PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تصویر و برق رسانی مین MSI K9A2GM

Pami
07-04-2013, 22:54
سلام
دوستان یه مین MSI مدل K9A2GM سوکت am2 رسیده دستم این مشکلش اینه که برق بهش وارد میشه و به محض روشن کردن فن پروسسور شروع به کار میکنه
اما تصویر خروجی از vga روی بورد نداره ، هیچ بوق اخطاری هم داده نمیشه
چراغ led هارد و پاور روی کیس هم روشن نمیشه اصلا

سوال اینه که هزینه تعمیر این چقدر هست ؟ گارانتی های msi ماتریسه ؟ چند ساله هستن اینا ؟
مرسی

EXTREME
07-04-2013, 23:57
سلام
دوستان یه مین MSI مدل K9A2GM سوکت am2 رسیده دستم این مشکلش اینه که برق بهش وارد میشه و به محض روشن کردن فن پروسسور شروع به کار میکنه
اما تصویر خروجی از vga روی بورد نداره ، هیچ بوق اخطاری هم داده نمیشه
چراغ led هارد و پاور روی کیس هم روشن نمیشه اصلا

سوال اینه که هزینه تعمیر این چقدر هست ؟ گارانتی های msi ماتریسه ؟ چند ساله هستن اینا ؟
مرسی

باید اول مطمئن بشین مشکل از مین است یا نه

باتری مین رو چک کنید
میتونه از بایوس رم اسلات رم گرافیک پاور باشه اگه اینا نبود اون موقع مشکل از مین است

برای بهتر فهمیدن مشکل کارت دیباگر میتونه کمکتون کنه

Pami
08-04-2013, 00:23
یادم رفت بگم ، اصلا بعد از روشن کردن هیچ عملیاتی انجام نمیشه ، نه اطلاعات بایوس لود میشه نه هارد راه میفته ، هیچی هیچی
فقط فن پروسسور رو میتونه روشن کنه و اصلا وارد هیچ مرحله ای از استارت آپ نمیشه
خازن ها رو برای احتمال نشتی یا ترکیدگی چک کردم مشکلی نداشتن
متاسفانه دیباگر ندارم و مجبورم مین رو ببرم ماتریس
تخمینی از هزینه میتونید بزنید ؟

ess_1362
08-04-2013, 06:46
پردازنده چی هست؟
آیا مین برد پردازنده را پشتیبانی می کنه؟
آیا پردازنده سر جاش به خوبی نصب شده
بوق پست اسکرین که احتمالا ندارید پس توصیه می کنم تمام قطعات را بجز پردازنده باز کنید و open air یکبار مین را روشن کنید ببینید بوقی میزنه یا نه؟!
ضمن اینکه nb و sb را هم زمان روشن شدن مین با دست چک کنید ببینید تغییر حرارتی ایجاد میشه یا نه؟

Pami
08-04-2013, 09:14
من دیروز یادم رفت مدل پروسسور رو چک کنم ، دیدم مشکل داره مین رو باز کردم با خودم آوردم
مشکلی بابت قرارگیری پردازنده نبود ، این کیس از روزی که اسمبل شده بود اصلا باز نشده بوده
چیپ جنوبی و شمالی رو هم اتفاقا چک کردم هیچ حرارتی نداشت ، برای همین میگم برق رسانی به قطعات روی برد درست انجام نمیشه ، پاور مشکلی نداره با یکی دیگه چک کردم همینطوری بود
حالا فردا میبرم ماتریس نتیجه رو اعلام میکنم

مرسی دوستان :n16:

gilaki
09-04-2013, 19:30
سلام دوست عزیز
ممکنه از بایوس باشه
باید پروگرام بشه

Pami
14-04-2013, 00:03
main رو بردم ماتریس ، یکی از خازن ها ترکیدگی داشت که خودم متوجه نشده بودم
زیر تیغ جراحی هست تا ببینیم نتیجه چی میشه : دی
مرسی از دوستان