PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی داستان (!Bioshock Infinite ! (High Spoiler Alert

mjorh
02-04-2013, 23:57
اول از همه اینکه اینجا همه ی داستان گفته میشه و کسایی که هنوز تموم کردن به اینجا سرنزنن ...با تشکر.

من خودم تازه تموم کردم هنوز تو شکم ! واقعا خیلی عمیق هست ...نظرتون راجب این سئوال ها :

1- نسبت الیزا با Booker و Comstock ...?

2-دنیای درها ...؟

3-دو شخصیت زن و مرد رو اصن چی تعریف میکنین؟

4- مفهوم دنیا تو این بازی.. دنیای موازی....با رپچر....؟

5- تعریفتون از Tear !?

سئوال زیاد هست ..Lets Get Started !

manuelcalavera
03-04-2013, 00:17
من خودم تازه تموم کردم هنوز تو شکم ! واقعا خیلی عمیق هست ...نظرتون راجب این سئوال ها :

1- نسبت الیزا با Booker و Comstock ...?

2-دنیای درها ...؟

3-دو شخصیت زن و مرد رو اصن چی تعریف میکنین؟

4- مفهوم دنیا تو این بازی.. دنیای موازی....با رپچر....؟

خیلی هم عالی
1- الیزابت دختر بوکره ، همون anna. کامستک چون درگیر اون ازمایشات میشه اجاقش کور میشه ولی چون توی پیشگوییها گفته بودن باید بچه ی خودت حاکم کلمبیا بشه، میره بچه ی بوکر که یه ورژن دیگه از خودش هست ، انا ، رو میدزده و پرورشش میده توی کلمبیا. 2- متوجه نشدم منظورتونو، اگه اون فانوسهارو میگید، تمام احتمالات/متغیر ها ممکن برای ثابتها بودن. ثابتها مثل بوکر و انا، متغیرها هم تصمیماتی که میگرفتن. پشت درها، ننیجه ی تصمیمات بود. دقیقا مث گراف توی یه درسایی مث تحقیق در عملیات. 3- اونا یه نفر بودن. توی یه دنیا مرد شده بود ، توی یه دنیای دیگه زن. نابغه بودن و جهانهای موازی رو کشف کرده بودن پس تونستن همو پیدا کنن. واسه همین جمله های همو تموم میکردن. 4- میشه دقیقتر بپرسی ؟

mjorh
03-04-2013, 00:56
خیلی هم عالی
1- الیزابت دختر بوکره ، همون anna. کامستک چون درگیر اون ازمایشات میشه اجاقش کور میشه ولی چون توی پیشگوییها گفته بودن باید بچه ی خودت حاکم کلمبیا بشه، میره بچه ی بوکر که یه ورژن دیگه از خودش هست ، انا ، رو میدزده و پرورشش میده توی کلمبیا. 2- متوجه نشدم منظورتونو، اگه اون فانوسهارو میگید، تمام احتمالات/متغیر ها ممکن برای ثابتها بودن. ثابتها مثل بوکر و انا، متغیرها هم تصمیماتی که میگرفتن. پشت درها، ننیجه ی تصمیمات بود. دقیقا مث گراف توی یه درسایی مث تحقیق در عملیات. 3- اونا یه نفر بودن. توی یه دنیا مرد شده بود ، توی یه دنیای دیگه زن. نابغه بودن و جهانهای موازی رو کشف کرده بودن پس تونستن همو پیدا کنن. واسه همین جمله های همو تموم میکردن. 4- میشه دقیقتر بپرسی ؟

آره خیلی زیاد تاکید میشه دخترش هست ولی سئوال اینه که پس دختر Com نبوده ..؟ آخر داستان میگه : I'm Both ! من هم بوکر هسم هم کام ...

دنیای بازی هم همونطور که دیدی تهش میره رپچر...منظورم اینه که با رپچر موازیه ؟ درواقع موازی با میلیون ها جهان ...

نمیدونم Inception رو دیدی یا نه ...ولی این خون دماغ شدن بوکر معنیه خاصی داره به نظرم ...یه چی تو مایه های فرفره ی کاب تو Inception ....حالا به نظر خودت معنیه خون دماغ شدنش چیه ؟

Leon-117
03-04-2013, 06:19
آره خیلی زیاد تاکید میشه دخترش هست ولی سئوال اینه که پس دختر Com نبوده ..؟ آخر داستان میگه : I'm Both ! من هم بوکر هسم هم کام ...

دنیای بازی هم همونطور که دیدی تهش میره رپچر...منظورم اینه که با رپچر موازیه ؟ درواقع موازی با میلیون ها جهان ...

نمیدونم Inception رو دیدی یا نه ...ولی این خون دماغ شدن بوکر معنیه خاصی داره به نظرم ...یه چی تو مایه های فرفره ی کاب تو Inception ....حالا به نظر خودت معنیه خون دماغ شدنش چیه ؟

اینکه میگه من هردو هستم برا اینه که توی یه دنیا بوکر کامستاک هست(بعد از قبول کردن baptism تبدیل میشه به کامستاک) و توی یه دنیا بوکر دوویت.
در مورد رپچر هم آره به نظرم همون کلمبیاست.
خون دماغ شدن هم نشونه مرگ هست،ولی نه مرگ عادی.نشون دهنده ی این هست که یه فرد توی دنیایی که نباید باشه،وجود داشته باشه.

halflife g
03-04-2013, 08:42
من تقريبا همه قسمتاشو متوجه شدم به جز دو قسمت :

١- بعضي كاراي لوتس ها
٢-قدرتهاي اليزابت

البته اينكه در همين حد در مورد لوتس ها توضيح داد و گذاشت مرموز بمونن خيلي عاليه ولي اينكه در مورد قدرتهاي اليزابت و چراييش حرف نزد به نظرم چندان جالب نيس....البته هر كس يه چيزي در اين مورد ميگه ولي اگه خود نويسنده در اين مورد يه فرم كلي رو بيان مي كرد بهتر بود

.

Leon-117
03-04-2013, 10:47
اینا اطلاعاتی هست که من و بقیه دوستان (مثلا پارسا و مراد و ....)از بازی در آوردیم(با خودم گفتم بهتره اینا رو بزارم توی تاپیک تا دیگه مسائل تکراری مطرح نشه):
قدرت های الیزابث :
این نتیجه گیری من هست :

فکر کنم چون یه بخشی از بدن الیزابث توی یه دنیای دیگه مونده (همون انگشت کوچیکش که موقع رد شدن از پورتال قطع شد)یه تداخل توی دنیا ها و روندشون پیش اومده که باعث شده الیزابث این قدرت ها رو داشته باشه.این متن یکی از واکسفون ها هست از زبون روزالیند لوتس :
what makes the girl different?! I suspect it has less to do with what she is .and rather more with what she is not!a small part of her remains from where she came. it would seem the universe does not like it's peas mixed with its porridge.
و اینم پست پارسا :

فکنم توی یه وکسافون عنوان میشه که به حالت عادی اَنا این قدرتارو نداشته و این قابلیت ها روی یه سری دیوایس توسط لوتس ها وجود داشته که بعدا" روی انا/الیزابت اجرا میشه
در مورد اینکه چرا وقتی آخر بازی مُرد،همه ی الیزابث ها هم نابود شدن(این پست پارسا هست) :

چون در همه ی اون ها ، اَنا/الیزابت بعد از اون بپتیزم به دنیا میاد. وقتی بوکر توی بپتیزم خفه بشه ، دیگه بچه ای وجود نداره ...
اینکه چطوری پرافت/کامستک/بوکر یکی هستند خودش جالبه ولی هیچ جا اشاره نمیکنه چی میشه که تبدیل به اون آدم میشه
+
در مورد لوتس ها(قسمت اول پست من هست و قسمت دوم پست پارسا):
1- خوب بر میگردیم به وقتی که بوکر baptism رو قبول میکنه.توی یه دنیا بوکر این baptism رو قبول میکنه و بخاطر کارهای که در گذشته انجام داده و احساس گناه میکنه تصمیم میگیره یه فرد دیگه بشه کلا!و از اینجاست که زاکاری کامستاک بوجود میاد و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی. توی یه دنیای دیگه بوکر این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی و آدم کشی و این وسط کلی بدهکار میشه. توی دنیای کامستاک،کامستاک با روزالیند لوتس ملاقات میکنه.روزالیند سفر کردن داخل زمان و یه سری تکنولوژی دیگه رو کشف کرده و به کامستاک میگه که با این تکنولوژی ها میتونه شهر خودش رو داشته باشه.
کامستاک پیشنهاد روزالیند رو قبول میکنه و اینجوری کلمبیا ساخته میشه.بعد از مدتی کامستاک میبینه که بچه ای نداره که بعد از اون رهبر/پیامبر بشه!
(توی یکی از واکسفون ها که توسط روزالیند ضبط شده گفته میشه که توی یکی از این دنیا ها برادر خودش رو(که برادر خودش نیست!دقیقا خودش هست،به زبون ساده این 2 نفر 1 نفرن!)رو پیدا میکنه.)
حالا کامستاک تصمیم میگیره که بره از دنیای دیگه بچه ی بوکر رو بگیره ازش. رابرت لوتس میره پیش بوکر و میگه تو بچه رو بده به ما و ما همه ی حساب های تو رو پاک میکنیم و بوکر قبول میکنه. زن کامستاک که همون لیدی کامستاک باشه وقتی میبینه کامستاک یه بچه کوچیک داره و بچه خودش نیست شاکی میشه و کامستاک میزنه زن خودشو میکشه! بعد از مدتی رابرت لوتس به خواهرش(یا بهتره بگیم خود مونثش!) میگه که کامستاک داره زیاده روی میکنه و بهتره ما برگردیم و همه چیزو درست کنیم،روزالیند هم قبول میکنه ولی کامستاک میزنه جفتشون و میکشه. حالا این لوتس ها تصمیم میگیرن کامستاک رو بکشن پایین و رابرت میره پیش بوکر و ازش میخواد بره الیزابث رو از کامستاک بگیره..........
----------
2--دلیل ایتکه با اینکه کامستاک لوتس ها رو کشته ولی اونا بازم تونستن برگردن و بر علیه کامستاک بجنگن :
کامستک اونارو از مبدا" نکشته. کامستک فقط اون ها رو در همون هایی که بهش دسترسی داشته کشته. اون ها در هزاران Alternative/Parallel Universe دیگه این آینده رو دیدن و از اون ها میان تا خشتک ِ کامستک رو بکشن سرش

+
یکی از دلایلی که ثابت میکنه کلمبیا همون رپچر هست :
علاوه بر شباهت های کلمبیا و رپچر یکی دیگه از مواردی هم که این موضوع رو باورپذیر تر میکنه اینه که وقتی الیزابث یه tear باز میکرد،خودش و بوکر توی مکان جا به جا نمیشدن و فقط وارد یه دنیای دیگه ولی توی همون مکان میشدن(مثلا وقتی ابزار چن لین رو پیدا میکنن و الیزابث یه tear باز میکنه،بوکر و الیزابث همونجا هستن و مکانشون عوض نشده)................

mjorh
03-04-2013, 10:47
اینکه میگه من هردو هستم برا اینه که توی یه دنیا بوکر کامستاک هست(بعد از قبول کردن baptism تبدیل میشه به کامستاک) و توی یه دنیا بوکر دوویت.
در مورد رپچر هم آره به نظرم همون کلمبیاست.
خون دماغ شدن هم نشونه مرگ هست،ولی نه مرگ عادی.نشون دهنده ی این هست که یه فرد توی دنیایی که نباید باشه،وجود داشته باشه.

پس اونجا که خفه میکنن درواقع کامستاک رو میکشن ...بوکر میمونه ....درسته؟ این چند تایی شدن الیزابت هم به خاطر اینه که از چند دنیای مختلف اومده نه ؟ چرا بوکر چند تا نشد اونوقت ؟

(خون دماغ شدن چقدر جالب هست ...مرسی)

علاوه بر شباهت های کلمبیا و رپچر یکی دیگه از مواردی هم که این موضوع رو باورپذیر تر میکنه اینه که وقتی الیزابث یه tear باز میکرد،خودش و بوکر توی مکان جا به جا نمیشدن و فقط وارد یه دنیای دیگه ولی توی همون مکان میشدن(مثلا وقتی ابزار چن لین رو پیدا میکنن و الیزابث یه tear باز میکنه،بوکر و الیزابث همونجا هستن و مکانشون عوض نشده)................

آخه Tear که باز میشد ، ما تو همون دنیای کلمبیا جا به جا میشدیم ، وارد رپچر که نمیشدیم ...بعید میدونم این دو تا یکی باشن ...

+

به نظر من تعداد سئوالای زیادی ایجاد کرد ...نباید همرو میزاشت دقیقه ی نود ، هرچند غافلگیری تو اوج خودش بود صحنه های به یاد ماندنی بوجود آورد ولی سئوال زیاد ایجاد کرد ...که واقعا طول میکشه آدم به جواب برسه ...

Leon-117
03-04-2013, 11:20
نه منظورم این بود که رپچر همون کلمبیاست که توسط کامستاک ساخته شده! یعنی بر اثر تصمیمات کامستاک توی بایوشاک 1 بجای اینکه کلمبیا رو بسازه،رپچر رو ساخته............(البته توی بایوشاک 1 اسمش کامستاک نیست!) + اونجایی که خفه میکنن در واقع هر دو میمیرن.توی یه دنیا بوکر بخاطر گناهانش این baptism رو قبول میکنه و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی که همون کامستاک باشه ولی توی یه دنیای دیگه اصلا این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی،آدم کشی و ..... پس وقتی در حین انجام baptism بمیره،هردو بوکر نابود میشن............... بخاطر این چندتا الیزابث اومدن چون اونا قدرتش رو دارن و فرد عادی مثل بوکر نیستن! یه بوکر توی یه دنیای دیگه اصلا از این قضایا خبر نداره! البته جا داره بگم که صحت حرف های من در شک و شبه قرار داره و به هیچ وجه درستی حرف هام رو تایید نمیکنم! D:

manuelcalavera
03-04-2013, 11:25
من هنوز برام سواله که بوکر چرا با اون لحن انا رو صدا میزد ؟ انگار که مثلا گم شده بوده ، حالا داره صداش میاد پس یعنی برگشته ... ! بوکر اصن نباید همچین حسی داشته باشه چون اصن کامستکی وجود نداره دیگه که بخواد نگران گم شدن/فروخته شدن بچه ش باشه. کامستک توی نتفه خفه شده ، الیزابت ها همه از مبدا از بین میرن ( همونطور که در آخر میبینیم محو میشن ) و هر چی میمونه ، بوکر هست و انایی که هیچوقت به کلمبیا نمیره تا بشه الیزابت.

manuelcalavera
03-04-2013, 11:28
نه منظورم این بود که رپچر همون کلمبیاست که توسط کامستاک ساخته شده! یعنی بر اثر تصمیمات کامستاک توی بایوشاک 1 بجای اینکه کلمبیا رو بسازه،رپچر رو ساخته............(البته توی بایوشاک 1 اسمش کامستاک نیست!) + اونجایی که خفه میکنن در واقع هر دو میمیرن.توی یه دنیا بوکر بخاطر گناهانش این baptism رو قبول میکنه و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی که همون کامستاک باشه ولی توی یه دنیای دیگه اصلا این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی،آدم کشی و ..... پس وقتی در حین انجام baptism بمیره،هردو بوکر نابود میشن............... بخاطر این چندتا الیزابث اومدن چون اونا قدرتش رو دارن و فرد عادی مثل بوکر نیستن! یه بوکر توی یه دنیای دیگه اصلا از این قضایا خبر نداره! البته جا داره بگم که صحت حرف های من در شک و شبه قرار داره و به هیچ وجه درستی حرف هام رو تایید نمیکنم! D:
نه نه ! بوکر اصن بپتیزم رو قبول نکرده که سرش بره زیر آب. بوکری که بوکر میمونه لحظه ی بپتیزم جا میزنه. بوکری که میشه کامستک هست که سرش میره زیر آب، دقیقا مبدا کامستک شدن اون جایی هست که بپتیزم میشه که بعدش جوگیر میشه ، میشه کامستک، پس از اونجا ریشه ش رو میزنن. اون لحظه ی بعد از کردیتز که بوکر داره میره سمت گهواره رو واسه همین گذاشتن دیگه

mjorh
03-04-2013, 11:31
این تو مبدائ کشتن خیلی ایده ی جالبیه ...واقعا ترکونده ! اون صحنه ای هم که انگشت الیزا قطع میشه دیگه فوق شاهکاره با اون موزیک فوق العادش ....
+
تو VG247 هم میحرفیم راجب این بازی ، نظر یکی از بچه ها اونجا :

COmstock didn't do all of it before and especially not the columbia stuff. He did do the wounded knee battle but after the baptism that is where Booker and COmstock were not the same person. There were recordings showing that COmstock had the ability to see the possibilities through the tears and thats how he was able to see how things came to be.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-46215
که جور درمیاد با نظرایی که اینجا گفته شد ...

من هنوز برام سواله که بوکر چرا با اون لحن انا رو صدا میزد ؟ انگار که مثلا گم شده بوده ، حالا داره صداش میاد پس یعنی برگشته ... ! بوکر اصن نباید همچین حسی داشته باشه چون اصن کامستکی وجود نداره دیگه که بخواد نگران گم شدن/فروخته شدن بچه ش باشه. کامستک توی نتفه خفه شده ، الیزابت ها همه از مبدا از بین میرن ( همونطور که در آخر میبینیم محو میشن ) و هر چی میمونه ، بوکر هست و انایی که هیچوقت به کلمبیا نمیره تا بشه الیزابت.

تو نطفه که آخر بازی خفه کردیم ....اونم دخترش هست باید نگران باشه خب...

نه نه ! بوکر اصن بپتیزم رو قبول نکرده که سرش بره زیر آب. بوکری که بوکر میمونه لحظه ی بپتیزم جا میزنه. بوکری که میشه کامستک هست که سرش میره زیر آب، دقیقا مبدا کامستک شدن اون جایی هست که بپتیزم میشه که بعدش جوگیر میشه ، میشه کامستک، پس از اونجا ریشه ش رو میزنن. اون لحظه ی بعد از کردیتز که بوکر داره میره سمت گهواره رو واسه همین گذاشتن دیگه

خب دوستمون هم همین رو گفت فک کنم ، بوکر یه جا قبول میکنه یه جا نه ...اونجایی که قبول میکنه میشه کامستاک ...

hosseincode2008
03-04-2013, 11:53

بوكر وقتي خون دماغ ميشه كه تو دنياي ديگه به اتفاقاتي كه تو دنياي خودش افتاده فكر كنه. اون جمله اي كه اول نوشته ميشه براي همينه: The mind of the subject will desperately struggle to create memories where none exist...
مثلا قبل از پيدا كردن اليزابت كه كامستاك مستقيما با بوكر ارتباط برقرار ميكنه وقتي ميگه كه همه چيزو در مورد بوكر ميدونه و اسم آنا رو مياره بوكر خون دماغ ميشه.

halflife g
03-04-2013, 11:59

كلمبيا تو سال ١٩١٢ بوده ولي رپچر تو دهه ٥٠ ميلادي(تقريبا) علاوه بر تفاوت زماني از لحاظ مكان هم اين دو با هم تفاوت دارن.......سفر اينا هم در طول زمان بوده و هم در طول مكان
+
من كه فكر كنم يك جا نبودن اين دو مكان ولي بوكر ميتونسته همون اندرو رايان تو دنيايي ديگه و انا ليتل سيتري در دنياي ديگه باشه(و يا حتي بوكر بيگ ددي باشه كه در شماره دوم از دخترش محافظت مي كرد و دخترش هم كه همين انا ميشه)

.

manuelcalavera
03-04-2013, 12:02
تو نطفه که آخر بازی خفه کردیم ....اونم دخترش هست باید نگران باشه خب...

خب دوستمون هم همین رو گفت فک کنم ، بوکر یه جا قبول میکنه یه جا نه ...اونجایی که قبول میکنه میشه کامستاک ...
جمله ی اول : بوکر بعد از کردیتز بوکریه که مث هر آدم دیگه ای بچه داره و نه کامستکی هست نه بچه فروشی. آدم عادی هم از گریه ی بچه ش آشفته نمیشه. جمله ی دوم :
اونجایی که خفه میکنن در واقع هر دو میمیرن.توی یه دنیا بوکر بخاطر گناهانش این baptism رو قبول میکنه و تبدیل میشه به یه فرد مذهبی که همون کامستاک باشه ولی توی یه دنیای دیگه اصلا این baptism رو قبول نمیکنه و شروع میکنه به شرط بندی،آدم کشی و ..... پس وقتی در حین انجام baptism بمیره،هردو بوکر نابود میشن علی میگه جفتشون میمیرن. در صورتی که در انتخابی که بوکری که بوکر میمونه، اصن اونجا رو ترک کرده و برای بپتیزم نمونده. اونی بپتیزم رو قبول میکنه که بعدا به واسطه ی جوگیر شدن میشه کامستک پس فقط اونی میمیره که میشه کامستک. تمام اتفاقایی که از بعد از بپتیزم رخ میده همونجا گرافش قطع میشه. البته یادمون نره که فقط کامستک میمیره، و این معنیش این نیست که کلمبیا ایجاد نمیشه. ممکنه لوتس برای اجرای اهدافش یکی دیگه رو پیدا کرده باشه. در واقع کلمبیا رو لوتس ممکن کرده بوده نه کامستک. کامستک یه نیاز اجتناب ناوذیر برای کنترل و اداره بوده که البته نقش مهمی هست.

mjorh
03-04-2013, 12:09
: بوکر بعد از کردیتز بوکریه که مث هر آدم دیگه ای بچه داره و نه کامستکی هست نه بچه فروشی. آدم عادی هم از گریه ی بچه ش آشفته نمیشه.

آره درسته ..عجب نکته ی ظریفی ! مرسی

درواقع نباید آشفتگیی دیده میشد ....

+

اونجا که درو میخواد باز کنه الیزا ...چه کسی کلید میفرسته ؟

manuelcalavera
03-04-2013, 12:31
اینو الان عجله ای کشیدم ولی فککنم درست باشه و بتونه کمک کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mjorh
03-04-2013, 13:02
ممنون میشم دوباره آپ کنی...باز نمیشه

Leon-117
03-04-2013, 13:46
علی میگه جفتشون میمیرن. در صورتی که در انتخابی که بوکری که بوکر میمونه، اصن اونجا رو ترک کرده و برای بپتیزم نمونده. اونی بپتیزم رو قبول میکنه که بعدا به واسطه ی جوگیر شدن میشه کامستک پس فقط اونی میمیره که میشه کامستک. تمام اتفاقایی که از بعد از بپتیزم رخ میده همونجا گرافش قطع میشه. البته یادمون نره که فقط کامستک میمیره، و این معنیش این نیست که کلمبیا ایجاد نمیشه. ممکنه لوتس برای اجرای اهدافش یکی دیگه رو پیدا کرده باشه. در واقع کلمبیا رو لوتس ممکن کرده بوده نه کامستک. کامستک یه نیاز اجتناب ناوذیر برای کنترل و اداره بوده که البته نقش مهمی هست.
اصلا حواسم به اون قسمتی که بعد Credits نشون داد نبود!
به قول بوکر این قضیه ی چندتا دنیای مختلف/موازی سرمو به درد میاره!
+

اونجا که درو میخواد باز کنه الیزا ...چه کسی کلید میفرسته ؟
من درست متوجه نشدم کجا رو میگی.
اگه منظور همون برخورد و ملاقات اول با الیزابث هست،کلید رو لوتس ها به بوکر میدن...................
+
دوستان نظرتون در مورد قدرت های الیزابث چی هست؟

manuelcalavera
03-04-2013, 14:02
ممنون میشم دوباره آپ کنی...باز نمیشه

انجام شد ، عکس توی سرویس همینجا اپلود شد.

manuelcalavera
03-04-2013, 14:09
اون کلیده که دم فانوس دریایی میاد دستش متافوریک هست و کلید واقعی نیست. همونطور که اون فانوس ها واقعا وجود ندارن و ففط نشانه ای از وجود بینهایتی از انتخاب هست (infinite). اون کلید رو که میبینه ، میگه از اولش بوده و من نمیدیدم یعنی فیزیکی نیست. در مورد قدرت الیزابت من معتقدم بخاطر قطع شدن انگشتش نیست وگرنه ورمیداشتن انگشت و گوش ملت رو موقع عبور از اون tear/portal ها جا میذاشتن . بخاطر پیشگویی ، تمام انرژیشون رو میذارن روی الیزابت. اون Siphonی که به اون عظمت برای جلوگیری از قدرت ابیزابت بود هم نشون از این داره که خودشون داشتن پرورشش میدادن پس براش چاره هم اندیشیده بودن!

mjorh
03-04-2013, 14:11
من درست متوجه نشدم کجا رو میگی.
اگه منظور همون برخورد و ملاقات اول با الیزابث هست،کلید رو لوتس ها به بوکر میدن...................

نه آخرین سکانس بازی که درهارو باز میکنیم بوکر خودش میگه اون کلید از کجا اومد ....

انجام شد ، عکس توی سرویس همینجا اپلود شد.

مرسی...بسی خوش خط ! دی !

manuelcalavera
03-04-2013, 14:16
نه آخرین سکانس بازی که درهارو باز میکنیم بوکر خودش میگه اون کلید از کجا اومد ....

مرسی...بسی خوش خط ! دی !

چاکریم :دی . توی پست شماره بیست قضیه ی کلیدو گفتم

mjorh
03-04-2013, 14:36
اونجا که بوکر سعی میکنه از کامستاک بگیره Anna رو ، اونور میگن Turn Off The Machine ، این Machine که میگه که خاص هم هست به خاطر The ، چه ماشینیه ؟ با Tear ارتباط داره؟

manuelcalavera
03-04-2013, 14:55
اونجا که بوکر سعی میکنه از کامستاک بگیره Anna رو ، اونور میگن Turn Off The Machine ، این Machine که میگه که خاص هم هست به خاطر The ، چه ماشینیه ؟ با Tear ارتباط داره؟
اره دیگه ، قبل از الیزابت ، اون دستگاه های لوتس کار باز و بسته کردن tear رو انجام میداده. فکنم شبیه به همونی بود که توی لابراتوار لوتسها توی کلمبیا بغل تختشون بود .

mjorh
03-04-2013, 14:58
چطور میشه که بعد از یه ضربه خوردن و بیهوش شدن 6ماه میگزره ..؟ اونجا که میریم الیزا رو نجات بدیم اولش خب Songbird میزنه بوکر رو بلافاصله بیدار میشه میره دنبال الیزا ولی 6ماه میگزره ! این چطور میشه ...؟

این صحنه ی پیر شدن الیزا (عجب صحنه ی دلخراشی بود!دی!) ،درواقع بدون فرض اینکه الیزا نجات داده نشده بود هست ...درسته ؟ آخه بعدش بوکر میگه هنوز وقت هست میتونم نجاتش بدم ...

آخرین سکانس بازی که الیزاها حذف میشن ،با حذف شدن هر کدوم یه آنگ میزنه تا میرسه به آخرین الیزا اونجا دوربینو میکشه بالا معلوم نمیشه آخریشم حذف میشه یا نه ولی آهنگرو میزنه ...!
+

بچه ها به اینم یه نگاهی بندازید نظرتون رو بگید! جالبه !

Storytelling n Ending ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 21_%28Best_of_my_abilities%29-%5BYT-f22%5D%5BirYB_olrTfk%5D.mp4)

Youtube
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

The Rover
03-04-2013, 19:37
ممنون بابت تاپیک و دوستان فعال
+
منم یه سوال داشتم
این اتفاق نهایی که واسه کامستاک میفته (خفه شدن به وسیله الیزابت ها) اثر کلی داره؟ ینی رو همه دنیاهای موازی تاثیر میذاره یا چی؟
(کلا این فکرا قبل از این بازی منو درگیر کرده بود :n02:)

mjorh
03-04-2013, 19:43
+
منم یه سوال داشتم
این اتفاق نهایی که واسه کامستاک میفته (خفه شدن به وسیله الیزابت ها) اثر کلی داره؟ ینی رو همه دنیاهای موازی تاثیر میذاره یا چی؟

این اتفاق نهایی به قول دوسمون تو نطفه خفه کردن هست و بله کلی تاثیر میزاره و کامستاک نابود میشه...

The Rover
03-04-2013, 20:34
این اتفاق نهایی به قول دوسمون تو نطفه خفه کردن هست و بله کلی تاثیر میزاره و کامستاک نابود میشه...
خب این که رو همشون تاثیر میذاره ، ینی دیگه تو هیچ دنیایی یا هیچ خط زمانی کامستاکی وجود نداشت/نداره/نخواهد داشت؟

mjorh
03-04-2013, 20:42
خب این که رو همشون تاثیر میذاره ، ینی دیگه تو هیچ دنیایی یا هیچ خط زمانی کامستاکی وجود نداشت/نداره/نخواهد داشت؟

اره، بوکر برای نابودی کامستاک اینکارو میکنه تا دوباره با Anna یا همون الیزا با هم باشن ...

The Rover
03-04-2013, 20:48
اره، بوکر برای نابودی کامستاک اینکارو میکنه تا دوباره با Anna یا همون الیزا با هم باشن ...
دقیقا سوالم (و یکی از چیزایی که ذهنمو درگیر کرده) اینه که اگه کامستاک از بین رفته باشه (فرضیه ی نطفه) پس چرا تو این بازی ما کامستاک ـو دیدیم و باهاش تعامل داشتیم؟
و اگر هم کامستاک تو این بازی وجود داشت پس به طور کلی از بین نرفته.درسته؟
یکی منو راهنمایی کنه :n02:

Leon-117
03-04-2013, 21:56
دقیقا سوالم (و یکی از چیزایی که ذهنمو درگیر کرده) اینه که اگه کامستاک از بین رفته باشه (فرضیه ی نطفه) پس چرا تو این بازی ما کامستاک ـو دیدیم و باهاش تعامل داشتیم؟
سوال خیلی خوبیه.
به نظرم بخاطر این ما کامستاک رو میبینیم چون نویسنده میخواسته نشون بده راهی رو که بوکر طی میکنه تا کامستاک بالاخره نابود بشه..............
هرچند به هیچ وجه نمیشه به حرف های من اطمینان کرد!
+
پارسا داستان رو خیلی خوب متوجه شده،باید وایسیم ببینیم نظرش در ای نمورد چیه............
+
این لیدی کامستاک روی 1999 یکم زیادی اذیت میکنه آدمو! :|

manuelcalavera
03-04-2013, 23:21
چطور میشه که بعد از یه ضربه خوردن و بیهوش شدن 6ماه میگزره ..؟ اونجا که میریم الیزا رو نجات بدیم اولش خب Songbird میزنه بوکر رو بلافاصله بیدار میشه میره دنبال الیزا ولی 6ماه میگزره ! این چطور میشه ...؟

این صحنه ی پیر شدن الیزا (عجب صحنه ی دلخراشی بود!دی!) ،درواقع بدون فرض اینکه الیزا نجات داده نشده بود هست ...درسته ؟ آخه بعدش بوکر میگه هنوز وقت هست میتونم نجاتش بدم ...

آخرین سکانس بازی که الیزاها حذف میشن ،با حذف شدن هر کدوم یه آنگ میزنه تا میرسه به آخرین الیزا اونجا دوربینو میکشه بالا معلوم نمیشه آخریشم حذف میشه یا نه ولی آهنگرو میزنه ...!

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ببین بذار از آخر بیایم اول تا یه حرفایی رو بشه مشخص تر کرد.
چند تا الیزابت داشتیم درسته ؟ چون دیدیم که چندین الیزابتی که دست پرورده ی کامستک بودن به واسطه ی حذف کامستک ، از بین رفتن. خب پس یعنی تعداد زیادی هم کامستک وجود داشته که همون تعداد الیزابت هست ( اینو که میدونستیم - دنیاهای موازی ِ بی پایان ، یعنی وقتی اون دو مسیری رو که کشیدم نگاه کنیم ، از هر کامستک بی نهایت نسخه داریم که همه همون راه رو میرن . با قطع اون شاخه ، همه ی کامستک ها میمیرین و الیزابت ها هم همچنین ) . خب حالا با همین استنتاج ، بینهایت هم بوکر وجود داشته. وقتی که الیزابت ِ پیر رو میبینیم ، میگه تمام ِ تلاش های بوکر بی ثمر بوده و هر بار که خواسته الیزابت رو نجات بده ، سانگبرد میکشته بوکر رو. این شش ماه قضیه ش اینه. یعنی شش ماه هر تلاشی که "هر بوکر" انجام میداده تا الیزابت رو نجات بده، توسط سانگبرد نقش بر آب میشه. وقتی که توی اون مسیر برفی بوکر داره حرکت میکنه ، الیزابت ِ پیر شده ( که از کرده های خودش ناراضیه ) ، "یه بوکر" رو که در پی "یه تلاش ِ دیگه" بوده رو میکشونه به آینده تا بهش بگه که تلاشاش بی فایده س چون سانگبرد همیشه پیروز میشه. واسه همین اون رمز ِ فلوت رو بهش میده تا دیگه سانگبرد پیروز نشه ... خلاصه قضیه ی شش ماه از اینجا میاد.

خط دوم هم جواب دادم توی همون قبلی. در واقع الیزابت با شست و شو های مغزیی که شده ، همونی شده که کامستک میخواسته ولی ناراضیه و بوکر رو از قدیم میکشونه اونجا تا بهش راه رو نشون بده بعد پرتش میکنه جایی که میبینیم.

نه دیگه ، همه حذف میشن.

+
منم یه سوال داشتم

چطوری ؟ یادت هستیما مرد بزرگ.

مراجعه شود به شکل کشیده شده ام :دی هر چی کامستک هست از بین میره. چون با اون خفه کردنه ، اصن بوجود نیومده.

ببین ، این قضیه همیشه توی تئوری های سفر در زمان مشکل ساز بوده. مث ِ مرغ و تخم مرغه. مثلا" میگن اگه بچه بره پدر پدربزرگشو بکشه تا مثلا" پدربزرگش به دنیا نیاد، این امکان نداره چون اگه پدربزرگش نباشه پس پدرش نیست پس از اولشم خودش نبوده که بخواد برگرده به عقب. این یه چرخه ی باطلی هست که هنوز بهش جواب داده نشده. به ما کامستک ها نشون داده شد تا ببینیم متغیر ها چطور عمل میکنن ... در واقع اگر کامستک بمیره ، هیچ کدوم از اتفاقای Infinite رخ نداده. خیلی ها میگن از لحاظ علمی ، دستکاری در تاریخ ممکن نیست و با سفر در زمان فقط میشه اطلاعات ( تصاویر / صدا ها و ... ) رو دید و نمیشه دستکاری کرد. در واقع Permissionشون روی Read تنظیم شده و نه Write. اما خب برای اینکه بدونیم چرا باید کامستک میمرد ، سفر به دنیای کامستک اجتناب ناپذیر بود.

به نظرم بخاطر این ما کامستاک رو میبینیم چون نویسنده میخواسته نشون بده راهی رو که بوکر طی میکنه تا کامستاک بالاخره نابود بشه..............

دقیقا" همینه. یعنی نمیشد ما نبنیم دنیای کامستک رو. کسی که آینده رو میبینه و میتونه درش دست ببره مث ِ ما زمان براش معنی نداره. این یه اصله. یعنی آینده رو همونطور میبینه که الان ما داریم دور و اطرافمون رو میبینیم. یعنی اون مث ِ الیزابت نتیجه ی پشت ِ هر در رو میبینه. همه چیز رو با هم میبینه.
فرض کنید دو تا ماهی دارید توی اکواریوم. ماهی ها سمت چپ ِ آکواریوم شروع به تعقیب میکنن ، بعد از دو دقیقه وسط آکواریوم ماهی بزرگه داره گوشت ماهی کوچیکه رو میکنه و بعد از چهار دقیقه ماهی بزرگه در سمت راست ِ اکواریوم ماهی کوچیکه رو کامل خورده و توی شکمشه. برای ما چهار دقیقه دیدن ِ این ماجرا طول کشیده ولی برای کسی مث ِ الیزابت ، اصلا" طولی نمیکشه چون مثل درهای اون فانوس ها ، در یک آن همه ی عواقب رو داره نظاره میکنه ( هر سه حالت ِ ماهی ها رو در یک آن میبینه ، چپ وسط و راست آکواریوم ) . پس بدون اینکه لازم باشه مث ِ ما آینده اول دیده بشه ، چون بر اون واقف هست ، جایی که لازمه ، طناب رو میبره. کسی مثل اون ، در لحظه ی صفر (مبدا) میدونه که بعد از چهار دقیقه چه اتفاقی خواهد افتاد پس اگه بخواد ، قبل از همه ی اینها ماهی ها رو از هم جدا میکنه. توجه کنید که این با غیب گویی زمیــــــــــــــــــن تا آسمون فرق داره و یک چیز کاملا" علمیست.

The Rover
04-04-2013, 08:48
چطوری ؟ یادت هستیما مرد بزرگ.
مراجعه شود به شکل کشیده شده ام :دی هر چی کامستک هست از بین میره. چون با اون خفه کردنه ، اصن بوجود نیومده.
--------------------
ببین ، این قضیه همیشه توی تئوری های سفر در زمان مشکل ساز بوده. مث ِ مرغ و تخم مرغه. مثلا" میگن اگه بچه بره پدر پدربزرگشو بکشه تا مثلا" پدربزرگش به دنیا نیاد، این امکان نداره چون اگه پدربزرگش نباشه پس پدرش نیست پس از اولشم خودش نبوده که بخواد برگرده به عقب. این یه چرخه ی باطلی هست که هنوز بهش جواب داده نشده. به ما کامستک ها نشون داده شد تا ببینیم متغیر ها چطور عمل میکنن ... در واقع اگر کامستک بمیره ، هیچ کدوم از اتفاقای Infinite رخ نداده. خیلی ها میگن از لحاظ علمی ، دستکاری در تاریخ ممکن نیست و با سفر در زمان فقط میشه اطلاعات ( تصاویر / صدا ها و ... ) رو دید و نمیشه دستکاری کرد. در واقع Permissionشون روی Read تنظیم شده و نه Write. اما خب برای اینکه بدونیم چرا باید کامستک میمرد ، سفر به دنیای کامستک اجتناب ناپذیر بود.

کوچیکتم پارسا جان :n02:
+
خب منم میخواستم/میخوام اینو بفهمم، با روایت بازی یا اینکه چرا نشون داده شد مشکلی ندارم ، مثلا دو حالتشو بررسی کنیم (اگه حالت های دیگه تو ذهنتونه بگین لطفا).
وقتی گذشته (الزاما نه فقط گذشته یا زمان) تغییر کنه:
1-چیزی تغییر داده نمیشه
اگه چیزی تغییر داده بشه تو بقیه دنیاها هیچ تغییری ایجاد نمیشه، فقط تو اون دنیای موازی خاص که با دستکاری ایجاد میشه و مسیرش از قبلی ها جدا میشه اون اتفاق جدید ادامه پیدا میکنه ( کامستاکی وجود نداره) .
2- چیزی تغییر داده میشه
اون چیز دیگه نباید وجود داشته باشه و کلا نبود/نیس/نخواهد بود.

الان با توضیحات باید این نتیجه رو بگیرم که نویسنده فرض رو این گذاشته رو شماره 2 که کامستاک کلا از بین میره.
+
تو اجتناب ناپذیر بودن داستان شکی نیس، به هر حال اگه داستان بازی تعریف نمیشد چطوری می تونستیم تجربش کنیم،اما میخوام بدونم کدومشون منطقی تره.
+
قبلنم گفتم اینا برمیگرده به قبل این بازی، اینارو کلا چطوری میشه توجیه کرد (نه کامل، فقط در حد تفهیم :n02:) ؟
اصلا امکان نابودی چیزی به طور کامل تو مبدا وجود داره؟ (با وجود این همه امکان و احتمال های موازی؟)
+

هرچند به هیچ وجه نمیشه به حرف های من اطمینان کرد!

خب این که معلومه
در ضمن داستان رو واسه وحید اسپویل کن لطفا.

Leon-117
04-04-2013, 09:25
یه سوال همینجوری الکی :
دوستان الیزابث 17 سالشه؟!

mjorh
04-04-2013, 09:53
یه سوال همینجوری الکی :
دوستان الیزابث 17 سالشه؟!

نه 17 نمیشه ...چه خبره ! دی ! به نظرم به زور 15 شه ...

Leon-117
04-04-2013, 10:16
آخه اوایل بازی که وارد برج میشیم یه تابلو هست که نمودار سنی و رشد الیزابث رو کشیدن روش.
تا سن 17 سالگی کشید هشده اون نمودارـه...................

manuelcalavera
04-04-2013, 10:17
توی تخته سیاه ها که میخواستی تازه بری الیرابت رو ببینی نوشته بود 19 سالگی نمونه ی تحت بررسی . فکر کنم 19 یا 20 بود چون تمام رکوردهای اخر ازمایشگاه رسیده بود به 19. @نیما : الان کتابخونه م ، شب میام میشینیم تهشو در میاریم

The Rover
04-04-2013, 11:18

آخه اوایل بازی که وارد برج میشیم یه تابلو هست که نمودار سنی و رشد الیزابث رو کشیدن روش.
تا سن 17 سالگی کشید هشده اون نمودارـه...................
جدا از مدارک تو بازی ، ویژگی های بدنی ـش خیلی بیشتر از 17-15 ـه به نظرم باید بیشتر ازینا باشه.
همون طور که پارسا میگه، 19-20 منظقی تره.

@نیما : الان کتابخونه م ، شب میام میشینیم تهشو در میاریم
خیلی هم عالی
+
راستی خط فقلاده ای داری :n02:

havas_1980
04-04-2013, 13:33
تاپیک مهم شد!... در حالی که من به نظر اخرشم و دلم هم نمیاد تمومش کنم! :n29:

mjorh
04-04-2013, 15:28
تاپیک مهم شد!... در حالی که من به نظر اخرشم و دلم هم نمیاد تمومش کنم! :n29:

داستان انقدر قوی هست آدم رو میکشونه تا تهش بره .....! تموم شد 1999 منتظر شماست !دی !

+

اما یه نگاهی به دخترای خارجی بندازین ...خدایی این به 19 نمیخوره ...نمیخوام بگم آقا پارسا اشتب میکنن نه ، ولی به نظر من باید کمتر میبود! یه جام خوندم گفته بود 13 ساله زندانی شده !

جدا از مدارک تو بازی ، ویژگی های بدنی ـش خیلی بیشتر از 17-15 ـه به نظرم باید بیشتر ازینا باشه.
همون طور که پارسا میگه، 19-20 منظقی تره.

کاملا برعکس منی تو :n02: ...

mjorh
04-04-2013, 20:45
بچه ها به اون سه تا مجسمه ای که اول بازی میبینیم تو شهر دقت کردین نماد چی هستن؟ یکیش برا واشینگتون هت ....

manuelcalavera
04-04-2013, 21:59
بچه ها به اون سه تا مجسمه ای که اول بازی میبینیم تو شهر دقت کردین نماد چی هستن؟ یکیش برا واشینگتون هت ....

اونا George Washington و Thomas Jefferson و Benjamin Franklin هستن.

mjorh
04-04-2013, 23:46
بچه ها اینجارو ببینید ...معرکس : :n08:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اونا George Washington و Thomas Jefferson و Benjamin Franklin هستن.

از تاریخ سرم نمیشه ولی میگن نکته های خیلی ظریفی تو بازی راجب اینا گفته شده ...

MR TASH
05-04-2013, 04:21
دوستان بوکر هیچ وقت نابود نخواهد شد و دوباره باز خواهد گشت چون بوکر خالق دنیا خودشه هر وقت که ما در بازی میمیریم یک در مارو بر میگردونه به دنیای بوکر و یا اینکه الیزابت بوکر رو بر میگردونه. اما اگر کسی بمیره باید بدونه که مرده و حافظه خودشو یکجوری بعد از مرگش باید یک وسیله یا چیزی بدست بیاره تا با یک فلش بک راهشو به طرف دنیاش به دست بیاره که بوکر فکر اینجاشم کرده، اگه خوب دقت کرده باشید بوکر رو دست راستش نوشته AD یعنی Anna DeWitt اسم دخترش، که وقتی تو دنیاها دیگه گیر افتاد بتونه با این ترفند خودش رو به دنیایی که خودش خالقش بوده برگردونه. اگه الیزابت قدرت ماورایی داره پس پدرشم باید این قدرت رو داشته باشه اما بوکر این قدرت رو نداره و نیاز به الیزابت داره همانطور که کامستاک نیاز به الیزابت داره و همانطور که زنی به نام Daisy Fitzroy نیاز به الیزابت داره تا بتونند در جنگ داخلی پیروز بشند. آیا واقعا الیزابت دختر بوکر است!؟ در صورتی که اسمی از همسر بوکر در میان نیست و دیگری اینکه چرا به Anna میگن الیزابت.

Leon-117
05-04-2013, 07:30
دوستان بوکر هیچ وقت نابود نخواهد شد و دوباره باز خواهد گشت چون بوکر خالق دنیا خودشه هر وقت که ما در بازی میمیریم یک در مارو بر میگردونه به دنیای بوکر و یا اینکه الیزابت بوکر رو بر میگردونه. اما اگر کسی بمیره باید بدونه که مرده و حافظه خودشو یکجوری بعد از مرگش باید یک وسیله یا چیزی بدست بیاره تا با یک فلش بک راهشو به طرف دنیاش به دست بیاره که بوکر فکر اینجاشم کرده، اگه خوب دقت کرده باشید بوکر رو دست راستش نوشته AD یعنی Anna DeWitt اسم دخترش، که وقتی تو دنیاها دیگه گیر افتاد بتونه با این ترفند خودش رو به دنیایی که خودش خالقش بوده برگردونه

به نظرم این مورد درست نیست.چون بوکر تا قبل از ملاقات با الیزابث حتی این قضیه ی چند تا دنیای مختلف و موازی رو نمیدونست.

اگه الیزابت قدرت ماورایی داره پس پدرشم باید این قدرت رو داشته باشه اما بوکر این قدرت رو نداره و نیاز به الیزابت داره همانطور که کامستاک نیاز به الیزابت داره و همانطور که زنی به نام Daisy Fitzroy نیاز به الیزابت داره تا بتونند در جنگ داخلی پیروز بشند. آیا واقعا الیزابت دختر بوکر است!؟ در صورتی که اسمی از همسر بوکر در میان نیست و دیگری اینکه چرا به Anna میگن الیزابت.
الیزابث از موقع تولد این قدرت ها رو نداشته و احتمالا به وسیله دستگاه های لوتس ها این قدرت ها رو بدست آورده.
الیزابث هم واقعا دختر بوکر هست!در مورد زن بوکر هم صحبت میشه توی بازی.مثلا یه جا توی بازی الیزابث از بوکر میپرسه تا حالا زنی توی زندگیت بوده؟ بوکر هم جواب میده :آره،موقع بدنیا آوردن بچه مُرد............
بوکر اسم بچه رو Anna گذاشته بوده ولی وقتی کامستاک بچه رو از بوکر میگیره اسم الیزابث رو روی اون میزاره............
+

بچه ها اینجارو ببینید ...معرکس : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
زدی حجممون رو تموم کردی.............:n09:

MR TASH
05-04-2013, 19:58
سپاس دوست گرامی . اما بعد از اینکه بازی به پایان میرسه و بعد از اینکه نام سازندگان بازی تموم میشه دوباره کنترل بوکر رو در دست میگیرم که در اتاقش است و داره Anna رو صدا میکنه و وقتی در رو باز میکنه با گهواره بچه خودش روبرو میشه اما قبل از اینکه بتونیم ببینیم ایا Anna واقعا در گهواره هست یا نه بازی به پایان میرسه. به نظر من بوکر هنوز زندست.

Leon-117
05-04-2013, 20:40
بله درسته ولی بوکری زندست که baptism رو قبول نکرده.(یعنی بوکریه که توی یه دنیای دیگه زنده میکنه)
وقتی طی baptism بوکر خفه میشه و میمیره،فقط بوکر هایی نابود میشن که تبدیل به کامستاک شدن.
اون بوکری که آخر بازی و بعد از credits میبینیم به نظرم بوکری هست که از ماجرای چندتا دنیای مختلف خبری نداره و چون کامستاک هم نابود شده،دیگه لوتس ها نمیان پیشش............
دوستان اگه توی موردی اشتباه میکنم بیان و اون مورد رو تصحیح کنن! :)

milad_takjoo
05-04-2013, 20:40
دوستان عزیز دوتا سوال..

توی شهر یه تابلوهایی هست که به مردم هشدار میده false shepherd قراره بیاد و رو دستش ad نوشته شده...و قراره lamb(الزابت) رو از راه به در کنه...کامستاک از کجا اینارو میدونسته؟

بعد اون بلندگویی که تو کل شهر داد میزد از خصوصیات false shepherd میگفت که
missing left eye
در حالی که بوکر اینطوری نبود...پس چرا چنین چیزی گفته میشد؟

MR TASH
05-04-2013, 21:06
دوستان عزیز دوتا سوال..

توی شهر یه تابلوهایی هست که به مردم هشدار میده false shepherd قراره بیاد و رو دستش ad نوشته شده...و قراره lamb(الزابت) رو از راه به در کنه...کامستاک از کجا اینارو میدونسته؟

بعد اون بلندگویی که تو کل شهر داد میزد از خصوصیات false shepherd میگفت که
missing left eye
در حالی که بوکر اینطوری نبود...پس چرا چنین چیزی گفته میشد؟

بوکر بعد از جنگ واندد نی غسل تعمید می کنه و یک آدم جدید می شه و اسمش رو می ذاره کامستاک . بعد با کمک لوتس (خانم) اون پروژه ی شکاف در مکان و زمان و در واقع شکاف به دنیاهای موازی رو به نتیجه می رسونه اما بخاطر نزدیکی با اون دستگاه ها عقیم می شه و نمی تونه فرزندی بدنیا بیاره. به همین خاطر با کمک همین شکاف ها به زمان گذشته و در واقع دنیای موازی دیگه که توش بوکر غسل تعمید نکرده بر می گرده و در ازای بدهی بوکر در قمار الیزابت یا همون آنا رو از خودش می گیره و به کلمبیا میاره. ولی دختر بچه یک ساله هست و دلیلی نداره که بگه این بچه از همسرش به دنیا اومده. زن کامستاک فکر می کنه که کامستاک خیانت کرده بهش و الیزابت حرامزاده ی کامستاک و لوتس هست ، تو یکی از نوار ها هم این گفته می شه ، اما کامستاک از این شرایط سوءاسفتاده می کنه و می گه الیزابت یک دختر آسمانی و در واقع معجزه هست و فقط یک هفته در رحم مادرش مونده و اینجوری هم مشکل 1 سالگی نوزادش رو حل می کنه هم مردم بهش ایمان بیشتری میارن. ولی کامستاک می دونه که بوکر در آینده به کلمبیا میاد تا بچش رو پس بگیره بخاطر همین ماجرای فالس شپرد رو تبلیغ می کنه و الیزابت رو توی اون برج زندانی می کنه. بعد همسرش و لوتس رو می کشه تا بتونه این ماجرا رو مخفی کنه .

mjorh
06-04-2013, 11:17
تو تریلرا بود الیزا رو گرفتن با دوربین نگاه میکنیم ....ولی من تو بازی همچین صحنه ای ندیدم ...شما دیدید؟

manuelcalavera
06-04-2013, 13:18
کوچیکتم پارسا جان :n02:
+
خب منم میخواستم/میخوام اینو بفهمم، با روایت بازی یا اینکه چرا نشون داده شد مشکلی ندارم ، مثلا دو حالتشو بررسی کنیم (اگه حالت های دیگه تو ذهنتونه بگین لطفا).
وقتی گذشته (الزاما نه فقط گذشته یا زمان) تغییر کنه:
1-چیزی تغییر داده نمیشه
اگه چیزی تغییر داده بشه تو بقیه دنیاها هیچ تغییری ایجاد نمیشه، فقط تو اون دنیای موازی خاص که با دستکاری ایجاد میشه و مسیرش از قبلی ها جدا میشه اون اتفاق جدید ادامه پیدا میکنه ( کامستاکی وجود نداره) .
2- چیزی تغییر داده میشه
اون چیز دیگه نباید وجود داشته باشه و کلا نبود/نیس/نخواهد بود.

الان با توضیحات باید این نتیجه رو بگیرم که نویسنده فرض رو این گذاشته رو شماره 2 که کامستاک کلا از بین میره.
+
تو اجتناب ناپذیر بودن داستان شکی نیس، به هر حال اگه داستان بازی تعریف نمیشد چطوری می تونستیم تجربش کنیم،اما میخوام بدونم کدومشون منطقی تره.
+
قبلنم گفتم اینا برمیگرده به قبل این بازی، اینارو کلا چطوری میشه توجیه کرد (نه کامل، فقط در حد تفهیم :n02:) ؟
اصلا امکان نابودی چیزی به طور کامل تو مبدا وجود داره؟ (با وجود این همه امکان و احتمال های موازی؟)

خب ببخشید اصن یادم رفته بود.

ببین مسیر اول ، اگه قبول کنیم چیزی تغییر داده نمیشه ، حتی توی همون دنیا هم چیزی تغییر داده نمیشه، چه برسه به دنیای ها دیگه .
من اینجا باید یه پرانتز باز کنم. این بحث با Multiverse فرق میکنه. توی Multiverse ما دنیاهامون به هم ربطی نداره. یعنی ثابت ها در دنیاهای خودشون دارن با متغیرهای خودشون دست و پنجه نرم میکنن. توی این حالت ، نیما یک ثابته ولی توی دنیای الف مدرسه شو نمیتونه تموم کنه ، توی دنیای ب استاد دانشگاه میشه. توی دنیای ج بچه که بوده تصادف میکنه ولی توی دنیای د واسه خودش تا 100 سالگی میچرخه. چیزی که ما باهاش اینجا مواجهیم ، بحث احتمالات هست و اگه از دنیا بحث میشه ، برای فهم بهتر هست وگرنه Booker DeWitt در دنیای اصلی ِ خودش به دنیا اومده و دیگه دنیایی وجود نداره. این بوکر در یک دنیای واحد به دنیای میاد اما بواسطه ی انتخاب ها و اتفاق هایی که براش میافته ، درهای مختلف و مسیرهای مختلفی به روش و آینده ش باز میشه. دیدید بعضی وقتا میگید کاش فلان کار رو کرده بودم الان وضعم زمین تا آسمون با الان فرق داشت ؟ شما دارید دو مسیر مختلف رو با هم مقایسه میکنید ، کاری که الیزابت میکرد فقط بینهایت بود چون شما در هر برهه ی زمانی میتونید چندین تصمیم و انتخاب بگیرید که چندین نتیجه و آینده رو رقم میزنه. یعنی الیزابت جواب و نتیجه ی همه مسیر ها رو پشت ِ درهای فانوس دریایی میدید، یعنی میدید که بوکر اگه به ووندِد نی بتل نمیرفت ( حالا به هر دلیلی ) شرایطش چی بود. مث ِ اگه شما واسه ی هر لحظه از زندگیت که تصمیم میگیری ، نتیجه و آینده ش رو بدونی و همه ی انا رو ضبط کنی و هر لحظه بتونی بهش نگاه کنی ، کار الیزابت رو کردی و باز تاکید میکنم این با دنیاهای موازی فرق داره.

این شکل دوم رو میریم که داشته باشیم :دی

در داستان ِ ما ، تاثیر لحظه ای که Baptism رو رد یا قبول میکنه از همه جا بیشتره چون Elizabeth با بیشترین احتمال ممکن در این نقطه موجودیت پیدا میکنه. ببین ، کاری به قبلش ندارم. اما بوکر اصن ممکنه با احتمال کم ( یا حتی زیاد ، اما چیزی که مشخص به نظر میاد ، این آدم ها در خیلی از احتمالات به این آدمهایی که ما دیدیم میرسن ) در Wounded Knee Battle شرکت نکرده باشه و در نتیجه Baptism لازم نداشته باشه. اما به هر حال ، حالات متعددی منجر به این میشن که بوکر به این جنگ بره و Baptism لازم داشته باشه. همونطور که گفتم هر تصمیمی یه نتیجه ای داره و بصورت هِرمی اینا هر پخش میشن. همه مون میدونیم اگه قبول کنه میشه Comstack اگه نکنه میشه Booker. خب حالا هزاران احتمال از این لحظه ها تراوش میکنه که الیزابت همه رو دیده. یعنی وقتی بوکر جو گیر میشه و تصمیم میگیره که اسم جدیدی بگیره و بشه کامستک ، بیشمار حالت بعد از غسل براش بوجود میاد. یه حالت میره خونه. یه حالت اصن خودکشی میکنه ، یه حالت میره خرید ، یه احتمال میره به بار و .... اما احتمال اول که میره خونه ، ممکنه بعدش اتفاقایی بیافته که کلمبیا رو رهبری نکنه ... واسه ی بار و مرکز خرید و اینا هم همینطوره. اما با توجه به آدمی که شده ، احتمال بالایی وجود داره که کلمبیا رو رهبری کنه ( همونطور که کشیدم ) اما باز در این حالت هم همیشه ممکنه که Anna رو نخواد. اصن ممکنه یه بار یه تصمیم اشتباه بگیره و از روی یه Skyline بیافته و بمیره. اما باز هم با توجه به آدمی که ایجاد شده ، در احتمالات بیشماری باز هم Anna رو میبره به کلمبیا. این از کامستک.

از اون طرف بوکر هم ممکنه اول بره خونه یا دیر بره خونه یکی توی راه خفتش کنه ( در صورتی که اگه زود میرفت خونه اینطوری نمیشد ) یا بره خرید یا بار. به هر حال ته ِ همه ی این تصمیماتش یه اتفاق ِ دیگه س که هی منشعب میشه. بعد از خونه ممکنه چایی بخوره ، ممکنه بخوابه و اینا همه انشعابات مختلفن. اما جای مهم داستان به دنیا اومدن ِ Annaس. شاید در یک احتمال ، حرف ناجوری از زبونش در بیاد و اصن با دوست دخترش دعواش بشه و بهم بزنن و زن نگیره و آنایی نباشه. اما باز هم احتمالات ِ بیشماری وجود داره که آنا بدنیا میاد. بعد از به دنیا اومدنش شاید یکیو یه بار توی خیابون ببینه و جوگیر بشه و اصن قمار نکنه دیگه و در نتیجه آنا رو نفروشه یا نذاره بدزدنش. اما باز هم بیشمار حالت وجود داره که آنا رو میده میره. اینم از بوکر.

و در این دو حالت هست که فقط تلاقی صورت میگیره. با اینکه Infinite حالت وجود داره که این برخورد ِ این دو حالت صورت بگیره ، در شکل میبینیم که احتمالاتی وجود داره که بواسطه ی اتفاقات و تصمیمات ِ زندگی شکلی که ما در بازی میبینیم خبری نشه. اما با اونا کاری نداریم چون دیگه این هیجانات بوجود نمیاد ؛ الیزابتی بوجود نمیاد!
پس فکر نکنید تحت هر شرایطی اون چیزی که توی بازی دیدیم رخ میده ...
Baptism یک Node هست، و اگه Node رو از بین ببریم تمام حالت های منشعب شده ش از بین میره. ( اینکار فقط با کشتن ممکن نمیشه. در ساعت 11 شب یک دزدی در یک سوپر صورت میگیره و شما در همون موقع دارید که اونجا خرید کنید و در صورتی که برید اونجا میمیرید ، اما احتمالاتی وجود داره که دوستتون بهتون زنگ بزنه بگه نرو میخوام بیام فیلمتو بدم ، اگه بشه کاری کرد که در همه ی احتمالات دوستتون بهتون زنگ بزنه و بگه بمون و شما هم در همه ی حالات قبول کنید ، شما در هیچ احتمالی نمیمیرید ، چون اون Node یعنی رفتن به سوپر مارکت از بین رفته )

در واقع الیزابت با کشتن ِ بوکر در لحظه ی غسل ، اون Node رو از بین میبره و همه ی چیزایی که بعد از اون تصمیم بوجود اومدن از بین میرن. بازم تاکید میکنم، اینها در چند دنیا نیستن. لوتس ها از دنیاهای مختلف نمیان ، از یک دنیا میان ، یک احتمال بخاطر تغذیه ی مادر و حالا مسائل مختلف ، دختر به دنیا میاد و یک دنیا هم پسر. یعنی همون یه دنیاس ولی بخاطر تصمیمات ِ پدر مادرشون اینطوری میشه. اونها چیزی رو که یاد میگیرن اینه که Possibility ها مختلف رو به هم برسونن ، الیزابت هم همینکارو میکرد.

باتمام این حرفها ، هنوزم مشخص نیست که کسی میتونه بره بابابزرگشو بکشه یا نه ، چون اگه اون میمرده باباش نبوده پس خودشم نیست که بره بابابزرگه رو بکشه. بهر حال من راجع به چیزی که هیچ فیزیکدانی راجع بهش چیزی نگفته واقعا" نمیتونم چیزی بگم.

City 17
06-04-2013, 14:01
سلام به دوستان فعال این تاپیک.

خیلی دوست داشتم توی بحث های همچین تاپیکی شرکت کنم ولی اول دنبال به فرصت مناسبم واسه غرق شدن توی دنیای بازی با یه خیال آسوده!:n01:
خیلی شجاعت به خرج دادم که بازی رو تموم نکرده اومدم تو تاپیک:n02: ... خوندن پستا هم طبیعتا موکول میشه به همون زمان که متاسفانه زیاد نزدیک نیست!

ادامه بدید و موفق باشید!

The Rover
06-04-2013, 20:37
اینجاس که أدم دچار brain fart میشه :n01:

mjorh
06-04-2013, 20:44
با تشکر از آقا پارسا ...

+

اولای بازی که تازه الیزا رو نجات دادیم و رسیدیم به ساحل ، یه جا وقتی میخوایم از سیکیوریتی عبور کنیم یه زنه به الیزا میگه Annable ...یه جورایی شناختش ...الیزا هم میگه اشتب گرفتی...It Was Odd ! دی !

چجوری شد اینجاش ؟ :n02:

Leon-117
06-04-2013, 21:13
چجوری شد اینجاش ؟ :n02:
زن هویت الیزابث رو میدونست و اون حرفش برای این بود که مطئن بشه و برای همین وقتی رفتیم بلیط بگیریم همه یهو اصلحه کشیدن رومون.
همون جا هم یه واکسفون از زیون زنه هست.............

hosseincode2008
07-04-2013, 00:01
اصلا بار دوم كه ميري ميبيني همش اشاره شده بوده تو طول بازي به همه حقايق آخر بازي. مثلا همون اولاي بازي مجسمه روزاليند هست كه تبديل ميشه به رابرت.

Azhang
07-04-2013, 17:49
دوستان همگی خسته نباشید:n12:
مخم ترکید بعد خوندن پستای این تاپیک!!!
یه سوال واسم پیش اومد اونم اینکه بوکر با کشتن خودش تو لحظه غسل، کامستاک و همه اتفاقات بعدش رو ترکوند و یعنی کلمبیایی توسط بوکر و لوتس ایجاد نشد!!!
میشه که این کلمبیا توسط یکی دیگه و لوتس ایجاد بشه و دوباره همه این اتفاقات برای اون شخص و بچش رخ بده؟؟؟
در ضمن چرا تو همه اون احتمالات بچه دختر شده بود و پسر نشده بود؟منظورم اینه که چرا همشون الیزابت بودن؟چرا مثل لوتس ها یه بار پسر نشده بود؟:n02:

h_r_v
07-04-2013, 22:23
مادر الیزابت یا همون آنا کی بود؟ :n19:

Azhang
08-04-2013, 14:29
مادر الیزابت یا همون آنا کی بود؟ :n19:

تو لحظه تولد آنا مرده بود!!!

mjorh
08-04-2013, 23:38
تو لحظه تولد آنا مرده بود!!!

ANNA همون الیزا هست و دختر بوکر ...مامانش نیس که ...

در ضمن چرا تو همه اون احتمالات بچه دختر شده بود و پسر نشده بود؟منظورم اینه که چرا همشون الیزابت بودن؟چرا مثل لوتس ها یه بار پسر نشده بود

این موضوع اصن ربطی نداره به وقایع قبل از بچه دار شدن و اینا ..مربوط میشه به بعد از بوجود اومدن Anna که کامستاک میاد و از بوکر میگیرتش

Azhang
09-04-2013, 16:54
ANNA همون الیزا هست و دختر بوکر ...مامانش نیس که ...
منم میگم که!مامانش(یعنی همون زن بوکر) مرحوم شده دیگه! :دی

sonixax
09-04-2013, 18:50
یکی برای من توضیح میده چی شد :دی

AlexMercer
12-04-2013, 16:24
چندتا سوال برای من پیش اومده اگر این تاپیک هنوز سر حاله»

بعد بپتیزم اخر بوکری که دخترش رو نداده به کامستاک زنده میمونه و انا الیزابت نمیشه؟ ولی این بوکری که مرد بوکری بود که داشت الیزابت رو نجات میداد نمیدونسته خودش دختر داره؟ و اگر داره و تحویل نداده هنوز در صورت مردن که کلا بوکری که دخترش رو تحویل نداده و کامستاک هم نشده میمیره که!

چرا الیزابت بعد پیر شدن نیو یورک رو اتش میزنه؟ یا یه جا دیگه میبینیم که نیویورک رفته زیر اب!

اون songbird نشانه چی بوده؟

بعد من کردیت رو رد کردم تو ویکیا بازی خوندم که بوکر گهواره رو میبینه ولی معلوم نیست انا توش هست یا نیست؟! حالا هست یا نه؟ حالا اینده این بوکر چیه اگر کامستاک نمیشه همون بوکری میشه که قمار میکنه یا چون کامستاک مرده اگر قمار بازم بشه بچشو از دست نمیده؟

بعد این بوکر ما هم که در واندد نی شرکت داشته چون اسلیت و اتفاقات رو یادش میاد. حتی وقتی میخوایم اسلیت رو بکشیم بارها الیزابت ازش میئرسه و اونم میگه بهتره که ندونی!یعنی حضور بوکر در جنگ یک چیزه ثابته درسته؟

mjorh
12-04-2013, 17:54
چندتا سوال برای من پیش اومده اگر این تاپیک هنوز سر حاله»

بعد بپتیزم اخر بوکری که دخترش رو نداده به کامستاک زنده میمونه و انا الیزابت نمیشه؟ ولی این بوکری که مرد بوکری بود که داشت الیزابت رو نجات میداد نمیدونسته خودش دختر داره؟ و اگر داره و تحویل نداده هنوز در صورت مردن که کلا بوکری که دخترش رو تحویل نداده و کامستاک هم نشده میمیره که!

چرا الیزابت بعد پیر شدن نیو یورک رو اتش میزنه؟ یا یه جا دیگه میبینیم که نیویورک رفته زیر اب!

اون songbird نشانه چی بوده؟

بعد من کردیت رو رد کردم تو ویکیا بازی خوندم که بوکر گهواره رو میبینه ولی معلوم نیست انا توش هست یا نیست؟! حالا هست یا نه؟ حالا اینده این بوکر چیه اگر کامستاک نمیشه همون بوکری میشه که قمار میکنه یا چون کامستاک مرده اگر قمار بازم بشه بچشو از دست نمیده؟

بعد این بوکر ما هم که در واندد نی شرکت داشته چون اسلیت و اتفاقات رو یادش میاد. حتی وقتی میخوایم اسلیت رو بکشیم بارها الیزابت ازش میئرسه و اونم میگه بهتره که ندونی!یعنی حضور بوکر در جنگ یک چیزه ثابته درسته؟

بعضی از سئوالتو مطمئن نیستم جوابشو ...:

اون آخر که خفه میکنن درواقع کامستاک کشته میشه و همه چی برمیگرده به حالت اولش یعنی بوکر و انا با هم میشندوباره !

اون الیزابت پیر شده همونی هستش که بوکر نتونسته نجاتش بده ، بوکر رو صدا میزنه تا اون کاغذی که کد داره رو بده تا دیگه شکست نخوره ....(بلا هر دفعه که میرفت توسط Songbird کشته میشد ...)

Songbird محافظ الیزا هست و حالا یه فرضیه ای هم هست که خود بوکر هست که تو یه دنیای دیگه تبدیل به Songbird شده و مثل یک پدر ازش مراقبت میکنه !

AlexMercer
12-04-2013, 19:40
بعضی از سئوالتو مطمئن نیستم جوابشو ...:

اون آخر که خفه میکنن درواقع کامستاک کشته میشه و همه چی برمیگرده به حالت اولش یعنی بوکر و انا با هم میشندوباره !

اون الیزابت پیر شده همونی هستش که بوکر نتونسته نجاتش بده ، بوکر رو صدا میزنه تا اون کاغذی که کد داره رو بده تا دیگه شکست نخوره ....(بلا هر دفعه که میرفت توسط Songbird کشته میشد ...)

Songbird محافظ الیزا هست و حالا یه فرضیه ای هم هست که خود بوکر هست که تو یه دنیای دیگه تبدیل به Songbird شده و مثل یک پدر ازش مراقبت میکنه !

چرا خوب الیزابت به نیو یورک حمله میکنه؟ شاید به دلیل این باشه که کلمبیا به امریکا در جنگ با چینی ها کمک کرد ولی امریکا تشکری بابت دفاع نکرد و به کلمبیا گفت که عقب نشینی کنه. حالا که الی ذهنش شسته شده توسط کامستاک داره انتقام میگیره!

بعد الیزابت از اول بازی بوکر و سرنوشتشون رو نمیشناخت یهو چی شد اخر بازی پشت هر دری میدونست چه اتفاقی می افته؟ ایا تو اون نامه ای که الیزابت پیر شده بهش داده بود متوجه میشه؟ اخه تا موقعی که کامستاک رو نمیبینن نمی فهممه ارتباطی بین کامستاک و بوکر و انگشت قطع شدش هست!

Azhang
13-04-2013, 14:17
بعد الیزابت از اول بازی بوکر و سرنوشتشون رو نمیشناخت یهو چی شد اخر بازی پشت هر دری میدونست چه اتفاقی می افته؟ ایا تو اون نامه ای که الیزابت پیر شده بهش داده بود متوجه میشه؟ اخه تا موقعی که کامستاک رو نمیبینن نمی فهممه ارتباطی بین کامستاک و بوکر و انگشت قطع شدش هست!

فک کنم به خاطر خراب کردن اون دستگاه است(سیفون) که باعث میشه قدرت الیزابت برگرده

Khan gholi
16-04-2013, 07:30
تو لینک زیر داستان رو بصورت کلی توضیح میده که من خودم به بعضی جاهاش اشکال دارم
نویسنده متن میگه طرف فقط کامستاک رو می کشیم من میگم نه!خودمون هم می کشیم.چون انا یا همون الیزابت زنده میمونه اگر میخواست با انا باشه باید در صحنه اخر وجودش تغییر میده مثلا نشون میداد که انگشتش کامل شده, یک دلیل دیگه که دارم وقتی بوکر دوباره تو اتاق ظاهر میشه می خواد در رو باز کنه صدا بچه نمیاد یات حداقل بچه ایی در کار نیست.من فکر کنم کلا بوکر تو برزخ باشه

manuelcalavera
17-04-2013, 23:14
تو لینک زیر داستان رو بصورت کلی توضیح میده که من خودم به بعضی جاهاش اشکال دارم
نویسنده متن میگه طرف فقط کامستاک رو می کشیم من میگم نه!خودمون هم می کشیم.چون انا یا همون الیزابت زنده میمونه اگر میخواست با انا باشه باید در صحنه اخر وجودش تغییر میده مثلا نشون میداد که انگشتش کامل شده, یک دلیل دیگه که دارم وقتی بوکر دوباره تو اتاق ظاهر میشه می خواد در رو باز کنه صدا بچه نمیاد یات حداقل بچه ایی در کار نیست.من فکر کنم کلا بوکر تو برزخ باشه

به اندازه ی کافی گفتیم ، بوکر Baptism رو قبول نمیکنه ، و فقط کامستک قبول میکنه. پس وقتی کسی که داره غسل میشه رو سرشو بکنیم زیر آب ، کیو کشتیم ؟ کامستک رو . اون شکلی که کشیدم صفحه ی دوم رو نگاه کنید. زحمت رفته پاش :دی

Khan gholi
18-04-2013, 07:50
به اندازه ی کافی گفتیم ، بوکر Baptism رو قبول نمیکنه ، و فقط کامستک قبول میکنه. پس وقتی کسی که داره غسل میشه رو سرشو بکنیم زیر آب ، کیو کشتیم ؟ کامستک رو . اون شکلی که کشیدم صفحه ی دوم رو نگاه کنید. زحمت رفته پاش :دی

میدونم که بازی رویارویی یک شخصیت که در دو بعد با انتخاب های مختلف رو داره نشون میده.این دو بعد زندگی کردن و تاثیرات انتخاب ها,فرد رو بطور کامل عوض می کنه که کامل سریال Fringe درباره این موضع صحبت کرده.مشکل من پایان داستان هست که بعضی ها میگن بوکر زنده است.من میگم نه, چرا؟ چون دمو بعد از پایان نشون میده میده بوکر تو همون اتاقی هست که بصورت سیاه و سفید هست .سیاه و سفید رو میشه برزخ معرفی کرد میشه خاطره معرفی کرد ولی در دو حالت چیز نیست که به صورت واقعی باشه.علت دیگه که میگم زنده نیست اگر بوکر می خواست بعد شخصیت رو که به کامستاک تبدیل بشهحذف کنه, بر می گشت و لحظه ایی که بوکر تبدیل به کامستاک میشه رو می کشت نه خودش رو.منظورم اینکه اگر A رو فردی در نظر بگیریم قبل از تبدیل شدن به AB یا AC بشه , بوکر با کشتن A هر دو حالت رو حذف میکنه همونطور که از الیزابت میپرسه میگه بر گردیم به دوران کودکیش کامستاک و اون رو بکشیم و الیزابت میگه اینکار مقدور نیست.بوکر توسط الیزابت کشته میشه چون تو یک چرخه بی پایان افتاده که هر سری تعداد زیادی ادم کشته میشه برای پایان دادنش هم با A حذف بشه.برای اثبات نظرم بازی Singularity قرار میدم.

AlexMercer
19-04-2013, 09:38
یه سوال!یه جا هست اون دانشمندا دو تا پلاک گردنبند به الیزابت نشون میدن. یکی پرند یکی قفس؟ تاثیری در بازی داره؟ من پرنده رو انتخاب کردم!

Azhang
19-04-2013, 11:10
یه سوال!یه جا هست اون دانشمندا دو تا پلاک گردنبند به الیزابت نشون میدن. یکی پرند یکی قفس؟ تاثیری در بازی داره؟ من پرنده رو انتخاب کردم!
تا جایی که من میدونم کلا انتخاب هامون تو بازی در روند بازی و پایان بازی تاثیری نمیذارن!!!

Layken
23-04-2013, 21:30
سلام
ابتدای کار جا داره از همه دوستانی که اینجا حضور داشتن و داستان رو بررسی کردن تشکر کنم کارتون عالی بود.
از این که خیلی دیر به جمع دوستان میپیوندم ناراحتم اما بهم حق بدید که نمیشد از بازی جدا شد ، از الیزابت از بوکر از لول دیزاین فوق العاده محشر بازی
از موسیقی از گیم پلی سرسام اور و اعتیاد اور بازی و مخصوصا از داستانش که دیگه تا مدت ها جای بحث داره.

من همه صحبت های دوستان رو از اول خوندم و میشه گفت اخرش باید بریم یک فیزیک دان پیدا کنیم ازش بپرسیم قضیه چیه اقا اول مرغ بود یا تخم مرغ :دی

اما من یک مدل دیگه بازی رو بررسی میکنم که تمایل دارم نظرتون رو بدونم
مورد اول : به نظر من کاش لوین روایت داستان بازی رو به شکلی متفاوت از این ارائه می کرد یعنی به جای این که همه چیو به یک باره در اون چند وقت اخر بازی روشن کنه کمی
در طول بازی سر سوزن هایی به شکل یک سورپرایز به گیمر نشون میداد و این طوری نمیشد که اخر بازی به مرگ مغزی دچار بشیم

یعنی دقایق پایانی بازی شبیه یک شوک بود اما این شوک یک تفاوت خاص داشت ان هم این که الان کلیت جامعه هنری چه هفتم و چه هشتم چند سالیه با این
مدل شوک ها اشنا هستن ، یعنی اخر بازی معلوم میشه یارو خودش همه کاره بوده و نفهمیده یا یادش رفته یا سرش به جایی خورده و فراموش کرده که در این بازی هم
به جای این اتفاقات به شکل یک بحث { علمی - فیزیکدانی } با این قضیه روبرو میشیم و به ما مفهوم میکنه که همه کس و همه چیز بوکر بود و این احتمال زیاد است که
بازیباز بعد از اتمام بازی یک لحظه تو ذهنش حالت تکراری بودن داستان و یا اون چیزی که مشاهده کرده رو احساس کنه اما چون درگیر روایت پیچیده ای شده زیاد وارد اون حس نمیشه

لوین میتونست مثل بایوشاک 2007 در این بازی هم سورپرایز قرار بده و ما رو برای هر چه راحت تر و بهتر هضم کردن قضیه اخر بازی اماده کنه و راحت با قضیه کنار بیاییم
البته اینم بگم سیستم داستان کلی بازی طوری بود که کوچکترین سورپرایزی ممکن بود قضیه کلی داستان و اصل هدف رو لو بده چه بسا که در دور دوم بازی کردن میفهمیم که
همه جا سرشار از نشانه هایی است که می خواد این مورد رو به ما بفهمونه ولی هممون میدونیم که در دور اول هیچ وقت نمی تونستیم در دور اول به این قضیه و اصل موضوع برسیم.

مورد دوم : به نظرم اخرهای بازی الیزابت سوای اون شخصیتی شد که در طول داستان بازی باهاش بودیم ، اخر بازی همه چی کلید کرد روی بوکر و الیزابت به شخصیت دوم تبدیل شد
البته با توجه به اتفاقات اخر بازی این امر مهم بود ولی به نظرم لوین میتونست با همون قدرتی که الیزابت رو معرفی کرد و با ما همراه ساخت با همون قدرت هم دوشادوش بوکر بازی رو با الیزابت پایان میداد { البته شاید این نقطه رو من اشتباه می کنم } اما تو ذهنم درگیر این قضیه هستم و رفتار های الیزابت و این حس که انگار از اول همه چیو میدونسته و به یک باره اخر بازی میشه راوی جزییات زندگی بوکر کمی دگرگونی در من ایجاد کرد

مورد سوم : در طول بازی ما احساسات الیزابت رو نسبت به مادرش دیدیم حس خشم و نفرت الیزابت رو درک کردیم بعد ها حس الیزابت رو از این که فهمید پدرش کامستاک هست نیز فهمیدیم و درک کردیم اما اون لحظه ای که بوکر فهمید دخترش کسی نیست جز همین الیزابتی که مدت ها کنارش بودیم هیچ حسی رد و بدل نشد ، همذارپنداری نشد ، لوین میتونست یک 30 ثانیه وقت بزاره برای
این که مثلا این دو به چشمان هم نگاه کنن ، همدیگرو د راغوش بگیرن ، بشینن چند ثانیه قبل از خفه کردن سریع بوکر به غروب افتاب نگاه کنن
یا بوکر به الیزابت میگفت منو ببخش وای تو دخترمی من نمی دونستم منو ببخش که قمار کردم ببخش که فروختمت یا ببخش که در اون دنیا نامادریت رو کشتم جنایت کردم و این موارد به نظر من اگر دخیل در بازی بود حرفی نمی موند

چقد حرف زدم :دی

AlexMercer
23-04-2013, 21:42
در مورد مورد اول: نظر شخصی منه حامد جان: یکی از دلایل این که شما اعتیاد وار بازی رو انجام میدی همینه که تا اخر بازی هیچ چیزی از داستان لو نمیره. اگر گوشه ای از داستان در وسطای بازی لو میرفت فکر کنم اخر بازی به شکوهمندی حال نمیشد. برای مثال من گاهی شده داستان بازی های دیگه اینقدر کلیشه ای هستند که قبل از اتمام بازی میرم تو سایت ها یک guide میبینم که اگر اتفاق جذابی تو بازی هست از دستش ندم. یا مثل خیلی از وقت ها دوست من زود تر از من بازی رو تموم کرد ولی اینقدر جذب بازی شده بودم که هیچی ازش نپرسیده بودم. اگر یک درصد وسطای بازی این شبهه در ذهنومن ایجاد میشد که شاید بوکر بابای الیزابته یا کامستاک خوده بوکره تمام لذت پایان از بین میرفت

مورد دوم: از نظر من خود نویسنده از قصد اینکارو کرده. اوج داستان الیزابت جاییه که پیر میشه از اونجا به بعد داستان و سرنوشت در دستانه بوکره نه الیزابت. تا قبل از پیر شدن الی ماباید دنبالش مییرفتیم اما بعد از اون بوکر میدونه که چه اتفاقاتی ممکنه بیفته اگر موفق نشه پس نا خود اگاه دیگه داستان حول تلاش بی وقفه و قهرمان بازی بوکر میچرخه نه تلاش الیزابت برای فرار از کلمبیا یا کشتن پدرش.

مورد سوم: کاملا موافقم. البته این رو هم بگم. همونطور که من و شما در اخر بازی گیج شدیم بوکر مطمینا بیشتر از ما گیج شده و نمیتونه این همه اتفاقات رو پردازش کنه برای همین فرصت اینو نداره که بخواد احساسات بخرج بده. اخر بازی بوکر تبدیل میشه به یه غلام حلقه بدوش که واقعا از حرفای الیزابت و اتفاقات افتاده سر در نمیاره و هرچی الیزابت میگه گوش میده.

halflife g
23-04-2013, 22:33
به نظر من فرم روايي داستان سورپرايز كننده و محشر نبود و من خودم همون اوايل بازي تونستم حدس بزنم كه از اون بازيهاس كه همه چي اخرش معلوم ميشه:n02:ولي اينكه بوكر كامستاك بود آره سورپرايز كننده بود.....البته اين پايان تو بازيها تقريبا نو بود ولي به قول حامد تو فيلم و اينا شبيهشو زياد ديديم
كليت داستاني و اتمسفر بايوشاك اصلي هم به نظرم بهتر از اين بايوشاك بود(ولي طراحي مراحلش خيلي بهتر بود)

ميمونه گيم پلي اش كه اونم به خاطر آسوني بازيش خيلي از امكانات و سلاحاي ديگه بدرد نمي خورد(بهتر بود سختي ١٩٩٩ از همون اول باز مي بود تا كسايي مثه من كه بيش از يه بار وقت نداشتن بازي رو انجام بدن از همون اول به اون مد دسترسي داشته باشن)

.

AlexMercer
24-04-2013, 18:27
نمیددونم فیلم memento شاهکار کریستوفر نولان رو دیدین یا نه؟ ولی یه جورایی اخرش مثل همونه!

Layken
25-04-2013, 20:51
در مورد مورد اول: نظر شخصی منه حامد جان: یکی از دلایل این که شما اعتیاد وار بازی رو انجام میدی همینه که تا اخر بازی هیچ چیزی از داستان لو نمیره. اگر گوشه ای از داستان در وسطای بازی لو میرفت فکر کنم اخر بازی به شکوهمندی حال نمیشد. برای مثال من گاهی شده داستان بازی های دیگه اینقدر کلیشه ای هستند که قبل از اتمام بازی میرم تو سایت ها یک guide میبینم که اگر اتفاق جذابی تو بازی هست از دستش ندم. یا مثل خیلی از وقت ها دوست من زود تر از من بازی رو تموم کرد ولی اینقدر جذب بازی شده بودم که هیچی ازش نپرسیده بودم. اگر یک درصد وسطای بازی این شبهه در ذهنومن ایجاد میشد که شاید بوکر بابای الیزابته یا کامستاک خوده بوکره تمام لذت پایان از بین میرفت

مورد دوم: از نظر من خود نویسنده از قصد اینکارو کرده. اوج داستان الیزابت جاییه که پیر میشه از اونجا به بعد داستان و سرنوشت در دستانه بوکره نه الیزابت. تا قبل از پیر شدن الی ماباید دنبالش مییرفتیم اما بعد از اون بوکر میدونه که چه اتفاقاتی ممکنه بیفته اگر موفق نشه پس نا خود اگاه دیگه داستان حول تلاش بی وقفه و قهرمان بازی بوکر میچرخه نه تلاش الیزابت برای فرار از کلمبیا یا کشتن پدرش.

مورد سوم: کاملا موافقم. البته این رو هم بگم. همونطور که من و شما در اخر بازی گیج شدیم بوکر مطمینا بیشتر از ما گیج شده و نمیتونه این همه اتفاقات رو پردازش کنه برای همین فرصت اینو نداره که بخواد احساسات بخرج بده. اخر بازی بوکر تبدیل میشه به یه غلام حلقه بدوش که واقعا از حرفای الیزابت و اتفاقات افتاده سر در نمیاره و هرچی الیزابت میگه گوش میده.

در مورد اول : نه علیرضا منظور من این نبود که همشو لو بده این طور که نمیشه :دی
منظور من این بود میتونست در روند روایت داستانی بازی کاری کنه که دیگه به یک باره حجم سنگینی از اطلاعات اخر بازی به روی ادم سرازیر نشه
البته روایت داستان بازی عالی بود اما نه به اندازه پایان بازی ، پایانش مقداری پیچیده بود که میتونست از بغلش دو تا بازی مجزا بزنه بیرون

مورد دوم اره باهات موافقم

تا فردا شب نقد بازی رو قرار میدم کلیه نظرات ریز و درشت رو در اون نوشتم

mjorh
25-04-2013, 21:38
به نظر من فرم روايي داستان سورپرايز كننده و محشر نبود و من خودم همون اوايل بازي تونستم حدس بزنم كه از اون بازيهاس كه همه چي اخرش معلوم ميشه:n02:ولي اينكه بوكر كامستاك بود آره سورپرايز كننده بود.....البته اين پايان تو بازيها تقريبا نو بود ولي به قول حامد تو فيلم و اينا شبيهشو زياد ديديم
كليت داستاني و اتمسفر بايوشاك اصلي هم به نظرم بهتر از اين بايوشاك بود(ولي طراحي مراحلش خيلي بهتر بود)

ميمونه گيم پلي اش كه اونم به خاطر آسوني بازيش خيلي از امكانات و سلاحاي ديگه بدرد نمي خورد(بهتر بود سختي ١٩٩٩ از همون اول باز مي بود تا كسايي مثه من كه بيش از يه بار وقت نداشتن بازي رو انجام بدن از همون اول به اون مد دسترسي داشته باشن)

نبود ؟ واقعا ؟ ! الان این پستی که من میبینم ....نظرت رو بازی در حد 5 تا 7 هست !

عمرن اگه کسی بتونه آخر بازیو حدس بزنه ...یعنی 1درصد هم احتمال نمیدم کسی بفهمه آخر بازیو ! داستان رو داری زیر سئوال میبری شدید ! نه اتفاقا تو فیلم ها هم خیلی کم دیده بودیم همچین چیزی ، با مثلا Memento یا Inception هرچند مدلش شبیه اوناس ولی اصن نمیشه گفت آره دیگه شبیه فیلما بود بله ...!

خیلی جالبه به درد نمیخوره ! پس گیم پلی چه بازیی به درد میخوره ؟ فقط Half-Life و بس ؟ !

منظور من این بود میتونست در روند روایت داستانی بازی کاری کنه که دیگه به یک باره حجم سنگینی از اطلاعات اخر بازی به روی ادم سرازیر نشه

اره قبول دارم ، ولی قبول کن نمیشد تلنگر زد واقعا ... تلنگر هم میزد البته ..اگه به واکسفون ها خوب گوش بدیم آخر بازی زیاد شوک زده نمیشیم ...

مورد سوم : در طول بازی ما احساسات الیزابت رو نسبت به مادرش دیدیم حس خشم و نفرت الیزابت رو درک کردیم بعد ها حس الیزابت رو از این که فهمید پدرش کامستاک هست نیز فهمیدیم و درک کردیم اما اون لحظه ای که بوکر فهمید دخترش کسی نیست جز همین الیزابتی که مدت ها کنارش بودیم هیچ حسی رد و بدل نشد ، همذارپنداری نشد ، لوین میتونست یک 30 ثانیه وقت بزاره برای
این که مثلا این دو به چشمان هم نگاه کنن ، همدیگرو د راغوش بگیرن ، بشینن چند ثانیه قبل از خفه کردن سریع بوکر به غروب افتاب نگاه کنن
یا بوکر به الیزابت میگفت منو ببخش وای تو دخترمی من نمی دونستم منو ببخش که قمار کردم ببخش که فروختمت یا ببخش که در اون دنیا نامادریت رو کشتم جنایت کردم و این موارد به نظر من اگر دخیل در بازی بود حرفی نمی موند

آره میشد اینم ولی دوستمون گفت ...دیگه انقدر بوکر شوک زده شده بود که فکرش به اینجاها نرسید !

تا فردا شب نقد بازی رو قرار میدم کلیه نظرات ریز و درشت رو در اون نوشتم

:n12:

halflife g
25-04-2013, 22:45
نبود ؟ واقعا ؟ ! الان این پستی که من میبینم ....نظرت رو بازی در حد 5 تا 7 هست !

عمرن اگه کسی بتونه آخر بازیو حدس بزنه ...یعنی 1درصد هم احتمال نمیدم کسی بفهمه آخر بازیو ! داستان رو داری زیر سئوال میبری شدید ! نه اتفاقا تو فیلم ها هم خیلی کم دیده بودیم همچین چیزی ، با مثلا Memento یا Inception هرچند مدلش شبیه اوناس ولی اصن نمیشه گفت آره دیگه شبیه فیلما بود بله ...!

خیلی جالبه به درد نمیخوره ! پس گیم پلی چه بازیی به درد میخوره ؟ فقط Half-Life و بس ؟ !

حرف به حرف پستمو اشتباه متوجه شدي:n02:.....

اتفاقا گفتم اخر بازي سورپرايز كننده هم بود(اشاره كردم به يكسان بودن بوكر و كامستاك)بلكه گفتم فرم رواييش شاهكار نبود ....يعني ميشد حدس زد كه همه چيز تو پايان و يكباره به گيمر نشون داده ميشه(ولي نميدوستيم چي ميشه اخرش)

من كي گفتم گيم پلي بدردنمي خوره؟؟؟گفتم چون آسون بود خيلي از امكانات(تفنگا و قدرتها) تو نرمال يا هارد بدردنميخورد
من كل بازي رو رو نرمال فقط با آپگريد يك اسلحه و يك نيرو تموم كردم و بيش از ١٠ بار هم نمردم
در صورتي كه بايوشاك ١ رو نرمال خيلي سختتر بود و بيشتر شما رو به چالش و تفكر تو انتخاب نيرو و سلاحا وادار ميكرد
اين مساله تو بعضي نقدا و حتي خود انجمن بازي هم ذكر شده:n01:(تو gears جديد هم اين مشكل بود ولي چون از اول اخرين درجه سختيش باز بود ميشد با اون بازي كرد و بازي چالشي ميشد)
در نتيجه اينجا هم اگه از اول باز بود مد ١٩٩٩ بهتر بود

+

كل پستم هم در مقايسه با بايوشاك ١ بود و اصلا ربطي به هاف لايف نداشت...هاف لايف اينجا چيكارس؟؟؟؟

.

mjorh
25-04-2013, 23:13
حرف به حرف پستمو اشتباه متوجه شدي:n02:.....

اتفاقا گفتم اخر بازي سورپرايز كننده هم بود(اشاره كردم به يكسان بودن بوكر و كامستاك)بلكه گفتم فرم رواييش شاهكار نبود ....يعني ميشد حدس زد كه همه چيز تو پايان و يكباره به گيمر نشون داده ميشه(ولي نميدوستيم چي ميشه اخرش)

من كي گفتم گيم پلي بدردنمي خوره؟؟؟گفتم چون آسون بود خيلي از امكانات(تفنگا و قدرتها) تو نرمال يا هارد بدردنميخورد
من كل بازي رو رو نرمال فقط با آپگريد يك اسلحه و يك نيرو تموم كردم و بيش از ١٠ بار هم نمردم
در صورتي كه بايوشاك ١ رو نرمال خيلي سختتر بود و بيشتر شما رو به چالش و تفكر تو انتخاب نيرو و سلاحا وادار ميكرد
اين مساله تو بعضي نقدا و حتي خود انجمن بازي هم ذكر شده:n01:(تو gears جديد هم اين مشكل بود ولي چون از اول اخرين درجه سختيش باز بود ميشد با اون بازي كرد و بازي چالشي ميشد)
در نتيجه اينجا هم اگه از اول باز بود مد ١٩٩٩ بهتر بود

+

كل پستم هم در مقايسه با بايوشاك ١ بود و اصلا ربطي به هاف لايف نداشت...هاف لايف اينجا چيكارس؟؟؟؟

.
:n02: lمیزنی تو سر بهترین بازیه امسال ...بعد میای میگی نزدم :

ميمونه گيم پلي اش كه اونم به خاطر آسوني بازيش خيلي از امكانات و سلاحاي ديگه بدرد نمي خورد(

خو این یعنی چی؟ :n02:

آخه اول بازی قشنگ مینویسه اگه با شوتر آشنایی نداری اینو انتخاب کن ....دیگه یویی که هزارسال شوتر میزنی نباید که نرمال انتخاب کنی ! دی ! من خودم از اول هارد رفتم سر اون Lady Comstock پدرم دراومد ...سر سکانس آخری رسمن به فنا رفتم ...نمیدونم چجوری میگی خیلی آسون بود و اینا !

هف لایف هم به خاطر این گفتم که یو هی میخوای بگی غیر مستقیم که بازیی به خوبی و شاهکاری هف لایف دیگه نمیاد و بایوشاک ازون پایینتره و این حرفا !

حالا بیخیال تاپیک منحرف میشه ...بیا پروفایل بحث کنیم .

halflife g
25-04-2013, 23:25
:n02: lمیزنی تو سر بهترین بازیه امسال ...بعد میای میگی نزدم :

آخه اول بازی قشنگ مینویسه اگه با شوتر آشنایی نداری اینو انتخاب کن ....دیگه یویی که هزارسال شوتر میزنی نباید که نرمال انتخاب کنی ! دی ! من خودم از اول هارد رفتم سر اون Lady Comstock پدرم دراومد ...سر سکانس آخری رسمن به فنا رفتم ...نمیدونم چجوری میگی خیلی آسون بود و اینا !

هف لایف هم به خاطر این گفتم که یو هی میخوای بگی غیر مستقیم که بازیی به خوبی و شاهکاری هف لایف دیگه نمیاد و بایوشاک ازون پایینتره و این حرفا !

حالا بیخیال تاپیک منحرف میشه ...بیا پروفایل بحث کنیم .

نه تو سرش نزنم .......نقدم هم تو تاپيك هست بهش 9.2 دادم اگه ميخواستم بزنم تو سرش اونجوري نقدشو نمي نوشتم
نرمالش خيلي اسون باشه هم مشكلي نيس فقط گفتم اي كاش اون مد ١٩٩٩ از اول باز بود........تو چون خيلي رفتي تو حس همه چيزو تهاجمي مي بيني:n02:

+

من اصلا با هاف لايف كاري ندارم .....

منظورم فقط اين بود كه بايوشاك ١ رو بدلايل فلان خيلي بيشتر مي پسندم و به دلايل فلان واسم خيلي بهتر.....و اين ربطي به زير سوال بردن و هاف لايف و تو سر زدن و ......نداره

اينم بگم شايان نظرمو مخصوصا در مورد بايوشاك ١ ميدونه و اگه از خودش بيشتر فن سري نباشم كمتر نيستم

.

mjorh
26-04-2013, 08:27
نه تو سرش نزنم .......نقدم هم تو تاپيك هست بهش 9.2 دادم اگه ميخواستم بزنم تو سرش اونجوري نقدشو نمي نوشتم
نرمالش خيلي اسون باشه هم مشكلي نيس فقط گفتم اي كاش اون مد ١٩٩٩ از اول باز بود.......

آره نقدتو دیدم ...خب باس 10 میدادی :n02: ، یکی از ایرادات که کلن بی جهت بود ...برا الیزابث گرفته بودی ...

دیگه خب این الان رایج شده که بعد از یه بار تموم کردن مد دیگه ای باز شه ...اینم ازون نوع بود ...1999 واقعا سخته ... قبول کن به هر حال میزنی تو سر ...Sarcasm حرفه ای اصن ! :n02:

+

یه خورده نظرتون رو راجب صحنه بعد از Credits بگید ... میشه گفت پایان باز گزاشت به نظرتون ؟

halflife g
26-04-2013, 09:31
آره نقدتو دیدم ...خب باس 10 میدادی :n02: ، یکی از ایرادات که کلن بی جهت بود ...برا الیزابث گرفته بودی ...دیگه خب این الان رایج شده که بعد از یه بار تموم کردن مد دیگه ای باز شه ...اینم ازون نوع بود ...1999 واقعا سخته ... قبول کن به هر حال میزنی تو سر ...Sarcasm حرفه ای اصن ! :n02:+یه خورده نظرتون رو راجب صحنه بعد از Credits بگید ... میشه گفت پایان باز گزاشت به نظرتون ؟
من به هيچ بازي كه تو اين اينهمه سال بازي كردم ١٠ نميدم چه برسه به اين.....
در كل خواستم بگم نظرات متفاوت و قرار نيس كه همه بگن اين شماره بهترين و فلان(اين اختلاف سليقه تو امتيازا هم مشهود)....خيلي جاها هم ايرادهاي مشابه من گرفتن از بازي
خلاصه براي من شماره ١ با فاصله زيادي نسبت به اين شماره از اكثر جهات ها بهتر و حتي جزو ٣ بازي برتر زندگيمه

موفق باشيم:n02:

.

vahidgame
26-04-2013, 10:27
با این پستای آخر معلوم نشد که اینجا تاپیک داستان بازیه یا تاپیک خود بازی یا اینکه این تاپیک ها در دنیاهای موازی قرار دارن :دی
+
این سوال پیش میاد که کن لوین دیگه واقعا کیه؟!
فکر کنم فیلم های نولان مثل Memento از بازی های کن لوین الهام گرفته شدن :دی

جدای از شوخی کل صفحات این تاپیک رو خوندم و کلا تحلیل های دوستان خیلی خوب بود و از همه تشکر می کنم توی همچین بحث هایی شرکت کردن.
قبلا تاپیک در مورد داستان بازی ها داشتیم ولی اینکه همزمان با انتشار بازی در مورد داستان بازی صحبت بشه رو میشه گفت سابقه نداشته. شاید بعضی وقتا همچین تاپیک هایی لازم باشه مخصوصا برای همچین داستان ها عظیم و پیچیده ای...

من به شخصه نتونستم بازی رو سریع شروع کنم و به خاطر همین اصلا نتونستم توی بحث ها این تاپیک شرکت کنم.
ولی یه سری دوستان دیگه رو تعجب کردم که چرا زیاد نظر ندادن مثل حسین که البته الان متوجه شدم که یه جای دیگه مفصل در مورد داستان بازی صحبت کرده که پیدا کردین حتما بخونید که خیلی کامله... (اینجا لینکشو بذارم دیگه تبلیغ میشه :دی)

جدای از این بحث پیچیدگی داستان که ذهن همه رو درگیر می کنه یه قضیه دیگه هم وجود داره که زیاد ندیدم که اینجا بهش اشاره بشه.
به نظرتون مثل شماره اول بازی هم شخصیت ها حالت نمادین دارن؟ یعنی منظورم اینه که نماد یه فرد یا یه تفکر خاصن؟
توی شماره اول این خیلی دیده میشد مثلا در مورد Andrew Ryan این قضیه وجود داره و در مورد اون میشه ساعت ها حرف زد...

AlexMercer
26-04-2013, 18:20
یه نکته! دوستان میگن لوتس ها در یک دنیا زن بودن و در یک دنیا مرد. این امکان نداره !! اگر این احتمال وجود داشته باشه پس میشه در یک دنیا الیزابت پسر باشه و بوکر زن باشه! :n08:

در ضمن فکر کنم تو یکی از vaxaphone ها بود که لوتس زن میگفت که این تحقیقات رو برای برگردوندن برادرش که مرده بود به دنیای خودش انجام داده. همین طوری بوده جریان multi universe رو کشف کرده!:n13::n26:

Layken
26-04-2013, 21:20
من چند دقیقه پیش خون دماغ شدم !! یعنی ایا من ؟؟ :n28:

جدای از این بحث پیچیدگی داستان که ذهن همه رو درگیر می کنه یه قضیه دیگه هم وجود داره که زیاد ندیدم که اینجا بهش اشاره بشه.
به نظرتون مثل شماره اول بازی هم شخصیت ها حالت نمادین دارن؟ یعنی منظورم اینه که نماد یه فرد یا یه تفکر خاصن؟
توی شماره اول این خیلی دیده میشد مثلا در مورد Andrew Ryan این قضیه وجود داره و در مورد اون میشه ساعت ها حرف زد...

100 درصد
البته به شدت قسمت اول نبود اما باز سوای مبحث دنیای موازی از همون ابتدای بازی به تفکرات نژاد پرستی - مذهب - و عدالت اشاره میکنه

+

ویرایش : دوستان خودتون رو اماده کنید که تا به زودی تاپیک : { نظر سنجی انتخاب بهترین شوتر تاریخ } زده خواهد شد

mjorh
26-04-2013, 22:13

صحبت کردن راجب نماد واقعا سخته ...بستگی داره به ذهنیت هر فردی....نظرا میتونه متفاوت باشه ...ولی به نظر من کامستاک نماد دیکتاتور هست ، کسی که شستشوی مغزی داده افراد جامعه رو ...همه میپرستنش خیلی رو جانشینش حساسه و ...(نمونش نزدیکی خودمون هست!دی!) بوکر و الیزابث هم نمیدونم واقعا ...حالا نظر بدین بحث می کنیم .

من چند دقیقه پیش خون دماغ شدم !! یعنی ایا من ؟؟

دی ! این قضیه خون دماغ شدنم واقعا خوب برام جا نیفتاد ...

Layken
27-04-2013, 21:04
خیلی وقت پیش ها در مورد جهان موازی مطالب زیادی خونده بودم ولی به شکلی محسوس که در این بازی تجربه کردم برام جا نیوفتاده بود که به لطف لوین باعث شد دوباره در مورد این موضوع تحقیق هایی کنم.
مطالب خیلی خوبی در مورد جهان موازی در دنیای اینترنت وجود داره و توصیه می کنم دوستان مطالعه کنن
و این موضوع از دیدگاه اسلام هم قابل توجه هستش
حتما خیلی از ما شده که در زندگیمون یک صحنه یا اتفاقی رو میبینیم که انگار قبلا یک بار یک جای دیگر ان را دیدیم که خیلی شبیه بحث جهان موازی هستش
برخی دیدگاه ها میگن این اتفاق دقیقا همین قضیه جهان موازی است و یک همزاد دیگه از خود ما وجود دارد {حالا بحثش مفصله }

با یکی از دوستام صحبت می کردم گفتش که در رساله هایی که خونده اسلام این نظریه رو رد کرده و این خواب و رویاها رو طوری وصف کرده که همان خود انسان است که در خواب و رویا اتفاقات رو میبیند ولی به هنگام بلند شدن از خواب همه اون چیزی که دیده در خاطر باقی نمی مونه و خیلی مبهوت و گذرا به ذهنش میرسه و موقعی که اون روز و ساعت و مکانی که قبلا دیده جلوی چشمش میاد شامل همین قضیست

کلا بحث جالبیه دوستان حتما پیگیر بشن ادم اطلاعات زیادی کسب میکنه

AlexMercer
27-04-2013, 21:19
خیلی وقت پیش ها در مورد جهان موازی مطالب زیادی خونده بودم ولی به شکلی محسوس که در این بازی تجربه کردم برام جا نیوفتاده بود که به لطف لوین باعث شد دوباره در مورد این موضوع تحقیق هایی کنم.
مطالب خیلی خوبی در مورد جهان موازی در دنیای اینترنت وجود داره و توصیه می کنم دوستان مطالعه کنن
و این موضوع از دیدگاه اسلام هم قابل توجه هستش
حتما خیلی از ما شده که در زندگیمون یک صحنه یا اتفاقی رو میبینیم که انگار قبلا یک بار یک جای دیگر ان را دیدیم که خیلی شبیه بحث جهان موازی هستش
برخی دیدگاه ها میگن این اتفاق دقیقا همین قضیه جهان موازی است و یک همزاد دیگه از خود ما وجود دارد {حالا بحثش مفصله }

با یکی از دوستام صحبت می کردم گفتش که در رساله هایی که خونده اسلام این نظریه رو رد کرده و این خواب و رویاها رو طوری وصف کرده که همان خود انسان است که در خواب و رویا اتفاقات رو میبیند ولی به هنگام بلند شدن از خواب همه اون چیزی که دیده در خاطر باقی نمی مونه و خیلی مبهوت و گذرا به ذهنش میرسه و موقعی که اون روز و ساعت و مکانی که قبلا دیده جلوی چشمش میاد شامل همین قضیست

کلا بحث جالبیه دوستان حتما پیگیر بشن ادم اطلاعات زیادی کسب میکنه

دینی به قضایا نگاه نکن. من کسی رو میشناسم که میگه زمانی که هیتلر سقوط کرد و برلین دست متفقین اقتاد رو یادشه و انگار اون زمان زندگی میکرده با اینکه ۳۰ سالشه! قضیه تناسخ هم اینجاها به کار میاد!

3taxxx
28-04-2013, 21:13
روی بعض از تابلوها زده بود from sodom

اینو از یکی از بچه ها ی یه انجمن که مبحث انجمن دینیه گفت :

سدوم شهری است که در کتاب مقدس شرح آن آمده

شهری که در میان آسمان و زمین قرار دارد و خداوند می خواست شهر را نابود کند

حضرت ابراهیم از خدا خواست انها را ببخشید و شهر را نابود نکند
حضرت به خداوند گفت:
من در شهر50انسان رستگار را پیدا میکنم تا نشان دهم این شهر تماما پر از گناه نیست
خداوند به اون فرمود:
اگر توانستی10نفر را پیدا کنی شهر را نابود نخواهم ساخت!
و کسی پیدا نمیشه و توی کتاب ذکر شده شهر نابود میشه!

منبع کتاب مقدس
Genesis18

اینکه حرفای کتاب حقیقته یا نه کاری نداریم ولی بلاخره این حرف توی کتاب هست.

manuelcalavera
28-04-2013, 21:44
دوستان کتاب های میچو کاکوی ژاپنی رو در مورد جهانهای موازی بخونید اگه فکر میکنید علاقه دارید. غولیه در این زمینه و بیشترین تئوریها رو هم در این زمینه همین دانشمند داره. چاپ هم شده.

habel1
10-05-2013, 14:34
سلام........ اخر بازی دقیقا معلوم نمیشه که همه الیزابت ها محو میشن یا نه . اگه یکی از الیزابت ها مونده باشه به نظرتون این میتونه ارتباطی با پیر شدن الیزابت تو اینده داشته باشه(جایی که رمز سانبرد رو به بوکر میده) ؟؟؟؟

vahidgame
10-05-2013, 14:53
سلام........ اخر بازی دقیقا معلوم نمیشه که همه الیزابت ها محو میشن یا نه . اگه یکی از الیزابت ها مونده باشه به نظرتون این میتونه ارتباطی با پیر شدن الیزابت تو اینده داشته باشه(جایی که رمز سانبرد رو به بوکر میده) ؟؟؟؟
نه ربطی به پیر شدن الیزابت نداره.
اون تنها الیزابتی که باقی می مونه در اصل الیزابت نیست چون بعد از اتفاقات پایان بازی دیگه کامستاکی وجود نداره که آنا رو بدزه و اسم اونو الیزابت بذاره و به خاطر همین با توجه به اینکه بعد از تیتراژ پایانی بازی نشون داده میشه بوکر اصلی زنده ست ، پس آنا هم می تونه وجود داشته باشه...

mjorh
27-11-2013, 00:54
Why doesn't Comstock just come out and tell Booker that they are the same person? What would he possibly have to lose in doing so? He puts Booker through that elaborate guilt trip in the museum recreating the atrocities he committed at the Boxer Rebellion and the battle of Wounded Knee and then doesn't do the logical thing and present his conversion into Comstock as the only possible way to "wipe away the debt"? Why? Because the plot said so.

من یه جوابی دادم به این سئوالات ...حالا نظر شما چیه ؟

manuelcalavera
27-11-2013, 17:37
Why doesn't Comstock just come out and tell Booker that they are the same person? What would he possibly have to lose in doing so? He puts Booker through that elaborate guilt trip in the museum recreating the atrocities he committed at the Boxer Rebellion and the battle of Wounded Knee and then doesn't do the logical thing and present his conversion into Comstock as the only possible way to "wipe away the debt"? Why? Because the plot said so.

من یه جوابی دادم به این سئوالات ...حالا نظر شما چیه ؟

چرا نکنه ؟ اون تصمیم گرفته همچین عکس العملی نشون بده ، حالا این بابا یه نظر دیگه داره. دلیلی نداره ابن برادر ارزشی با کامستک یک نقطه نظر داشته باشن که

Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ing with an iDevice

ali_kasper
24-03-2014, 11:46
وقتی برای دفعه دوم بازی رو از اول انجام بدید متوجه میشید که نویسنده تمام داستان رو برای سکانس های آخر نذاشته در طول بازی به خیلی از موارد میشه اشاره کرد که به گیمیر داره خط داستانی القا میشه،ولی چون هدف بازی شوک بازی کننده در لحظه آخر هست خیلی گذرا و سطحی در طول بازی نکات ریز و کلیدی و مفهومی بازی رو نشونمون میده که فقط در صورتی که داستان رو بلد باشی و برای بار دوم بخوای بازی کنی میتونی نکات رو ببینی
جایی که لوتس مرد داره از لوتس زن نقاشی میکشه و لوتس مرد داره خودش رو میکشه
جاهایی که اشاره به یکی بودن این ها داره
جایی که یه عکس و پوستر از خود بوکر هست به دیوار که شهید شده(یعنی در دنیایی موازی اون در ووند نی جنگیده و شهید شده)

نکته بعد درمورد وضعیت بوکر در سومین دنیا است. او در این دنیا به شورش پیوسته و شهید شده است! پس می توان اینطور نتیجه گیری کرد که علاوه بر بوکر، سایر شخصیت های بازی هم در دنیاهای دیگر وجود دارند و می توانند هر یک از آن ها در دنیاهای متوالی موجود، سرنوشتی متفاوت داشته باشند. مثلا شاید کامستاک دیگر آن فردی که ادعای پیامبری می کند نباشد و یا الیزابت چنین قدرت هایی را نداشته باشد و...

یه سوال؟سانگ برد رو کی ساخت؟چه موقع ساخته شده؟برای چی داره از الیزابت محافظت میکنه؟

Layken
24-03-2014, 14:02
یه سوال؟سانگ برد رو کی ساخت؟چه موقع ساخته شده؟برای چی داره از الیزابت محافظت میکنه؟

سانگ برد رو کامستاک ساخت تا از الیزابت محافظ کنه.
و دلیل محافظت کردنش هم جلوگیری از این که مانع بشه تا کسی نتونه الیزابت رو بدزده یا اسیبی بهش بزنه.