PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی چک firmware برای هارد

nima_fk
02-04-2013, 01:33
سلام
من یه هارد maxtor 6y دارم
میخوام ببینم براش firmware اومده؟

ata.royalfalcon
02-04-2013, 09:53
سلام
من یه هارد maxtor 6y دارم
میخوام ببینم براش firmware اومده؟

سلام .
اول از همه این برنامه drive detect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود و اجرا کنید و سپس دکمه new firmware check را بزنید تا وارد سایت سیگیت شوید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سریال نامبر و مدل نامبر از قبل توسط برنامه گفته شده بصورت اتوماتیک پر شده است (عکس زیر) . کشور دیگری مثل امارات را انتخاب کنید . چون ایران در لیست تحریم ها هست .

سپس وارد صفحه ای میشوید (عکس زیر) که اگر ورژن firmware هارد شما قدیمی تر از ورژن موجود در سایت باشه پس در صورن نیاز آپدیت کنید . برای فهمیدن ورژن فعلی هارد از برنامه hd tune از قسمت info استفاده کنید . طبق عکس زیر آخرین ورژن موجود در سایت سیگیت برای هاردی با سریال s240jhtq و مدل نامبر 9YN164-500 ،دCC4H هست .

نکته مهم : حتماً مطمئن بشید که Part number و serial number و model number همانی هست که روی لیبل هارد نوشته شده است .

برای دانلود در قسمت Downloads and Actions (عکس بالا) روی click here کلیک کنید .

پس از اینکه وارد صفحه جدید شدید متوجه میشود که دو حالت برای آپدیت کردن وجود دارد (عکس زیر) .

1.اجرای برنامه آپدیت کننده تحت ویندوز .
2.اگر سیستم عامل شما ویندوز نباشه یا عملیات آپدیت به روش اول ناموفق باشه پس باید با استفاده از فايل iso یک CD بوتیبل بسازید . دقت كنيد كه اين فايل مستقيماً نبايد روي CD رايت بشه بلكه با برنامه هايي مثل iso burner (لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) روي CD رايت كنيد . پس از رایت نمودن روی CD و بوت شدن سیستم از روی ، طبق عکس زیر گزینه یک را انتخاب کنید که عملیات چک کردن هارد دیسک و سپس آپدیت کردن Firmware را آغاز میکند (ادامه توضیحات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

در روش اول پس از دانلود برنامه (لینک دانلود برنامه ویندوزی با کادر مشکی مشخص شده) و پس اجرای آن سیستم ریستارت میشود که یکسری حروف در صفحه نمایشگر دیده خواهد شد که نمایانگر در حال آپدیت کردن firmware هست . در حین آپدیت به چیزی دست نزنید و نکته مهم این هست که این کار رو زمانی انجام دهید که احتمال قطعی برق وجود ندارد . از اطلاعات مهم موجود در آن هم بکاپ بگیرید . پس از اتمام کار کنترل کنید آیا Firmware آپدیت شده یا خیر ؟

hossen-09
10-01-2014, 02:07
سلام
میشه فریمور هارد های سامسونگ رو هم آپدیت کرد ؟ اگه میشه لطفا روش آموزش آپدیت کردن فریمور هارد های سامسونگ رو هم بگید برای هارد hd200hj

با تشکر

ata.royalfalcon
10-01-2014, 10:53
سلام
میشه فریمور هارد های سامسونگ رو هم آپدیت کرد ؟ اگه میشه لطفا روش آموزش آپدیت کردن فریمور هارد های سامسونگ رو هم بگید برای هارد hd200hj

با تشکر

سلام .

از همان روشی که در پست دوم توضیح دادم استفاده کنید و ببینید آیا اصلاً Firmware موجود هست یا خیر ؟ من برای همین مدل ولی با سریال s16kj1epa01698 چک کردم Firmware جدیدی موجود نبود .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossen-09
10-01-2014, 19:19
سلام ممنون من چک کردم ولی مدل هارد رو HD322HJ مینویسه

hossen-09
10-01-2014, 19:23

ata.royalfalcon
10-01-2014, 20:39
از لینک زیر هم میتونید اقدام کنید ، بدون اینکه نیازی به برنامه drive detect باشه .

ولی به هر حال Firmware جدیدی موجود نیست .

حیدر س
26-06-2016, 07:46
برنامه drive detect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود نمیشه . میشه ایمیل کنید برای من

حیدر س
26-06-2016, 07:57
برای من برنامه drive detect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود نمیشه . میشه ایمیل کنید

حیدر س
26-06-2016, 08:11
اینم ایمیلم heydar.sechoby71@gmail.com

ata.royalfalcon
26-06-2016, 10:05
برنامه drive detect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود نمیشه . میشه ایمیل کنید برای من

برای من برنامه drive detect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود نمیشه . میشه ایمیل کنید

اینم ایمیلم heydar.sechoby71@gmail.com

لینک مشکلی نداشت (باید با فـیـلـتـرشـکـن دانلود میکردید) . به هر حال فایل رو جای دیگه برای شما آپلود کردم .