PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش طول کابل USB به 15 متر

saeed330
09-04-2013, 18:20
با درود خدمت همه دوستان
بنده قصد دارم مودم رو بوسیله کابل لن به رسی ور وصل کنم و از اونجا با یو اس بی اینترنت رو بیارم برای پی سی
حدودا باید یک کابل یو اس بی 15 متری داشته باشم...ظاهرا استاندارد USB2 تا پنج متر جواب میده
چند جا استفاده از هاب رو توصیه کرده بودند در حالی که هاب برای افزایش تعداد پورتها استفاده میشه و من دلیلش رو نه پیدا کردم و نه متوجه شدم
اگه اشتباه میکنم یا راه حل دیگه ای وجود داره راهنمایی بفرمایید

kakaamin1
09-04-2013, 19:49
میتونین از کابل هی دو سر USB استفاده کنین
به این صورت که یه سرش ورودی و یه طرف دیگش خروجیه
میتونی تعداد لازم از این کابل ها رو به هم متصل کنی.

Mr. M.S.R
09-04-2013, 20:55
من برای وب کم تست کردم اما برای اینترنت نه!
کابل های usb معمولی مشکل پیدا میکنند و نمی توانند اطلاعات را ارسال کنند! اما اگر از کابل های جنس خوب استفاده بشه برای وی کم جواب می دهد!
ان مورد هاب هم که فرمودید هاب های با ادابتور است! که بتونه مقداری از افت برق کابل را جبران کنه.

saeed330
09-04-2013, 20:56
میتونین از کابل هی دو سر USB استفاده کنین
به این صورت که یه سرش ورودی و یه طرف دیگش خروجیه
میتونی تعداد لازم از این کابل ها رو به هم متصل کنی.

با تشکر
خوب ااین ساده ترین راه حل هست که به ذهن خطور میکنه مسئله اصلی اینجاست که با افزایش طول سیم آیا به مقصود اصلی میرسیم یا نه! یعنی اینترنت بدون مشکل به دستگاه میرسه یا نه؟!همونطور که گفتم در استاندارد USB2حداکثر طول مجاز 5 متر هست
یک راه دیگه هم هست و اون اینه که مودم رو نزدیک پی سی بزارم و با کابل معمولی یو اس بی وصلش کنم و با کابل شبکه یک خروجی دیگه برای پی سی ببرم. در اینصورت حداکثر طول مجاز چقدر خواهد بود؟
با سپاس

saeed330
09-04-2013, 20:58
من برای وب کم تست کردم اما برای اینترنت نه!
کابل های usb معمولی مشکل پیدا میکنند و نمی توانند اطلاعات را ارسال کنند! اما اگر از کابل های جنس خوب استفاده بشه برای وی کم جواب می دهد!
ان مورد هاب هم که فرمودید هاب های با ادابتور است! که بتونه مقداری از افت برق کابل را جبران کنه.

برای وب کم چند متر کابل استفاده کردید؟جواب داد؟چه کابلی؟

Mr. M.S.R
09-04-2013, 21:08
برای وب کم چند متر کابل استفاده کردید؟جواب داد؟چه کابلی؟
حدود 15 متر یا 20 متر بود.
مارکش را یادم نیست. اما برید با فروشنده مشورت کنید و به شرط کارکرد برای این کار خرید کنید تا اگر کار نکرد بتونید عوضش کنید.
اما فکر کنم بهتر باشه یک کابل لن بلند تر تهیه کنید برای اتصال به ان دستگاه! (روزه شک دار نگیرید بهتره! :دی )