PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم

freedls
03-04-2013, 22:53
سلام دوستان
چند روز پیش یکی داشت با کامپیوترم بازی می کرد که به صورت ناگهانی در بازی قفل کرد و وقتی ری استارت کردم ، کیس شروع کرد به بوق زدن.
من هم کیس رو باز کردم و یکم گرافیک ، CPU و رم رو یه مقدار تمیز کردم و وقتی روشنش کردم دیگه بوق نزد. ولی وقتی دوباره وارد بازی شدم همون ابتدا گیر کرد بازم ری استارت کردم و وقتی وارد ویندوز شدم ، دیگه ویندوز هم بعضی موقع ها گیر می کرد. بالاخره یه بار توی لود شدن گیر کرد و منم ویندوز جدید نصب کردم. البته قبلش با آنتی ویروس ، کامپیوتر رو چک کرده بودم و ویروسی نبود هم چنین کارکرد CPU و رم رو توی Task manager چک کردم و عادی بود.

ولی با وجود تغییر ویندوز هنوز همین مشکل رو داره و بعضی وقتا نوی برنامه های ساده ای مانند کروم یهو قفل میکنه ، به نظرتون چه مشکلی داره؟

به نظر خودم که سخت افزاریه و از کارت گرافیکه ولی نمی دونم چرا بیشتر موقع ها خوب کار می کنه !

1376MAXIMUM
04-04-2013, 00:07
سی پی یو رو که تمیز کردید فن روش رو هم برداشتید؟
اگه برداشتید دوباره بهش خمیر سیلیکون زدید؟
چک کنید ببینید دما ی قطعات چجوری با برنامه ی hwmonitor بعد به اسکرین شات بگیرید بزارید
چک کنید که کابل ها شل نشده باشه
قطعه جدیدی نزاشتید

Life24
04-04-2013, 00:20
سلام
ابتدا کانفیگ سیستم را همراه با مشخصات دقیق در تاپیک ذکر بفرمائید.

absineh
04-04-2013, 04:58
برد رادیفالت کنیدبرای این کار باطری مادربورد که روی آن قراردارد بردارید بعد از 10 ثانیه دوباره جابزنید احتمالا مشکل حل خواهد شد .

EXTREME
04-04-2013, 09:27
مشکل شما یا از دمای بالای قطعات است یا هارد سیستم یا رم یا گرافیک
درایور گرافیک رو آنیستال کنید ببینید سیستم بازم هنگ میکنه یا نه

freedls
04-04-2013, 13:24
سلام.
اول از همه از دوستانی که پاسخ دادن تشکر می کنم

سی پی یو رو که تمیز کردید فن روش رو هم برداشتید؟اگه برداشتید دوباره بهش خمیر سیلیکون زدید؟
چک کنید ببینید دما ی قطعات چجوری با برنامه ی hwmonitor بعد به اسکرین شات بگیرید بزارید
چک کنید که کابل ها شل نشده باشه
قطعه جدیدی نزاشتید
من تا حالا چنین خمیری رو ندیدم!
اگه اینطوره پس بیش از شش ماهه که CPU این کامپیوتر خمیر نداره!

اسکرین شات در حالت عادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکرین شات در حالتی که 30% از CPU استفاده میشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
ابتدا کانفیگ سیستم را همراه با مشخصات دقیق در تاپیک ذکر بفرمائید.
نمی دونم کانفیک چی هست !؟

برد رادیفالت کنیدبرای این کار باطری مادربورد که روی آن قراردارد بردارید بعد از 10 ثانیه دوباره جابزنید احتمالا مشکل حل خواهد شد .

انجام دادم و الان بازی رو نصب میکنم ، ببینم چی میشه!

Life24
05-04-2013, 00:09
سلام.
اول از همه از دوستانی که پاسخ دادن تشکر می کنم

من تا حالا چنین خمیری رو ندیدم!
اگه اینطوره پس بیش از شش ماهه که CPU این کامپیوتر خمیر نداره!

اسکرین شات در حالت عادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اسکرین شات در حالتی که 30% از CPU استفاده میشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمی دونم کانفیک چی هست !؟

انجام دادم و الان بازی رو نصب میکنم ، ببینم چی میشه!

سلام
این طور که معلومه دما CPU شما بالاست.
در حالت 30 درصد استفاده از CPU به 68 رسیده است. از خمیر سیلیکون بهره ببرید.