PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در انجام بازیها

IMAP
30-03-2013, 22:48
سلام به همه دوستان خشته نباشید
من یه Dell 5110 دارم

تا چند وقت پیش بدونه هیچ مشکلی باهاش بازیها رو اجرا میکردم

Devil May Cry 5 با حداکثر گرافیک بدونه وقفه توی 7 ساعت تموم شد،بدونه هیچ مشکلی
NFS HP و NFS The Run با حداکثر گرافیک بدونه مشکل
Crysis 2 تموم شد بدونه مشکل
Max Payne 3 بدونه مشکل
و ...

اما چند وقت پیش یه بازی نصب کردم (مشکل از اینجا شروع شد) Lord Of The Rings War In The North وقتی ک داشتم بازی میکردم بعضی وقتا یهو بازی هنگ میکرد و سیستمم خاموش میشد طوری ک دوباره بازم باید با کلیدش روشنش میکرد
حالا این مشکل این اواخر خیلی خیلی بیشتر خودشو نشون میده طوری ک بازی کردنو برا ادم عذاب میکنه

مثلا توی بازیهایی مث Crysis 3 یا Tomb Rider یا Resident Evil 6 بعد 1 ساعت بازی کردن یا بعضی وقتا هم کمتر این اتفاق میافته امروزم یه مشکل خیلی عجیبتر ک پیش اومد اینکه وقتی داشتم Resident Evil 6 رو (با حداکثر گرافیک) بازی میکردم،بازی ک توی حالت عادی 30 فریم بهم میداد یهو شد 2 فریم در ثانیه
میخواستم ببینم این میتونه یه زنگ خطر باشه که سیستم خنک سازی لپ تاپ درس کار نمیکنه یا مشکل کارت گرافیکه ؟
یا اصن کسی از دوستان همچین مشکلی داشته؟
اگه بتونید در مورد راه حلش کمکم کنید ممنون میشم

Ali*Reza
30-03-2013, 22:54
پیشنهاد میکنم توسط نرم افزار HWMonitor دمای قطعات سیستمتون رو در حالت بیکاری و لود کامل اندازه بگیرین

IMAP
30-03-2013, 23:13
پیشنهاد میکنم توسط نرم افزار HWMonitor دمای قطعات سیستمتون رو در حالت بیکاری و لود کامل اندازه بگیرین

توی حالت عادی دماش حدودای 53 درجه
اما وقتی Resident Evil 6 اجرا شد 87 حداکثر دمای ثبت شده توی 5 مین بازی بود

Ali*Reza
30-03-2013, 23:17
به نظر من مثلا یه نیم ساعتی سیستم رو تحت فشار بزارین ، بعد دما رو چک کنین ، اگر دما بالاتر بود باید به فکر خنک کردن سیستم باشین

IMAP
30-03-2013, 23:25
یعنی این دمای ثبت شده مشکلی نیس؟

Ali*Reza
30-03-2013, 23:28
به نظر من دمای 87 خیلی دمای خوب و مطمئنی نیست و اگر بالاتر هم بره باید به فکر کولینگ باشید.
در کل 5 دقیقه تست کافی نیست و همونطور که گفتم حداقل یه نیم ساعتی سیستم رو تحت فشار بزارین.

IMAP
30-03-2013, 23:39
بسیار تشکر جناب
اقا من جواب تستو هم میزارم همینجا
اگه شد بعدا اونم ببینید
تشکر فعلا

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ویرایش شد.

من 1 ساعت بازی کردم و حداکثر دمای ثبت شده 90 درجه بود

حالا از دوستان خواهش دارم ک بگن این درجه حرارت خطرناکه یا نه؟
دمای مناسب چقدره؟
و ایا اصن مشکل بازیهای من مربوط ب این دماست؟
راه پایین اوردن این دما چیه ؟

بازم ممنون

Ali*Reza
31-03-2013, 13:14
به نظر من یه مقدار دما بالا هست. پیشنهاد میکنم از کول پد استفاده کنین و ببینین دما کاهش پیدا میکنه و باز هم اون مشکل رو دارین یا نه.
چون احتمالش هست که مشکلتون به خاطر دما باشه.
در ضمن آپدیت درایور گرافیک هم فراموش نشه.

IMAP
31-03-2013, 13:16
به نظر من یه مقدار دما بالا هست. پیشنهاد میکنم از کول پد استفاده کنین و ببینین دما کاهش پیدا میکنه و باز هم اون مشکل رو دارین یا نه.
چون احتمالش هست که مشکلتون به خاطر دما باشه.
در ضمن آپدیت درایور گرافیک هم فراموش نشه.

اپدیت ک همیشه انجام میدم اما کول پد چقد میتونه تاثیر داشته باشه؟

Ali*Reza
31-03-2013, 13:29
اپدیت ک همیشه انجام میدم اما کول پد چقد میتونه تاثیر داشته باشه؟

بی تاثیر هم نیست ولی خب اینکه انتظار داشته باشین مثلا دما به نصف کاهش پیدا کنه ، انتظار بیجایی هست.
در کل پیشنهاد میکنم اگر با کاهش دما باز هم همین مشکل رو داشتین اسکن کامل سیستم از لحاظ ویروس و آپدین آخرین ورژن درایور گرافیک و یا تعویض ویندوز از جمله راههایی هست که من به ذهنم میرسه.