PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گذاشتن انجین موتور سیکلت روی دوچرخه

Drug Man
07-04-2013, 13:50
دوستان به نظرتون میشه یه انجین موتورسیکلت روی دوچرخه گذاشت؟با توجه به اینکه العان موتور خیلی گرون شده این کار خیلی بصرفس اگه بشه انجام داد

HOOSEIN 105
07-04-2013, 14:13
خیر دوست عزیز
عملی نیست
در صورت عملی شدن هم بدنه و کلا سیستم دوچرخه تحمل نیروی انجین موتور سیکلت رو نداره و منجر به حادثه میشه
خرج همچین کاری هم کمتر از خرید یک موتور سیکلت دست دوم نداره..
موفق باشید

amir.cdi
07-04-2013, 19:03
شما میتونی موتور براوو رو سرو ته روی دوچرخه سوار کنی ولی چون سیستم کلاج نداره از وقتی که موتور روشن میشه باید حرکت کنی تا موقع موتور خاموش کنی و واستی
و عملا شدنی نیست شما بجای این کار یه براوو یا پاژنک بدونه دنده بخر قیمتشم حدود 200هزار تا 1.5 ملیون هست خیلی بهتر هست
و براوو ایتالیایی برا شما راحت 30 تا 40 km در ساعت راه میره که از دوچرخه خیلی بهتر هست

Drug Man
08-04-2013, 12:49
خیر دوست عزیز
عملی نیست
در صورت عملی شدن هم بدنه و کلا سیستم دوچرخه تحمل نیروی انجین موتور سیکلت رو نداره و منجر به حادثه میشه
خرج همچین کاری هم کمتر از خرید یک موتور سیکلت دست دوم نداره..
موفق باشید

میشه بنده رو آهن کشی کرد تا محکم بشه بعد من میخوام یه انجین سبک مثل 70 سی سی روش بذارم

rami_hemi
08-04-2013, 15:42
اولین نظر من اینه که شما یک موترو الکتریکی روی دوچرخه نصب کنید انجین براوو هم همیچین نیست که دسوتان میگن موتور های دوگانه سوز بدون کلاچ هم در جا کار میکنن من خودم خیلی وقتها پیش موتور سیکلت یا بهتره بگم به اصطلاح صحیحش دوچرخه موتور دار پژو یا همون موتور گازی پژو داشتم اینها در جا هم کار میکنن انجین های 70 سی سی متطلقات زیادی دارن و جا دادن اونها رو بدنه دوچرخه دشواری خاصی داره و باید رویش بدنه دوچرخه پایه هایی برای نصب انجین و گیربکس طراحی بشه بهترین گزینه بنزینی انجین دو زمانه مثل براوو هست که حالت جمع و جوری داره ولی بهترنی گزینه برای دوچزخه ها برای تبدیل به نوع موتور دار موتور های الکتریکی هست

Drug Man
08-04-2013, 19:28
ولی بهترنی گزینه برای دوچزخه ها برای تبدیل به نوع موتور دار موتور های الکتریکی هست

میشه بیشتر توضیح بدین

amir.cdi
09-04-2013, 20:47
اولین نظر من اینه که شما یک موترو الکتریکی روی دوچرخه نصب کنید انجین براوو هم همیچین نیست که دسوتان میگن موتور های دوگانه سوز بدون کلاچ هم در جا کار میکنن من خودم خیلی وقتها پیش موتور سیکلت یا بهتره بگم به اصطلاح صحیحش دوچرخه موتور دار پژو یا همون موتور گازی پژو داشتم اینها در جا هم کار میکنن انجین های 70 سی سی متطلقات زیادی دارن و جا دادن اونها رو بدنه دوچرخه دشواری خاصی داره و باید رویش بدنه دوچرخه پایه هایی برای نصب انجین و گیربکس طراحی بشه بهترین گزینه بنزینی انجین دو زمانه مثل براوو هست که حالت جمع و جوری داره ولی بهترنی گزینه برای دوچزخه ها برای تبدیل به نوع موتور دار موتور های الکتریکی هست

موتور براوو که کلاج نداره نیرو موتور مستقیم به تسمه منتقل میشه و به یه کلاج اتوماتیک که با نیروی گریز ار مرکز کار میکنه وقتی دور موتور میره بالا کلاج قفل میکنه و موتور راه میره و وقتی گاز ندی و دور موتور بیاد
پایین کلاج ول میکنه و موتور وا میسته
هیچ موتوری بدون کلاج نمیتونه کارکنه
حتا دوچرحه هم یه نوع کلاج مکانیکی داره که وقتی رکاب به عقب میچرخونی هرز هست و رو به جلو قفل میکنه
بعد هیچ ربطی به موتور 2 زمانه و 4 زمانه نداره
ممنون