PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیستاگموس (چشم)

hasani2008
29-03-2013, 17:55
با سلام
24سال سن دارم که به علت انحراف چشم بعد از 2 عمل در سن 10 و 13 سالگی انحراف به کمترین مقدار خود رسیده ولی چون شغلم کاملا با کامپیوتر مرتبط می باشد 2سالی است که از عینک استفاده میکنم (دیدم زیاد بد نیست) سمت راست25 و چشم چپ 75 میباشد.مشکلم اینه که در بعضی مواقع مجبورم برای دید بهتر یه کوچولو گردنم رو کج کنم یکی از دوستان پیشنهاد عمل لنز رو داده . خواستم مشورت کنم که این کار امکان پذیره یانه . و این عمل مزایا و معایبش چیه؟!!(چشم چپم بیشتر از چشم چپ لرزش داره البته زیادم مشهود نیست.سوالم دیگم اینه که اگر لنز رو پیشنهاد نمیکنید بهترین کاری که میتونم انجام بدم چیه؟! ببخشید که زیادی نوشتم آخه توضیحات لازم بود! با تشکر

hasani2008
30-03-2013, 09:00
منتظرم جواب هستم . با تشکر

A M ! N
30-03-2013, 23:21
سلام...

من درست متوجه بعضی قسمتهای متنتون نشدم ؛ نمره ی چشمهای شما 25 و 75 صدم هستش ؟ برای انحراف چشم چه عملی انجام دادین ؟ عمل زیبایی ؟ بوتاکس ؟ چی دقیقن ؟
اگه چشمتون انحراف داره من استفاده ی عینک رو بهتر میدونم براتون.. عینک بهتر میتونه تمرکز چشمای شما رو توی مرکز حفظ کنه تا لنز.. به عبارت دیگه وقتی عینک استفاده میکنید
انحراف چشمــــتون تا حد زیادی از بین میره چون چشم عادت داره که از داخل و از مرکز شیشه به اشیا نگاه کنه.. ولی با لنز این حالت وجود نداره و چشم در هرجهتی راحت باشه لغزش
پیدا میکنه.. خیر من استفاده از لنز رو بهتون پیشنهاد نمیدم..... منظورتون از عمل لنز چیه ؟ تنبلی چشم هم دارید احیانن ؟

hasani2008
31-03-2013, 11:43
بله میگن صدم . البته من که زیاد سر در نمیارم از نمره چشم. عملم بخاطر لرزش مردمک چشم (انحراف)بوده که تقزیبا 15سال پیش عمل کردم . ولی اینو قبول دارم که با عینک لرزش چشم اصلا به دید نمیاد . از پاسختون ممنونم. ولی خوب عمل لیزیک شنیدم واسه زیبایی هم بهتره از عینک .

A M ! N
31-03-2013, 12:07
خواهش میکنم عزیزم. خب اگه صدم باشه که راحت میتونی لیزیک انجام بدی به شرط اینکه مشکل دیگه ای سد راه نباشه... ضعیفی چشای شما خیلی خفیفه و به نظرم نباید متحمل زدن عینک بشید ولی مشکل انحراف رو هم باید مدنظر داشته باشید که به قول خودتون میدونید که عینک این لغزش رو کاور میکنه. البته این قضیه یه بعد دیگه هم داره... هرچی دید چشای شما بیشتر اصلاح بشه ، چشم شما متمرکز تر میشه.. اگه شما یه شی رو در فاصله ای نتونید به خوبی تشخیص بدین چشمتون شروع به لغزش میکنه به دلیل ضعف عضله های چشم در تشکیل تصویر روی شبکیه. بنابراین ممکنه با عمل لیزیک بخش زیادی از این لغزش برطرف بشه.

+

نکته ی دیگه اینکه کار زیاد با کامپیوتر لغزش چشمای شمارو میتونه تشدید کنه.. حتمن از مانیتورهای LED یا LCD با کیفیت استفاده کنید و ساعت کارتون رو کاهش بدید. خواب کافی برای چشمای شما خیلی خوبه و همچنین ورزش دادن چشم برای قوی تر کردن عضله ها.

+

برای عمل لیزیک ، قبل از هرکاری شدیدن توصیه میکنم برید بیمارستان رسول اکرم تهران خیابون ستارخان یه وقت از دکتر قاسمی بگیرید تا معاینتون کنند. این نکته رو هم یادآور میشم که عمل لیزیک زیبایی نداره و فقط عیوب انکساری رو اصلاح میکنه

+

خیلی مراقب خودت باش :n16:

hasani2008
31-03-2013, 15:32
خیلی خیلی ممنونم از شما . فقط میبخشی زیاد سوال میکنم آخرین سوالم اینه که تو این عمل دقیقا چه کاری انجام میدن (راستش من فکر کردم چون به لنز ربط داره میشه مثلا مثلا لنز رنگی هم انتخاب کرد) سوال دیگه اینکه تقریبا هزینه این عمل چقدر میتونه باشه؟! بازم معذرت

A M ! N
03-04-2013, 20:55
سلام ، ببخشید که دیر رسیدم جواب بدم.... اول یه نکته رو بگم... عمل لیزیک با لنز هیچ ارتباطی نداره. الان هم بعیده که عمل لیزیک رو انجام بدن چون تکنولوژی های جدیدتر اومده مث
prk و lasek که احتمالن برای شما رو prk انجام بدن.

توی عمل لیزیک یه سری تغییرات روی قرنیه ی چشم شما انجام میدن ، مثلن نقطه ی کانونی چشم شما رو تغییر میدن تا تصویر درست به روی شبکیه تشکیل بشه ( با استفاده از لیزر اگزایمر )

هزینه اش هم بستگی داره که نوع عملتون چی باشه که این رو دکتر تشخیص میده.. بین 600 تا 1،300 برای هرچشم فکر میکنم بالا بیاد ، بیمه تکمیلی هم داشته باشید قبول میکنن البته. توی
مطبهای خصوصی این هزینه قطعن بیشتره..