PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خطوط عمودی ناشی از کارت گرافیک

Memonex
09-04-2013, 22:48
سلام به همه دوستان

من کامپیوترم رو Standby گذاشته بودم طبق معمول ولی این دفعه بعد از چند ساعت وقتی روشن کردم دیدم بالا نمیاد و مانیتور هیچی رو نشون نمیده بعد از روی کیس ریست کردم دیدم یه سری خطوط عمودی عجیب از همون اول روی صفحه بایوس دیده شدن بعدش باز دیدم موقع بالا اومدن ویندوز یه صفحه سیاه میاد و بعد هم مانتیور خاموش میشه. اینجا فهمیدم کارت گرافیک یه مشکلی داره از طریق Safe Mode سیستمو آوردم بالا بعد دیدم که خطوط راه راه عمودی باریکی کنار هم دیده میشن اینجا درایور کارت گرافیک رو که پاک کردم دیدم ویندوز تو حالت عادی هم بالا میاد ولی اون خطوط عمودی همچنان هستن بعدش آخرین نسخه کارت گرافیک مخصوص کارت Geforce 7300 GT رو دانلود کردم بازم اون خطوط نرفتن و سیستم هم بالا نیومد دیگه مجبور شدم پاکش کنم.

خواهش میکنم راهنمایی کنید من چکار کنم مشکل حل بشه به احتمال زیاد به ایراد سخت افزاری دچار شدم والا تو این وضعیت گرونی هم نمیتونم کارت گرافیک جدید بخرم راهی هست مشکل حل بشه؟؟ یه گردگیری هم با باد میکنم از تو کیس هرچند بعید میدونم این کارت گرافیک هیچ وقت دیگه درست بشه. یه مدل گیگابایته حدودا پنج ساله داره کار میکنه و هیت سینک روش هست. تا الان هم هیچ وقت باهاش بازی نکردم نمیدونم چرا باید یه دفعه ای خراب بشه.

اینم عکس از وضعیت مانیتور و خطوط عمودی که روش هستن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
09-04-2013, 23:49
ببرید گرافیک رو برای تعمیر فکر کنمم قابل تعمیر باشه

منتها قبلش بهتره با یک گرافیک دیگه سیستم رو چک کنید

Memonex
10-04-2013, 11:53
ببرید گرافیک رو برای تعمیر فکر کنمم قابل تعمیر باشه

منتها قبلش بهتره با یک گرافیک دیگه سیستم رو چک کنید

ممنون ولی چندجا تو شهرمون بردم میگن کار ما نیست و باید بره تهران گارانتیش هم که سازگار بوده تموم شده، احتمالا GPU آسیب دیده چون دیروز که در کیس رو باز کردم روی هیت سینک دست گذاشتم خیلی داغ بود طوری که دستم سوخت ولی هیچ آثاری از باز شدگی یا آب شدن کارت نبود چندساعت هم سیستمو خاموش کردم بلکه با خنک شدن دوباره به حالت اول برگرده ولی تغییر نکرد با نصب درایور هم موقع اومدن بالا صفحه سیاه میاد اینه که بدون درایور مجبورم باهاش کار کنم و از درایور VGASave داره ویندوز استفاده میشه.

nazari-mnb
23-07-2013, 22:01
منم دقیقا همین مشکل واسم پیش اومده. بالاخره چکار کردی؟

s=h=h
28-07-2013, 12:55
سلام به دوست عزیز:
چیپ کارت رو یه کمی هیت بدی درست میشه

awx0ne
07-08-2013, 17:26
چیپ کارت رو یه کمی هیت بدی درست میشه-------------------------->اگه ممکنه در مورد این یکم بیشتر توضیح بدید؟؟؟

EXTREME
07-08-2013, 22:29
چیپ کارت رو یه کمی هیت بدی درست میشه-------------------------->اگه ممکنه در مورد این یکم بیشتر توضیح بدید؟؟؟

یعنی یک دستگاه هست به نام هیتر gpu رو به مدت 60 ثانیه در دمای 200 درجه حرارت میدن