PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هارد لپ تاپ

alirezaa_naderii
30-03-2013, 00:19
سلام من متاسفانه خیلی دنبال هارد ساتا لپ تاپ گشتم ولی بیشترشون یا چینی هستند یا مارکشون مارک نیست مثلا توشیبا 750 گیگ چینی 235 هزار تومان پیدا کردم ولی نه مارکش مارکه نه کشور سازندش از هر هاردی بجر تایلندی هم خاطره بدی برام مونده !
دوستان اگر هارد وسترن تایلندی مدل blue یا green یا black با حجم 160 گیگ تا نهایتا 750 پیدا کردید و میدونید لطفا قیمت رو بزارید + محل خرید هارد
سیگیت تایلندی هم همینطور
میخام بیام تهران برای خرید هارد کجا برم ؟
هارد نو و اکبند باشه و گارانتی داشته باشه بهتره ! نداشته باشه هم مهم نیست فقط اکبند و تایلندی
هیتاچی هم خوبه

ata.royalfalcon
30-03-2013, 01:14
سلام .

برای اینکه کار شما راحتتر بشه میتونید هارد اکسترنال سیگیت backup plus portable drive بخرید و باکس آنرا باز کنید که البته گارانتی هم باطل میشه (در حجمهای 500GB/750GB/1TB موجوده) . تا اونجایی که میدونم اکثر این هاردهای اکسترنال سیگیت ساخت چین هستند ولی مشکلی از لحاظ کیفیت ندارند . خودم یه هارد اکسترنال سیگیت Goflex ساخت چین دارم که تا الان مشکلی نداشته و نکته جالب اینه که هارد لپتاپم و هارد اکسترنالم دقیقاً از یک مدل هستند (ST9500325AS) .

نکته یک : هاردهای اکسترنال وسترن my passport و element به خاطر نداشتن SATA مناسب برای اینکار نیستند .
نکته دو : بیشتر مشکلات مربوط به هاردهای لپتاپی به خاطر جابجا کردن ، تکان دادن و ضربه وارد کردن به لپتاپ مخصوصاً در زمانیکه هارد روشن هست اتفاق میافته .

alirezaa_naderii
30-03-2013, 10:42
انوقت کل باکس رو باید باز کنم در نهایت میرسم به یه هارد ساتا 3.5 اینچی برای لپ تاپ ؟!!!
ضخامتش زیاد نیست میشه توی لپ تاپ گذاشت ؟

ata.royalfalcon
30-03-2013, 11:13
انوقت کل باکس رو باید باز کنم در نهایت میرسم به یه هارد ساتا 3.5 اینچی برای لپ تاپ ؟!!!
ضخامتش زیاد نیست میشه توی لپ تاپ گذاشت ؟

باکس هارد اکسترنال پرتابل رو باید باز کنید . هاردهای اکسترنال پرتابل مثل backup plus portable drive از هاردهای 2.5 اینچی استفاده شده . ضخامت این هاردها تا 750 گیگ فکر میکنم 9.5 میلیمتری باشه .

alirezaa_naderii
06-04-2013, 22:31
با تشکر از عطا عزیز در خصوص راهنمایی در خصوص خرید
یک پک هارد اکسترنال سیگیت بک اپ پلاس پرتابل 500 گیگابایت خریدم که با چاقو و بد بدختی و مشفت بسیار باکس و خار های اون رو باز کردیم بعد از ان قابش رو در اوردیم و دیدم که در نهایت شگفتی برند سامسونگ روی اون -- شده و همونطور که روی جعبش بود ساخت چین بود ! ار پی ام اش هم 5400 خوشباختانه گذاشتم داخل هارد
دو سوال ایا با این کار گارانتی باطل میشه ؟ میشه بعد از خراب شدن داخل باکسش بندازیم و انکار کنیم ؟
این هارد رو با قیمت 258 بود که 255 اخرش دادم خوب خریدم ایا ؟

sobhan236
07-04-2013, 07:41
یک پک هارد اکسترنال سیگیت بک اپ پلاس پرتابل 500 گیگابایت خریدم که با چاقو و بد بدختی و مشفت بسیار باکس و خار های اون رو باز کردیم بعد از ان قابش رو در اوردیم و دیدم که در نهایت شگفتی برند سامسونگ روی اون -- شده و همونطور که روی جعبش بود ساخت چین بود ! ار پی ام اش هم 5400 خوشباختانه گذاشتم داخل هارد
دو سوال ایا با این کار گارانتی باطل میشه ؟ میشه بعد از خراب شدن داخل باکسش بندازیم و انکار کنیم ؟

گارانتی که باطل شده دیگه دوست عزیز
انکار هم فایده ای نداره اونا بسیار چک میکنند...

ata.royalfalcon
07-04-2013, 08:11

1. همانطوريكه قبلاً هم گفتم با باز كردن باكس هارد اكسترنال گارانتي باطل ميشه .
2. اگر خيلي تميز و دقيق باز كرده باشيد ممكنه نفهمند كه باز شده .
3. بخش توليد هارد ديسك سامسونگ در سال 2011 به سيگيت فروخته شده .
4. مشكل اين هارد چي هست كه به عنوان هارد اينترنال استفاده نميكنيد ؟ به خاطر 5400rpm بودن ؟ به خاطر برند سامسونگ ؟ به خاطر چيني بودن ؟

alirezaa_naderii
07-04-2013, 23:01
انداختم و به عنوان اینترنال استفاده میکنم ! مشکلی ندارم ! فقط خیلی شوکه شدم که با برند سامسونگ مواجه شدم !