PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درمان چوش های صورت با حنا

forogh53
09-04-2013, 22:01
سلام دوستان.یه راه حل خوب بهتون پیشنهاد می کنم به شرطی که اول روی قسمتی کوچکی از پوست صورتتون تست کنید اگر به حنا حساسیت نداشتید استفاده کنید.شما با حنا آشنایی دارید خضاب حنا منسوب است به حضرت زهرا (ص) انشاءا... که مفید واقع بشه.
نکته مهم (بعضی ها بر این باورندکه حنا پوست را رنگ می اندازه همه جای بدن حتی صورت چه {آقایان چه خانمها} دارای مو می باشد فقط کف دست و پا فاقد مو می باشد و رنگ می گیرید ولی بقیه بدن به خاطر داشتن مو به هیچ عنوان رنگ نمی گیرد و این باور غلط است ممکن است فقط کمی هاله بگیرد که آن را هم می توان با آب لیموی تازه خنثی کرد پس نگران رنگ گرفتن صورتتان نباشید.)
طریقه استفاده:
یک قاشق سرپر حنا را داخل کاسه ریخته سپس با سه قاشق آب و دو قاشق آب لیموی تازه و یک قاشق ماست مخلوط کنید خمیر شما نباید آنقدر سفت باشد که به صورت نچسبد و نه آنقدر شل باشد که ریزش کند اگر باز هم نیاز به آب داشت که رقیق تر شود آب و آبلیمو را به نسبت مساوی اضافه کنید بعداز چند بار درست کردن غلغش دستتون می آید با دست یا با پشت قاشق این ماسک را به صورت بمالید نزدیک چشمها نزنید ده الی پانزده دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم بشویید تا اینجای کار، برای جوش بود حالا اگه می خواهید هیچ اثر رنگ و هاله روی صورتتان نباشه صورت را با سفید آب چرک کنید این کار باعث میشه صورت شما لایه برداری بشه و پوست شما نرم،سفید و دنبه ای شود. تذکر:ممکن است دفعه اول،دوم که حنا را استفاده کردید جوش ها کمی ملتهب شود اما اگر این ماسک به شما افتاد و ادامه دادید (هفته ای دو بار) خودتون شاهد خشک شدن جوش ها خواهید بود البته قابل ذکر است که جوش ریشه هورمونی هم دارد و یا مربوط به کبد ناسالم می باشد که با خوردن چیزهایی مثل روغن زیتون،سوپ جو و ...کبد را تصفیه کنید.بازم میگم اول روی یک قسمت کوچک صورت امتحان کنید،من خودم به شخصه برای روشن شدن پوستم و رفع جوشها همیشه از حنا استفاده میکنم حتی با استفاده از حنا به مرور زمان پوست صورتتان در برابر آفتاب مقاوم میشود اینقدر از این کرم های ضد آفتاب استفاده نکنید وقتی ضد آفتاب می زنید و در معرض آفتاب قرار میگیرید این مواد شیمایی به واسطه نور و گرمای خورشید جذب پوستتون میشه و تازه چند مشکل پوستی دیگر پیدا می کنید مثل جوش و لک.

VAHID
09-04-2013, 22:07
شما قبلا تو تاپیک مربوطه مطلب رو قرار دادین سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای یکدست شدن, مطالبتون رو در همون تاپیک قرار بدین.