PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط ای جکس و جی کوئری

نیک ناز
04-04-2013, 13:47
سلام من در گذشته از کامپوننت های ای جکس و از آپدیت پنل زیاد استفاده می کردم الان دیگه هر چیزه معادلش که با جی کوئری باشه از جی کوئریش استفاده میکنم این کار من درسته؟ استفاده از ای جکس بهتره یا جی کوئری یا فرقی نداره ممنونم

MrGee
04-04-2013, 17:16
استفاده از ای جکس بهتره یا جی کوئری یا فرقی نداره ممنونم
ajax و jquery کلا با هم فرق می کنند.
ajax و json دو تا راه ارتباطی بین سرور و کلاینت هستند که داده ها بدون نیاز به لود کامل صفحه ارسال یا دریافت می شن.
ولی jquery یه کتابخونه جاوا اسکریپته که طراحی وب رو خیلی آسون می کنه در صمن ارتباط با ajax و json رو هم همین طور و با یه دستور می شه از ajax و json استفاده کرد.
آپدیت پنل نمی دونم چیه ولی بنظرم jquery کارش درسته

نیک ناز
05-04-2013, 13:17
ajax و jquery کلا با هم فرق می کنند.
ajax و json دو تا راه ارتباطی بین سرور و کلاینت هستند که داده ها بدون نیاز به لود کامل صفحه ارسال یا دریافت می شن.
ولی jquery یه کتابخونه جاوا اسکریپته که طراحی وب رو خیلی آسون می کنه در صمن ارتباط با ajax و json رو هم همین طور و با یه دستور می شه از ajax و json استفاده کرد.
آپدیت پنل نمی دونم چیه ولی بنظرم jquery کارش درسته

ممنونم دوست عزیزم
منظورم این بود که یه سری کارها رو میشه هم با جی کوئری انجام داد هم با ای جکس در این حالت استفاده از کدوم یکی بهتره
مرسی

MrGee
05-04-2013, 14:13
ه سری کارها رو میشه هم با جی کوئری انجام داد هم با ای جکس در این حالت استفاده از کدوم یکی بهتره
کدوم کارها رو می شه با هر دوتاشون انجام داد؟

نیک ناز
05-04-2013, 20:58
کدوم کارها رو می شه با هر دوتاشون انجام داد؟مثلا دیالوگ ها یا تول تیپ یا لود نشدن دوباره صفحه که میشه با ای جکس یا با ای جکس و جی کوئری انچام داد و خیلی چیزا دیگه

MrGee
06-04-2013, 20:51
دیالوگ ها یا تول تیپ
این دوتا رو با jquery انجام می دن و تا جایی که می دونم به آژاکس ربطی نداره.

لود نشدن دوباره صفحه
این کارو در واقع یا با ajax و جاوا اسکریپت می کنند یا با ajax و jquery که در واقع jquery هم همون کار جاوا رو می کنه ولی راحت تره.
در کل من تا جایی که بتونم سعی می کنم از jquery استفاده کنم.

نیک ناز
06-04-2013, 21:44
[QUOTE=MrGee;7570228]این دوتا رو با jquery انجام می دن و تا جایی که می دونم به آژاکس ربطی نداره.

ممنون دوست عزیزم
فک کنم همون جی کوئری بهتر باشه
در مورد تول تیپ و دیالوگ منظورم استفاده از کامپوننت ای جکس بود

webnovin
26-05-2013, 08:41
آزاکس هر کاری (که خواندناز فایل/نوشتن در فایل/خواندن از دیتابیس /نوشتن دیتابیس و از این قبیل کارها)که نیازی به ریفرش شدن صفحه نداشته باشه باهاش انجام میدن
جی کوئری یه کتابخانه جاوااسکریتی (همانطور که میدونید جاوااسکریپت امکان خواندناز فایل/نوشتن در فایل/خواندن از دیتابیس /نوشتن دیتابیس و از این قبیل کارها توش وجود نداره )
از آپدیت پنل کمتر استفاده کنی بهتره چونکه بیشتر به درد سمپل کاری(ماست مالی کردن میخوره :n02:)