاده میکنن تا که تصویر نهای خوب و زییا دربیاد در این صورت پیشنهاد من ....... نرم فزار هودنی است که از کنار مکس استفادش کنی.

3Ds Max
Houdni
VUE
After Effect
or Nuke
Photoshop
MudBox
.:n04:

p30worldapm
12-04-2013, 14:03
ممنون از جوابتون ولی می شه یکم بیشتر توضیح بدین.
من خودم با افتر افکت و مکس راحت ترم ولی می خوام ببینم بقیه نرم افزارها چی اضافه دارند مثلا همین سافت ایمیجی که خودتون کار می کنین، چی نسبت به مکس اضافه داره؟ و چرا هودنی رو پیشنهاد کردین؟ چی قابلیتهایی داره؟
کدومشون تو پارتیکل ها و انواع شبیه سازی قوی ترن؟

چرا هیچ پستی تو انجمن نیست که قابلیتهای هر نرم افزار و نقاط ضعف و قوتش رو نشون بده؟!

7alma
12-04-2013, 20:37
مکس یکی از قدرتمند ترین نرم افزار تری دی دنیاست . که کاربر و منابع آموزش و ابزارهای کمکی زیادی نسبت به دیگر نرم افزارها دارد و نمی دانم شما چطور می گید (مکس ضعیفه و کنده و ابزار هاش کمه)
لیست گوشه ای از قدرت 3ds max ابزارهای قدرتمندی مانند
Populate Crowd شبیه سازی جمعیت
RayFire برای تخریب انهدام (بهترین)
PullDownit مانند RayFire
FumeFX شبیه سازی آتش دود و .. (بهترین)
Phoenix FD مانند FumeFX
Hairtrix و HairFarm و Ornatrix شبیه سازی مو پشم و خز
Cloth Modifier بهترین شبیه ساز پارچه
MASS FX جهت شبیه سازی دینامیک اجسام
NAIAD یکی از قویترین و محبوبترین شبیه سازهای سیالات به تازگی توسط Autodesk خریداری شده است
GrowFX, OnyxTree یک مدل ساز و شبیه ساز حرکت درختان
Terrain ساخت جلوه های عوارض زمین
GhostTown اسکریپت ها را برای ساخت شهر
GroundWizساخت طبیعت و جلوه های مختلف زمین
و Particle Flow و Krakatoa و Thinking Particle و Frost افزایش قدرت سیستم ذره ای مکس
BonyFace متحرک سازی صورت کاراکتر
cat , SkinFX ,biped , BonesPro برای استخان بندی کاراکتر
Mac Car شبیه سازی حرکت ماشین و وسائل نقلیه شامل موتور ، سواری ، شش چرخه ها
و .... که انشاا ... به زودی تمامی ابزارها مکس را معرفی می کنم
و ده ها رندر انجین قدرتمند سازگار با مکس و صدها پلاگین برای بهبود و افزایش کیفیت کاری و میلیاردها اسکریپت

Noori 3D
12-04-2013, 22:11
ممنون از جوابتون ولی می شه یکم بیشتر توضیح بدین.
من خودم با افتر افکت و مکس راحت ترم ولی می خوام ببینم بقیه نرم افزارها چی اضافه دارند مثلا همین سافت ایمیجی که خودتون کار می کنین، چی نسبت به مکس اضافه داره؟ و چرا هودنی رو پیشنهاد کردین؟ چی قابلیتهایی داره؟
کدومشون تو پارتیکل ها و انواع شبیه سازی قوی ترن؟

چرا هیچ پستی تو انجمن نیست که قابلیتهای هر نرم افزار و نقاط ضعف و قوتش رو نشون بده؟!

خوب معلومه که یکی از دیگری تاحدی تفاوت داره دیگه ............. سافت امیج رو بعد از نسخه 2012 اش شروع به کار کردم و درحال حاضرم دارم باش تمرین میکنم وقتی اینه انتخاب کردم که از دست مایا تا حدی کلافه شده بودم موتر های رندرش هر کدوم یه چیزی رر ساپرت نمیکرد همین منتال ری نمیشه پوینت افک مایا رو به درستی رندر گرفت و محاسبات ذرات یا همون پارتیکل سیمولیت هم خیلی سنگین عمل میکنه و برای کار جزئی هم باید اسکریپت نویشت بلاخره بعد از نسخه 2011 مایا خیلی سنگین و باک زیاد شد .

بعد از انتخاب سافت امیج به کلی راحت شدم ..... موتر رندرش هم منتال ری هست یعنی منظورم موتر پیش فرضش منتال ری هست که سرعتش خوبه و هر چیز رو هم ساپرت میکنه .... و خیلی هم سبک و راحت کار میشه حتی من با یه لب تاب Dell D630 که با پردازنده دوهسته ای و 2 گیگ رم و 128 ام بی گرافیک به راحتی مدلسازی و طراحی صنحه رو انجام میدم حتی بعضی وقتها که پارتیکل هم توی کارم اضافه میکنم باز هم بدونه مشکل و باک کار میکنه منظورم خیلی سبک و روان کار میکنه .
دلیل این که سافت امیج رو انتخاب کردم تنها سبک بودنش نیست گزینه های پاین هم هست..................
Hair and FurSyflex clothLagoa MultiphysicsFace Robot facial riggingبخش مو و خز سافت امیج خیلی وقی هست به راحتی میتونی روی مو کار کنی مانند پلاگین Hair cut and shave هست .
پخش لباس سافت امیج هم که پلاگین Syflx هست دیگه این رو که خود شما هم باش آشنای داشته باشید که توی سافت امیج پیش فرض هست که راحت میشه ازش استفاده کرد.
بخش لوگاوا هم که بعد از نسخه 2011 بهش اتودیسک اضافه کرده بهترین توانای سافت امیج هست که بدونه این که از نرم افزار های دیگه کم بگیری میشه مایعات ایجاد کرد.
بخش اسکلیت بندی صورت هم که بهترین بخش سافت امیج هست که صورت کاراکتر رو میشه به راحتی اسکلیت بندی کرد و حتی بعد از ریگ بندی با این بخش میشه از لب سانگ هم ستفاده کرد.

اومیدوارم تاحدی تونیسته باشم که توضیح بدم.

p30worldapm
14-04-2013, 15:04
مکس یکی از قدرتمند ترین نرم افزار تری دی دنیاست . که کاربر و منابع آموزش و ابزارهای کمکی زیادی نسبت به دیگر نرم افزارها دارد و نمی دانم شما چطور می گید (مکس ضعیفه و کنده و ابزار هاش کمه)

NAIAD یکی از قویترین و محبوبترین شبیه سازهای سیالات به تازگی توسط Autodesk خریداری شده است

من نمی گم کنده و ضعیفه؛ بقیه می گن! می خواستم ببینم بقیه نرم افزارها چی دارن که به لطف 7alma فهمیدم سافت ایمیج چی داره البته اگه در مورد هودنی هم می گفتن خوب بود.
این naiad که می گین چیه؟ تو مکس هست یا برنامه جدا هست؟ از کجا بیارمش؟ چرا من تاحالا ندیده بودم!!!!

Syflex cloth برای مکس هم هست؟ برای 2013 اش رو دارین؟

7alma
14-04-2013, 19:34
من نمی گم کنده و ضعیفه؛ بقیه می گن! می خواستم ببینم بقیه نرم افزارها چی دارن که به لطف 7alma فهمیدم سافت ایمیج چی داره البته اگه در مورد هودنی هم می گفتن خوب بود.
این naiad که می گین چیه؟ تو مکس هست یا برنامه جدا هست؟ از کجا بیارمش؟ چرا من تاحالا ندیده بودم!!!!

Syflex cloth برای مکس هم هست؟ برای 2013 اش رو دارین؟

ببخشید اشتباه نشه اینایی که گفتم همه ابزارهای 3ds max هستش فقط خواستم قدرت مکس را به رخ بکشم.

7alma
14-04-2013, 19:43
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پیشنهاد میکنم به لینکهای زیر حتما سر بزنید و از دیگر قسمتهای سایت نیز استفاده کنید
به من که خیلی کمک کرده

معرفی Blender 2.66 و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی Cinema 4D R14 و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی Lightwave 3D 11.5.1 و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی Modo 701 و خصوصیات ان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی Houdini 12.5 و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی 3D Coat 4 و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی MudBox 2013 SP3 و خصوصیات جدید آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی BodyPaint 3D و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی Modo 601 و خصوصیات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

p30worldapm
16-04-2013, 15:38
می شه یکی بگه naiad چیه؟ کجای مکسه؟

Noori 3D
16-04-2013, 16:21
می شه یکی بگه naiad چیه؟ کجای مکسه؟

دوست عزیز Naiad خودش یه نرم فزار جدا است که برای سمولیت کردن مایعات استفاده میشه و کومپانی اتودیسک به تازگی این نرم افزار رو خریداری کرد حالا معلوم نیست این نرم فزار رو پیشرفت خواهد داد یا این که توی یه نرم فزار دیگه به عنوان یه بخشش جاخواهد داد ....... والا من فک میکردم که قدرت نرم افزار naiad رو توی سافت امیج 2014 اضافه کنه اما میبینم که توی هیج یک از سه نرم فزار سه بعدی ساز استفاده نکرده.

ehsanyacoza0021
11-05-2013, 11:26
اگه میخواین تو سی جی چه انیمیشن چه بازی یا جلوه های ویژه(تو جلوه های ویژه هم همه ی این موارد ست) کار کنید باید هدف رو مشخص کنید که بخواین رو کدوم شاخه کار کنید
بازم بسته به کار نیازه چند مورد رو یاد بگیری ولی بهتره رو اصلی بیشتر تمرکز کنی آشنا بودن با بخش های دیگه ای بعضی مواقع کمک میکنه
مدلینگ که خودش چند بخشه (هارد سورفیس کاراکتر یا محیط)
داینامیک که اونم چند بخشه
و ریگ و انیمیشن
یا رندر و کامپوزیت و مچ مووینگ
(تو گیم کاربرد نداره ولی تو تریلر های آفلاین)
مت پینتینگ
و ...
بعد باید نرم افزار رو انتخاب کرد البته حتما اول با چند تا نرم افزار کار کرد تا ببینی به کدوم قسمت و کدوم نرم افزار علاقه داری و از همه مهم تر با کدوم نرم افزار احساس راحتی مکنی و نیاز هاتو برطرف میکنه
شرکتی مثل دیجیتال تاتورز آموزش های خوبی برای شروع داره آموزش های اینتروداکشن عالیه چون همهی قسمت های برنامه رو تا حدی توضیح میده
بعد نرم افزار اصلی و چند نرم افزار فرعی رو انتخاب کنی
مثلا من خودم برای مداسازی از مایا و زیبراش استفاده میکنم و برای uvو textureو render از ,,Unfold3D,,foundry Mariو photoshop,, vray,, استفاده میکنم گاهی هم از 3dcoat

ولی اگه قرار بود داینامیک کار کنم مطمنا فرق میکرد اصلا زیبراش بدرد نمیخورد (شاید بعضی وقتا فایبر مش برای گرفتن کرو و استفاده برای مو)
مثلا اگه میخواستم برم سمت انفجار و آتیش از این حرفا فوم افیکس مکس و فلوید مایا رو میتونستم استفاده کنم که من فلوید رو انتخاب میکردم چون کلا با مایا راحت ترم

انشالله تو هر کاری میری موفق باشی